Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   01-09-09 10:22

Да вземат малко ноу-хау от Интел и да интегрират тия процесори в един корпус, че сега много място се харчи така.
Тогава като изкарат новия модел с 4-ядрен Диджик 4/5 и ще забравим за шум и аберации[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-09 10:22

Иво, пуснал съм ти линкове горе гледай.
д300 в джпег изглежда смешен. Сега гледам снимките с 5д2 и да ти кажа нещата изглеждат обещаващи. Определено тоя сапунер ще се мери по шум с 24*36 камерите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   01-09-09 10:23

Оставам си с 40Д маи....
7Д е насо4ена явно към тези които правят спортни снимки или фотонатура при добри светлинни условия, но не е професионално добре като общо..!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: ivodam   
Дата:   01-09-09 10:25

didesignbg: нема никаква логика... ама ше видиме

на мен ми е по-интересно кво е положението с новата фокусна система и по-точно какво ще рече спот АФ - май тука ще изтрепат цацата ми мирише...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 10:25

Има повече детайл от д300 на 1600 аса според теста :) Но нека изчакаме те и 50д го хвалеха ,че шуми по малко от 40д ама грънци.

Шоти и ти ли си мислиш това което и аз си мисля
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-09-09 10:29

От семплите по-горе доколкото мога да видя канона шуми по-малко от Д300 при запазва не на детайл, а разликата спрямо предните канонни в хроматичния шум е драстична...

Ако всичко е вярно почвам да се плаша какво щеше да стане, ако това беше 12мп... майчице...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   01-09-09 10:29

Говори се за нов сенсор, но фотодиодите са си все малки и много, как ще стане подобрението не виждам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 10:34

Детайла идва от резолюцията,шума софтуер :))
Класика...
За динамика малко се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   01-09-09 10:36

Абе вие в заяждането всички сте най-добри. Супер недорасъл народ, ей!

Като не ви кефи кропката, не ви кефи кропката. Стигате правили сметките на Канон. Те ще пострадат, ако не са си доклатили маркетинговата политика, не вие. Ако просто имате комплекс, че ви е малък сензора, и пред приятели не можете да се фукате с пълния си формат, това е друг въпрос.

Пазарът си има много ясна логика - кефи те - купуваш Канон 7Д, не те кефи - купуваш друг модел или сменяш марката. Толкоз - няма драми.

Според мен Канон няма толкова лесно да зарежат кроп-фактора, затова ми се струваше пълна глупост слуха, че ще пуснат наследника на 50Д с APS-H матрица. Твърде много продадени 10-20-30-40-50Д има в света, и твърде много хора ползващи ЕФ-С обективи и твърде много пари наляти в тази технология, за да я зарежат точно когато малко са изостанали от конкуренцията. Не се сърдете на Канон, че не угаждат на шепата недоволни български потребители, които дори не съществуват на тяхната карта (имам предвид, че Канон България няма нищо общо с Канон - Япония, а е някакво самозвано подразделение на Канон-Европа).

Вярввайте ми, 7Д ще е бест селър в следващата една година и харесвате или не, това ще е факт.

За мен единственото, което има значение, е картинката да е по-добра от тази на 50Д, шумът да е контролиран по-добре и меренето да го бива.

Изглежда никой не обърна внимание на това, че има нова система за мерене - за първи път от не знам колко години Канон обновиха меренето. Освен това, има разни юзър френдли екстри, които са предвидени точно за юзърите на кропките - тези, които не са професионалисти, но са ужасно запалени любители. На мен например ужасно ми харесва това, че вече има безжично управление на светкавици, че компенсацията на експозицията е от -5 до +5 единици, че вече има и решетка във визьора, без да е нужно да сменяш екрана за фокусирае (наясно съм, че всичко това е "откраднато" от Никон, но ако някой трябва да се сърди, това вероятно трябва да са Никон). А вграденият електронен нивелир, на мен поне, би ми спестил много изправяне във фотошоп. И още повече е и по двете оси.

Абе, както казах, само и единствено трябва картинката да е добра, да има детайл и по-малко шум. Другото си е заяждане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-09 10:37

Абе що ми се струва ,че има артефакти на 100исо и имейдж ресурса :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   01-09-09 10:39

WTF 18mp то баси и кропката ще е [smilie10] 8к сек,и wireless flash control-а са ги направили умно,ама според мен малко са се по изложили.Сега чакаме марк 4 и ако не е ФФ,отивам и ги пребивам с 300мм-овия![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vassilk   
Дата:   01-09-09 10:39

Хубаво тяло,само пикселите ми идват в малко повече.Честито на Канонци.най-вече браво за новия китак 15-85.Сега вече да се стягат и да пускат Марк-а.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Petri   
Дата:   01-09-09 10:41

Вълнувам се около новото макро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-09 10:44

Иво, коментирам това което виждам. Нивата на шум са без аналог за апс-ц сензор.
Едно супер нагло сравнение 1600 исо снимка намалена до 12 Мп.
Вляво 7д, вдясно д3. Просто евала на сапунерата, да се държи толкова близко до д3.[smilie24]


http://photo-zona.net/images/user26893/album4979/large/1251790782_pasy5945_1600_1.jpg



http://photo-zona.net/images/user26893/album4979/large/1251790785_hxut6644_1600_2.jpg



http://photo-zona.net/images/user26893/album4979/large/1251790780_xhmr9595_1600_3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: sauron69   
Дата:   01-09-09 10:55

jester,нещо ти се бъркаш. Наследникът на 50Д трябва да се казва 60Д, и никой не го е искал него с APS-H матрица. 7Д навлиза в зоната на едноцифрените тела на канон, където досега политиката беше съвсем друга. Такака че APS-C матрицата не е на мясно тук.
А пък кой какво си мери- предпочитам да си меря матрицата, а не мегапикселите. Обаче това за мегапикселите явно е модно в момента[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-09-09 10:56

Мдам... що ли пак се оказах прав?

И що ли сравняват туй нещо с дъртия вече D300? [smilie8]

Като гледам темпото, с което Канон копират, ох, извинявам се.. заемат идеи от Никон, направо почвам да се чудя на още вярващите в легендите кой кого догонвал...

Инак, браво за новите обективи!!! [smilie24] Ще виждаме по-често нови Канончета в ръцете на масовия потребител, че напоследък тенденцията беше станала една....

ПП: Мисля е уместно да спомена, че не се заяждам, просто коментирам фактите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   01-09-09 11:02

4етете и разгледаите тестовете за сравнението м/у 7Д и Д300 при високи исо на този линк:


http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM



Публикацията е редактирана (01-09-09 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: kapitancho   
Дата:   01-09-09 11:14

Не всичко е до шума. Въпросът е кои обективи ще могат да смогнат на резолюцията при тази висока плътност. Явно видяха, че 5Д II има успех и решиха, че е от многото мегапиксели, а всъщност се вижда по снимките с него как с повечето канонски обективи се докарва чиста резолюция от примерно 10мп + огромни аберации и за такава плътност трябват профи обективи само.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gm   
Дата:   01-09-09 11:18

Автор: ivodam
Дата: 01-09-09 10:25

на мен ми е по-интересно кво е положението с новата фокусна система и по-точно какво ще рече спот АФ - май тука ще изтрепат цацата ми мирише...

Това го имат Олимпус, но с другото име - small AF [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: sauron69   
Дата:   01-09-09 11:19

Канон не са ли пуснали някоя друга рекламна снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: lizZz   
Дата:   01-09-09 11:19

Постоянно се чудя защо не направят едно размазващо тяло с всички хубави системи, които имат, а се лигавят така....
Ако беше ФФ и не 18мп шума щеше да е на по-добро ниво.
Абе простотия.
Да ми е живо и здраво 20Д-то.[smilie5]

Иначе за обективите добре са се светнали, откога чакам нещо подобно.....



Публикацията е редактирана (01-09-09 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   01-09-09 11:21

Абе простотия.

нямаш представа колко непростотия е тая камера в контекста на канон.

макар че аз лично също се дразня на прекомерно многото меги и то не заради шума, който, сигурен съм, ще е на най-добро ниво от абсолютно всички актуални кропки в момента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   01-09-09 11:23

Автор: next_time
Дата: 01-09-09 09:27

Мнооо екстри мнооо нещо.Поредната порция трици за маимуните.Който ще го взима, да го взима по-бързо, че съвсем скоро ще излезне нова подобна бъкана с още повече екстри камера и ще се окаже че пак някои хора са ретро-гъзари.

Смърт на дигитализЪма свобода на народа.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Мдааа, голям кеф е да нямаш ДСЛР!!![shtrak] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-09 11:24

danbi[smilie24] [smilie24]
До сега само никонци отнасяхме тъмните зумчета, ред е и канонци да си получат техните[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   01-09-09 11:25

Абе като гледам и тая камера ще си намери пазара,нищо че е кроп. 18мп, 8к/с, добро шумене като гледам...много масови потребители ще я лапнат....аз продълажавам обаче да чакам нещо подобно,но ФФ.Нямам бърза работа и смятам,че от Канон ще ме зарадват с нещо от сорта на 3д догодина.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »