Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: spa   
Дата:   09-07-09 10:42

GOSPODIN написа:

> spa, има технически и оптически параметри, които важат даже за
> теб. Нещо за линии на мм. да си чувал, или флуоритовите стъкла
> на "Л" обективите са измислица на Канон.. [smilie8]
> Ти ако искаш снимай и с дъно от буркан, но преди това прочети
> малко книжки и разгледай повече снимки.

Ами като говорим за стъкла, все се чудя що едно време всички си ръчкаха разни такумари на каноните след като имат превъзходните си Л-ки. Пък що все ФФ, та ако може и по голямо от ФФ.

> Кадрите от Про1 снимани на РОУ и 50аса ги вдигам до 50х70см. с
> чудесно качество и без забележимо зърно.

Значи и с пентакса няма да имаш проблем да извадиш на тази големина. Пък там може и на 800 да снимаш със същият успех, що трябва само на 50. Сигурно в БГ 24 часа нон стоп слънце.

За снимките браво, но когато накараш про едното да падане на бленда под 2.4 ела и ми се обади.

И не мога да разбера що сравнявате "сапунерка" от преди 5 години с ДСЛР от преди 4 години. Всички знаем що все се залита към тези канони - щото са малки. Мечтата на всеки е да снима като 1Дс (само пример) ама да е с размерите на Пауършот - но уви не става.

Няма смисъл се заяждаме тука, никой нищо няма да спечели. Просто се иска малко мислене преди да говорим глупости и крайни мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-07-09 10:46

peterst, ето теглото:

Канон Про1 - 640гр.с батерията
Пентакс К100 - 646гр.с батериите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: peterst   
Дата:   09-07-09 10:57

да поставим въпроса:

канон ПРО-1 (с главни букви ПРО като почит към ПРО-тата във фотофорум)

срещу

канон 300д (пак 6 мегапиксела)

поне да са една марка :) щото май всичко е заради името пентакс, а не заради калпавата оптика на пентакс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: peterst   
Дата:   09-07-09 11:05

ааа, пропуснах. за 300д малко не-Л обективи: 10-22, 17-55/2.8, 50/1.4, 85/1.8, 100/2.8 макро. по-дългите били Л, та може и един 70-200/4 без стабилизация, за да го "омекотим" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: peterst   
Дата:   09-07-09 11:15

въпросче: теглото на фотоапарата и обектива имат ли значение за цветопредаването?

а за остротата? може и за размера на печат да важи, не съм сигурен...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: KiIIeR   
Дата:   09-07-09 15:59

в случая Пентакс [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-07-09 17:40

peterst, колко ще струва да оборудваш един 300Д с обективи, които да покриват 28-200 с добро качество? Колко ще тежи комплекта? А макро? А 6 МП?

В първия си пост съм написал, че про1 е чудесен за втори апарат след ДСЛР, ама кой да чете.

Човека искаше за 500лв. да има прилична машина, а ДСЛР с набор стъклария даже и на старо е доста по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: mbs   
Дата:   09-07-09 18:50

@GOSPODIN,
Тази тема е на @gichev и човекът ясно я приключва: "Реших се за Pentax [beer] ". Това, че някой не чете твоите първи/втори и т.н. постове няма връзка с въпроса на автора, а с някакво твое желание да бъдеш четен. Няма лошо.

Освен това, човекът харесва в Pentax това, "че мога да му сменявам обектива по натам като имам пари за по голям и че има вътрешен стабилизатор". Идеално решение за първи апарат (ДСЛР).

За Canona знае, "че и на него мога да сменям обектива", което не е вярно и не знае "дали има вътрешен стабилизатор". По-горе вече беше написано, че няма такъв.

Ако искаш да му препоръчаш Цанона за "втори апарат след ДСЛР" (както сам пишеш), също няма лошо. Но какво избщо те бърка избора му за "първи апарат"...?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-07-09 00:11

mbs, ти адвокат ли си на пусналия темата, или просто си следващия спамещ.

Какво ти пречат моите коментари? Всичко, което казвам е свързано с темата, а не е тъпоумно заяждане. Поста ми е само 30мин. след неговия избор, а след мен има доста негативни и всякакви други коментари за избора му от други автори, но явно нещо аз съм ти крив.
Ако не ме харесваш или мразиш Канон си кажи, като мъж, а не се дръж , като ощипана госпожица...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Pentax
Автор: Spleen   
Дата:   10-07-09 00:47

Mec пак си хвали никончето д40, неговия д40 стана най-якия апарат правен някога, след д90-то на PD [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »