Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: pstoev   
Дата:   16-06-09 11:27

щом сега започва с такива,цени до края на година ще падне поне с 150$..което значи около 600$за тяло с 14-42...което е добре [smile]
и не знам дали обърнахте внимание на шума,но оли се справят все по добре..вижте на 6400 исо

http://a.img-dpreview.com/gallery/olympusep1_preview/originals/p1015293.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emoxide   
Дата:   16-06-09 11:28

Много приятно впечатление ми прави представянето при високо ISO



ISO800 ЦЯЛ РАЗМЕР




ISO3200 ЦЯЛ РАЗМЕР

Интересно как ще снима тоя сладур с едно Zuiko Digital 12-60mm f/2.8-4.0 SWD [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: karan4o   
Дата:   16-06-09 11:36

Аре стига бе, нивата на шум са доста прилични. Това е същия сензор като на Е30 и с тази 5-ца процесор направо съм впечатлен [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Emoxide   
Дата:   16-06-09 11:41

karan4o те нали обясняват в DPreview дори самите OLY си признали за силния АА филтър в досегашните модели...От тук насетне нещата са много по-добре. Ако тенденцията се запази в следващите модели на марката, това че матричката е по-малка, няма толкова да бърка тези, които до сега ги дразнеха високите нива на шум при високи светлочувствителности.
Браво на OLYMPUS[smilie24]
___________________________________________________________
p.s. След първоначалната еуфория, когато цената се сниши до 400-450EUR, мисля ще се купува като топъл хляб от почти всеки по-запален любител...



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Azzy   
Дата:   16-06-09 11:41

Честито на всички олимпийци и от мен.
Малко се забавихме но смятам, че има защо :)))
Надявам се скоро да го пипна и споделя лично мнение.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: n1x0n   
Дата:   16-06-09 11:46

Нищо ОК няма в тази цена.

Тази камера е еквивалент на едно G10, примерно, само дето няма обектив. Няма нито производствена, нито пазарна логика да струва над 500$.

Явно Оли искат да тръгнат по пътя на Sigma DP1/2 - която вместо да разбие пазара и да стане джобната камера на всеки сериозен фотограф, остана в сферата на екзотиката, при все, че хич не е лоша камера.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-06-09 11:50

n1x0n - съгласен съм с почти всичко ...
Единственото предимство е, че можеш да слошиш обектив с добро боке ... ама затова пак си има ДСЛР-ри[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Emoxide   
Дата:   16-06-09 11:52

Не си прав според мен, n1x0n
То и сега на тази цена има толкова запалени мераклии дето ще го лапнат. Така или иначе ясно е че това не може да остане цена за постоянно. А и както се очаква - снима по-добре от ниския клас ДСЛР-ите на същата марка, можеш да си представиш. Добави и широката съвместимост с обиктиви. Но единствено липсата на какъвто и да било визьор на мен не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: n1x0n   
Дата:   16-06-09 11:54

То и сега на тази цена има толкова запалени мераклии дето ще го лапнат.

Айде да си говорим след няколко месеца. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: stoyan_5   
Дата:   16-06-09 11:56

снима по-добре от ниския клас ДСЛР-ите на същата марка[smilie11]

Като скорост или като шум или като какво [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: hotsnail   
Дата:   16-06-09 11:57

Донякъде съм ъгласен, че парата е скъп за любители.

Ама това е инновативен продукт дето е уникален и Олимпус искат да избият разходите докато могат. След две години подобни апарати ще са на цените на евтин ДСЛР ако се включат още един двама играчи.

Не виждам проблем да има същото с АПС-Ц матричка и надпис Канон или Сони отпред, а защо не Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: eon4e   
Дата:   16-06-09 12:01

апаратчето е страхотно на вид, а и с палачинка... [smilie25]
но:
бавен аф
няма аф-асист ламба
няма мф през визьора, или?
няма безжична блескавичка
няма и отразена даже с малката...
жалко [smilie2]

все пак малко им трябва още, за да ме откажат от слр-ите.
да не забравя - честито на печелившите [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: georgi.a   
Дата:   16-06-09 12:03

Олимпус за пореден път първи правят нещо, което другите ще почнат да правят след тях и да се бият в гърдите, че го правят по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Emoxide   
Дата:   16-06-09 12:04

Като шум най-вече и почти като скорост (3к/с до 10RAW)- сравни го с E-420 E-520, предполагам и от Е-450,Е-620 ще е по-добре.

А цената му догодина, по това време си я представям около 1200лв + 14-42
което е сравнимо с поредния Gхх от Canon

Така или иначе аз мисля да дочакам Powershot-EOS G12 с APS-C



Публикацията е редактирана (16-06-09 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: pstoev   
Дата:   16-06-09 12:04

17/2,8
http://olympus-imaging.jp/product/dslr/mlens/17_28/spec/index.html

14-42/3,5-5,6
http://olympus-imaging.jp/product/dslr/mlens/14-42_35-56/spec/index.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   16-06-09 12:04

за ИСО-то на 6400 малко е подвеждаща снимката, доста е светличко... другите примери иначе изглеждат много добре [smilie24]

иначе ако цената не мръдне скоро наистина в тази криза доста хора могат да препънат...

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: autosvet   
Дата:   16-06-09 12:11

Всъщност цената на подобно апаратче трябва да е максимум 2/3-ти от цената на нисък клас ДСЛР. Палачинката не би трябвало да е скъп обектив за производство та дори и за проектиране, китачето също. Очевидно че от маркетинга на Оли се опитват да изпомпат всичко и от носталгията по филмовото минало като го кръстят на една легенда.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: pstoev   
Дата:   16-06-09 12:12

olympus имат доста добра продажна политика...
когато се появи е-30 преди полвин година цената беше 1400$ сега е 1000$....и ще пада още..до кр на годината еп-1 ще е 600$ за тяло с кит

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   16-06-09 12:15

Nixon, Оли не са случайна компания!С подходящ маркетинг и на тези цени ще се купуват малките бижута.Ако ли не винаги могат да ги свалят.Прогнозата ми е, че с този си ход Оли ще направят голям удар на пазара както на сапунерки така и на ентри-левъл ДСЛРи.А най-готиното от всичко е, че много хора ще спрат да си чешат езиците кой е по-по-най, особено след като за второ тяло си вземат микро Оли!

D3+micro Oly
Mk3+micro Oly

[smilie18]

[beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Emoxide   
Дата:   16-06-09 12:21

Е сега към края на годината чакаме прототипа нещо по-добро от LUMIX LX3



http://www.photographion.com/wp-content/uploads/2008/08/first-micro-four-thirds-camera-body-photo-11

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: rorus   
Дата:   16-06-09 12:32

Ще видим, ще видим...

Апаратчето притежава едно сложно противоречие в себе си:

Качеството на изображението е високо и на човек му се иска да го ползва пълноценно. Но тогава трябват няколко обектива и това се бие с предимството компактност. Малкият размер също така го прави неудобен за продължително снимане и за снимане с големи обективи (или ръце). Така, че май нито рак нито риба.

Имайте предвид, че харесвам Оли (имал съм Оли) и бих си продал веднага Sony-R1-то ако тази камера ми е по-удобна за снимане. Просто се съмнявам...

Смятам че Sony-R1 е точно толкоз за носене (ако го сравним с Оли + 3 обектива) и много повече като ергономия и оптика... но пък няма стабилизация и е бавна и...т.н...

А пък и високите цени винаги са пречили на Оли да вземе сериозен дял от пазара, и сега пак същото. Кога ще се научат - не знам? Явно не искат...



Публикацията е редактирана (16-06-09 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: apollo   
Дата:   16-06-09 12:46

GM написа:

> Аз мога да не си го купя, но pd ще си го вземе задължително! За
> apollo науката все още мълчи[smilie3]


[ezik]

Ми работя бе на работата нямаме време да си цъкаме в нета[smilie18]

Супер е апаратчето и като дизайн и като възможности и с добра картинка [smilie24]

Обаче дай да видим каква ще е цената в БГ, шото отпуската идва и все още изчаквам да не взема ДП1 именно заради Олито.

И ще стане така, че от двете екзотики ще взема старата и доста по-евтина[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   16-06-09 12:48

това за panasonic/leica дизайна по-горе са доста стари слухове(един умален вариант на panasonic L1 ще е префектен)...но вероятно ще е нещо подобно като дизайн..и доста добрия аф го правят по-добър вариант от ep-1..според ДП панасоник не са споделили с олимпус технологията на техния аф,и ще е кофти ако не го оправят за продажбените варианти...

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: n1x0n   
Дата:   16-06-09 12:49

Ама това е инновативен продукт дето е уникален

Олимпус за пореден път първи правят нещо

Пентакс имат работещ прототип на цяла подобна система още от 2005-та:


така че, концепцията не е на Оли - със сигурност.

Кое друго е иновативно?
Голямата матрица в малко тяло? Контрастния АФ? 3-инчовия дисплей? HD видеото? Разпознаването на лица? "Small & stylish design"?

Нищо иноватовно няма в тази камера - нито като концепция, нито като изпълнение - един Панасоник Г1 с отрязана горна част и ретро корпус.
Нито пък има нещо специално, което да оправдае тази цена - нямат блок огледало/призма, нямат EVF, нямат АФ модул... все неща, които струват пари да се произведат, да се монитират и да се калиброват.

Аз разбирам ентусиазма ви /и мен идеята ме кефи/, ама дайте да бъдем реалисти - име предостатъчно камери на пазара, които имат същата функционалност и струват под 500$.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   16-06-09 12:50

баси искате от лека кола да я ползвате и като джип и като камион и като пистарка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

никой не е казал че ще замести СЛРа... това си е класическа ежедневна камера (както Мю 2 преди години)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »