Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: sauron69   
Дата:   22-07-09 08:37

Мерим си ония работи..и накрая все някои ще каже ...
"Важното е на тебе да ти е кеф"

Виж сага pd,не виждам в случая какъв ти е проблема?
1-во доколкото се вижда моят избор би бил друг и това съм го написал.
2-ро в случая съм съгласен и с твойто мнение по въпроса.
3-то обаче нито ти, нито аз ще снимаме с това, човека си дава парите и важното той да е доволен, а не аз, ти и който да било друг.[ezik]
Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: jijix   
Дата:   22-07-09 09:20

Преди да се постави окончателна точка, макар че стана много интересно [smile], моля бихте ли ми казали къде мога да прочета нещо конкретно за динамиката на един фотоапарат. Аз до сега никъде не съм споменал тази думичка, защото не ми е ясно какво означава в света на фотографията. Време е да прочета нещо и за нея :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: Canon   
Дата:   22-07-09 09:24


jijix
Да ти е честит.


http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/dynamic-range.htm


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: Rosencho   
Дата:   22-07-09 09:27

Ето тук пише за динамиката. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: jivkojj   
Дата:   22-07-09 10:09

Автор: Canon
Дата: 22-07-09 01:48

jivkojj написа:

> Canon, май на теб доста работи не са ти ясни
>
> 12 бит-а ама ги вземаш от 12.5 EV
> 14 бит-а ама ги вземаш от 11.5 EV
>
> Демек тебе те кефи македонка нарязана на много шаибички, пред
> това едих шпек, на по-едри шайби [smilie18]


jivkojj
Аз не знам колко са ясни нещата на един търговски сайт като дпревю според която окомерна методика резолюциите се закръглят през 50 линии и то се дава за цялото образно поле (и децата знаят че това не е така), докато Иматест () мери с точност до 1 линия. И така се сравняват матриците [smilie5]

Ми що не ходиш на пазара да си купиш салам, измерен на око.


Хех, ако се вгледаш, аз горе съм писал за диманика, а ти ми контрираш с резолюция [smilie11]

Но защо ли не съм чул някой да си е продал никона, за смени с фуджито, дори за смешните 1200 от последната голяма разпродажба [smilie5]
Ами ще ти кажа защо.
1. Повечето купуват имиджа на марката Никон, а парадират из форума с параметри, за които не знаят за какво става дума.


Със сигурност причината това Фуджи да не се педпочита масово пред Никон, не е заради името. Липсата на кадърен конвертор, скоростта, не 100% съвместими аксесоари и други които сигурно по-добре от мен ги знаеш оказват влияние.

> А относно видеото:
> 1920 x 1080 (1080P, 16:9) @ 20 fps
> е същия маркетингов трик. Заинтересувай се HD стандарта какъв е
> [smilie3]


Е, аз разполагам със Сони видеокамера от почти една година, на 1920 x 1080 и много добре знам какво е - като си купиш и ти обади се, безплатно ще ти помогна да влезеш в час.


Файда явно няма, че имаш от почти година такава камера, щом още не се разбрал, че за да се възползваш от ФулХД видеото на 500д трябва пак да прибеднеш до така любимата ти интерполация т.е. да докараш от 20 на 24 кадъра. Дето се вика при видеото резолюцията във времето също има значение.

Като се казва, по-добре веднъж да пипнеш, отколкото 10 пъти да чуеш. Аз много неща съм пипал, ти докара ли 10 чувания

Докато пипаше многото неща, разбра ли в крайна сметка колко пиксела фактически има матрицата на твойто 50д, дето се вика А-то и Б-то [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: digitalgab   
Дата:   22-07-09 11:00

Хубава машинка това 500Д, добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: danbi   
Дата:   22-07-09 11:58

jijix, послушай съвета ми, не карай колелото с 500D на врата!!!

Колкото до динамиката, не е вярно твърдението на Canon, че 80% от снимките се вместват в 10 стопа. Може да е вярно за студийните снимки де... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

В природата динамиката е много, много по-голяма. По-голяма от тази на всеки фотографски сензор който се ползва в цифров фотоапарат. (да оставим настрана измервателната техника за научни цели)

Особено за непрофесионалния фотограф, който иска да запечата всеки един 'интересен' момент, голямата динамика е изключителен бонус! Много по-голям бонус от повечето пиксели във файла.

Моята препоръка за искащите видео е да си купят видео камера. Много по-добро качество за парите, които ще дадеш! Sony правят хубави HD камери, но ако си фен на Canon .. сигурно и те правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: jijix   
Дата:   22-07-09 13:53

Не познавам този човек, но съдържанието в сайта му е просто великолепно! Едно от най-полезните неща който съм чел последните години. Ако не сте го направили до сега, моля вижте го:
http://markishki.hit.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: mitku   
Дата:   22-07-09 14:35

Абе - просто така, един процедурен въпрос. Някой може ли да посочи ЕДНА тема за избор на фотоапарат, от която да е имало смисъл и питащият да е послушал съветите? [smilie7] [smilie18]
Във всичките до една, питащият си има предварително мнение и просто чака първия, който да го потвърди (чака някой да му каже туй, което иска да чуе) и след това започва да спори с останалите съветващи. Е, тогаз защо изобщо се пуска подобна тема? [smilie18] [smilie18]
От друга страна това е и най-правилното решение - всеки да си взема това, което най-много си му харесва на него. Но отново подобните теми остават само за разработване на клавиатурите. Но пък - няма лошо... и клавиатурите се нуждаят от разработване. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: skodi   
Дата:   22-07-09 15:19

Всеки има някакви въпроси (на които не знае отговорите), като получи отговорите (на многознайковците като mitku и копмания), тогава вече решава кое е приоритено за него и прави своя избор. В случая избиращия избра по-малкото тегло, повече мегапиксели и т.н...
И най-важното от цялата ситуация е, че е бил информиран когато е избирал, защото я има именно тази тема, ако я нямаше тази тема, нямаше да бъде информиран!
В случая даващите съвети, не бяха единодушни, така че няма как да се угоди на всички [cool]
[beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: jijix   
Дата:   22-07-09 17:05

Темата мисля, че се получи доста полезна. Освен това когато я пуснах, само бях прочел ревютата, дори не бях пипал техниката и не бях изобщо предубеден. Да, вярно е че избрах канона, който на мен ми хареса повече и не послушах никонците тук, но не виждам нищо лошо в това. За мен темата беше много полезна, научих някой неща съвсем в страни от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 500D или Nikon D5000?
Автор: Canon   
Дата:   22-07-09 17:21

Данби
Това е твое своборно твърдение за невместване в 10-тв степени. В реалните изображения яркостния контраст (интервала на яркости, или динамиката) достига до няколко стотин пъти, което е < 2 на 10степен. Естествено никой не се занимава с отклоненията, наречени бликове (много ярки отражения)
Друг въпрос е в природата въобще тези стойности са от порядъка на 10 на 8 степен

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »