Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: tofo   
Дата:   10-07-09 13:32

Ей, верно бре! Определено има значение дали от 10 000 000 пиксела горещите са 4, 5 или да не дава господ десетина [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: iordanov   
Дата:   10-07-09 17:00

Тия мръсници от Никон, само гледат да пробутат на хората някой друг дефектен пиксел. Според мен трябва да се свържеш с официалния вносител, те са наясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 17:19

Производителите на фотоапарати биха ползвали метода за тест с капачката на PLATINUM от форума? Може би този метод ще направи апаратостроенето на ниво..........

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: spa   
Дата:   10-07-09 17:44

jorjo написа:

> Производителите на фотоапарати биха ползвали метода за тест с
> капачката на PLATINUM от форума? Може би този метод ще направи
> апаратостроенето на ниво..........

Абе, че си "кон с капаци, кон си". Ама да знаеш, че апаратoстроитeлите са измислели вече технологията Pixel Mapping. Даже и в твойто Д200 го има. Друг е въпроса дали имаш достъп до него.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 18:19

ЯСНО Е ЧЕ ТЕМАТА СТАНА АЛА -БАЛА.
ЛИЧНО МНЕНИЕ E: ТЕСТВАЙТЕ "СНИМАЧКИТЕ" -НОВИ И ВТОРА УПОТРЕБА ,КОГАТО ГИ КУПУВАТЕ.ДОБРИЯТ СЕНЗОР И ДОБРИЯТ ВИД НА АПАРАТА ДЬРЖИ ЦЕНАТА...

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: spa   
Дата:   10-07-09 18:30

написа:

> ЯСНО Е ЧЕ ТЕМАТА СТАНА АЛА -БАЛА.
> ЛИЧНО МНЕНИЕ E: ТЕСТВАЙТЕ "СНИМАЧКИТЕ" -НОВИ И ВТОРА УПОТРЕБА
> ,КОГАТО ГИ КУПУВАТЕ.ДОБРИЯТ СЕНЗОР И ДОБРИЯТ ВИД НА АПАРАТА
> ДЬРЖИ ЦЕНАТА...

Риск да те обидя май ти си "АЛА-БАЛА". За пореден път ставаш за смях. Вземи прочети какво е горещ пиксел, какво е мъртъв пискел и как фирмите производители решават тези проблемите. Пък като не ти харесва Д200 купи си Пентакс К20Д или К-7 там всеки ден може си го тестваш и да си елиминираш въпросните пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 18:34

A колкото за мен имам доста по добьр софтуер за тест,след като се снимат по определена схема трите цвята+черен.Виждам има доста напреднали сьс софтуера, но нека си зададат вьпроса ,че може и да сьществува такьв които не са предполагали .

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: xph   
Дата:   10-07-09 18:48

Само да вмъкна, че за монитор на лаптоп 1280х800 (което е около 1 МП :)) фирмите искат да имаш повече от десетина изгорели пиксела, че да ти го сменят. Това е при положение, че нищо не може да се направи, гледаш си ги постоянно проклетите пиксели. За матрица 10 - 15 МП 4 изгорели пиксела, дето можеш да ги оправиш на МС Пейнт... не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 19:11

Хубава реч на SPA ама гледа от неговия стол.
Горещ пиксел,мъртъв пискел-НЕ ЗНАМ НЯКОЙ ДА ГИ Е РЕМОНТИРАЛ ХАРДУЕРНО ДОСЕГА.СОФТУЕРНИ СНИМКИ ДА ПРАВИМ ЗАЩО НИ СА ОБЕКТИВИ..........ДА СЕ ПОСМЕЕМ[smilie18]....

НИКОГА НЕ Е КЬСНО ЕДИН ПРОФЕСИОНАЛИСТ ДА СТАНЕ ЗА СМЯХ.
КОИТО ИСКА ДА ПОВЕДЕ ТЕМАТА...АЗ БЯХ ДО ТУК.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: spa   
Дата:   10-07-09 20:08

написа:

> Хубава реч на SPA ама гледа от неговия стол.
> Горещ пиксел,мъртъв пискел-НЕ ЗНАМ НЯКОЙ ДА ГИ Е РЕМОНТИРАЛ
> ХАРДУЕРНО ДОСЕГА.СОФТУЕРНИ СНИМКИ ДА ПРАВИМ ЗАЩО НИ СА
> ОБЕКТИВИ..........ДА СЕ ПОСМЕЕМ[smilie18]....
>
> НИКОГА НЕ Е КЬСНО ЕДИН ПРОФЕСИОНАЛИСТ ДА СТАНЕ ЗА СМЯХ.
> КОИТО ИСКА ДА ПОВЕДЕ ТЕМАТА...АЗ БЯХ ДО ТУК.

Сега сериозно. Аз не съм професионалист -прост любител съм. Проблема с въпросните пиксели ги има още на производствен стадий. Част от финализирането на един апарат е неговото калибриране и настройване. При този процес фирмите производители правят тест за тези пиксели след което изгражда тяхна карта и тя се записва в тялото. След това при снимане пискелите указани в картата се интерполират спрямо съседните. Ако занесеш сега апарата на ремонт ще бъде нарпавено точно това - нова актуална карта. Само за сведение тези пиксели не са един или два и понякога достигат стотици. Честно казано и аз спирам до тук с обяснението. Ако нещо съм объркал ще се радвам някой да ме поправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: platinum   
Дата:   10-07-09 20:08

И понеже исках да науча как се откриват дефектните пиксели и писах, че правя снимки с капачката на тялото и хайде сега да ставам за пример на производителите на фото-техника.
Ами кажи авторе на темата какво правиш, сподели опит. И се научи, че писането във форум с главни букви се равнява на крещене.
Все пак искам да науча разликите м/у мъртъв и горещ /hot/ пиксел. Дано има спокойни хора, които да ми обяснят. Може да ставам за майтап, но понякога така научавам нови неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 20:38

Така е spa прав си.Дай боже такива коректни специалисти да има в нашата дьржава.Но не кьм всички марки се прилага този метод.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 20:43

platinum Писането с главни букви е заради друга
моментна работа с компа работейки по проект.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   10-07-09 21:04

В крайна сметка снимките минават през софтуерната мелачка.Крайния ефект на това пикселостроене понякога ни прави по големи творци.А това с дефектните пиксели си остава проблем на потьрпевшия закупил техниката.Колкото до сервизите ....Дано ви работи всичко.На времето снимахме с проста и надеждна техника твореше се трудно и не мислихме за пиксели. Сега сме турбогьзари.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-07-09 00:16

Следващия път си купи Канон. Те са връхта!

Ако пак имаш някакви пиксели -- откажи се от фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: jorjo   
Дата:   11-07-09 09:43

danbi Защо ти не си махнеш Nikon D300?

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: simcofilm   
Дата:   11-07-09 21:27

http://support.nikontech.com/app/answers/detail/a_id/342

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: drdelian   
Дата:   11-07-09 21:46

http://www.starzen.com/imaging/deadpixeltest.htm


How it works
Make a lens cap shot. Close the lens with your lens cap, also make sure to close the viewfinder so no light can get into the camera. Now make exposures with different shutter speeds ranging from 1/30, 1 second, 2 second and more.

Best results will be with TIFF files or other non-compressed or loss less compressed files as JPEG artifacts will introduce more dead/hot pixels than you really have.



Публикацията е редактирана (11-07-09 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: platinum   
Дата:   11-07-09 21:46

Смятам да пробвам това. [smile]
http://www.starzen.com/imaging/deadpixeltest.htm

http://www.starzen.com/imaging/downloads/deadpixeltest.zip
[shtrak]

P.S. Получи се дублиране на мненията май



Публикацията е редактирана (11-07-09 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: simcofilm   
Дата:   11-07-09 21:49

NIKON imat sertefikat za ka4estvo na modelite v golemia si klas.KUPUVAI SAMO OT LICENZIRANITE MAGAZINI!Kupuvaiki prez internet mojesh da popadnesh na sensor treto ka4estvo .Mnogo internet distributori se vazpolzvat ot tova.
Ot USA kupixme predi 2godini ot internet D200 vsi4ko be OK do
momenta kogato vidiaxme tri povredeni pixela v horizontalen red .GARANCIA FRANCIA.Otsvirixa ni..Sledvashtata pokupka be ot VIENA na d700
ot magazin na NIKON tam na mesto ni napravixa palen test sas sertifikata za ka4estvo.Do momenta slava bogu niama problem.
USPEX.


Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: fylitor   
Дата:   11-07-09 22:04

Крайно време е в базара на форума да се знае истината за сьстоянието на пикселите на продаваната техника.Преди време и аз се метнах с една D70. Е КОНТ това онова за пикселите забравих да направа тест ..После се чувствах ужасно..


Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-09 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: pefoto01   
Дата:   12-07-09 08:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: fylitor   
Дата:   12-07-09 12:29

http://www.dxomark.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектните пиксели.........
Автор: lrn   
Дата:   12-07-09 17:00

Аз бих ползвал тези препоръки:
http://www.videozona.ru/photo_tests/Reviews/ChdDSLR/ChdDSLR_00.asp#Main03

Ще се радвам ако някой запознат коментира доколко са правилни.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »