Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-07-09 14:17

Съгласен напълно с Асахи. Търсенето на работа, дори и на места като това, трябва да бъде направено със съответното старание и уважение към евентуалния работодател, прочел темата. Ника в случая не е интересен. Поне тук, с писмо до админа винаги можеш да си го смениш. Но неграмотното писане вече говори доста за кандидата. Имя няколко основни правила за хората, които търсят работа - как да представят себе си, как да се явят на конкурс или интервю, предварително да знаят отговорите на някои въпроси, които има голяма вероятност да им бъдат зададени. Такъв е например въпроса за заплатата, която очакват. Макар и в хаплив стил, отговорите са полезни за Фифи. Нека тя си направи изводите. Окуражително е това, че положи усилия поне да пише на кирилица. А останалите умения - фотошоп, графичен дизайн - да ги показва на бъдещия си работодател. Тук по-скоро да допише ако е имала опит с някои машини - да каже марка и модел. А и още един съвет. Да бъде откровена, ако я питат къде е работила и защо вече не работи там или защо сменя работата си. Особено яко е била в същия бранш.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: CanoniO   
Дата:   17-07-09 14:24

Такъв е например въпроса за заплатата, която очакват.

[smilie24]
Това е един от най-тъпите въпроси които могат да се зададат.. Нормално е всеки да се има за умен и способен, и да си мисли че трудът му е безценен. А в БГ е патологично[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-07-09 14:49

написа:

> Такъв е например въпроса за заплатата, която очакват.
>
> [smilie24]
> Това е един от най-тъпите въпроси които могат да се зададат..
> Нормално е всеки да се има за умен и способен, и да си мисли че
> трудът му е безценен. А в БГ е патологично[smilie18] [smilie18]
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Абе не съм съгласен. Отговора на този въпрос по принцип носи доста информация. И той общо взето се задава заради тази информация. А информацията е - имаш ли идея какво представлява позицията. Имаш ли идея колко се плаща по принцип за тази позиция. Освен това, този въпрос, който е един от последно задаваните, когато вече идеята ще или не ще те бъде на тази позиция, спомага да се получи и информация за самооценката ти. Това всичко обаче е валидно, ако интервюиращия го знае и знае как се подбира персонал. Понякога стават доста интересни ситуации. Моя близка (снаха ми) кандидатсваше за едно работно място. Аз бях служител в отдела, знаех какви са точно изискванията, и каква ще е работата. Тя реши да се кандидатира. И ме попита дали да го прави. Казах и да се кандидатира, но да си знае, че няма да я назначат. Освен обаче образованието като степен и донякъде специалност, тя не отговаряше на нито едно друго условие. На интервюто няколко пъти наблегнала на тоа, че има "управленски опит и умения за работа с хора". А изискването беше - добър английски, много добра компютърна грамотност, познаване на пазара за определен вид техника, опит в управление на инвестиционни проекти е предимство, опит в търговски преговори и/или доставчици/подизпълнители, сравняване на оферти, организиране на търгове е предимство... Тя не знаеше въобще английски, средна към ниска компютърна грамотност, тази техника въобще не я познаваше, да не говоря за пазара, от там нататък кореспонденция, преговори с доставчици, подизпълнители и т.н ги няма как да ги води, от една страна заради езика - нито може да си прочете офертата, нито може да си зададе въпросите и т.н. С две думи - неподходяща. Но тъй, като позицията се водеше "Проектен мениджър", тя си мислеше, че ще има персонал, че ще командва. А запознатите знаят, че проектният мениджър не е мениджър в този смисъл на думата.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-09 15:00

Спешно искам да стана собственик на хотел във златни пясъци [smilie7]

Може и в околноста. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: CanoniO   
Дата:   17-07-09 15:02

NeDDRaG,
ако си работил в София, и кандидатсваш за същата длъжност в провинцията, цифрата която ще споменеш, винаги ще те оставя без работа.
И обратното, ако си свикнал на мизерията, отидеш в София и си кажеш мизерните изисквания, веднага ще си назначен, изяждайки хляба на някой местен, дето има да мисли за семейство и данъци.
Затова въпросът е некоректен. Звучи като един вид търг.. Който се предложи за най-малко пари, ще вземем него...

Имаш ли идея колко се плаща по принцип за тази позиция.

Тези неща на запад са крайно регулирани. Казва ти се сумата, и размишляваш върху това колко ти струва транспорта, храната, ипотеката, та да знаеш дали с тази работа ще вързваш двата края.. Разходите ти са изчислени до стотинка и с кеф би почнал по-мизерна работа, ако се плаща повече. Хората нямат скрупули какво работят. Интересува ги само финансовата част.

При управленските кадри, поне в нашия лондонски офис, заплатите са пълна тайна. Има случаи на понижени в длъжност хора, поради семейни, здравни и др причини, влияещи върху работното време, които хора, за друг вид труд пак си получават старата заплата.
Всичко е относително. Но да ме питаш за колко пари ще стоя зад компютъра, няма как да знам. Всички си стоят зад компа, но отговорностите са различни, от там и заплатата....

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: guciguci   
Дата:   17-07-09 15:04

pd ,можеш веднага да станеш собственик на хотел,където и да е. Само трябва да скочиш от джобовете,нали знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: sublime   
Дата:   17-07-09 15:06

Просто изумен!

Толкова много хора без работа и липса на каквито и да е интереси освен "тролването" по форуми не бях виждал досега [smilie10]

Осъзнайте се ! Да беше тийнейджърски форум, разбирам ... уж сериозни хора, а отделяте време и усилия ( или пък може би вече толкова сте свикнали да ръсите простотии, че не ви коства нищо ) да се заяждате, да издребнявате ...

Толкова ли няма какво друго да правите, наистина ?

Успех на момичето [beer]
Обърнахте го на селска кръчма, поздравления [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-07-09 15:25

написа:

> NeDDRaG,
> ако си работил в София, и кандидатсваш за същата длъжност в
> провинцията, цифрата която ще споменеш, винаги ще те оставя без
> работа.
> И обратното, ако си свикнал на мизерията, отидеш в София и си
> кажеш мизерните изисквания, веднага ще си назначен, изяждайки
> хляба на някой местен, дето има да мисли за семейство и данъци.
> Затова въпросът е некоректен. Звучи като един вид търг.. Който
> се предложи за най-малко пари, ще вземем него...
>
> Имаш ли идея колко се плаща по принцип за тази позиция.
>

Ами това е точно така. Аз бях в провинцията. Отидох да работя в София. Питаха ме отговорих. Сумата съм я "уцелил". Защото се поинтересувах колко излиза наема, разходите и т.н. Казах, ако е читав интервюиращия. И го казах неслучайно. Защото един читав интервюиращ не би взел на моето място някой, които е поискал 500 лв., защото този човек няма да стои дълго във фирмата, а все пак тук се плаща поне един месец на новите служители да се обучават. Второ: Тзкъв работник, дори и да остане. рано или късно ще разбере, че се е прецакал и няма пак да бъде полезен. Въобще, подбора на персонал си е доста сложен процес. Макар, че малко са ми пълнели главата с тези неща, едва ли бих се справил много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: CanoniO   
Дата:   17-07-09 15:26

sublime,
ако постоиш няколко години от страната на даващите работа, и се сблъскаш с уникалната некомпетентност и закърнелите мозъци, ще разбереш, че тия горе просто и желаят доброто...

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   17-07-09 15:43

написа:

> sublime,
> ако постоиш няколко години от страната на даващите работа, и се
> сблъскаш с уникалната некомпетентност и закърнелите мозъци, ще
> разбереш, че тия горе просто и желаят доброто...

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: asahi   
Дата:   17-07-09 15:47

Сюблимът недоволства, че животът е гаден.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: jokevcv   
Дата:   17-07-09 16:38

asahi [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: cr1m1nal   
Дата:   17-07-09 19:12

Подкрепям dimitar_p [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: грегари   
Дата:   17-07-09 19:33

по повод на шльокавицата.....
аз мн отдавна не чета такива постове.
на всички им е ясно, че ако попълваш молба за пари, няма да я пишеш на неразбираем език.

защо обаче админа трябва да въвежда разни забрани и ограничения!?!?!?

просто спрете да ги четете и да им оговаряте.
това е позиция и така се създава гражданско общество.

п.п.
неползването на гл букви, не е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: fisk   
Дата:   17-07-09 19:59

sublime, тук всички сме тийн, дори и тези родини преди '60те, за които форуменето замества сексъ [smilie18]



крайно време е форумът да започне да се модерира, поне минимално.
Теми като тази се затварят на минутата - по белия свят. А троловете се екстрадират в Мордор.


А да.. и тези дето забравят, че това е форум в крайна сметка и се оливат с употребата на знаци > и те са за Мордор. Чудя се на хората, дето и 300 думи не им стигат за да кажат fuck off!



другият вариант е форумът да не разрешава коментари с по-малко от 300 думи [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-07-09 20:11

абе има и големи простаци които снимат добре.
някои даже се оригват публично и миришат на чесън, ама не мога да не призная, че снимат добре. иначе са извън кръга ми на общуване.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-07-09 06:58

написа:

> Благодаря ви много за неуместните коментари.Незнам защо така се подценяват хората в тоя форум...Да,ще си взема бележка за латиницата!Обещавам!Но все пак ако някой би могъл да ми помогне много ще се зарадвам.


Фифи - слагай интервал след препинателен знак !

Не знам са две думи [smilie24]

Благодаря ви много за неуместните коментари. Не знам защо така се подценяват хората в тоя форум...
Да, ще си взема бележка за латиницата! Обещавам!
Но все пак, ако някой би могъл да ми помогне, много ще се зарадвам.


Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: holden   
Дата:   18-07-09 07:38

Мен са ме учили на въпрос за заплатата да не отговарям директно. В академичните среди прави лошо впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: ilia_dm   
Дата:   18-07-09 08:34

Огледай се по морето-една атрактивна фотографка на плажа може би ще има шанс...

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: Orlin   
Дата:   18-07-09 08:35

holden ,
Не само в академичните среди, навсякъде не трябва да се отговаря директно.
Няма такъв работодател дето да не знае колко най-малко да предложи на работника и колко най-много може да си позволи. Няма!

А Фифинката да осмисли отговорите, които получи тук - 30% са от хора които са наемали и наемат хора.
Търсенето на работа е един вид самореклама. Някой е излязъл на пазар и търси да си купи работник. Трябва да го накараш първо да погледне твоята реклама, после да я чуе и да реши де те купи. Иначе ще попадаш само на такива които са закъсали или купуват евтино но некачествено.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: Георги   
Дата:   18-07-09 09:39

За съжаление IDA е прав, въпреки че това с писането на изречение е малко пресилено. Така или иначе можеш относително бързичко да разбереш дали човека отсреща е неграмотен. Можеш да го направиш и по-интелигентно - като например го накараш на място да напише мотивационно писмо.

Така или иначе на почти всеки от веригата му се случва да има досег с клиент, или бъдещ клиент, и би създало неприятно впечатление.

Фифи работа се търси стегнато и конкретно - ти си еди коя си, можеш това и това, показваш портфолио (отново стегнато само неща, които най-добре разкриват какво можеш), казваш защо евентуално човек трябва да предпочете теб, и т.н. Трудовите сдемки са си сделки каквито са и търговските. И в Интернет има достатъчно информация за търсещите работа, при това на чист нашенски език.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »