Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 15:23

Блях, блях...

It’s comprised of a new multi-axis cross-type 19-point AF grid, with focusing points spread out across the image plane and clearly displayed through the new Intelligent Viewfinder. All 19 points are f/5.6-sensitive for both horizontal and vertical cross-type focusing, with the center AF point adding high-precision diagonal cross-type sensitivity for f/2.8 and larger aperture lenses.

Canon EOS 7D Digital SLR camera is the first EOS SLR to feature 19 cross-type focusing points that remain fully functional with maximum apertures as small as f/5.6. This, says Canon, “…brings the performance of the AF system to unprecedented levels for assignments as varied as fast-moving sports action or low-light wedding ceremonies.”

dau, единиците фокусират на 8 само с централната точка. Поне до марк 2.



Публикацията е редактирана (13-10-09 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 29.Сеп ?
Автор: ivodam   
Дата:   13-10-09 15:26

Слончи, на мен га снимам с двоен конвертор ми е напълно достатъчна централната точка, и марковете се справят блестящо, така че на какво се хилиш, не знам. Да не би Никоните с двоен конвертор и обектив с бленда 4.0 да фокусират на всички точки?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   13-10-09 15:29

е за централната говорим де... то пък на бленда 8 не знам какво се очаква... то ако е сумрак и гадно аз няма да виждам нищо през визьора, пък за какво си говорим...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 15:30

Може и да могат да ги ева. Не си спомням да ми е изключвал Д300 страничните точки, когато снимах с разни тъмници на 5.6...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: dau   
Дата:   13-10-09 15:38

е на 5.6 си работят всичките де [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: ivodam   
Дата:   13-10-09 19:34

джъмбо: да в 12 на обяд в средата на юли...


Октомври месец, 18 ч. вечерта, двоен конвертор:



http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1224441873_flamingo6-ff.jpg




Много сме силни на приказки от никонския отбор, спор нема...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   13-10-09 19:43

Иво, що си кропил ве? Нямаше ли четворен конвертор?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   13-10-09 20:06

Аз не знам дали има четворен конвертор, ама кадъра е един път. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 20:07

Иводам д90-то ми фокусира със 300 ф/4 и 1.7 конверотр на бленда 6.7 на всички точки.
Е малко бавно ама има аф [smilie5]
Сигурен съм ,че ще фокусира и на ф/8 със двоен но само при слънце.
Дет са вика съм си доволен от непрофисионалната техника с непрофисионалния аф с една кръстовидна.
А и сам виждаш кви неща съм кващал със следящия на един д80/д90. [smilie7]

Никонското аф е желязо.Брак от уж фокусирани кадри имам много много малко.Или знам ,че е на фокус и е на фокус или още преди да видя кадъра знам ,че не съм успял.Следящия в серия вече си има брак но все пак тва е тяло за 1500лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   14-10-09 00:53

Момчета, навика е втора природа! Всеки си намира колая, има хора дето водят лястовица с ръчен фокус, на други и 51т не им стигат за заспало пиле. Всичко е до навик. Пи Ди, и с 2х ще имаш фокус на тоя обектив и не само при ярко слънце, а и при нормално осветление. Кадрите в секунда обаче са толкова, колкото е в състояние да държи сервото без да изпуска, иначе са щракания в секунда.Та всичко е условно що се касае до продуктивност на тяло, даже и марката и модела. Хванеш ли момента, телото е без значение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 02:15

pd, значи не ми се е било сторило, че Д300 фолусира с всички точки на бленди по-затворени от 5.6. Бало си е мамата. Марк 2 не фокусира освен на централна, когато блендата е над 5.6.
Срам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snake79   
Дата:   14-10-09 05:59

Хайде ни в клин ни в ръкав - на някой баба му да е чула нещо за 24-70 II ???

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 09:16


http://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2009/10/50years.jpg



голям красавец, ама ако е марк 1.3 кроп, всичко се обезсмисля, след вече анонсирания и D3s...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: ivodam   
Дата:   14-10-09 09:28

Дау: Не бързай, чекай да видиме какви ще са нещата. При определени обстоятелства можем да приемем един компромис на 1.3. Може би Канон наистина не искат да правят репортерски фф и го оставят на Никон като вариант. Тва са неща, които ние не ги разбираме [cool]. Най-важното е да излиза вече най-накрая, щото ни по-бър-ка-ха от чакане! [smilie22]

На тебе всъщност за какви точно цели ти е нужен бърз фф, питам от чиста любознателност?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   14-10-09 09:29

Сигурно и Канон България ще направят голямо намаление по случай 50 годишнината [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 09:39

Иво, спорт и концерти, а в останалото време за пейзажи, за мен 1.3 не е вариант в никакъв случай...

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: Тед   
Дата:   14-10-09 09:46

Автор: джъмбо
Дата: 13-10-09 15:20

да в 12 на обяд в средата на юли.... малкУ сумрак да е и забрави
----------------------------------------
Олиии, не думай [beer] [shtrak]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1281.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   14-10-09 15:44

мдам, 50 години огледално рефлексни канони


http://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2009/10/50years.jpg




ей какво е било преди 50 лета:


http://www.canonrumors.com/pics/canonflex.jpg




повече тука
http://www.cameraquest.com/canonflx.htm



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 18:43

Иво аз съм хващал и ФФ и 1.3.Но и двете за достатъчно малко за да мога да кажа нещо.
Но защо ревете толкова за ФФ.1.3 за птичарство те приближава повече до обекта и му вкарва повече мегапиксели.В същото време не е грозна 1.6 кропка.Аз все си мисля ,че 1.3 е перфектното птичарско тяло.С около 15-18 меги ще заспи.Дето ще кропиш на 5д2-то съща ралта.
А си е марк все пак...
Незнам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   14-10-09 18:57

момчета, разберете че "кропенето" е равно на дигитален зум - асолутно несериозно решение. компромис когато няма друг избор... и ако за нет е добре, за професионални цели - печат е смехурия. не е номера да имаш много мегапиксели , а да имаш оптика с която да може да си "напълниш" кадъра , както и камера дето да може да я ползва без компромиси...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 18:59

Емотиконката с доларесите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: santoli   
Дата:   14-10-09 19:03

...добре че маркетинговия отдел на Canon не са регистрирани във форума... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 19:10

muu разбира се ,че е така.
Но тук ние говорим за малко по различни неща.
При снимането с телеобективи "да напълниш относително перфектно кадъра" с твърд обектив от статив от укрите е равносилно на много голям късмет и позициониране.Кропа е неизбежен в повечето ситуации.
Тук спора е примерно ФФ на 21 мегапиксела или 1.3 на 18. За мен лично разлика няма.Освен малката разлика в големината на пиксела и произтичащата от там разлика в картинката и поведението на обективите в/у нея.

Тоест както разсясних моето разбиране в една друга тема. Многопикселните ФФ тела дават гъвкавоста да кропиш без да съсипваш крайната резолюция на кадъра.Което е предимство за птичарите когато се снима с твърди обективи от статична точка.Което е често срещана практика.
Оптика която привидно може да ти помогне да напънищ кадъра в един момент може да се окаже прекалено дълга или прекалено тромава за по динамични снимки.Което е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 19:18

Брех този дигитален зуум от D3s дето са сложили 1.2 кроп освен другите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   14-10-09 19:19

пд, не виждам смисъл от подобен спор. хората дето правят "големите" снимки на пилци на които всички се възхищават снимат отделяйки нужният времеви и финансов ресурс. със снимки случайно от ръка не стават тези неща...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »