Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 22:52

Да кажеш ,че не съм виждал равове от 50д [smilie18] Ко вади? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   01-09-09 22:58

хахаха, голем смех. [smilie5] Пак не успяха да покрият целият кадър с АФ точки, вкараха нивелирчето от д300с, решетката от д5000 и пак нямат 3д тракинг подобно, (щот на канонци не им трябва) [smilie18] Но пък има най много мпкс от сички. [smilie18]
А пък Сони ше земат да пуснат ФФ-ма за 2800лв [smilie18]
И после Ивчо си обеснява тука как Никон закъсалите само чакали Канон да видят кво ше изкарат, че да се научат и те. [smilie18]
Къвто и да е апарата,тва е апарат с животец 1 година макс, догодина няма начин да не изкарат евтин ФФ, щот Сони сигурно ше си подаряват техният с някой по скъп обектив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-09-09 23:04

Ами и аз искам по-чиста картинка от роу, ама как става по-чистата картинка от роу, като сложим 100мп ли, така ли според теб?!?!
Ами да сложим тогава 100мп и да мерим после че има над 10000 линии, някакво по-голямо малоумие не можа ли да измислиш... да се неначуди човек как си доживял да се занимаваш толкова години с фотография...

А за бутоните да се коментира ергономия на нещо, което го гледаш само на картинка не е нищо повече от занимание за кибик...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milky_boy   
Дата:   01-09-09 23:06

Въобще Сони ще пускат ли нов апарат за онова футболно събитие ?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 23:06

[smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: sauron69   
Дата:   01-09-09 23:14

Нейвито и мартинов къде са се покрили, та не се включват и те в купона? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 23:15

navy да срави д700 и 7д ли? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-09-09 23:16

Абе верно честно казано НЕФчо взе да ми липсва...

къде е да дойде да каже, че неговото Д300 е било в пъти по-добре... така не е интересно сега...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   01-09-09 23:20

После нямало бъдеще в EF-S маунта... Сигурно няма... след 5-10 години...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 23:23

Аз ще ставам канонец май...въпреви всичко.
Парите си казват тежката дума [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Canon   
Дата:   01-09-09 23:32

dau
Точно като човек, който дълги години се е занимал, знам безмислицата и неудобствата на многобутонието, а разлика за мястото на бутона на картинката и на апарата няма.
Вероятно за аматьорите е без значение - визирам теб, така или иначе нито имаш навици, нито ти се налага да се мъчиш/снимаш с ергономично неудобно позиционирани бутони.

За 100 МП не знам, аз понеже съм снимал само до 50МП и определено картинката е по-добре на 50МП, отколкото на 10МП. Всъщност ти откъде да знаеш. Ако искаш да ти кача ЕДНА на 50МП, а ти извади същото от 12 МП със супер дупер динамика


50МП

http://gencho.com/gallery/albums/Gencho%20Petkov/Hasselblad/IMG_0037_prv_(c).jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   01-09-09 23:43

@borisyankov

има математическа формула за 12-те мегапиксела. За справка - ревютата на обективи, доста от които издъхват и на 12мп. Няма смисъл на практика да интерполираме мегапиксели с "куци" обективи. Под куци в случая се явяват повечето с изключения като 300/2.8 и подобни резачки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Canon   
Дата:   01-09-09 23:47

kapitancho
Има формула за кумулативната резолюция на система обектив/медия в която думичката МП не присъства.
Останалото е от лукавого

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-09-09 23:47

Ivodam написа:

> ShotlandetsaWildlife А това което пише Роб, е лошо, мн лошо, но не вярвам той да снима с финална версия. Шоти, не чети глупости. Тая платена кучка, ако не се лъжа, оплю по същия начин Марк 3, и двата вида, че имали проблеми с фокуса, пък не е като да не сме имали Марк 3 да знаеме за какво иде реч.

---

Абе баш Роб се води като един от най-независимите фотографи и в повечето случаи анализите му са добри. Пак за марк да кажа, че за мен тази камера е бетон. Когато снимаш с качествени светли обективи кове и не изтърва. Фирата се увеличава значително като сложиш нещо тъмно, като 400/5.6 и се опитваш да ловиш с него духове - да тогава фира има, ма не е заради калпавото серво, а за това че обектива изключва всички крос тайп сензори и ги обръща в обикновенни линейни. Малкият опит и неправилни настройки също си казват думата, неадекватното отреагиране на ситуацията също. С тройката изснимах при всякакви ситуации над 20,000 кадъра, при тежки условия и пак твърдо заявявам че този апарат е бетон. Вчера гледах едни кадри на иво, снимахме двамата, когато един мишелов влетя ненормално по фланга, аз седях две секунди като гръмнат, защото не можех да повярвам че птицата се стрелна точно към мен, едва накрая нащраках кадрите. Иво реагира мн бързо, но като гледам сериите, обекта в рамките на 4 кадъра преминава хаотично от единия край на кадъра до другия (опит да се вкара обекта в кадър), пък апарата само на централна точка и разбира се няма ни един на фокус. След като ни облетя на 5-6 метра, мишелова зави и почна да прави планирани кръгчета - следващшите 12-16 последователни кадри бяха до един заковани! Това за марк тройката. Който не може да снима с нея да не вини камерата.

За петицата фулфрейма е друга работа. Там знаеш какво ме отказа бързо, но тя не е предвидена за екшън и репортерска дейност. Всичко останало и е ТОП!

За птички според мен абсолютния минимум е 5 кад сек, дори и те не са достатъчно често за да уловиш точния момент, но като цяло е ОК.

Новият АФ съм сигурен че е резачка и е по-добър и удобен от този ка 50Д, с повече практични опции като зоните например.

Който каквото си иска да разбравя, за мен това (7D) е превъзходна камера ... за вярните обективи, както каза иван Андонов, който много лаконично и изчерпателно резюмира ситуацията - не може да си купиш Тойота Ленд круизер и да я караш с гуми за лека кола! Това е апарат който е насочен за потребители над средния клас и си иска обективите.

Единствения ми укор е че не са направили от канон опция за прегрупиране на пикселите, за да може с това тяло да се снима на малките роу файлове, но да се използват ефективно наличните пиксели, май се наричаше pixel pitch това, не съм сигурен.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 00:17

Генчо извинявай, не знаех че на Хасито матрицата му е колкото на 7D [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Каза вица на годината просто [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   02-09-09 00:19

Canon,
да, има формула и тя съдържа в себе си и факта, че общата резолюция на системата е по-малка или равна на всяка от съставящите я части. Съответно, когато тази на обектива е по-малка, сензорът не се използва пълноценно.

За МП че не присъства - да, но това не променя фактите от същата тази формула.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   02-09-09 00:22

Pixel Binning - в случая при чисто слепяне 2х2 пиксела би се получила доста приятна резолюция от 4.5мп, която би вадила страхотна картинка. Не че не може да се обработи 18мп до 4.5, ама си е друго това да става директно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   02-09-09 00:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   02-09-09 00:30

Брайтлинг.........[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 00:31

Разглеждайки i-res стигам до извода че 7д-то отнася всяка кропка на детайл дори и на аса 1600 на цената на малко повече артефакти.
Прилично [smilie24]

Всъщност отнася и с доста 50д [smile]



Публикацията е редактирана (02-09-09 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   02-09-09 00:36

Шоти, пискел бининг сигурно имаш в предвид - то не е нещо магическо. Точно това си правят с sRAW.

На pd май няма нужда да отговарям поне докато не изкаже кохерентна теза. То и от 12 до 15 не е много разликата, както и от 15 до 18.

Пак питам: защо не 8мпкс а 12мпкс? Не е ли по-голяма динамиката и по-малък шума при 8? Ако не можеш конкретно да отговориш на този въпрос с примери и доводи, също толкова безсмислено е да сравняваш 12 с 15 и 15 с 18пкс.

dau, ако говорим по-сериозно, дори от dxoptics имат статия че от по-високи мегапиксели намалени до по-ниски (от 18 на 12 примерно) шума е по-малък от колкото ако матрицата е на по-ниските (тоест с оригинални 12мпкс).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: dimi2007   
Дата:   02-09-09 00:36

Сигурно 9д ще е по-така.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 00:40

borisyankov и ти си прав и аз съм прав :)
Въпрос на гледна точка [smilie3] Разбирам те какво имаш в предвид и ти мен :) Безмислено е да спорим в 00.40 вечера [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   02-09-09 00:41

@borisyankov - тъй като щях да си правя подобни експерименти, добре че преди това открих Google:

Клик


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 00:47

7d 6400 iso
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=32859495


basic iso test

http://gizmodo.com/5349829/canon-7d-dslr-first-hands-on-18-megapixels-24fps-full-hd-video-for-1900

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »