Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: MarinY   
Дата:   13-08-09 21:44

Аз по технологията не разсъждавам Всичко е възможно.
Нещата, които правят впечатлени са фотографски.
1. На това място НЯМА натрупани скали. Има асфалтов път по дигата и камъни, подобни на тези, които се виждат, но падащи надолу към водата.
2.Камерата е хоризонтална и по перспективата на снимката е нагласена 40-60 мм обектив (на ФФ), което означава, че е някъде на асфалта и на триножник. При всички минаващи коли, това е абсурд.
3. За да са изрязани фигурите на семейството, те трябва да са слезли надолу по склона и от позицията на камерата ще се вижда банкета, а те са седнали на по-високо от пътя (във въздуха).
4. Цялата композиция е абсурдна за човек, който си прави труда да има триножник, дистанционно.
5. Снимайте фронтално, кое и да е животно, и ми покажете някое, което седи "накриво". Освен ако не сте му подрязали едното краче.

Не мога да повярвам на този кадър.



Публикацията е редактирана (16-08-09 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: deadlirics   
Дата:   14-08-09 08:33

написа:

> МаринУ, бих се кандидатирал за президент, но не отговарям на
> условието да съм живял в България последните 5 години
> [smilie18]
>
> Иначе спокойно би могло да е турбосапунера.
>
> От друга страна, четейки по-подробно разказите на фотографа,
> става ясно, че е използвал жило за снимките. Така че последната
> теория е, че може и да е Оли (щото е 4/3 формат, пък качеството
> е по-добро от сапунерско) - пича си е държал жилото, и си е
> фокусирал на централна точка на катерицата, и пей сърце
> [smilie18] [smilie18]

и аз винаги си нося 8метрово жило като ходя в планината

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: ivodam   
Дата:   14-08-09 09:27

Не ми се струва да е монтаж, ако все пак нещо разбирам от снимане на животни. Катерицата има твърде много косъмчета и мустаци, които се селектират изключително трудно и пипкаво, с маска по син канал и един милион разправии, и тия хорица като ги гледам, ич не ми приличат на фотошоп-гурута, дето да могат да го направят. Предполагам, че хората са я видели катерицата, че се върти там и любопитства и са я изчакали да застане така и са се щракнали. Не е станало за секунда, по-скоро за няколко минути, през които очевидно добре са се забавлявали. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: Стефан   
Дата:   14-08-09 09:45

А вижте какво се получава с тая тема на първа страница, в графата "Горещи теми от форума":

Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в...ma3nia

[smilie5] [cool] [smile]

Иначе наистина може както казва navy и смайл детекшъна да е помогнал за фокусирането в последния момент на катерицата - един вид от трите физиономии най-усмихната му се е видяла катерицата, щото е най-близо и най-голяма [cool]
Вярно, че повечето апарати на самоснимачка фокусират при пускането й, но ето хората ви дават примери, че има и такива които фокусират през цялото време или накрая [smilie8] Във всеки случай дефокуса при тези предметни разстояния много ми прилича на такъв при матрица 1/1.8 или подобен размер [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: SpUd3r   
Дата:   14-08-09 10:04

аз не мога да разбера кво го мислите толкова ?
щом е на сайта на НГ със сигурност не е монтаж

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: tziko   
Дата:   14-08-09 11:07

Аз се чудя щом хората са се размазали (дефокус), не трябва ли планините от зад да са още по размазани като се има в предвид, че са доста далеч => доста по-голям дефокус. Струва ми се, че се виждат по ясно от колкото трябва, може и да се бъркам[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: ninikolov   
Дата:   14-08-09 11:50

Търсите под вола теле.
Куриозна снимка, голяма работа. След три дена ще се появи друга куриозна снимка, а след месец никой няма да се спомня за тази.


Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: luppo   
Дата:   14-08-09 14:29

niki_777 тя втората мног нахална бре, чак я избутала [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: jivar   
Дата:   14-08-09 15:23

Автор: rhyan
Дата: 13-08-09 14:10

Друг вариант е апарата да не е бил във фейс детекшън, а на централна фокусна точка. Като гледам центъра е някъде във водата, която е сравнително неконтрастна. Ако не е успял да си определи фокуса, всякакви глупости могат да се случат. Т.е. - например да е решил да фокусира възможно най-близко. Чист късмет е появата на катерицата, ако не се е била появила щаха да имат перфектно размазана снимка.
Според мен обаче, катеричока е бил привлечен от звуковия сигнал на самоснимачката - нали пищи преди да снима. Сигурно му е заприличало на някой роднина и е дотичал да провеРи къде се е скрил :)))) [shtrak] [smilie24] РИАН е абсолютно прав - аз си го обясних по същия начин!Или е привлечен от звука на АФ.[smilie19] А най-вероятно е комбинацията от двата звука![smilie10] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Orlin   
Дата:   14-08-09 19:58

Бе хора, защо не четете?

Няма триножник - апаратът е бил поставен върху скалите. Снимано е с безжично дистанционно, хората са видели катерицата и са чакали да застане пред апарата за да задействат спусъка. Правени са повече от една снимки.
Авторката категорично заявява, че не е манипулирана снимка, спецове, които са гледали оригинала 1:1 смятат, че е почти невъзможно да се пренесе косъмче по косъмче катерицата в друга снимка.

МаринИ явно знае ТОЧНО къде е снимано с точност до метър. Друг знае точната дължина на жилото, а трети знае и марката на апарата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: profusion   
Дата:   14-08-09 20:47

катерица косъм по косъм не може ама хора на блър лесно се пренасят [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nomadsl   
Дата:   14-08-09 21:47

Според мен истината е съвсем друга.

Катерицата е решила да си направи добра снимка за спомен от сезона, на брега на езерото. Случайно минаващи американски туристи нахално и безпардонно са се набутали в кадъра. Познавам този тип навлеци, бил съм свидетел как се държат в безграничната си самоувереност.
После от позиция на силата са се подиграли с бедното животно, може би, че няма "модел релийз" и грубо са му отнели картата и апарата. Не бъдете изненадани, че катерицата се е покрила и не смее да ги изобличи. Вероятно няма валидно разрешително за престой, или ако има е с изтекъл срок. Просто не иска повече проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   14-08-09 22:03

абсолютно съм съгласен с Номад!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   16-08-09 01:15

Продала си жената правата на снимката и си видяла името на 1000000 места в нета.
Ми браус. Ся че не е съвсем случайна снимката, кво толкоз. Те Ройтерс публикуват новинарски снимки с манипулирани пушеци и мними ранени палестинци, та кво остава за катерици, заснети от домакини в picoftheday на сайта на НГ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Orlin   
Дата:   16-08-09 09:07

Вярно, съвсем не обърнах внимание, че хората не са в центъра на снимката (както трябва да бъде в добре композираната снимка).

Очевидно е, че туристите са попаднали случайно на нея или по-скоро са се натресли и после са взели картата (а сигурно и апарата) на горкото животно!

Така е, сега, като станахме член на НАТО и от наште катерици ще почнат да вземат! Гадни американци! Долу НАТО! Вечна дружба със СССР!

Отговори на това съобщение
 Re: Любопитна катерица превърна обикновена семейна снимка в абсюлютен хит !!!
Автор: asahi   
Дата:   16-08-09 09:59

Лятна скука за новини.
Едно време какви катерици снимахме [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   16-08-09 10:19

Това което ми направи веднага впечатление е че хората и хоризонта са еднакво размазани и то по много странен, неоптичен според мен, начин. Така че за мен това е монтаж.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   16-08-09 20:49

Интересно как тук всеки втори в махалата разбира поне 10 пъти повече от редакторите на НГ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-08-09 20:58

редакторите на НГ са тъпи парчета, като повечето американци [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-09 21:02

Стояне, за да попаднеш в светлината на прожекторите, няма забранени неща. Може и да са тъпи, ама знаят къде и кога да дръпнат струната ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-08-09 21:03

... именно!
Те си правят шоуто, а ние реагираме ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadlirics   
Дата:   16-08-09 21:09

Абе ужким всички са големи разбирачи ма такъв смях ме напушва като чета. Абе хора що не погледате малко портретни и малко пеизажни снимки па после се изказваите. Или поне разгледаите въпросната снимка че да не ставате за смях..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-09 21:11

Шоуто носи пари.
И не си мисли, че го правят само за българите и ФФ. [smilie3]

Милиони отваряния, ... реклами, ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   16-08-09 21:13

Мъртва поезия, може ли малко по-конкретно. В мойте постове изредих, поне, пет съмнителни момента. Реагирай на тях, а не давай генерални определения.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadlirics   
Дата:   16-08-09 21:34

Mariny: Започвам с наи очевадното. Когато се снимаш не гледаш да се скриеш зад някоя скала, а гледаш между теб и апарата да няма много скали. Гледам светлината върху обектите: ярко слънце падащо що годе косо, това предполага не много отворена бленда дори и при ниско исо. Голямата бленда предполага по дълбок доф при широк обектив а такъв не виждам.Тази мазня може да се получи на затворена бленда и да речем нещо като обектив на 60мм и на горе. Но пък в такъв случаи за да получиш този кроп на снимката апарата триябва да е на 30-40 метра от тебе, а за самоснимачка тва си е бая разстояние.А и за такова размазване при предния план не би трябвало да имаш ясен контур отзад в планините дето са на Н-километра на зад. Те това на пръв поглед.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »