Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: Humn3to   
Дата:   15-07-09 20:14

Orlin написа:

> dimitar_p - ами то първият пост не е съдържателен, ти искаш
> отговорите.
>
> П.П. Много са ми интересни хора с никнеймове "дуденцето",
> "фифинката", "нушенцето" и т.н.




е стига и мен ме срам от ника ми но ... като се регистрирах не смятах че ще ме заинтригува до такава степен фотографията или че ще пиша някога във форума и просто ей така за по набързо го написах може и при нея да е така ...

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: guciguci   
Дата:   15-07-09 20:19

Между другото аз съм ЗА писането на латиница. В днешно време почти всеки има мобилен телефон с интернет,а повечето телефони нямат кирилица. Но поне като се пуска тема,първото мнение би трябвало да е на кирилица,ако може.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: asahi   
Дата:   15-07-09 20:22

Димитър П.,

Питанката на жената е вероятно да се прочете от бъдещия и работодател. Затова трябва да я представя в добра светлина. Повярвай ми - добре написното запитване, биография, мотивационно писмо отварят по-лесно вратите към наистина хубавите позиции. Бил съм и от двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: designwerk   
Дата:   15-07-09 20:31

отдавна не е имало толкова професионално ориентирани отговори, в този иначе...полезен портал...

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: MCUJovani   
Дата:   15-07-09 21:49

Автор: asahi
Дата: 15-07-09 20:22

Повярвай ми - добре написното запитване, биография, мотивационно писмо отварят по-лесно вратите към наистина хубавите позиции. Бил съм и от двете страни.


И кое точно и е хубавото на позицията, че не разбрах, мацката иска работа във фото, не в НАСА и то най вероятно за 500-600лв. Много се палите и попрекалявате. Особено тези, които очевидно няма какво да правят по цял ден (визирайки първите постове, в ранния следобед). Опазил ги господ работодателите от такива знаещи и можещи работници (с уникална биография и оригинално мотивационно писмо), дето по цял ден висят по форумите. [smilie5]

П.П. Успех на мацката въпреки че надали ще я отвори тази тема скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: asahi   
Дата:   15-07-09 22:36

Знаеш ли кое и е хубаво на позицията? Че Фифито има нужда от нея. За теб ако е нищо за нея е цел.

Ти май не си наемал работници?

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: MCUJovani   
Дата:   15-07-09 22:46

Не е въпросът наемал ли съм аз работници. Става въпрос за отношението на хората във форума, и от постоянното присъствие на хора, които си нямат друга работа и висят по цял ден тук. Не визирам теб асахи, по принцип говоря. Момичето може и да не е право, но имаше 1001 начина да и се каже доста по нормално и да и се даде съвет. А не 100 поста подигравки и злобни натяквания. По принцип се абстрахирам от такива теми, обаче просто тука прекалихте. Никой не е безгрешен и има начин да се каже на някой, че е сгрешил, и не е това начина. Знам че няма да оправя света с тоя пост, обаче дано поне малко се позамислите и попрочетете какво сте написали по-горе, и поне за минута четейки се поставите на мястото на момичето пуснало поста.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: asahi   
Дата:   15-07-09 23:00

Има и хора, дето нямат нужда да работят. Понякога им завиждам, особено в петък и понеделник.

А момичето да си вади изводи, защото зад всяко мнение има една малка и безплатна истина.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: emilliano   
Дата:   16-07-09 00:26

Димитър_p [smilie24]
Вярно е, че има глупави теми, ама форум - какво да се прави. Иначе трябва всяка тем ада кандидатства пред админите преди да се пуска.

Аз предлагам да се издири човек с много малка *ишка, да си я снима, да я качи като тема във форума, за да могат всички да се накефят и да пуснат коментари как тяхната е с 1-2 санта повече. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snoopoff   
Дата:   16-07-09 01:14

dedaznam, az ako si tyrsq rabota po forumite, ne bih pisal taka...

tva za mcujovani go kazvam...

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: bobihot   
Дата:   16-07-09 01:24

Явно си е намерила работа, че не се обажда...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: IDA   
Дата:   16-07-09 15:23

Въпреки че и в тази тема за пореден път се изписаха куп простотии, в това число и от авторитетни професионалисти, което не им прави чест, темата е изключително показателна и, надявам се, ще е от полза, както за нейната авторка, така и за огромната маса от неграмотни и полуграмотни млади хора, които рано или късно решават да си потърсят работа. Ако тези хора все още не са осъзнали, с какво са заслужили демонстрираното в тази тема отношение към тях, ето няколко съвсем простички "безплатни" истини, които ще им помогнат да разберат и да си направят съответните изводи:

1) Ако ти, общувайки на родния си език, пишеш на латиница или използваш нерегламентирани знаци и някакви си твои неписани правила на изразяване, ти създаваш у всички впечатлението, че си или неграмотен, (което в 99,9% от случаите си е самата истина), или демонстрираш явно неуважение както към родния си език и писменост, така и към всички твои сънародници, с които се опитваш да общуваш и от които търсиш помощ.

2) С подобно отношение, ти обаче проявяваш неуважение преди всичко към самия себе си, а щом не уважаваш себе си, как очакваш другите да те уважават и да ти помагат?

3) Първото нещо, което всеки средностатистически работодател би си помислил, след като прочете неграмотните ти писания е следното: Ами този млад човек, след като за 12 години в учлище не е положил елементарни усилия да придобие нещо толкова елементарно, като грамотността на родния си език, как може да му се вярва, че е усвоил такава сложна специалност като фотографията и работата с фотошоп и ще може да върши професионално задълженията си във фотостудиото? Че нали с това неграмотно отношение и неуважение към себе си и всички останали, той ще ми разгони клиентите и ще докара бизнеса ми до фалит! Или ще вземе да ми съсипе техниката или не дай Боже да се осакати, че да ме осъдят да му плащам цял живот издръжка. Трябва да съм луд, за да поема риска да го назнача на работа! Не, благодаря. Нека си търси работа при някой друг също толкова неграмотен работодател. При мен този номер не минава.


Тези простички истини могат да прозвучат грубо, дори обидно на неграмотните и на тези, които най-целенасочено култивират неграмотност сред подрастващите, а те никак не са малко, НО нека тези хора не си мислят, че на някой му пука от това. Тези истини са просто обективна даденост и или ги възприемаш, съобразяваш се с тях и правиш нещо по въпроса, или ги игнорираш и си трошиш главата. Изборът си е изцяло твой.

И не забравяй:

ПО ГРАМОТНОСТТА ПОСРЕЩАТ, А ПО УМЕНИЯТА ИЗПРАЩАТ !

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: jokevcv   
Дата:   16-07-09 15:35

IDA [smilie24]

guciguci :

"Между другото аз съм ЗА писането на латиница. В днешно време почти всеки има мобилен телефон с интернет,а повечето телефони нямат кирилица. Но поне като се пуска тема,първото мнение би трябвало да е на кирилица,ако може."

Ами няма да имат кирилица, като държавата спи. Щом един телефон ще се продава в дадена държава (нормална) -> трябва да има съответния език в менюто.

guciguci: твърдо съм против идеята ти.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: valentines   
Дата:   16-07-09 15:45

Еиий злобен народец. Я се хванете и направете по едно лого за сайта. Ей така, просто за тренировка. Да Ви кажа по полезни ще сте..


Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: IDA   
Дата:   16-07-09 15:52

И за да не бъда голословен, ще ви дам два примера, които илюстрират на практика написаното от мен по-горе:

1) Познавам работодател, който започва всяко интервю с кандидат за работа по следния начин. Връчва му лист и молив и го кара да напише изречение, продиктувано от него. После поглежда написаното от кандидата и ако има макар и една грешка, директно му посочва вратата. Ако изречението е написано безгрешно, интервюто продължава. Познайте, дали досега се е излъгал в хората, които е назначил на работа.

2) Направете сами следния експеримент. Изберете си произволен неграмотен или полуграмотен участник в този форум и прочетете няколко негови поста. Ако той въобще е в състояние да каже нещо смислено, харесвате ли написаното от него и считате ли, че то може да е от някаква полза за вас? После погледнете и в профила му. Ако въобще е качил някакви снимки в профила си, вие харесвате ли ги? Ако има "0" качени снимки в профила си, дали според вас става въпрос за неграмотен, но световно известен фотограф, който счита, че е обидно да качва творбите си в този форум?

Направете и обратния експеримент. Изберете си някой, който пише грамотно и смислено и влезте в профила му (например, влезте в пейзажната тема, която върви в момента и прочетете написаното от i_viper, като обърнете внимание на показаните от него фотографии). Разгледайте внимателно снимките му и ги сравнете с тези на неграмотния. Кои ви харесват повече? Не усещате ли, че има пряка връзка между грамотността на един участник в този форум и фотографията, която прави? Може би има и изключения от това правило, но колко са те? Можете ли да посочите поне един пример на неграмотен човек, който е талантлив фотограф?


Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: cumo   
Дата:   16-07-09 16:02

IDA, много задълбаваш. [smilie5]

Шегувам се :)
Абсолютно си прав. Аз може да съм млад, но съм провеждал интервюта работа, за да назнача човек на предишната ми позиция. Дойде един дето не можеше да си напише автобиографията без правописни грешки, а пледираше за заплата по-висока от моята.

И... и го изгоних [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: ogich   
Дата:   16-07-09 16:47

Тъй като повечето от влизащите във форума японски работодали, търсещи служители за своите фотостудия в Пловдив не разбират български, ще си позволя да редактирам мнението на mbs, защото има неточности:


プロブディフの 写真スタジオ で仕事 を探しています。 Photoshop の私の 経験を行使 している。 グラフィック デザインや 写真撮影 に従事。



Публикацията е редактирана (16-07-09 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: dimitar_p   
Дата:   16-07-09 17:13

Димитър П.,

Питанката на жената е вероятно да се прочете от бъдещия и работодател. Затова трябва да я представя в добра светлина. Повярвай ми - добре написното запитване, биография, мотивационно писмо отварят по-лесно вратите към наистина хубавите позиции. Бил съм и от двете страни.

asahi

Съгласен съм с теб. С тези неща трябва да си изряден, но аз се противя на това, че фотофорум се превърна в плювалник, в който никой не зачита другите.Може повечето хора да са невероятни професионалисти, но това не извинява държанието им. А за IDA- само мога да кажа браво за изказването.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: sir_sky   
Дата:   16-07-09 17:20

日本語?!?!?ここ??? なんでやねん!

唖然!!!;))

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: fifilinkata89   
Дата:   17-07-09 12:39

Благодаря ви много за неуместните коментари.Незнам защо така се подценяват хората в тоя форум...Да,ще си взема бележка за латиницата!Обещавам!Но все пак ако някой би могъл да ми помогне много ще се зарадвам.


Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: mixmike   
Дата:   17-07-09 12:47

Фифи[smilie24]
Първата стъпка с писането на кирилица е постигната!
Дай сега да видим малко и от "imam opit,vladeq photoshop..zanimavala sam se s grafichen dizain i fotografiq", и ще се получат нещата.
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: fotoloop   
Дата:   17-07-09 13:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: hristov2256   
Дата:   17-07-09 14:04

dimi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: gbrain   
Дата:   17-07-09 14:09

Някой се бъзика, вие се хващате на въдицата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: speshno tarsq rabota vyv foto studio!!!
Автор: danny_falin   
Дата:   17-07-09 14:10

ей на това му се вика да се изложиш като кифладжия

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »