Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-09-09 23:21

За мен има.Аз съм фен на един автор и галсувам дори и за най-големите му бози щото той после ми дава Б-рейтинг и съм газар.После влизам във форума и се отварям на ламерите [beer]














[smilie8] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   15-09-09 08:20

pd, като си такъв гъзар, поне научи правописа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   15-09-09 10:38

TS миниатюри признават ли се за в категорията на конкурса? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: miton   
Дата:   15-09-09 23:58

успях да кача снимка за конкурса, ама не ми се вижда името, пък на по предните се вижда, това как става, и защо само на моята и виждам рейтинга?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   16-09-09 11:50

Името се вижда след определен период от време.
Точките виждаш само на твоите снимки, пуснати за конкурс. Идеята е да няма злоупотреби с гласуванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс на Фото Форум "Хора и улици"
Автор: miton   
Дата:   16-09-09 23:19

супер[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bovelex   
Дата:   27-09-09 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   28-09-09 14:51

По повод на точките в рейтинга, които "не се виждат" (коментирано е на 3 септември, съжалявам, че се включвам толкова късно) -- всъщност доста е ясно кой къде е по рейтинг, тъй като като кликнеш на цялата категория снимките се подреждат именно по рейтинг, а не по дата на публикуване. Т.е. за да не се подвеждат хората по стадното чувство трябва подреждането в категорията да е по дата на публикуване. Нищо лично към организаторите, просто мисля, че това е сериозно недоглеждане и би могло да се помисли за неговото решаване. Иначе приветствам идеята! Поздрави!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   28-09-09 15:41

Не, не е недоглеждане. Всички конкурси на ФФ се сортират по рейтинг. Хубавата снимка излиза напред, независимо кога е пусната и всички снимки имат еднакъв шанс да наберат скорост, минавайки през еднодневния и тридневния рейтинг преди това.
Точките не се виждат, за да не се правят тънки сметки на кой колко му трябват и кой с колко води.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   28-09-09 16:21

Когато знаеш името на автора и виждаш долу-горе къде е в рейтинга, винаги можеш да се ориентираш къде и как върви рейтинга. От там тънките сметки могат да се правят и по чата между отделните автори, каквато практика не е изключена, даже според мене си е общо срещано явление. А ако снимките са подредени по дата дори по чата ще е трудно човек да си прави тънки сметки, тъй като не знае къде точно се намира в общия поток. А хубавите снимки са си хубави снимки, те така или иначе ще наберат точки. Ако човек гласува в конкурсна категория, ще има търпението да разгледа всичко и да гласува, за когото иска, а така влиза вижда къде са снимките, които го интересуват, ОРИЕНТЕРА СЕ КЪДЕ СА В ОБЩИЯ РЕЙТИНГ, гласува ги -- след това нека не е повлиян от рейтинга. Смятам че това е полуанонимност на рейтинга, което опорочава идеята, иначе казано -- и тако и вако. С най-добри чувства!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   29-09-09 16:16

Ами уж рейтинга не трябваше да се вижда, според концепцията на организаторите, пък то се отнасяло само за точките (които не са рейтинг). Е, нищо де, даден е ориентир на хората, за да гласуват правилно, така де, да не вземат да се объркат в тези анонимности разни. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimodp   
Дата:   29-09-09 16:40

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   29-09-09 16:50

Автор: geokar
Дата: 29-09-09 16:16

Ами уж рейтинга не трябваше да се вижда, според концепцията на организаторите, пък то се отнасяло само за точките (които не са рейтинг). Е, нищо де, даден е ориентир на хората, за да гласуват правилно, така де, да не вземат да се объркат в тези анонимности разни. [smilie3]


Абе пак говорите наизуст и без да четете и си измисляте някакви ваши концепции, които се опитвате да ги припишете на нас.
Конкурсът не е анонимен, обяснено е защо . Никъде не пише, че рейтинга не трябва да се вижда, написано е, че не се виждат точките от рейтинга.

Автор: boni
Дата: 03-09-09 09:09


В конкурсът имената на авторите се виждат след гласуване, както и в другите галерии в сайта. Различното е, че не се виждат точките от рейтинга.


Както казах, хубавите снимки имат еднакъв шанс да бъдат забелязани, независимо на кого са. Тази, която води в момента е на автор от "представяне" .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-09-09 16:57

КОЙ автор е от представаяне, Бони?
НЕщо си в грешка !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   29-09-09 16:58

Е така пише, вярно. Апропо ако може едно уточнение - забранено е да се пускат снимки, вече публикувани САМО във Фотофорум, или изобщо публикувани някъде другаде, да речем в алтернативните сайтове. Знам какво пише, но пак питам, за да съм наясно. По въпроса "публикувани във ФФ и изтрити" приемам, че не може, дори да са били изтрити преди обявяването на конкурса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   29-09-09 17:00

То си пише ясно - във ФФ.
Относно автора, който води, гледам че снимките му преди конкурсната са били в представяне.
Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   29-09-09 20:19

От представяне е авторката. Но кефи...
Въпреки, че най-много си харесвам моите стрийт кадри, ако трябваше да гласувам за нещо, щеше да е за нейния кадър. Другото не ме кефи хич... [smilie18] [smilie18]

Пък за другият конкурс, ще се въздържа от коментар...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   30-09-09 15:53

абе, то в тоя конкурс се появяват вече некви кадри съвсем изсмукани от пръстите и хептен извън темата. има и прекрасни снимки м/у тях, ма или нема хора, или нема улици. освен ако "улица" се приема за някво абстрактно понятие...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   30-09-09 17:20

Маро, конкурса е за стрийт фотография. 99% от хората нямат представа, че такъв жанр съществува, и въобще не знаят какво да гледат в кадъра и по какви критерии той трябва да е сполучлив или не...

А 99% от снимащите, не снимат стрийт и няма какво да ти покажат. За да го снимаш това, трябва да се навираш из тълпата. За целта естествено ти трябва и тълпа. Пък ако живееш в Тутракан, тълпа няма.
Затова всеки е бръкнал в архива и е потърсил кадри, на които случайно може да има комбинация от хора+улица, та да участва в конкурса.

Инетересното в конкурса обаче е, че точно хората, за които знам че могат да снимат улицата, още нищо не са пуснали...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   30-09-09 19:50

бе чакай да ти покажа кво имам предвид...щот хич не е проблемата в тва има ли тълпа в тутракан[smilie5]
на-глейте:
https://photo-forum.net/i/1187707&CATEGORY_ID=71


http://212.36.3.59/site_pics/108/l_1254153718_ali2.jpg


заглавието е английското благозвучно "Sunflower"


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   30-09-09 20:05

Маро, ми това някак си хич не е стрийт... ама хич, по мое скромно мнение... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-09-09 20:07

Ми то което не е, няма и да влезе в изложбата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-10-09 00:14

А това което го казва БОНИ:

Автор: boni
Дата: 30-09-09 20:07

Ми то което не е (по-темата), няма и да влезе в изложбата.


ТОВА ВАЖИ ли и за наградите - и примерно ако снимка, която не е по темата - а се окаже на първо място - кой ще каже, че не е по темата снимката?!??!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   01-10-09 08:26

аз, бе птицо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   01-10-09 14:15

Маро... ако си ти - я погледни в Съседния конкурс да кажеш дали са по темата всички снимки...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »