Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 1ds mark i или 5d
Автор: mokushle   
Дата:   27-07-09 16:44

кой от двата? Имам някакви пари и ми се снима с фулфрейм..

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: джъмбо   
Дата:   27-07-09 16:45

щом питаш значи 5д... 1д не е за теб

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-07-09 18:27

нито едно от 2те.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: darksorrow   
Дата:   27-07-09 19:47

еднозначен отговор няма.

принципно 1дс е по-добре по почти всички параграфи. почти.

аз лично бих взел него, ако не е изкъртен от снимане, макар че преди време реших петака.

общо взето единственото му предимство (на 5д, изключая теглото) е видимо по-ниският шум над 400 аса.

впрочем - по нета е фрашкано с дискусии по темата, ако си ок с инглиша, метни им едно око. във фото.нет имаше доста полезна тема, доколкото си спомням, а и на куп други места също.

ще ти е доста по-полезно от повечето отговори, дето ще получиш наоколо, смятам.



Публикацията е редактирана (27-07-09 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: tantris   
Дата:   27-07-09 22:52

Определено 5Д-то. С много по-добра ергономия е, повече мегапиксели и по-високо исо.
Маркът има повече АФ точки, но начинът им на избиране е меко казано отвратителен. Екранчето отзад е колкото нокътя на палеца ти, изборът на снимки и визуализацията също изискват АЙ-КЮ над 90. После Маркът е такъв топуз, не знаеш и дали батерията му е читава. Недай боже да се скапе зарядното...
Апропо зарядно - търся такова на Марк2. Страхотна оферта има, но без зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: gecata   
Дата:   27-07-09 23:15

tantris, хубаво е човек като дава акъл да е минал през това. Ти както се види не си, а съветваш по слухове.
Еос 1Дс е не на светлинни години, ами на парсеци напред от 5Д.
Не , че петицата е лоша, но сравняват се сравними неща.
Като начало двата апарата нямат нищо общо (освен надписа канон).
Като се почне от профи тялото -влаго, прахо защитено ергономия управление и се стигне до автофокуса, тънкия лоупас филтър, детайла и задаване на зърнеността на филма на който искаш да ти прилича картинката.
Вярно, че шумът над 400 аса е осезаемо повисок от на 5Д, но пък като щумоподтиснеш детайла остава за разлика от на петицата.
Колкото до това -тежък е , но сухо дупе риба не лови!
Ако е излузган от употреба смяната на затвор е долу-горе колкото на 5д.(виждал съм 5Д да събаря затвор на 500!!! кадъра, но не съм чувал за съборен затвор на 1дс в България - около мен има 4 колеги които ползват 1Дс като радиоточки (ако някои си спомня всеоще какво беше това - говорител дето като се включи в мрежата работи денонощно с десетилетия докат му изгние картона :))
Накрая батерията - китайските са по 70лв, но понеже са за профитяло и направата им е доста качествена така, че няма проблем да се поддържа 1Дс в България.
Да щях да пропусна най важното:
Изгасна дисплея на колега, цифровия модул не откънва, но камерата продължава да мери и да снима, невероятно!!!
При Зентекс се оказа, че загранващия блок на цифровия модул сие заминал - смяна около 160лв., но камерта е построена гениално - чистоаналоговата Еос1 камера със закачена матрица и отделно захранване за управление на цифровия модул.



Публикацията е редактирана (27-07-09 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: marto   
Дата:   27-07-09 23:18

Геца, пак си прав [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-09 23:33

Тантрис сипаха ти мой [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: CanoniO   
Дата:   27-07-09 23:45

Аз имах същата дилема навремето. Но мен ме интересуваше само сензора. В крайна сметка си взех 5д-то. Ето мненията на хората:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=776479&t=776479&offset=all&&phorum_uriauth

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: ecobo   
Дата:   28-07-09 00:19

Тантрис, 1дс има невероятен микроконтраст и фин детайл - нещо, с което 5Д не може да се похвали.
Аф-то на 1Дс-а е на светлинни години пред 5Д. Тури на 5Д-то един светлосилен обектив, примерно 85/1.8 и гледай сеир - 20-40% брак по централна точка и над 60% брак по страничните точки.
Дисплея, казваш? Наистина, дисплея на 1Дс не блести с качества, но за чий ти е дисплей? Да не би да си гласиш белия баланс по дисплея? За сериозна фотография дисплея е последното, което се гледа. Сериозния фотограф ползва дисплея за да види дали снимката е записана на картата и чат-пат за проверка на хистограмата. Другото е фетишизъм и перчене пред другарчетата в квартала.
Пиксели? 1Дс със своите 11Мп слага в джоба си повечето ДСЛР-и от нисък и среден клас с повече пиксели... Все едно да кажеш, че някой 10Мп сапунер е по-добър от Канон Г5, щото има 2 пъти повече пиксели...
Единственото предимство на 5Д е ниския шум. Ако ще гледаш снимките на екрана, 5Д ще ти хареса повече. Ако ще печаташ - грабвай 1Дс-а - мнооого яка машина е. Аз още съжалявам дето продадох моя...

Пиша ги тия работи от лични впечатления, не от четене из Нет-а - имал съм и 1Дс и 5Д достатъчно дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: tantris   
Дата:   28-07-09 01:06

Никой не каза, може ли да се купи зарядно за марк 2 в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: ecobo   
Дата:   28-07-09 01:34

Може. Питай в Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: japanese   
Дата:   28-07-09 02:20

ecobo[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: pifakiz   
Дата:   28-07-09 08:53

1Дс е чудесно тяло.

Обаче никой досега не каза нещо доста важно на мераклията да го купи.

Единствения недостатък на 1Дс според мен, като човек, който е снимал доста време с него е, че е малко бавно времето за Record: Review - 3.4 секунди.Това е времето от сработването на затвора, до показването на кадъра на дисплея.
Ако може да се нарече недостатък де, на мен не ми пречеше, но беше малко дразнещо за мой приятели, на които съм давал да снимат с моето 1Дс.[smile]

Относно батериите и зарядното.

Поръчах си две китайски батерии от Ибей, защото оригиналната ми се попрецака.Излязоха ми някаква нищожна сума, около 80 лв двете.
Бяха по-мощни от оригиналната, и изкарваха повече кадри от нея.

Зарядното найстина е доста скъпо, но ново.
В момента в ибей има няколко втора ръка, на цени около 150, 160$.
Аз не съм чувал да се разваля зарядното, но разбира се всичко е възможно.


И накрая, моя съвет към автора на темата.

Ако не те притеснява размера и малко по-бавната скорост - Record: Review - 3.4 секунди, вземи си непременно Canon 1Ds.

Успех.[beer]



Публикацията е редактирана (28-07-09 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: nodoubt   
Дата:   28-07-09 09:03

добрия дисплей може да помогне доста повече от това да видим дали снимката е записана на картата [smilie10]
което е ирелевантно към темата понеже и двата апарата са с кофти дисплей [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: Synthy   
Дата:   28-07-09 10:04

за какво ти е дисплей, повече от това, което е казал екобо? ако си знаеш работата - дисплея е почти ненужен.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: darksorrow   
Дата:   28-07-09 10:58

то щото всички, дето са се засилили да купуват топ про тяло, само дисплеи гледат, видиш ли...

единственото сериозно притеснително нещо около 1дс, поне според мен, е, че камери като тази обикновено се купуват за да се СНИМА с тях, а предвид възрастта на тялото, такова може хич да не е преживяло малко.

не че не се намират съвсем запазени екземпляри от време на време...

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: mokushle   
Дата:   28-07-09 13:12

евала, големи сте пичове[beer][beer] после някой да каже, че във форума не помагали.. Геца ако се засечем някой ден имаш [beer] [beer] [beer] от мен.

Прегледах няколко дискусии по нета и там сочат 1ds mark ii като по удачният вариант, естествено преди да се появи 5dmk2. Май мога да дръпна още малко пари и се чудя колко е нормалната му цена в БГ и дали си заслужава разликата спрямо първата версия. Гледам в темата повече от вас са минали и през двата

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: ecobo   
Дата:   28-07-09 13:43

1Ds mkII е много по-икономичен на батерия и по-бърз. Но изискванията му към обективи са по-големи. Примерно 1Дс работи чудесно с 50/1.8, докато мк2-ката издиша... Масови зумове като 17-40, 24-105 и 28-135ИС работят много по-добре на първата версия. Аз като взех мк2-ката, веднага продадох 17-40, щото не можех да го гледам каква мазня е, а на старото тяло си беше ОК...

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-09 14:22

ecobo един тъп въпрос от мен извън темата.

Според вас съизмеримо ли е качеството на картината чисто технически м/у 1дс и тела като 40д-50д на аса 50 до 400.

Като детайл,цветове и възможност за интерполиране и тнт.
И автофокуса дали е съизмерим като скорост и прецизност.

Само тези две неща ми е интересно...дали това по старо поколение счупва всичко съвременно от по нисък клас по картинка в относително контролирани условия и добра светлина.



Публикацията е редактирана (28-07-09 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   28-07-09 14:35

На 1-а серия, дисплея ви трябва да видите само...хистограмата....
От тук нататък .... снимката е станала.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: ecobo   
Дата:   28-07-09 14:46

pd, при добра светлина 1Дс е чудесен, не бих го сменил за 40Д/50Д в никакъв случай дори само заради фокуса.=
На пикселно ниво, като структура, картинката на 1Дс-а е като от по-старите гърбове на ФейзУан - Р21, Р25, Р30... Интерполира се чудесно - на 50х70@225дпи си е пърфект отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-09 14:47

Мерси за отговора жалко ,че тези тела не ми говорят нищо.
Жалко ,че никон нямат стари фф-ки

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-09 14:50

Да ти кажа защо те питам.
Интересно ми е как толкова старо тяло ако не мачка то поне е равно по доста параграфи на съвременни тела от по нисък клас и как е постигнато.

Все пак технологиите се развиват, излизат нови матрици нови процесори и накрая какво излиза...че доста голям процент от нещата са шмекерия.

Отговори на това съобщение
 Re: 1ds mark i или 5d
Автор: ecobo   
Дата:   28-07-09 14:55

Старо, ама 1-чка :-)
При новите тела на Канон, различни от 1-ца, намаления шум е за сметка на финия детайл...
1Дс-а има огромен пиксел - от там идват много от предимствата. Това е може би последното тяло с истински РОУ - информацията се записва As Is - без никакво чистене на шум, оширяване на на динамиката и т.н. Някои файлове искат повечко играчка при обработката, но си става отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »