Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: yakumo   
Дата:   20-07-09 12:36

http://www.photosynthesis.bg/?article=142#snimki

Не изглежда чак зле [smile]
Черно-белият филтър ме кефи [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: sun   
Дата:   22-07-09 16:48

Бях много навит да си го купувам. Не беше трудно да се откажа. Нямах много време да си поиграя, но първите впечетления не са добри. Корпуса е с брилянтна изработка, почти всичко е както трябва. Дисплея е перфектен. Менютата са традиционно зле.[smilie2] Фокуса може да ти скъса нервите, не като скорост, а пълна липса на логика. Може при префокусиране да направиш серия 10 пъти в една и съща точка. Колегата се опитах да го снимам леко в профил. След 2 минути се отказах.[smilie9]Фокуса няма нищо общо с Панасоник Г1 и ГХ1. Цветовете ме втрещиха - отвратително пресилени. Това ако не се оправи, не виждам бъдеще за този апарат. Просто не очаквах такъв резултат от олимпус, които са прочути с цветопредаването си. Като мога ще пробвам да му намеря още екстри и дали няма да мога да спася положението с цветовете. Артистичните му филтри мн ми харесаха да не пропусна.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: d256h   
Дата:   22-07-09 16:53

Ъ..
Е няма ли настройка, както в Е-серията и от там да му намалиш цветовете?

Не ме отчайвай!

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: taricate   
Дата:   22-07-09 17:04

Мога да потвърдя думите на sun.
Цветовете са нереално изнасилени, чак не може да определиш къде повече избива R,G или B !!!
За около 20 мин. проби така и не успях да се наглася спрямо менюто (определено То не искаше да ми хареса)[smilie5]
А къде са сложили джойстика - просто нямам думи !!! Наляво е ок, ама надясно/нагоре/надолу съвпада с издадена част тялото (за ръкохватката) и трябва винаги да смениш захвата (макар и леко да е) за да ти е удобно.Jog-бутонът прилича и работи като някоя зъбчатка.
Макар и да направих само 15-20 снимки - нещата не ми харесват [smilie2] .С фокусът нямаше кой знае какви проблеми, но с шума определено е зле положението...
И аз май ще съм "ПАС" [smilie8]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: itilien   
Дата:   22-07-09 17:25

предполагам никой от вас не го е пробвал как се държи дисплея на октрито ? Предполагам, че там ще е големия проблем, а не в шума, фокуса и бутоните.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emovla   
Дата:   22-07-09 17:28

Къде (на какъв монитор) ги гледате тези цветове?

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Azzy   
Дата:   22-07-09 17:52

Здравейте,
Относно менюто смятам, че е въпрос на навик и съм на противоположно мнение.
Това за цветовете не съм съгласен(не знам от къде ти избива).
Джойстика ...къде предлагаш да е?
Относно фокуса в сингъл работи перфектно, за следящия съм съгласен, но да не забравяме, че е детекцията не е по фаза а по контраст.

Мисля ,че мнението ти е пресилено!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-09 17:55

е аз докат стигна до синтеза пак батерията им свърши на мострите.

Видях го за малко - нещо на 17мм визьора ми стои омазан а уж нямам диоптър поне на последния преглед (а беше скоро) така казаха и на А700 нямам проблеми (баш преди това пробвах как фокусирам на око със А700 и 50мм светъл обектив - доволен съм визьора на Сонито верно бил много хубав).

За шум и т.н. не мога да доложа - фокуса хънтваше стабилно на слаба светлина иначе поне бързо хънтва ако това е успокояващо.

Наистина много солидна изработка - метално хубаво тяло. Не ергономично както казаха ама готино.

Монитора и според мен трябва на слънце да се види как е. От скромния ми опит А300 и панасоник тз4 имаха проблеми на светло - стават неизползваеми екраните. А700 няма жива картинка ама дисплея е уникален. На олимпуса на тъмно много добре изглежда екрана - по-скоро като А700 ама на светло трябва да се пробва. Май с другите си тела олимпус са решили този проблем. [beer]



Публикацията е редактирана (22-07-09 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: taricate   
Дата:   22-07-09 18:55

Azzy,
може и да е пресилено мнението,защото отидох с нагласата скоро да си го купя...
Съгласен съм за менюто, че е въпрос на свикване и си признавам, че ОLYMPUS не съм пипал от преди 3 год.(имах някакво Mu-XXX), но ако приемем, че за първи път хващам такъв тип апарат - просто не може да ме грабне.Затуй има една приказка, че трябва "да легне в ръката...".

Обаче за джойстика - не мога да си го обясня.Аз не съм дизайнер на OLYMPUS, за да казвам къде да се сложи, ама можеше поне 4-5 мм да е пò към дисплея...

За цветовете - ами виж на хистограмата как доволно клипва каналитe...

И сега се сетих, че по едно време се включи някакво предупреждение за покачване на температурата [smilie11]...
Иначе наистина е много солидна и стилна изработката, но за мен ЛИЧНО очакванията не се оправдаха !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emovla   
Дата:   22-07-09 22:40

За цветовете - ами виж на хистограмата как доволно клипва каналитe...

Титан?

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   22-07-09 22:41

направо титаний

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: taricate   
Дата:   22-07-09 22:51

Щом казвате...
Явно имате по няколко научни титли по физика,електроника и т.н.
Аз понеже съм прост и вярвам само на очите си !

ПП: emovla, ако не можеш да си преведеш цитата по-горе, ето малко по-нагледно:


http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/graphics/tut_hist2_clipredred_hist.png



За другите боички ме мързи да давам линк, ама който иска да посети http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/histograms2.htm


И съм сигурен, че този апарат не си го пипал даже,защото щеше да видиш какви режими на хистограмата има и каква нова функция има...

А каква е връзката на RGB с хистограмата, оставям на Вас, не-Титаните да обясните...
[beer]



Публикацията е редактирана (22-07-09 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deyo   
Дата:   22-07-09 22:56

Цветовете вярно са твърде ярки, поне на примерите от фотосинтезис. Но Това едва ли е чак такъв проблем, защото не може да няма настройки на снимката. Ергономията и менютата са въпрос на навик. За дисплея прочетох по чуждите форуми, че не бил чак толкова зле на открито.
Единствено ме притеснява фокусът... Дали е чак толкова зле? [smilie11] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: aeobs   
Дата:   22-07-09 22:59

Някой по-горе беше попитал как се справя дисплея при директна слънчева светлина - оптимално за lcd дисплей, учудващо предвид малката резолюция и това, че дисплеят не е нищо над средното ниво.



Публикацията е редактирана (22-07-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: GM   
Дата:   22-07-09 23:01

Всеки момент се очаква включване от гения на форумната мисъл- pd [thankyou]



Публикацията е редактирана (22-07-09 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   22-07-09 23:02

явно тези тестови пенчета дето съм пипал са били бройки тип нейви... щото странно баха си читави цветовете.... ако бяха ярки да съм видял...нали снимам сникон а никона се слави с измити цветове [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

трябваше тези дни да взема един за сериозен тест но ми отпадна пътуването а в софия ми е омръзнало да тествам камери....

така че август месец или септември по швейцарско ще го разцъкам едно здраво [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: GM   
Дата:   22-07-09 23:04

Bravos, и да не забравиш да ти се разтопи шоколада в раницата![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: tbby   
Дата:   22-07-09 23:07

Днес го мернах в синтезиса... ми хич не е малък да ви кажа :)



Публикацията е редактирана (23-07-09 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   22-07-09 23:11

ако някой и е представял сапонер то не е сапунер...

камерата е по-малка от дслр.... но все пак е доста по-голяма от това например


http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/35/coolpix-s51c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Azzy   
Дата:   23-07-09 10:39

Ако си правите извод за цвета от примерните снимки в сайта на Фотосинтезис, то голяма част от снимкте са наравени с поп арт филитър...нормално е при използването на такъв да изглеждат с пресилени цветове и контраст.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emovla   
Дата:   23-07-09 11:40

taricate: това, че реже някой канал може да значи, че е преекспонирано, може и да не е, ама определено не значи, че цветовете са пренаситени :)
Та прочети пак там cambridge in color, хората добре са го написали :)

Иначе не, не съм го пипал, мисля днеска да отида да го пипна :)



Публикацията е редактирана (23-07-09 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: taricate   
Дата:   23-07-09 12:20

@emovla:

Чакай,сега !
Почваме да увъртаме или просто не си наясно с RGB-хистограмите.
Никъде не съм споменал за пре-(недо)експониране.
Кое по-точно да прочета пак ???
"RGB histograms can show if an individual color channel clips, however they do not tell you if this is due to an individual color or all three. Color histograms amplify this effect and clearly show the type of clipping... Notice how the intensity distribution for each color channel varies drastically in regions of nearly pure color. The strength and purity of colors within this image cause the RGB and luminance histograms to differ significantly."
Нужда от превод ??? Особено за последното изречение ???

Само да те светна нещо (ако не го знаеш,хем да си видиш баланса на бялото): Аз снимах бял лист (относително бял). На хистограмата пиковете бяха на различни места - за RGB говоря.Това какво значи ???
Тука и синьото и червеното бяха доста по-вдясно от зеленото (което е меко казано странно).А това какво значи ??? Че идват в повече, нали !?!
Няма как да съм ги преекспонирал [smilie5].
А при повечето снимки избива червеното...[smilie11] И с просто око се вижда.

Няма нужда ми отговаряш.
Просто споделях лични впечатления по-горе, а това е последното!

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emovla   
Дата:   23-07-09 12:22

Значи, че лампите в Синтезиса са с нажежаема жичка,тва значи :)

Мега титан :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: taricate   
Дата:   23-07-09 12:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Заключенията са си твои !!! Аз няма да ги оспорвам [smilie5]
А за Синтезиса - сигурно са им такива лампите,ама в Гърция, на дневна,равномерна светлина бях(не съм мерил колко Келвина е)...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Нека твойто магаре да е мъжко... [beer]



Публикацията е редактирана (23-07-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: d256h   
Дата:   23-07-09 14:48

Ако може...

Не трябва да се отдава голямо значение на хистограмите, защото ако си направите труда и потърсите в мрежата демо снимки, които изглеждат добре... и проверите хистограмите им, ще останете изненадани...

По-горе един колега попита, но никой не му отговори - На какво гледате кадрите?

Не съм пипал още Олито, но предварително се съмнявам, че не може да му се направят настройки на цветовете от менютата..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »