Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: stoyan22   
Дата:   22-07-09 23:49

Ще пътувам до Лондон със самолет мога ли да го направя само с лична карта или задграничния паспорт е задължителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: danbi   
Дата:   22-07-09 23:50

Личната карта стига да пътуваш навсякъде из ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: джъмбо   
Дата:   22-07-09 23:52

паспорта никога не е излишен... а и не тежи....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: CanoniO   
Дата:   23-07-09 00:00

Само за пътуването нямаш грижи.. Но за хотели, наемане на коли и др. екстри, е хубаво да изкараш червения...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: danbi   
Дата:   23-07-09 00:05

напоследък експериментирам да нося/показвам само личната карта. не съм имал проблеми където и да е....

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: джъмбо   
Дата:   23-07-09 00:05

даже аз си го оставям в хотела на рецепцията... за всеки случай а си ходя с личната карта

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: ecobo   
Дата:   23-07-09 01:57

Стояне, не ти ли омръзна вече тоя Лондон бре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   23-07-09 02:29

на кой може да му омръзне тоя Лондон [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: snooper   
Дата:   23-07-09 03:27

Никой никъде в ЕС няма право да те пита за паспорт, що за въпрос е това. Моят го нося заради други документи, но границите си ги минавам винаги само и единствено с лична карта, ако и да ме гледат странно понякога - да свикват.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: svetalcho   
Дата:   23-07-09 11:38

Можеш да

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Yanakiev   
Дата:   23-07-09 12:28

В Испания ми искаха червиния паспорт за покупка на предплатена sim карта , във VODAFONЕ .



Публикацията е редактирана (23-07-09 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Mec   
Дата:   23-07-09 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: E-3   
Дата:   23-07-09 12:53

По принцип както са написали горе колегите, личната карта е достатъчна. Но аз когато пътувам винаги си нося и червения, защото може да се случи всичко (дори и да кацнеш в Сърбия) и си заслужава да го носиш. Както каза Джъмбо, не тежи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: niagara   
Дата:   23-07-09 13:09

Янакиев,
и мен в Испания в една банка при теглене на пари гледаха учудено личната ми карта и ми искаха паспорта,
но аз нарочно им обасних, че това е достатъчно и да си проверят където трябва[smilie5]

.... служителката верно ходи донякъде и като се върна, без приблем ми даде парите[smilie25]

Да свикват[ezik] [smilie5]

Но в Лондонско не знам как е, верно са по-особени и консервативни[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Yanakiev   
Дата:   23-07-09 13:22

niagara, абе и аз им заявих че в Европа това е достатъчно, но ударих на камък.В крайна сметка казаха, че това е политика на фирмата.И така се наложи да ходя да си взимам паспорта от стаята.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: hristov2256   
Дата:   23-07-09 13:34

Като пътувах със семейството, искаха паспорт на всеки един от нас, както на българското летище, така и в лондонското. Един черен чичко искаше паспорта на всеки на летище "Хитроу".

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: CanoniO   
Дата:   23-07-09 14:02

Добрата практика и неписаните закони сочат към нуждата от червения паспорт. В цял свят хората си знаят, че имат такъв, за да го носят на излизане от държавата. Никога англичанин, няма да пътува до БГ с шофьорска книжка или карта...
Личната карта не е документ за международно пътуване. Гранични пунктове се минават нормално със задграничния само. Като доживеем деня, да няма пунктове за проверка, и ние ще си ходим само с личните карти спокойно... Примерно както са границите между Холандия и Белгия.. Дето по нищо не можеш да разбереш кога минаваш граница...
Да ти искат червения паспорт не е подигравка, нито заяждане, нито дискриминация. Така работи системата от дълги години за западноевропейците, така работи и за нас.

Не се сърдете на някого, който ви иска паспорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: mike74   
Дата:   23-07-09 14:05

Тази Нова Година пътувах до Лондон само с лична карта, никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: d256h   
Дата:   23-07-09 14:14

Yanakiev, твоя случай е интересен. Дори да е политика на фирмата, ако те настояват за червения паспорт, може да бъдат много тежко санкционирани, глобите са огромни и е много строго. Достатъчно е да се пусне оплакване от фирмата с описание на случая. За разлика от БГ в Европа стриктно се спазват от администрацията тези правила...

Скоро на един познат от БГ му дойде писмо от специална комисия в ЕС, която му известяваше, че ще се обади инспектор за целия ЕС, който ще задава въпроси относно друга българска фирма и нейни партньори в Европа.... Моя познат мислеше да ги отсвири, но като провери за какво стана дума, направо му стана зле. Оказа се, че тази комисия има права и за България, като ако не е доволна от информацията може да плющи административни глоби от 10хил. до 50 хил. лева, без решение на съд. Ставаше дума за разследване относно борбата с ексклузивитета при търговия в страните от ЕС. В рамките на целия ЕС, никой няма вече право да бъде ексклузивен дистрибутор на стоки и услуги...

Принципно на мен в ЕС никъде не са ми искали паспорт!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: snooper   
Дата:   23-07-09 14:27

През март имах 4 полета от Лондон - само с лична карта, както казах - нося си червения паспорт само за случай, че се отклоня и инцидентно отида нейде извън ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Yanakiev   
Дата:   23-07-09 14:43

d256h,

Аз също много се озадачих, свързах го със страхът от анонимни обаждания за атентати, които може би се извършват често от такива предплатени карти.

Но така или иначе личната карта е документ, в който има не по-малко информация отколкото в паспорта и неби трябвало да е проблем от тази гледна точка.

P.S. Може би просто не съм случил на служители.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Yossifcho   
Дата:   23-07-09 14:48

От практична гледна точка аз нося и двата документа, но на различни места, та ако стане нещо с единия, да не ми се налага да ходя до консулството ни в съответната държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: asahi   
Дата:   23-07-09 15:24

Два месеца след приемането ни в Европата се явих на Брюкселското летище с лична карта. Служителката се усмихна любезно, прекара картата през някакво устройство, фокусира се за 2 секунди в екрана, а после извади една голяма, ама наистина голяма усмивка и каза: "О, България? Новият член на Обединена Европа? Добре дошли в Белгия!" Оказа се, че цяла седмица след това почти навсякъде така ме посрещаха. Стана ми драго.

В неделя сутрин на Иракли закусваме пред палатките и гледаме по плажа се влачи някакав мършав хипар с иностранна раница. Подмина ни, после се завъртя къде нас и рече (на английски) "Можете ли да ми дадете вода, моля?" Извадих шише от сянката, Златка извади чисто нова пластмасова чашка, сипах му, той я гаврътна. Питам го - "от де си?", а той - "от Белгия". Сипах му още една чаша - и той хаир да види на българския плаж.

А с личната си карта влизах и в единия от Парламентите им, че и на други засукани места.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: danny_falin   
Дата:   23-07-09 17:26

мен на летищата ми се цупят като им дам лична карта, и ме питат за паспорт, моя е изтекъл но навсякъде го предпочитат, по някаква причина им услеснява работата, така че дори и изтекъл вземи си го

това точно за англия,
и за към германия са ми искали изтеклия паспорт че им било по-лесно, какво точно не разбрах



Публикацията е редактирана (23-07-09 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще пътувам до Лондон мога ли да го направя само с лична карта
Автор: Breach   
Дата:   23-07-09 20:33

Вече от година пътувам само с лична карта из ЕС, но забелязвам, че повечето Българи все още си носят задграничния паспорт... Аз лично не го нося -- страх му е да не го загубя.

Иначе, на който му се чете:
http://ec.europa.eu/youreurope/nav/bg/citizens/living/entry-procedures/for-union-citizens/index_bg.html#_ftn1



Публикацията е редактирана (23-07-09 20:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »