Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 10:50

По стар Nikon-ски обичай, около една година след аносирането на нова камера, първоначално с по-ниска резолючия и по-висока скорост на снимане (fps) следва "Х" версията на същата камера, оборудвана вече с матрица с висока разделителна способност, но за сметка на скоростта в кадри за секунда.
Моделът D700 беше официално представен на 1 юли 2008 г.
Това лято се очаква D700x!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 10:52

Ето каво прогнозира през м. февруари така обичаният и мразен чичко Кен:

http://www.kenrockwell.com/nikon/d700x.htm


[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: asahi   
Дата:   05-07-09 11:07

Тъкмо притежателите на Д3(х) да си гризнат още по-дълбоко топките.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:11

По стар Никонски обичай, Никон нема да изкарат нищо, преди да видят хода на Канон. Така че преди да излязат Марк четворките и още половин година след това най-малко, ще си се прехласват никонаджий по 12-те мегапиксела и ще сублимират с автофокуса...

[smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ffwd   
Дата:   05-07-09 11:16

D700x (или както ще се казва) е причината да не купя D700. Да излиза по-бързо [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: jivkojj   
Дата:   05-07-09 11:18

По стар Никонски обичай, Никон ще изкарат нещо което отново ще смачка конкуренцията.
Просто тактиката на 2-та големи производителя е различна: Канон залива пазара с чести модели с малки подобрения, докато Никон вади по-рядко, но пък с големи разлики спрямо предходния.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 11:20

Иво-о-о, Иво! Да не би сега 1Ds Mk III да е по-евтин от D3x?!

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200301013002.html


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303013001.html


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:21

jivkojj: Нещо, да ти кажа, ама хич не се чувствам смачкан към момента [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:22

asahi: А, то пък някой се е скъсал да го купува тоя апарат сигурно. А Д700х съм заложил, че ще струва в България най-малко 6500-7000 лв., ама нещо никой отсреща не ще да се обзаложим.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: jivkojj   
Дата:   05-07-09 11:26

ivodam, е към момента сигурно не, но все пак тоя д700х още го няма.

От друга страна, ако се абстрахираш от резоюцията на 5дм2, издиша спрямо прекия си конкурент, т.е. още от сега има хандикап [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: asahi   
Дата:   05-07-09 11:27

Е, Мартинката може да заложи четвърт долар за интригата.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:27

photostoykov: Мен какво ме интересува скъпият Марк, като за разлика от Никонци имам алтернативата на 5Д2 със същите мегапиксели и даже по-нов процесор, УДМА, лайввю с пълни функции, ХД видео, и то за съвсем разумна цена. Ти смяташ ли, че можеш да различиш снимка от 1Дс3 и 5Д2? Аз не бих се ангажирал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   05-07-09 11:28

не знам какъв е смисъла пазара да се трупа със скъпи фф тела...има доста такива а търсенето на толкова про е свито...
никон и канон няма да направят нищо по въпроса но в сони са надеждите...а защо не и фф тяло без огледало...

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:29

jivkojj: С какво издиша 5Д2 и кое считаш за негов пряк конкурент?

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 11:32

Иво, нямам и намерение да сравнявам "единици" с "петици"!
Това е същото, като да сравняваш D3 и D700!
Същото ще се случи и при D3x и D700x.
Техника баджанак, техника-а-а-а ...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: jivkojj   
Дата:   05-07-09 11:32

ivodam освен резолюцията, спрямо d700 издиша отвсякъде. Бързането на Канон да преварят доведе до това положение.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:32

pstoev: Аз съм за тяло фф без огледало, компактничко, ама нещо май никой не се е засилил да го прави...

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: J.J.R.   
Дата:   05-07-09 11:35

О, Иво да, добре че канон изкараха 500Д че никон да видят от тях и да вкарат видео в D90 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:43

photostoykov: Аз всъщност не разбрах защо пусна тези линкове за цените, с първата ми реплика горе нямах предвид цени, а нещо друго - Никон са страхлива фирма да предприемат нови неща и да рискуват - те предпочитат да доусъвършенстват нещата, вървейки по вече утъпкания път, макар и с цената на определено изоставане от около година-две. В момента не е ясно Канон с четворките освен нещата, които очакваме, дали пак няма да изкара нещо, което и през ум не ни минава, както беше с видеото на 5Д2. Затова не мисля, че никонци ще видят 700х или каквото ще е там, преди да излезе или бъде анонсиран официално Марк 4. Защото относно Д700х нещата са доста сериозни, в смисъл на това накъде да се насочи като конкуренция - дали да конкурира 5Д2 с 20 и повече МП-та, или да конкурира един евентуален репортерски фф Марк с 16 МП. Това между другото е доста сериозна дилема, която ще ми е забавно как ще се реши.



Публикацията е редактирана (05-07-09 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: n1x0n   
Дата:   05-07-09 11:48

Просто тактиката на 2-та големи производителя е различна: Канон залива пазара с чести модели с малки подобрения, докато Никон вади по-рядко, но пък с големи разлики спрямо предходния.

Той и pmartinov беше изтресъл подобна "мъдрост" преди време, та се наложи да сметнем набързо кой всъщност "залива пазара с чести модели".

Влез в dpreview или друг подобен сайт с хронологично описание на камерите на различни производители и почни да броиш по колко модела са изкарали Канон и Никон през последните 5 години.
Убеден съм, че ще останеш изненадан от резултатите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 11:48

Никон си имат репортерски апарат в лицето на D3 и въобще не ги е еня за репортерски такъв с кроп-фактор 1,3!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 11:57

jivkojj: Вероятно за петмилионен път обяснявам: 5Д2 е точно апарат, какъвто трябва да си бъде, и нищо не е направено поради бързане, това са глупости, и всичко друго, което много би ви се искало, щеше да го направи по-скъп. Аз не мога да разбера, има ли човек в тоя форум, или изобщо на Земята, който да има и най-малкото съмнение, че един евентуален Д700х ще е чувствително по-скъп от 5Д2?

Относно издишането и сравняването с Д700 - първо, не мисля, че фирма Никон разглежда Д700 като пряк конкурент на 5Д2 - това просто не е така, не е било замисляно така и няма как да е било иначе. Никон изкараха цяла серия тела, в един не знам от кой умник измислен опит за фрагментирана конкуренция спрямо 1Д серията на Канон - то не беше Д300, Д3, Д700, Д3х, всичко с целта всеки да отхапе, ако и доколкото може някаква част от дела на Канон 1Д серията. Не знам колко отхапаха, но резултатът е меко казано изродско отношение към собствените платежоспособни клиенти и маркетингов тюрлюгювеч.

Та да не ги приказваме такива, колко и с какво 5Д2 издишало спямо Д700, щото първо нещата не са сравними, второ, много бързо със собствени примери ще ви опровергая, както добре ви е известно. [smile] Освен дето има повече кадри в секунда, с нищо друго Д700 на практика не е по-добро от 5Д2.



Публикацията е редактирана (05-07-09 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 12:00

photostoykov: за какъв кропфактор ми говориш, специално съм ти написал по-горе евенутален фф - фф значи в случая фулфрейм, не фотофорум :) Ми къде отивате със смешните отдавна вече 12 мегапикселчета, ако Канон изкарат репортер на 16-17 МП-та, а? И цената ще му е в диапазона на Д3. И кво прайм тогава, аа?

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 12:17

Тези 16-17 МП изглежда са само твоя "птичарска" мечта!
Връщането към по-малко мегапиксели по никакъв начин не отговаря на маркетинговата стратегия на Канон: Гонидба на резолюция до дупка!
Много по-вероятно е Марк IV да бъде с матрица над 30 МП!
И тогава, както и сега ще се дърляме, за да има интрига "кой-кой е"!



Публикацията е редактирана (05-07-09 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 12:21

photostoykov: Не е така, пределите на мегапикселизацията при сегашното ниво на техниката и оптиката на практика вече са достигнати... аз между другото откровено не бих разбрал на какво ще се радвате, ако наистина Д700 излезе както в линка на чичо Кен, дето си посочил. З кадъра в сек?? И 24 МП, на които и прословутият ви 14-24 почва да издиша? И за какво ще става тоя апарат?



Публикацията е редактирана (05-07-09 12:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »