Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: miton   
Дата:   08-07-09 21:21

Сложи гумена ръкавица и с равномерно захващане с 5-те пръста завърти филтъра в посока обратна на часовниковата стрелка.[smilie24]
Ако не става почукай леко с нещо пласмасово по гривната му и пак пробвай, щом е завъртян на ръка трябва лесно да се развие...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: джъмбо   
Дата:   08-07-09 21:26

тоя филтър му се изреди половината автобус за охрид.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: pefoto01   
Дата:   08-07-09 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: otvorenia   
Дата:   08-07-09 21:56

cicomanco ти е дал много добър съвет.
Иначе Наско на Дондуков 18, е много опитен в тази насока. Наблюдавал съм го как развива с положена гума в околовръст на филтъра за увеличаване на сцеплението.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: ilchoni   
Дата:   08-07-09 21:59

джъмбо, така е. Ти положи най-много усилия, за което отново благодаря. [smilie3]

Звъннах му днес на Наско, лошото е, както писах и по-горе, че е с моето работно време и се разминаваме... Но явно ще трябва да го измисля другата седмица да го посетя....

Малкото варианти, които ми казвате, които не съм пробвала, ми звучат твърде рисковано за самопроба... Та ще го измисля как да посетя Наско в работно време....

Отново благодаря на всички отзовали се [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: sirkhann   
Дата:   08-07-09 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: chicken   
Дата:   08-07-09 23:37

v_nikolov [smilie24]
или така наречените "китайски клещи", "трета ръка" и т.н.
Що се притеснявате да да използвате по-хард инструменти? Искат само правилен подход. Всъщност, това вече е тествано и работи. Въпрос на желание.
А за стискането, кой пък е тоя дето ще деформира филтър с джама на него?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: ilchoni   
Дата:   08-07-09 23:41

chicken, незнам как ти звучи комбинацията "по-хард инструменти и жена", ама мен нещо не ми се връзват.......... [smilie5]
Не и ако накрая и обектива и филтъра трябва да останат здрави, и разделени. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: asahi   
Дата:   09-07-09 00:13

Ако до утре 18 часа не го развиеш го донеси в Славяни - ше го оправим. Сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   09-07-09 00:18

Така и така резбата на обектива е прецакана, може да се счупи стуклото на филтъра и да се слагат филтри и сенници на резбата на филтъра. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: kolcho   
Дата:   09-07-09 00:41

Има и специализирани инструменти за тая работа, ама слушай как става със селски номер;

1. Купуваш си една плоска скоба за водно съединение на кола.Размер - малко над тоя на филтъра / мериш с шублера, за да си наясно с действителния размер/.
2. Лепиш мек изолирбанд на вътрешната част на скобата и на самия филтър.
3.Поставяш скобата като внимаваш тя да легне и върху долната, резбова част откъм обектива и я стягащ без излишен ентусиазъм с отвертка.
4. Развиваш, като ползваш за стопор винтовия механизъм на скобата.
..................
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: asahi   
Дата:   09-07-09 00:46

От шлосерския форум едва ли ще имат повече идеи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: matataupa   
Дата:   09-07-09 01:05

реши ли се проблема, след като изчетох цялата тема се почуствах непривично съпричастен с драмата[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: Canon   
Дата:   09-07-09 02:03

kolcho
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: vladovg   
Дата:   09-07-09 05:26

Да ви имам проблемите [smilie5] 3 страници описание какд а се отвие един филтър [thankyou] [thankyou] [thankyou] https://photo-forum.net/joro/emoticons/juggle.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: nacho1   
Дата:   09-07-09 07:08

ей, за такива теми следя най-редовно форума [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ilski, извени ме, че се хиля докато на теб май вече не ти е до смях ... само съжелявам, че не си от Филибето, ако не друго поне можеше да почерпя по мелба [smilie25] кофти е че в такива ситуации няма как да се даде гарантиран метод, но с мисъл,подход и опит всичко си идва на мястото.
Колкото и да не ми се иска [smile] ... пусни го по куриери на Наско ([smilie18] и аз съм Наско, но не от Дондуков [smilie18] ) - по куриери, понеже си писала, че нямаш възможност да отскочиш през работно време [smilie18] баси и темата ... накъсах се да се смея [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilchoni   
Дата:   09-07-09 07:13

о да, и на мен ми беше забавно в автобуса за Охрид, когато поне няколко човека се опитаха да го отвият. Убедени, че ще се справят. Аз само стоях отстрани и се подхилвах. [smilie3]

Както и да е. Другата седмица съм при Наско. Отново тенкюююююююююююю на всичкиии. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: nacho1   
Дата:   09-07-09 08:24

о, да .... "на къра" си е трудничко (имам предвид в автобус да правиш ремонт на фототехника) ... представям си, ако трябваше да ти редят лещите на обектива движейки се автобуса [smilie18] ... остава и в кръчмата по на обещаната бира да ме караш да ти отвия филтъра [smilie18] [smilie18] верно ми е много весела темата [smilie18] [smilie18] [smilie18] ... извени ме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   09-07-09 08:56

Гадно копеле начи тоя филтър!!!!Закоравява с покачване на усилията да бъде отвит! Остави го , може пък там да му харесва!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: ristis   
Дата:   09-07-09 08:58

kolcho ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: jino   
Дата:   09-07-09 09:09

с тръбен ключ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   09-07-09 09:11

ilski, май ти си "кривата" в случая - не филтъра ... чак сега се загледах в профила ти ... случайно да го продаваш ??[smilie18] ... филтъра, де [smilie18] [smilie18] [smilie18] дано и портретите в профилът си ги правила с него (тайничко се надявам обектива да върви с обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18] понеже явно вече не може да се свали от филтъра [smilie18] [smilie24] ) не знаех, че с 17-40 стават толкова готини портрети [smilie24] ... шегувам се ... за повдигане на духа на борещите се с филтъра [smilie24]
Иначе то е ясно, че ще изгърмя лимита си за месеца от по 4т по профила ти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: mixmike   
Дата:   09-07-09 09:47

и сега кво, имаш си 17-40 f8 L :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Как да развия филтър от обектива?
Автор: ilchoni   
Дата:   09-07-09 09:53

cicomanco, май май. Хич не се дава, еййй :)
Начоууу, че съм крива, крива съм. Ама това отделен въпрос :)) Филтъра верно ако го махна от обектива ще го продам. Даже може и да го подорая, не искам и да го виждам вече [smilie18] [smilie18]

майк, имам си я. То такива бленди кой ти ги дава [smilie5] [smilie5]

asahi, ще донеса довечера техниката на сбирката да се пробваш. Вземи си инструментите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-07-09 10:06

пак сте ходили до Охрид, а? [smilie9]

филтъра не трябва да се стиска.
ако не си пробвала.. остави го някой друг ден на мира -- може да се даде после без бой [smilie18]

впрочем, и аз избягвам алуминиевите филтри...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »