Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re:
Автор: kirilius   
Дата:   17-06-09 19:12

значи ти трябва компактен турбосапунер а не това

Всъщност да. Аз сега съм с компактен турбосапунер точно защото искам да ми е удобно и да не разнясям няколко камери/обективи навсякъде. Лошото е, че там липсва динамиката на големия сензор, липсва плиткия ДОФ (пак заради малък сензор) за портрети, липсва ми и бързият фокус. Ако имах тези неща, не бих искал да мина на по-висок клас камера.

Сега с микро 4/3 формата всичко това е възможно. На практика идеалният фотоапарат за мен би бил E-P1 с дисплея, EVF-то, светкавицата и бързия фокус на Panasonic GH1. Яд ме е, че такава камера е напълно възможно да бъде направена и би била само малко по-голяма от E-P1, но по-някаква причина сякаш нaрочно не я правят.



Публикацията е редактирана (17-06-09 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   17-06-09 19:18

kirilius, има решение на твоя проблем с 'малкия сензор', купи си турбо сапунерка sigma, тя е със същия сензор, който се монтира в ДСЛР-а...

Ама после ще кажеш, че искаш по-хубав обектив... знам ви аз, само се измъквате..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 19:23

аз освен със сменяема оптика искам и със сменяеми матрици [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: skodi   
Дата:   17-06-09 19:42

... да пере и да готви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   17-06-09 19:46

джъмбо

>аз освен със сменяема оптика искам и със сменяеми матрици

и сменяемо ЗАУ, за да стават понякога и добри снимки [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoXide   
Дата:   17-06-09 19:49

kirilius дочакай Samsung NX наесен.







Там ще има това което искаш. Ама после да не кажеш : "Гадно снима тоя самсуняк, много шуми на 1600ISO, а и 15Мп са ми много!!!"



Публикацията е редактирана (17-06-09 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 19:49

сменяемо ЗАУ си имам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirilius   
Дата:   17-06-09 21:42

d256h, не знаех, че Сигма имат турбосапунери [smilie10]

skodi: да пере и да готви - преди всичко да снима без да ме ограничава много. Пак казвам: всичко, което искам добавено към E-P1 съществува вече. Не е пране или готвене. Става дума за ПРОСТИ неща като визьор.

emoXide, малко съм скептичен за този апарат. Самсунг по едно време имаха не лоши сапунери, но после направиха серия от недомислици. Инак ще е супер ако се появи конкуренция в този сегмент. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Magnifico   
Дата:   17-06-09 23:31

43rumors:
got a very strong confirmation that Olympus received an incredible amount of E-P1 preorder. They didnt expected such a high numbers! They have been totally surprised! That means that you will probably have to wait a little before you get your E-P1. Better to pre-order it now in order to be the first in the list! And do not expect an E-P1 price drop anytime soon:(


С няколко думи - харчи се, като топъл хляб [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: scuba_d   
Дата:   17-06-09 23:37

Ей тука има сурови файлчета за теглене:

http://www.photographyblog.com/articles/olympus_e-p1_photos/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Magnifico   
Дата:   17-06-09 23:42

Мушш една рекламка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-06-09 13:03

Най-после и кадър на f/2.8 с 17мм:
http://a.img-dpreview.com/gallery/olympusep1_preview2/originals/p6160276.jpg


Добрро е обективчето! [smilie24]

... все се надявам АФ да не е толкова бавен, колкото го описват.
За Сигма DP1 също има много негативни мнения за скоростта на АФ - в магазина пробвах - нормална бързина на АФ. Не бърз - нормален, който върши работа.
Надявам се и на Е-Р1 да върши работа! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ivan_A   
Дата:   18-06-09 15:28

От линка на scuba_d по-горе изтеглих доста RAW файлове. Конвертирах с RawTherapee 2.4 rc2:

http://www.rawtherapee.com/


Резултатите са добри - поне не виждам ХА, появяваща се на много от публикуваните кадри.

/RawTherapee е конвертор с много високо качество на декодирането - малко е "дървен" - както всеки, с който не съм свикнал.[smile]/


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   18-06-09 15:48

това би бил добър фотоапарат за пътешествието ми, жалко, че ще е толкова скъп :(. Май ще си карам със сонито.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirilius   
Дата:   18-06-09 19:59

Ха! Ето за това говоря:


http://home.hetnet.nl/~herflor/Oly%20EP-1%20makeover.JPG



Някой си е поиграл и е нарисувал липсващите светкавица и визьор [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: stzz   
Дата:   18-06-09 21:47

Еуфорията от докосването до технологичното и техническото съвършенство, отстъпва място на прагматизма ми се струва-в известна степен и благодарение на т.н.р световна финансова криза.
В тази връзка мисля че Е-Р1 разчита повече на първото, отколкото да е съобразено с второто.
Може доста хора да си го купят, но според мен не става нито за първо, нито за второ тяло.

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: ivodam   
Дата:   18-06-09 22:18

Ivan_A: Проблемът с АФ при тези условия не е всъщност скоростта - може би няма да повярваш, но Сигмата въпросната фокусира по-бързо, отколкото Канон 5Д2 на ЛВ в режим контраст фокус. Просто е адски неудобно. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-06-09 22:27

написа:

> аз освен със сменяема оптика искам и със сменяеми матрици
> [cool]


ми купи си какво мрънкаш. Тия със сменяемите сензори са ясни. Има модулни системи кеф ти сензор, кеф ти процесор, кеф ти обектив, кеф ти видео, кеф ти фото и все с невиждано качество, кеф ти черно а най-добре Червено. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: rorus   
Дата:   18-06-09 22:34

Itilien:
Не само защото е скъп няма да сменя Сони-Р1 с тази система.
Сонито е много по ергономично - това има значение, когато си фен на снимането. Има визьор и светкавица. Има страхотен дисплей за стриит фотография. И накрая има страхотен обектив за над 90% от случаите - 24-120/2.8-4.8.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: deyo   
Дата:   18-06-09 22:53

> Itilien:
> Не само защото е скъп няма да сменя Сони-Р1 с тази система.
> Сонито е много по ергономично - това има значение, когато си
> фен на снимането. Има визьор и светкавица. Има страхотен
> дисплей за стриит фотография. И накрая има страхотен обектив за
> над 90% от случаите - 24-120/2.8-4.8.


Е-Pen не е алтернатива на апарати като Сони Р1. По-скоро Панасоник Г1 - подвижен дисплей, бърз АФ, EVF.. На всичко отгоре е и по-малък от Сонито.
Иначе Олито много ми харесва, уцелили са десетката с дизайна. Горе-долу са на една цена с Г1 (последният даже е по-евтин), и изборът става сложен:
- красив дизайн;
- компактни размери;
- видео;
- вградена стабилизация;

или

- вградена светкавица;
- EVF (най-добрият досега);
- бърз AF (най-бързият от този тип);
- подвижен дисплей;
- по-добра ергономия спрямо Оли;

Аз лично съм доста раздвоен...
Колкото до 17 2.8 - за мен е някакъв никакъв обектив - нито е кой-знае колко светъл, нито с кой-знае-какви оптични качества, нито портретен, нито пейзажен..
Бих предпочел 20 1.7 пред него със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   18-06-09 22:54

че то кой би сменил това сони ?!?!?!?!? това си остава най-доброто на сони...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   18-06-09 23:47

аз бих го сменил, ако имаше с какво, ама няма. Искам нещо по-малко, леко и незабележимо, с по-малки файлове. сигма дп1 не бих си взел поради фиксирания обектив, липсата на визьор и малкия живот на батериите (четох че на всичкото отгоре и при изключен апарат батерията се изтощавала). Това апаратче поне не е с фиксиран обектив. Ама цената му тотално не ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: GM   
Дата:   19-06-09 07:08

Снимки


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: emoXide   
Дата:   19-06-09 11:08

Ама какво ви е заръфала тая цена не разбирам! Това тепърва ще влиза в продажба. Няколко месеца по-късно ще е на нормална цена. Да не ви е китайска храна на промоция че искате да е евтина още от началото. Ами то тогава дай направо да ги продават по две на половин цена след 2 месеца. Или пък направо що да не ги подаряват телата, а да се купува само оптиката. Говорите глупости.
Недостатъците на машинката като възможности са повече откорокото цената е (-) спрямо всеки малък ДСЛР. А ти itilien стига мрънка а си купи едно OLY 420 с двоен кит и заминавай.[smilie6] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: scuba_d   
Дата:   19-06-09 11:57

От другата седмица е в продажба в Англия:

http://www.photographyblog.com/news/olympus_pen_ep-1_to_hit_shelves_next_week/


Цена - 699 паунда.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »