Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Проблем с магазините МЕТРО
Автор: KiIIeR   
Дата:   20-07-09 08:56

Случвало ли ви се е да не ви пуснат в магазин МЕТРО заради раницата, която носите на гърба или фотографската чанта?

На мен да.. вече няколко пъти. В моя град няма МЕТРО и обикновено, като ходя някъде взимам със себе си раницата.

В Ст. Загора не съм имал проблеми с раницата.
В Бургас се запънаха, но ме пуснаха след, като дойде охраната.
Във Велико Търново не ме пуснаха.

Дразни ме, че им давам правото да видят какво има вътре на входа и на изхода и въпреки това не ме пуснаха.

Викате си тоз пък.. кво се дразни.. ми как няма да се дразня като:

1.съдържимото на раницата е по скъпо от колата ми. как да я оставя в колата?
2.Кауфланд, Керфула, и др. магазини никакъв проблем. Включително пътувал съм и в други страни, където също никакви проблеми.
3.Шкафчетата(сейфовете) не гарантират безопасността на раницата ми.

и така.. мисля да им пиша жалба.
Или ще е от мое име или от името на всички, които се включат.

Мисля, че по закон, магазин няма правото да не ме пуска с багаж какъвто и да е той.

Тоест нарушават правата ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-07-09 09:10

На входа на магазин "Метро" има място за багаж, където можеш да си го заключиш. И после да влезеш да си пазаруваш. [smile]

"магазин няма правото да не ме пуска с багаж какъвто и да е той" - това със сигурност не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 09:10

В Русе също не пускат но пък във Варна никога не съм имал проблеми - явно всеки магазин си има собствено виждане по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   20-07-09 09:16

nikola_bathory чети точка 3.
ти би ли заключил там оборудване за 3-4к еуро примерно?

Със сигурност в закона пише, че не може да те ограничават.. само трябва да го намеря..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-07-09 09:20

Не, не бих оставил нещо толкова скъпо там.
Обаче, ако не личи какво е, а мине просто за пазарска чанта... [smilie5] Тогава шансът да го откраднат е много малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: nicos   
Дата:   20-07-09 09:30

Извода е: Носете си техниката в пазарска чанта! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: exile   
Дата:   20-07-09 09:31

Шоуто е в Технополис.
Влязох си вътре директно с чантата през рамо с апарата, 2-3 обектива и светкавица. На входа никой не ме спря, никаква охрана, и аз специално се огледах за табели, които да казват аджеба моеж ли да се влиза с такъв багаж, не може ли.

Излизам си аз като пич и на изхода ме спира охраната. Която я няма на входа, пояснявам.

За 5 минутния разговор успяха да ме наредят колко съм прост да вляза с личния си багаж, сочейки ми с пръст листа А4, на който с таймс ню роман да домашния принтер на сина на управителката беше разпечатано съобщението, че с ръчен багаж в магазина не се влиза. Недоумението ми възникна от въпроса защо въпросното листче беше залепено на касата за излизане от магазина, а не на входа, откъдето тая каса не се вижда, поради наличието на 1-2 стени, но изглежда съм прекалено прост, за да не намирам очевидния отговор на тези въпрос.


Вицът продължава в БИЛА, където точно до шкафчетата за личен багаж седи една мацка, която гледа тъпо в пространстово с изражение на крава от развъдник. Бях пак с чантата с фотоапарата, май и с лаптопа, и я питам - мога ли да вляза с багажа.

"Ми нье".

Ми мога ли да го оставя тогава в клетките за багаж?

"Ми ний ни утговарями зъ ньего".

...ми худьети да съ...


В Пикадили в Мол София е същата дебилия.

За тези магазини си пригответе пушка за особено грозен и тъп дивеч и стреляйте на месо. Когато съм с багаж вече просто не влизам там.

Но в Техномаркет пък не са ми правили никакви проблеми никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: tziko   
Дата:   20-07-09 09:37


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vlnf9025.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mxei9281.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/gdhm5405.JPG


http://absurdi.com/files/big_1199619881_275.jpg



без коментар![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: sir_sky   
Дата:   20-07-09 09:41

Това да не те пускат с личните ти работи си е пълна селяния и дебилия, и на мен ми се е случвало в Технополис, ама като прегледаха всичко, залепиха някакви стикери и после ги проверяваха на излизане стана уж работата! А аз се скъсвах от смях, а те се чудеха за какво им се смея толкова, а една приятелка ми викаше по-спокойно, не им се смей толкова ;)) Е как да не им се смея!!!

От година и половина живея в Япония, една 'бяла' държава, и тук не мога да се си представя нещо подобно! Все пак понякога влизам в магазина с техниката си и искам евентуално да си купя нещо друго, които трябва да го пробвам първо, например нова чанта за камерата и обективите! Но Япония си е Япония, тук служителите по-скоро ще ти лижат задника, и дори ще се намери някой служител, който дори ще ти предложи да ти носи чантата, което също ми се е случвало! :))

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: didesignbg   
Дата:   20-07-09 09:49

Честно казано не ви разбирам.
Всички магазини са частна собственост, обикновено в тях снимането е забранено, да не говорим че понякога раницата пречи при пазаруване.
Да понякога се налага да влезеш с раницата, просто е с теб. Отиваш и учитиво обясняваш на охраната. Това са хора, които просто си пазят хляба, наредено им е и те изпълняват. Питаш показваш, уточняваш. При отговор не не можете да влезете, консултираш се с шефа на охраната. Всичко това става учитиво и без конфронтация. Точно в Метро мисля предложих на един от охраната да му окача раницата на врата след като му обясних колко струва (не че не умножих цената по пет) и като приключа да си я взема. Разбира се че ме пусна.
В Техномаркет или полис по едно време записваха номерата на техниката.
Не забравяйте, че магазините не са на баща ви, с малко учитивост и без негативно мислене, никъде няма да ви спрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: d_ave   
Дата:   20-07-09 09:51

Да кажа и другата гледна точно, като работещ именно в метро. Вярно, в офиса, не в магазин, но все пак имам доста повече информация. не че се опитвам да защитавам Метро като верига, но ако знаеш стойността на откраднатите стоки и изобретателността на крадците, щеше да се сетиш защо не пускат с раница. наистина, предложените шкафчета не са най-доброто решение, но все пак ги има, а разбиването не е от най-лесното, още повече, че е свързано с известен шум, а офраната е постоянно наблизо. относно шкафчетата мога да кажа, че случаите на откраднати неща от там се броят на пръсти и става въпрос за неща, откраднати или от незаключени шкафчета, или от оставени ключове от хора, незапознати как се борави с въпросните шкафчета (не се смейте, има и такива!), така че спокойно можеш да оставяш нещата там. в смисъл по информацията, която мога да ти предоставя от първо лице, колкото и неугледни да са, шкафчетата вършат работа.
друго което бих предложил е багажника на колата - няма как да се види какво има в него, никой няма да знае, че раницата ти е там. най-редовно съм си оставял раницата, лаптопа, други неща в багажника - не е ли видимо няма да привлече внимание. още
е повече, че разбиването на багажника е свързано отново със шум, който привлича внимание. иначе казано, много по-вероятно е да ти задигнат цялата кола от паркинга, отколкото нещо от нея или от шкафчетата:) и това напълно сериозно, по-скоро трябва да се притесняваш дали ще си намериш колата, защото напоследък случаите на откраднати коли, особено ако са спрени по-далеч от магазина, са доста.
отново казвам, че целта ми не е да защитавам Метро, а да предоставя информация от първо лице. хората в магазина са напълно в правото си да не пускат с раница, тъй като случаите на опити за изнасяне на лаптопи, апарати и какво ли още не по този начин са ежедневие. не казвам, че ти имаш това за цел, но хората не знаят, нали? за тях и ти и този, влизащ с цел да открадне нещо, сте на равно - все хора с раници.
велико търново е по-нов магазин и хората там спазват по-стриктно разпоредбите. по-старите кучета както се казва не им пука толкова, за това са те пуснали:)
а това, че не се гарантира безопасността ще ти кажа защо е - сети се от гледна точка на магазина ако гарантира безопасността, отиваш ти, слагаш една празна раница, влизаш, излизаш след половина час и се разпискваш - обрали са ме! техниката ми за 3-4к я няма! е, според теб има ли магазин, който да ти изплати обезщетение? не е само за метро, навсякъде е така!
да подскажа и нещо друго - ако помолиш охраната могат да ти сложат печат. това малко смешно звучи, защото трябва да ти наслагат стикери на всичко с печати "охрана", но ако заключиш раницата с малък катинар и ги накараш да сложат лепенка през ключалката няма да имаш проблем. нещо като пломба. трябва да си малко по-настоятелен, но става, има такива случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: ilia_dm   
Дата:   20-07-09 09:53

Ами,така в Русе.Преди години си оставих чантата в сейфа им и забравих да я взема.Чак като се прибрах в къщи-няма я...После се обаждах по телефона/живея в съседно градче/ Като отидох след няколко дни,няма информация защото всяка вечер изпразват сейфовете /да няма бомби/.Търсиха еди кой служител,нямаше го ,да проверя след няколко дни.Ама аз искам веднага-"да не съм си забравял нещата пък/техния отговор/...Всичко се уреди - оттогава си имам едно на ум.
ПП-разказах една малка историйка,но човек никога не знае какво може да му дойде.Всъщност това е единственият ми случай да си забравя фотоапарата някъде[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: burningice   
Дата:   20-07-09 09:54

В БИЛА - гр.Кърджали са ми правили проблем при влизането за най-малката раничка на Lowepro "Не можело да се влиза с раници", а тя- гоялмата раница, едва събира фотоапарата , още един обектив и портмонето.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-07-09 10:01

Радвам се, че и някой работещ в Метро писа и обясни.
Наистина сигурно си имат много проблеми с крадци по тези магазини и това е основната причина.
Те няма как да знаят дали си честен гражданин или имаш намерение да си напълниш раницата с крадени стоки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: d_ave   
Дата:   20-07-09 10:08

и да допълня нещо относно примера с Япония - ок, бяла държава са, държат се както трябва, ама не мислите ли, че и тук щеше да е така, ако ние бяхме бели хора. отново казвам, всекидневно има случаи на опити за кражби - и не казвам за кокошкарски истории, а за лаптопи, преносими дискове, апарати, монитори, телевизори, какво ли не. ако това го нямаше, нямаше да го има и това с непускането в магазина. това е положението, просто трябва да се погледнат нещата от двете гледни точки. на мен също не ми е приятно, но и мен като служител ме третират по същият начин - не мога да внасям това или онова. и това заради случаите на кражби и от служители - е, ако го нямаше това, мислите ли, че контрола нямаше да е намален? в немското метро не е така, пускат те с каквото искаш, обаче кражбите там са пъти по-малко, така че не магазина е виновен, а хората, които ги правят тия неща. защото колкото и голям да е контрола, все намират нови и нови начини да крадат и това е просто начин да се контролира това.
ще ти дам само един пример - продава се тук на доста добра цена обектив сигма 18-200. нека предположим следното - влизаш с раницата, имаш вътре някакви обективи и т.н. хората от охраната не са запознати, за тях това са някакви неща, не могат да ги разпознаят и това е нормално, все пак са охрана, не са фотографи. отиваш, взимаш си обектива, пъхваш се в пробната, махаш защитата, буташ в раницата и си излизаш. мислиш ли, че охраната на изхода ще разпознае, че това е нещо откраднато? още повече, че са различни хора? ето точно за това го правят, защото е имало подобни случаи с лаптопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: jivkojj   
Дата:   20-07-09 10:13

Само да вметна че в магазините за техника в Германия също не гледат с добро око ако внасяш чанти, а да не говорим за техника. Има си клетки където се заключват нещата, а за скъпа техника - преди да влезеш с нея в магазина се описва и прави протокол или се оставя директно на входа срещу номерче.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: exile   
Дата:   20-07-09 10:22

"Всичко това става учитиво и без конфронтация. Точно в Метро мисля предложих на един от охраната да му окача раницата на врата след като му обясних колко струва (не че не умножих цената по пет) и като приключа да си я взема. Разбира се че ме пусна."

dididesign, когато охраната те пита дали си прост да влизаш с чанта в магазин, конфронтацията от сорта на един тупаник не е далеч.
Много неща са частна собственост и всяко едно от тях се регулира.
Това, че един хотел е частна собственост не значи, че може да е публичен дом, стига собственикът да иска.
В магазините има достатъчно системи против кражби и камери. Представям си колко ефективно ги използват, за ди измиват ръцете по този тъп начин като ти проверяват чантите. В единия Техномаркет как могат да ме пуснат както дойда? В другия Техномаркет как може точно до сейфовете да има охрана, че и с пистолет май видях, ако не се лъжа?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: exile   
Дата:   20-07-09 10:26

Абе защо мислите, че някой в темата има нещо против контрола?


Нека има контрол, ама нормален, деа.

Аман от малоумни изпълнения.
Единия написал с кегел 9-ка някъде по средата на таблото с 1500 знака текст, че не можеш да влизаш с чанта, до сейфовете почти никога няма охрана, половината сейфове нямат ключове, охраната ти говори се едно си влязъл да откраднеш един сапун от селския магазин.
Ми ако това е контрол - не го искам.

А относно декларирането - миналата седмица отивам в Пикадилито в Мол София, където от горчив опит вече знам, че или си слагам багажа в клетка, или го показвам на охраната преди да вляза. Няма проблем.
Отива до клетките. От, примерно, 30 клетки, 10 имаха ключове, другите седяха отворени и без ключове с надписи "Не работи". От няколко месеца в този мол наблюдавам как все повече и повече клетки не работят. Добре, да кажем, че се прост народ и крадем ключове и управата няма как да ги оправя непрекъснато - ще го преживея.

Тръгвам да търся охрана да си покажа раницата.

Естествено до клетките няма охрана, единтсвения охранител в 9 часа вечерта го дебнах 5 минути, докато се разкарваше между щандове в магазина, та после през касите, та наляво надясно и изобщо не е.ава за входа. Имах следната възможност - да го издбена кога излиза от някоя каса, за да мога да му покажа чантата, после да вляза, да изляза, да го търся още 10 минути докато му покажа пак чантата и да си напазаря успешно.

И от какъв зор, като в квартала има още 4-5 магазина, които работят по това време? [smilie21] Обратно, по ескалатора и да се оправят.

И защо като видят раница и фотографска чанта те спират, ама навсякъде има жени с дамските си чанти, в които определон има повече място за тъпкане на стока, отколкото препълнената ми раница?



Публикацията е редактирана (20-07-09 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: CTEHATA   
Дата:   20-07-09 10:28

И аз навремето се изнервях. То и сега се дразня де, но вече му намерих цаката.
Влизам в стаята на охраната и учтиво питам дали може да оставя по-голяма чанта с техника да ми я пазят.
80% се съгласяват, 20% ми казват да вляза с чантата. И двете ме устройват.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: KiIIeR   
Дата:   20-07-09 10:29

мдам.. общо взето не съм единствения с този проблем..

в търново не ме пуснаха въпреки, че им отворих раницата. казах им запишете си какво има вътре.. при това уж извикаха началник охрана..

100% съм обеден, че няма закон който да им дава правото така да ме ограничават.

относно колата.. багажника се отваря за 10секунди без да се вдига никакъв шум.. както и колата..

от малък са ме учили, че никакъв ценен багаж не се оставя в колата. не всички крадци знаят какво ще откраднат .. като влизат някъде или отварят нещо.. дет се вика на късмет..

така че колата за мен не е безопасно място.

най добрия начин е да заключат раницата и толкоз.. и да ударят печати ако искат..

другото за мен е селяния и простотия.

не може в ТУРЦИЯ -- Истанбул да вляза в един куп магазини и да нямам никакви проблеми..

то вярно, че и хората там са с 10години по-напред от нас..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: asahi   
Дата:   20-07-09 10:33

И аз като Стената. Хората си имат правила о си вършат работат. Никой не ви е обещавал демокрация и свободия.

И в заключение: Обществената безопасност изисква ограничаване на личните свободи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: pluha   
Дата:   20-07-09 10:47

Имам въпрос към d_ave, като човек, който е запознат с нещата отвътре.

Колко е процента на успешно откраднатите стоки спрямо общата печалба на месец на Метро?


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: asahi   
Дата:   20-07-09 10:55

Подвеждащ въпрос. Като си направиш магазин пак коментирай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: borkond   
Дата:   20-07-09 10:56

Всичко това са глупости - общественна безопасност - дрън, дрън! Кого застрашава някой с раница на гърба - ако се притесняват от бомба да проверяват, а техниката ясно, че не е от тях още повече в един магазин в който има само хранителни стоки например. Дай да ни забранят и по улиците да ходим с раници! А за кражбите да си гледат, хората по-ефикасно крадат като си слагат в гащите и в разни други места. Ограничаването на раниците на никого няма да помогне, а риска дори охранат да ти каже "за ква раница ми говориш бе?" и да олекнеш с няколко бона никак не е малък! Аз си влизам в интерес на истината навсякъде без да питам и ако трябва на изхода им заформям так скендъл че ме запомнят до другата година! Нека ми вземат техниката - да видим как ще стане! На какво основание - да докажат, че е тяхна! Няма закон, според който трябва да ми я конфискуват, ако съм влезнал въпреки идиотските им забрани!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с магазините МЕТРО
Автор: didesignbg   
Дата:   20-07-09 10:56

по-скоро го попитай, кой покрива откраднатите стоки, въпреки че не виждам каква връзка има[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »