Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: kalabrieza   
Дата:   06-07-09 00:03

както си нефотограф затова си лакомия на пиксели...
за мен като фотограф 12 са предостатъчно ....

че и 8 (визирам канон 1д марк 2 една много добра камера)



В момента и с 6 мегапиксела се задоволявам даже напълно ми стигат и точно затова съм алчен за мегапиксели. Мисъта ми е ,че ми е по еВтино 20мега тяло и да си кропя от него до 6 мегапиксела от колкото да наливам пари в светли стъкла над 200мм. Това си е лично мое мнение и е практично може би само за мен ,но в момента 5ДМк2 срува колкото две читави стъкла.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   06-07-09 00:09

kalabrieza, по-добре си купи стъклата. Само след година-две това 5Dmk2 нищо няма да струва. Няма да има толкова дълъг живот, като оригиналното 5D.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-07-09 00:56

IVO
Грешиш новия марк няма нищо общо с класа на д700х.
д770х ще удари 5д2 в земята със автофокуса си.
А новия марк го мери със д3 и д3х :)
Поколенията се разминават ...
НО...къде тръгна.. д700х бил под натиск.
А марк 4 не е ли под натиска на евтиния репортретрски д700. И д3х?

Всъщност ние снимаме патки така ,че какво ни пука [smilie18]
Аз ще съм предоволен на един никон д400 с около 14-15 мегапиксела и по добра картина от 50д.СЪс 51 аф :) и 5-6 кадъра в секунда без грип.
С моя обектив се чувствам чудесно :) 420мм на кроп са предостатъчни.
А дай боже лев винаги има сигма 800 5.6[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: kalabrieza   
Дата:   06-07-09 01:22

Абе аз стъклата съм ги избрал 3 варио и 2 твърди и от двата лагера и с 20 мегапиксела камера реално покриват всичко което може да ми се приска да снимам и да изкарам на хартия. А моята хартия е за домашния албум и какъвто и кроп да си избацам от такава камера все ще е хубаво. Е ако бях фотограф или бях изкарал курс щях да правя идеалното кадриране и сигурно и с 3мега нямаше да имам проблем ама мен не ми пука за тая работа и гледам да ми е лесно. Занимавам се с газови котли и инсталации за климатизация и ако нещо ми е важно то е каледара да ми е пълен за следващите 40-50 дни а като ми се отвори дупка да се измъкна в някой парк или друго интересно място си снимам за лична употреба и кеф /с моята половинка и друг багаж [smile]/ .А що се отнася до техниката то тука всеки незнам си кой е с ФФ камера , то стана тука дискусията като навремето с мобилните телефони. В днешно време никой не се впечатлява от мобилни телефони или камери тук.В моята област също има форуми ама там влизам два три пъти в годината . Първо нищо ново не научавам и второ споровете са подобни /кои манометри или газанализатори са по-точни/ абе пълни глупости за бомбета аз една горелка ще я регулирам по цвета на пламъка без никакви уреди и ще работи като еталон. Така че тия глупости кой с какво снимал и какво предпочитал са за любители като мен. Айде съз здраве и дано Пентакс влязат в ФФ отбора ,че също са ми любимци.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: Canon   
Дата:   06-07-09 01:35

danbi написа:


> В момента, ходовете на Канон са доста хаотични. Не очакваха да
> имат технически проблеми с 1D(s)mk3, както и май не очакваха
> лоялните им клиенти да вдигнат толкова шум. Но вероятно не са
> оценили по достойноство D3 на Никон.


Клиентите винаги ще искат повече отколкото им е дадено - нормално е турсене на еквивалентност между парире и потребителската стойност.


> Никон от друга страна явно са решили да действат агресивно --
> всички модели от 'полу-професионалната' категория нагоре
> (D300-D3x) са без компромиси.

Е, може би не всички ... (от една стара реклама) [smilie5]

Действат по-консервативно от към
> мегапиксели, просто защото за повечето професионални
> потребители те не са сериозен фактор.

Ако Никон изцяло си правеха матриците и не зависеха от Сони, щяха да са с друга стратегия. Сега са на голо в турска баня и затова компенсират с други екстри (дигитален нивелир ...)

Защо трябва да търсят
> отговор на експерименталния 5D? Ако 5D се направи както трябва,
> то ще стане... 1D -- тоест, нищо ново под слънцето.

Едва ли ще стане, поне им прочети спесификациите. Нито 1Д, нито 1Дс



> Прави ми впечатление следното:
> При Канон прогреса върви отдолу на горе -- новостите се
> появяват в ниските класове и се движат нагоре към по-скъпите
> модели. В по-скъпите модели се добавят уникални неща.

Това е вярно - винаги се експериментира с евтините модели и след получаване на обратната връзка с потребителите се качва на по-високо ниво


> При Никон процеса е обратен -- новостите се появяват първо при
> топ моделите и с времето слизат все по-надолу по веригата.

Хептен така ще да е [ezik] , сигурно топ модела Д3 е орязан до Д3х по-късно или видеото на Д90 присъства из топ моделските листи на Никон

> Този подход дава краткосрочни предимства на Канон и дългосрочни
> предимства на Никон.

И това е вярно - еквивалентните модели на Никон си вървят традиционно от 1/2 до 2/3 година назад (краткосрочно) до 4-5 години назад (средносрочно, Д700 вс 5Д)

След 20-на години (дългосрочно) може да продължим темата

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: dobriquet   
Дата:   06-07-09 07:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: Canon   
Дата:   06-07-09 08:55

dobriquet
Мисля си, че в пасианса има нов стратегически играч - Сони, чийто карти ще определят стратегиите и на двете фирми. 50Д не е отговор на Д300 (там 40Д се балансира блестящо) а на моделите А350 и К20Д, без тях Канон щяха да изкарат някакво леко козметично напудрено 12-14МП тяло миналата година. Както направиха с 20Д->30Д. 5Дмк2 е отговор на А900, а не на Д700. Просто Канон играят само за себе си, като парират силните карти на всички останали. Д3х излезе доста късно на 20+МП пазара, не заради некадърност на Никон да преконципира 3Д -> 3Дх, а пак заради Сони, които имаха нужда да се появят преди тях в профи 20+сегмента.
Тези бла-бла приказки, за това, колко нямало нужда от МП, е само за супергениалните фотографи, които снимат перфектно и не кадрират, не внасят корекции и достигат 100% КПД. И за собственици на калпави обективи, които угасват на матрици с висока плътност.
Затова Сигма се пренасочи към нови преработки на хай-енд обективи с перфектен баланс център-краища за по-новите матрици.

Силата на стратегията на Никон е в посока на по-добра динамика на матриците, което аз аплодирам, Д700 е чудесен в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: dobriquet   
Дата:   06-07-09 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   06-07-09 09:52

Аз всъщност не разбрах от темата досега колегите от отсрещния лагер какво всъщност очакват от този 700х и какви нужди трябва да им покрие, защото се разбра, че има алтернативи - скорост с по-малко пиксели, или повече пиксели за по-спокойна работа. Това, разбира се, при положение, че не разглеждат Д3 като репортерски апарат за цял живот. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   06-07-09 09:55

Ня мисля, че Сони имат интерес към най-високия клас. Дори и да го имат, ще е само за престиж. Сони са консуматорска фирма и отдавна са разбрали, че пари от бутикови стоки не се правят. Тоест, за тях е по-съществен модел с по-голяма норма на печалбата.

Примерно един модел с пълноформатна матрица, максимално ширпотреба автоматика и цена около $1000.


Прекалено много се говори за 5Dmk2, как разбирал това или онова. Това е просто експериментална серия. Продължава да бъде. Професионалистите не залагат на такива неща -- а ако Канон ги принудят да залагат (примерно, защото това което тази камера предлага не се предлага от професионална такава), то нещата не отиват на добре.

Колкото до матриците, нали не мислите, че някакви малки китайчета седят и лепят мартиците? Тия неща се правят в роботизирани заводи и след като се изплатят разходите по разработката, тестването и построяването на поточната линия, себестойността им става безумно ниска.
В този ред на мисли, производител, който съумее да разработи достатъчно напредничава матрица, която може да произвежда години наред и да влага в различни поколения камери ще е доста напред с материала ($$$).

а колкото до това

> При Никон процеса е обратен -- новостите се появяват първо при
> топ моделите и с времето слизат все по-надолу по веригата.

Хептен така ще да е [ezik] , сигурно топ модела Д3 е орязан до Д3х по-късно или видеото на Д90 присъства из топ моделските листи на Никон


Моделите D3 и D3x обслужват тотално различни пазарни сегменти.

Също така, нито на D3 нито на D3x им е нужно видео. Макар че, ако се разрешат някои ... нефотографски/технологични въпроси, D3 може много бързо да се сдобие с видео.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: Canon   
Дата:   06-07-09 10:13

danbi
Разгледай стратегията на Сони при обективите - продължават активно да вадят новопреработени и/или оптимизирани Г-та, кооперираха се с Цайс, а сега на ибей пазара е масова лудница за запазени секънд хенди от старите добри Минолтенски (но с новия байонет и АФ) обективи.
На кого да си продават Цайса 24-70мм (1650$) 70-200мм ф2.8, 70-400мм, 85мм ф1.4 и т.н. На собственици на алфа тела по 600-700$ парчето ли? Едва ли ...
Много скъпите (и качествени) разработки на обективи са точно за профи пазара, иначе те масовия нисък пазар на сапунерките си го имат отдавна.

И забелязам че ти много често спрягаш 5Dmk2 като експериментален модел. Само дето единственото различно му е видеото (какво ли му е "експерименталното" след като много сапунерки и ГСМ-и го имат)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   06-07-09 10:14

Данби: Защо непременно реши, че 5Д е експериментална серия и сам си го повтаряш като мантра. То всяко нововъведение си е експеримент. Нима 50Д не е един смел експеримент? А защо Канон да не предлагат един фулфрейм при по-сносни условия, не само за професионалисти? И защо реши пък, че не ставал за професионалисти? За продуктова и каталожна фотография например просто е златен.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   06-07-09 10:25

Очакванията не са в посока "мачкане" на 5D MkII, както масово се изразяват тук, а запълване на продуктовата гама с по-достъпна като цена камера с висока концентрация на пиксели.
От това ще се "облажат" не само професионалистите, които и без това си имат D3x, а и ентусиазираните любители, особено пейзажистите!
Така ще се постигнат две неща: увеличаване ръста на продажбите в по-ниския ценови клас и задоволяване капризите на потребителите за камера в полу-професионалния сегмент.

[smile]



Публикацията е редактирана (06-07-09 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   06-07-09 11:02

ivodam, не разбираш какво казвам, защото смяташ, че "фулфрейм" е нещо Голямо. Ами не е! Това си е чисто и просто формат на светлочувствителния елемент.

По твоята логика, Холга трябва да е супер фотоапарат, защото има модификации с размер на кадъра до 6x12 (това сети се колко "фулфрейма" са).

Едно тяло със сменяема оптика има много повече от сензора. Преди доста години, това беше ясно при филмовите тела. В последните години става неоспорим фактор и в цифровите тела.

А 5D е експериментална серия, защото Канон не разчитат на продажбата му. При втората версия вече започват да разчитат, което според мен е техен проблем.... В бизнеса има едно понятие "грешки на растежа" би трябвало да знаеш. Та по мое мнение, ако Канон искат да запазят лидерската си позиция, редно е да си оставят серията 5 експериментална и както ти мечтаеш -- по-бързо да пуснат по-модерен модел от серия 1.

Canon, съгласен съм, че Сони пускат новите качествени обективи за професионални цели. Но не само. Те имат традиции в това, да обслужват богатите любители. Според теб, LCD телевизор за 10,000лв от любители или от професионалисти се купува?

Продължавам да се удивлявам, защо смятате, че "професионално" == "скъпо" или още по-невероятно "скъпо" == "професионално". [smilie10]

Какво пречи на Сони да продават скъпи и безкомпромисни обективи, и евтини и практични тела? Доказаха, че го могат с А900. По-евтиното тяло върши поне 90% от работата за масовия професионалист. А постигането на останалите 10% ще вдигне цената драстично --- без да донесе нито повече продажби, нито повече печалба.

А бонуса от това, да имат евтини и добри тела е, че така могат да вземат много голям пазарен дял --- достатъчно е това което предлагат, да върши работа. Не е нужно да в връхта на сладоледа.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ecobo   
Дата:   06-07-09 11:07

Единственото, което ме спира да купя Д3х, е вероятността скоро да излезе Д700х и да остана преебан с 4-5 бона [smilie11]

Говорил съм с няколко човека, които имат Д3х, мнението на ВСИЧКИ е, че тялото е убиец, но работи добре с ограничен набор скъпи твърди обективи. Зумовете категорично не стават за това тяло, с изключение на 14-24.

Ще ми се да пощракна няколко кадъра, за да взема решение, но в БГ никъде го няма налично...

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   06-07-09 11:14

Кобо, ако може да се вярва на това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303013001.html


Знае ли човек? Питай!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: nodoubt   
Дата:   06-07-09 11:27

24-70 не става за д3х [smilie11]
дали [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: tantris   
Дата:   06-07-09 11:36

Данби, експерименталният 5Д май още не е свален от производство.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   06-07-09 11:39

tantris, според това, което съм чувал, 5D е сравнително скъп за производство откъм компоненти. Дори подозирам, че 5Dmk2 е по-евтин за производство.

По-скоро има доста складови наличности във фабриката.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: dd5   
Дата:   06-07-09 12:36

ecobo ,
от мен 14/24 -от теб тялото и да почваме тестовете [beer] [shtrak] [beer]
обилно поливани с тонизиращи напитки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: compur   
Дата:   06-07-09 13:15

Автор: photostoykov
Дата: 06-07-09 11:14

Кобо, ако може да се вярва на това:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303013001.html

Знае ли човек? Питай!

ecobo не го слушай стойков! никой няма да ти даде да пощракаш с техника за 12-15000 лева, нали? щото има голяма вероятност да не ти хареса и какво... следващия, който иска да я купи, ще иска гоялма отстъпка... защото някой му е щракал с тялото!?
а и не вярвам търговците да са подредили 10-15 бройки, за да може да се избира от тях или някой да пощрака.
трябва да се надяваш някой съфорумец да ти даде да пощракаш иначе...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-07-09 13:19

На мен не ми дадоха да щракна с 5d mk2, какво става с D3X...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-07-09 13:30

Тяло за толкова пари трудно се продава, ако не ти дадат да го пипнеш или пощракаш с него.. си мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ecobo   
Дата:   06-07-09 14:05

Найш кога ще изсипя 10 бона за тяло без преди това да щракна с него поне 50 кадъра и да си огледам подробно на компа - НИКОГАШ!

Благо, 24-70 не съм чул някой да го хвали на Д3х, напротив - не ставал, но пък, казват, се държал много добре на Д3.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-07-09 14:07

Екобо, ами ще си направиш една екскурзийка до NY и ще видиш в B&H какво предлагат :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »