Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 13:23

педи, колко от хората, които ще си купят 7Д ще го направят за да ресайзват после до 12мп и ще го правят това със всичките си снимки, колко място и процесор ще им отнеме да съхраняват 12мп копия на 18мп снимки? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-09 13:30

Тва е принципно [smilie18] Ако качваш за уеб може да е файда.Ако печаташ пак е файда щото 18 меги там са най-необходими.
Недоволни ще са само тези които си гледат тъпия дайл на 100% и се кйорят.
Тва отдавна е безмислено [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   02-09-09 13:33

Чакайте сега, задължително ли е да ползвате всичките 18МРх? Като снимаш в студио или за реклама, снимаш с качествен твърд обектив който може да понесе резолюцията. Като снимаш репортажно, снимаш със вариото и квото излезе. Там мегапикселите са малък проблем.

Ако намаля от 18 на 8 (20D, 30D) съм почти 100% сигурен, че няма да има разлика. Не разбирам защо ревете толкова за резолюцията. По тая логика, дайте всички да караме коли по 50 коня, щото по пътищата ни не може да се кара с повече от 90км/ч.

Ако тая резолюция не е за сметка на динамиката или шума, няма проблем. А за да се разбере това, трябва да излезе финалната версия на камерата и да се тества тогава. Всичко преди това са локуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Canon   
Дата:   02-09-09 13:38

Опитвам се да ти обясня, че по-голяма глупост от тезата ти, че само и единствено трябвало да е 12мп, що било 18, бла бла ..

Нито по-голямото одобри - 50МП (размер 2ФФ), нито кропката отрече 15МП (1/2ФФ).
Какво е това твое "разумно", че никой не го разбра. Покажи го, кажи "ей гъ на динамиката, ... вляво я няма, шумно, мазно, гадно, а у дясно е като истински слънчогледа"
То тва твойто е някаква нет маниащина, всичко да е според твоите представи, на които, както вече ти уточних отговяря конкретен модел.

Както всеки влак си има пътници, така и 10 и 12 и 18 и 50 МП си дават резултатите. Като не те устройва влака, тръгвай си пеша ..., а не се опитвай да сменяш посоката му.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 13:43

Ти ще си го купиш ли 7Д, а?

Май вчера и ти плю че на 50Д било по-добре доколкото си спомням...

аз няма да си го купя и си казвма мнението, че ако беше 12мп (примерно, може и 10 може и 14 да са) щеше да е по-добре във всички аспекти за тази камера...

Тио кво се пънеш да ми вадиш от 100 кладеца вода за да ми покажеш че не ти харесва мнението ми и си за нагъчкани кропки...
Аз нямам против, снимай си там с 50Д и се кефи щом това те радва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Canon   
Дата:   02-09-09 13:49

И на мен не ми е удобна ергономията му на 7Д и си казвам кое и защо, конкретно. А не "кефи ме, не ме кефи" - някакви неясни определения без конкретен смисъл.
Аре покажи поне една твоя картинка, която те "кефи", па да ти видим вкуса

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 13:57

Генчо, Генчо... що така отказваш да мислиш...
Кажи ми според теб 18мп има по-добра динамика, детайл, микроконтраст и шум от камера 12мп (примерно 12)

Ти нищо не си обяснил за ергономията, размрънка се как нямало да ти бъде удобно на пръсна и не знам си какво... изказваш мнение, нищо различно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   02-09-09 14:08

Що не си пишете като любовници ЛС, ами размирисахте темата на пиксели[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: Canon   
Дата:   02-09-09 14:09

Не съм го пипал и тествал за динамика, детайл, микроконтраст и шум и съответно тях не съм коментирал, за разлика от теб, а и дори все още няма роу кодека от сайта на Канон.
Ти аджеба как разбра, че е толкова зле, да не си шаман и гадаеш на боб?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   02-09-09 14:10

Дау

Дай картинка, не се уфлянквай

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:16

Да ти кажа ли как знам, елеметарна логика е, да се сетиш че всичките тези технологии, ако бяха на по-малко пикселна матрица ще има по-добра динамика, детайл и микроконтраст...

Все едно да ме питаш имаме 2т. кола с 200к/с двигател, ти откъде си сигурен че ако беше 1т. кола със същия двигател щеше да ускорява по-бързо...

Не звучи много умно питането ти нали...

Пак да повторя че се пънеш като шиле... мисля че щеше да е по-добре, ако беше по-малко пиксели... това е всичко... ако не можеш да го разбереш, аз не мога да ти помогна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:21

Каква картинка искаш ми кажи?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   02-09-09 14:22

dau, това въобще не е вярно.
Любим пример ми е Никон д1, които е имал ни повече ни по-малко от 10.8 МП.
Просто повече фотодиоди са водели до по-малко шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D + 2 нови китака и 100 макро Hybrid IS официално
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:27

didesignbg я пак пробвай... правиш ли разлика м/у 2.6 и 10.8 мп? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   02-09-09 14:38

I guess that it's now safe to reveal that the D1 image sensor, with specifications noting a pixel count of 2.7-million pixels, actually had a pixel count of 10.8-million pixels. The technical reason for an actual pixel count four times greater than that indicated publicly lies in the need to achieve high sensitivity and a good signal-to-noise ratio.
SHIBAZAKI, Kiyoshige
General Manager, 1st Development Department,
Development Management Department, Imaging Company


Ако не вярваш на господин Шибазаки, можеш да отвориш и погледнеш данните за шум и динамичен обхват на д3 и д3х. Апарати от едно поколение с еднакви по големина сензори, независимо от разликата в пикселите постигат сходни нива на шум и динамичен обхват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:40

didesignbg и това защо го пейстна, нещо не разбрах? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   02-09-09 14:45

Dau, с 20Д ли снимаш още?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:46

Тед, тц, отдавна не снимам с 20Д

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   02-09-09 14:46

За да ти обясня:
а/ колко фотодиода е имало в д1;
б/ да проумееш, че не е задължително повечето пиксели да водят до по-лоша динамика или шум.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   02-09-09 14:47

С ко снимаш, да видя от какво толкова си недоволен и към какво се стремиш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   02-09-09 14:53

Баси, и какво ще я правите таз резолюция? Ще я ядете ли, ще я пиете ли? Ай, стига бе! То да беше нещо супер ново и впечатляващо, а то пълен компромис, за който се драчите... Ами хубаво като е кропка 18 мпкс и като вади половин микрон детайл повече на плакат 2х2 м. Ама нали се сещате, че с туй 7Д просто ще се наакате като застане някой до вас с 5Д Марк ІІ или ако щете и с втора серия на 1Дс. Голямата матрица си е голяма матрица и толкоз...

Нямам търпение да видя как ПД си купува 7Д и след три месеца го продава за 1500 лв. Само почакайте малко![smilie5] Той и navy все викаше, че не му трябва фулфрейм[smilie5] Стига с тея кропки. Накрая ще излезе, че е по-добре сапунер да си купи човек, за да снима птици, щото матрицата му била малка, пък с повече мегапиксели. То и зеницата на окото е малка, ама какъв детайл вадииии[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-09-09 14:54

didesignbg изобщо не ми разбираш идеята...

7Д не е задължително да е по-зле от друг 12мп апарат...
7Д на 18мп е по-зле, отколкото можеше да е 7Д с по-малко пиксели, махнете тука сравнения със други апарати, не става дума за това...

Тед с 5Д снимам, аз проблеми с моята картинка нямам :)

Яд ме е само че наблъскаха толкова пиксели, мисля че щеше да е по-добре, ако бяха по-малко, ненужно е това...
Ако някой тука не може да разбере какво искам да кажа, няма как да му помогна...
повече няма какво да кажа по тази тема, стана да си говоря с радиото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   02-09-09 14:58

dau, да разбирам ли че твърдиш, че примерно д3х трябваше да е 12 МП за да шуми по-малко, или за да има по-голяма динамика.
Просто е, разбери го, дори 7д да беше 12 Мп няма никаква гаранция че щеше да шуми по-малко. Възможно е дори противното, какъвто е бил случая с д1.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-09-09 15:11

Това, което още не знаете е, че Canon всъщност са постигнали обърат фотодиод с черен силиций и сега ще го сложат в 7D. В момента матрицата е тестова от Ixus, за да заблудят инженерите на Nikon и да ги пратят в трета глуха!

М/у другото артефактите на голямо ISO може да са от прекалено агресивен шарп. Същият ефект може да се постигне на ISO 100 с всякаква класическа двуцифрачка - 20Д, 40Д, все тая! Просто избушваш детайла у папура и всичко става в х`артефакти.



Публикацията е редактирана (02-09-09 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   02-09-09 15:16

Dau, освен че ти харесва картинката, АФ как му е ? Нещо мрънкаше за АФ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »