Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: ivelinr   
Дата:   23-07-09 23:57

Подкрепям всякакви инициативи за популяризиране на сток индустрията.Винаги ме е било яд че в БГ масово се ползват снимки без права,вместо да има повече и по-високо платена работа за фотографите.Сега вече с микростока не сме зависими от местния пазар и ако човек има нужните качества и работи много има кой да го оцени и той да получи подобаващо заплащане.Може и по 10000 на месец да изкарваш,от теб зависи и ако спреш за няколко месеца приходите пак ще идват.Не са много заниманията с такъв ефект.
Малко се отнесох но много ме дразни като някой пише как нямало смисъл да се занимаваме с това.
Във форума има много качествени снимки и съм убеден,че голяма част от тях си стоят в компютрите на техните автори без да им носят приходи.По-голямо удовлетворение ще ми донесе някоя моя снимка да се продаде 100 пъти отколкото 200 човека да ми кажат браво и т.н.
Успех на семинара и следващия път по 100 лева,защото знам колко време и усилия струва да достигнеш до тази ценна информация сам!

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: ecobo   
Дата:   24-07-09 00:11

Sumuelll написа:


> сега остава и транспорта да решим, защото ще е в пъти по-добре
> с кола отколкото да се лангъркаме по автобуси и влакове в
> разгара на сезона

С кола е самоубийство по това време на годината. На мен от Ямбол до Стара Загора и обратно преди 3 дни поне 10 пъти ми се наложи да скачам на спирачките и един път да тропам по банкета, за да ме отнесат разни състезатели.
Просто не е истина колко тъпи, ограничени, безумни, лишени от разум, откровени самоубийци и т.н. има по пътищата! [smilie23]
[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-07-09 00:25

Ники, абе стори ми се че ти беше ончи в банкета. Сори ама много бързах - аз така си карам, не ми се сърди ;)

... шегувам се.
... въпреки всичко си мисля че ще е по-добре с кола пред това да се сменят автобуси да се тръгва по-рано именно заради тях - да се гледа къде се сяда, къде е багажа, да не се ходи до тоалетната във автобуса/влака...

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: ecobo   
Дата:   24-07-09 00:28

Ако е с кола, маршрута в Бургас-Средец-Ямбол-Нова Загора. До магистралата остават само 35 км между Нова Загора и Стара Загора. По другия път е лудница - тръгнали са едни келеши с яко коли, дето явно им е много важно да стигнат от София до Сънито за 2 часа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: V-Power   
Дата:   24-07-09 00:55

Човек датата ми е проблем но направиш ли втори първия записан съм аз !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Pulsar   
Дата:   24-07-09 02:29

Боре, от мен едно голямо БРАВО !!!

Трябва си някой да изкочи и да разказва както си му е редът, а това че веднага наизкачаха какви ли не разбирачи изобщо не ме учуди за съжаление... Всеки иска наготово в тая държава и да гледа в паницата на другия...

А, вземете се малко в ръце, а?

Ако имаш нужда от помощ в някои конктретни точки от програмата си, с удоволствие я предлагам. Моят проект вече е готов !

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Canon   
Дата:   24-07-09 02:33

Добра инициатива
Имаш поддръжката и Първа (Търновска) МикроСтокаджийска гилдия
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Пешо   
Дата:   24-07-09 03:32

Борка [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: n1x0n   
Дата:   24-07-09 11:22

Чудя се например, що не се съберете и си направите общ български сайт (на инглиш де) и да продавате при по-добри условия?
...
Или предпочитате да дойде в бг някой отвън да ви организира и той да ви налага после неговите условия?


Не, предпочитат някой, който очевидно и идея си няма от този бизнес - да почне да им дава акъл с даскалски тон. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: jingov   
Дата:   24-07-09 11:35

До тук двама от Бургас ! Други има ли ?
;

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-07-09 12:18

Mec, имаш меко казано, странни възгледи за това как работи бизнеса и икономиката.

Не вярвам на някой фотограф да му пука сайтът български ли е, китайски ли е, или занзибарски.

Разбира се, всичко зависи от това каква ти е работата: ако си фотограф - снимаш и продаваш, ако си програмист - правиш сайт, ако си бизнесмен с пари - инвестираш в този сайт.

Само в istockphoto работят поне 200 души. Ако мислиш че можеш да свършиш по-добра работа сам - успех [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Mec   
Дата:   24-07-09 12:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: darksorrow   
Дата:   24-07-09 12:45

mec, що просто не спреш да се излагаш?

would be easier for everyone (:

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   24-07-09 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Mec   
Дата:   24-07-09 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: penich   
Дата:   24-07-09 13:49

От Бургас, организацията е перфектна [thankyou] .Вече се събрахме и организирахме четири човека,точно за едно приятно пътуване до Пловдив с автомобил.
1.Аз-Пенчо Филипов
2.onir -Росен Г.
3.Sumuelll - Калоян
4.jingov



Публикацията е редактирана (24-07-09 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-07-09 14:08

jingov е този който ти се губи.

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: NeDDRaG   
Дата:   24-07-09 14:41

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   24-07-09 14:52

Мес, на ти БГ сайт
http://phototresor.com/


и вземи млъкни най-после - бръщолевиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: ecobo   
Дата:   24-07-09 14:57

още един чисто български:

http://stockaphoto.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: rossko   
Дата:   24-07-09 15:10

Още един
http://stockphotobg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: n1x0n   
Дата:   24-07-09 16:02

Идеята е да е собственост сайта на голяма група българи фотографи за да си определят сами условията на заплащане.

Например американците предлагат абонамент от по 250 долара и с това цената на всяка отделна снимка става смешно малка (жълти стотинки). Може точно по абонаментните условия да бъдат ударени жистоко американците. Ако български сайт пусне абонамент от само 50 евро на месец и всяка снимка да излиза 20% по-скъпо от колкото при американците, тогава би трябвало да се намерят мераклии, на които не им трябват по 25 снимки всеки ден да свалят, да почнат да купуват made in bg.

Абонаментът от 250 долара не е измислен "на око", а е резултат от проучвания и опит, добити с толкова разходи, че дори ти не "пишеш фактури" за толкова.
Всичко е премислено много добре, в условията на зверска конкуренция между компании, разполагащи с милиони.

Освен това може бг сайта да изплаща от 20 евро достигната сума, а не от 100 долара.
Честито, току що вдигна разходите на сайта по изплащането на хонорари с 40%!

До колкото аз знам, заплатите в бг за 10 пъти по ниски от американските, така че евтината работна ръка ще е голямо предимство.
Една камера струва в БГ до 50-60% по-скъпо, отколкото в Щатите. За обективи, осветление, компютърна техника и т.н. важи същото.
Софтуера е по-скъп почти два пъти, а хонорарите на добрите модели /дето и без това се броят на пръсти/ са най-много 2-3 пъти по-ниски от американските.
Не ти излиза сметката.

От друга страна на една друга тема някой обяснява че данъка е 10% в бг и половината от спечелената сума не се облагала защото данъчните я броели за разходи. Е, тогава пука ли му на българския фотагараф дали ще го работят американците с 30% удръжки за техните данъци, или ще плаща на практика само 5% ако си е качил снимките на бг сайт?
Не знам каква тема си чел, но данъчното бреме в БГ в никой случай не е 3 пъти по-малко от това в САЩ или Европа. По-скоро е същото.

Другото, което прави впечатление е, как тотално пропускаш момента, че тези мега-сток-сайтове са станали супер-известни, защото в рекламата им и ПР-а им са наляти десетки милиони. Затова фотографите качват там - защото знаят, че сайта харчи милиони за да привлече нови клиенти и шансът им да продават добре е много по-висок.
Има десетки, ако не и стотици сток-сайтове с много по-изгодни и за купувача и за фотографа условия, отколкото тези в "голямата 10-ка"... и за които никой не е чувал.
Далеч не е толкова прост този бизнес...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   24-07-09 16:20

ти му приказваш, оно си рупа[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: cumo   
Дата:   24-07-09 16:28

mixmike, за 5 дни имах 7 продажби от 7 качени снимки. Така че продажби може да има и още на първия ден. Зависи от късмета. Мен ще ми е интересно да дойда на семинара :)

Отговори на това съобщение
 Re: Семинар 'Пари от Сток Фотография' на 2ри Август
Автор: джъмбо   
Дата:   24-07-09 16:31

абе нямате ли климатици?!?!?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »