Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-07-09 17:49

Ще запълнят и последната дупка :)
Ще изкарат тяло като 5д2 но с профи автофокус.
И пак ще са крачна напред.
За добрите пейзажни 14/14-24 и също толкова добрите портретни не говорим [smilie8]

Никонска му работа :)

Вече няма да има причина да си канонец.
[smilie18]

Освен ако не си уайлд. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: scuba_d   
Дата:   05-07-09 18:06

То с Никон сигурно диво не може да се снима!?[smilie5]
Преди два месеца бях на среща с Анди Роуз:

http://www.andyrouse.co.uk/

Човека каза, че е разпродал всичката си Канон техника, откакто е пробвал Никон Д3Х.
Каза, че е стигнал до полицията, защото върли Канон фенове са искали да запалят къщата му и да го откажат да снима с Никон.
Голям смях.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: next_time   
Дата:   05-07-09 18:12

Ще изкарат ама до тогава ще са крачка назад, както винаги е било и както е и в момента, а за портретните .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] само ти и група руски учени си мислите че има такива работи

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: jivkojj   
Дата:   05-07-09 18:12


Просто тактиката на 2-та големи производителя е различна: Канон залива пазара с чести модели с малки подобрения, докато Никон вади по-рядко, но пък с големи разлики спрямо предходния.

Той и pmartinov беше изтресъл подобна "мъдрост" преди време, та се наложи да сметнем набързо кой всъщност "залива пазара с чести модели".



Няма мъдрост тука. Просто Никон имат един сегмент повече в "потребителския си клас":
500д - 50д - 5дм2
д5000 - д90 - д300 - д700
и освен това от страна на никон честите модели са в най-ниския им клас. Баш "работните коне" се обновяват 2 пъти по-рядко от Канонските си подобни. Затова и именно няма много смисъл да се сумират модели "насляпо".

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: sirkhann   
Дата:   05-07-09 18:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: jivkojj   
Дата:   05-07-09 18:41

1000д умишлено не съм го писал, щото тогава трябва и д40 да пиша. Тои си беше и с д40х и с д60 паралелен, а може и още да е актуален, щото гледам че го продават в магазините все още. Става същата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   05-07-09 21:04

Продължавам да се чудя, защо си вярвате, че видеото в 5Dmk2 (или пък в D90) е някакво особено постижение?

Причините да не се слага смислено видео в този клас фотоапарат явно са по-сериозни и са свързани с 'права за заснемане' и подобни. Нищо общо с техническите възможности нито на Канон нито на Никон.

Изобщо е доста смешно да спорите в стил "ама ти знаеш ли моя батко като дойде и нарита твоя батко..".

Снимайте си с каквото можете пък за $$$ постъпленията на производителите не мислете много -- те за вас не мислят.

Според мен, цената на D700x ще е 5000-5500 лв. Ако изобщо бъде пуснат това лято на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-07-09 21:04

Никон и канон нямаха преки конкуренти до скоро.

Сега нещата стоят така :)


Д5000 за мен е по добър от 500д
д90 - няма аналог като клас (междинен)
д300 пръска 40д и 50д (чакаме д400)
Д700 - няма аналог (старото 5д евентуално)
Д700х ако излезе с тези харкатеристики ще пръсне 5д2.
д3 - пръска
д3х - пръска всичко.

Масово телата на никон са с повече изнесени бутони,по добра ергономия,по добри визйори,по малко шум,повече динамичен обхват и по добър автофокус.

Канон имат в момента един недостижим като картинка 5д2 :)
Скоро може и това да нямат [smilie8]

Аз усещам обаче много яка заявка за новия марк.Щом 5д2 може това какво ли ще може новия марк?

Дх-формата съм тотално за никон [beer]
И като дх-обективи и като тела :)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   05-07-09 21:07

pd, в коментара си за 5Dmk2 трябва да добавиш "на тази цена и за сметка на някои компромиси". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-07-09 21:16

Данби за мен 5д2 е въпрос на приоритет.
Искаш супер картина в евтино тяло...получаваш я за сметка на кадри в секунда и автофокус.
Въпрос на избор :)

Евтино "относително спрямо д3х"
а900 за мен не е в калибара ...по каритнка да не говорим че е сони :) Не е конкуренция...

Но верно ,че канон поставиха почитателите си на пред кофти избор :)
Но според мен за един фотограф който се занимава с мода,реклама,портрети,пейзажи и печат на големи размери и всичко от рода 5д2 е безценен и няма аналог като цена/картина.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: asahi   
Дата:   05-07-09 21:30

Нема по-кофти избор от това да избираш между Д300 и Д3, а след малко да се появи Д700 и да си гризнеш топчетата от яд. При това никой от тях не евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 21:37

asahi, не стана ли същото "гризване" след появата на 5D MkII, спрямо 1Ds MkIII? А-а-а?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: asahi   
Дата:   05-07-09 21:39

Мне. Марк 3 има някои сериозни предимства пред 5Д2, които си заслужават цената. Вникни в постановката н апредния ми постинг.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 21:39

pd: Пишеш Ще изкарат тяло като 5д2 но с профи автофокус. - пак да поясня, защото може би от по-горе не стана ясно. Въпросът пред Никон всъщност е по-сложен. Защото това Д700х се натовари с много очаквания, а натискът от Канон, на който той трябва да отговори, е от две страни - от едната 5Д2, апарат фф над 20 МП, който трябва да се контрира да речем с по-добър АФ, но той пак няма да е бърз, спортен и репортерски. Ако пък направят Д700х бърз и на 16 МП, за да посрещнат идващия звяр четворка, хората, които снимат студийно, продуктово, рекламно, за билбордове, и т.н. ще продължават да предпочитат 5Д2. Абе не е лесна тя... А Данби нека си мечтае за 700х за пет бона, хе-хе...

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 21:43

И двете водещи фирми направиха "вътрешна" конкуренция на истинските си профи-тела!
И то само с една цел: повишаване на продажбите!
Асахи сан, няма място за балтаене около избора между кропка и фул-фрейм! Били те Nikon ...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 21:48

photostoykov: Нема такова нещо при Канон, вътрешна конкуренция. 1Д серията си е 1Д и нема шест-пет. Въпросът единствено сега е ще има ли бърз фулфрейм, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 21:51

Що бе Иво, нима 5D MkII не струва 5 бона?
Бъди сигурен, че D700x ще бъде само с 300-500 лева по-скъп от 5D MkII при първоначалното си представяне!
Това е ценовата политика на Nikon, а след шест месеца ще се продава на нивото на 5D MkII, че и по-надолу.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (05-07-09 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 21:57

photostoykov: Е толкова струва, ама с автофокуса на 20Д, дето все го плюете, макар че на мен не ми е проблем. И тялото не било профи, не било прахо и влагозащитено, не знам си какво. Абе хубаво де, да не гадаем, ше видиме.

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: Георги   
Дата:   05-07-09 21:58

докато се карате за тела, EF 35/1.4L USM се връща от адския планински офроуд, с дядо 5д всичко на фокус, всичко контрастно, шаренко, звъни звъни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 22:00

Именно, ще видим!
Очаквайте изненади и от двата лагера!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: ivodam   
Дата:   05-07-09 22:00

Георги: Как нема да звъни, брат Тантрис каква снимка беше отпраскал на конниците в Мароко с дядо 5, само дето хората не знаят, че е сниман на бленда 1,4!! [smile] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: tonevjr   
Дата:   05-07-09 22:13

Оффф...тая 35ца съм си я набелязал...следващата наред е...аз ги карам от 135 надолу [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: kalabrieza   
Дата:   05-07-09 22:40

Абе да ви кажа една работа като нефотофраф. От снимане се интересувам от както не съм в Бг. По политически убеждения съм никонец но ако до 60 дни не пуснат адекватен като цена/качество модел на 5ДМк2 ще ме хванат за автофокуса. Хич няма да ги чакам да се наумуват докато другите си правят кефа.[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: джъмбо   
Дата:   05-07-09 22:55

както си нефотограф затова си лакомия на пиксели...
за мен като фотограф 12 са предостатъчно ....

че и 8 (визирам канон 1д марк 2 една много добра камера)

Отговори на това съобщение
 Re: В очакване на Nikon D700x
Автор: danbi   
Дата:   05-07-09 23:40

Чудя се, защо ли си мислите, че Канон и Никон не сядат периодично на масата, за да разпределят баницата?

В момента, ходовете на Канон са доста хаотични. Не очакваха да имат технически проблеми с 1D(s)mk3, както и май не очакваха лоялните им клиенти да вдигнат толкова шум. Но вероятно не са оценили по достойноство D3 на Никон.

Никон от друга страна явно са решили да действат агресивно -- всички модели от 'полу-професионалната' категория нагоре (D300-D3x) са без компромиси. Действат по-консервативно от към мегапиксели, просто защото за повечето професионални потребители те не са сериозен фактор. Защо трябва да търсят отговор на експерименталния 5D? Ако 5D се направи както трябва, то ще стане... 1D -- тоест, нищо ново под слънцето.

Прави ми впечатление следното:
При Канон прогреса върви отдолу на горе -- новостите се появяват в ниските класове и се движат нагоре към по-скъпите модели. В по-скъпите модели се добавят уникални неща.
При Никон процеса е обратен -- новостите се появяват първо при топ моделите и с времето слизат все по-надолу по веригата.

Този подход дава краткосрочни предимства на Канон и дългосрочни предимства на Никон.

ivodam, аз всъщност не си мечтая за D700x -- това е модел, който логически ще се появи на пазара. Може да се казва и по друг начин, например D300x или D400 [smilie3]

Във всички случаи смятам, че Никон ще заложат на нова технология на матрицата, процесорите и интерфейса към паметта.
Даже изобщо няма да се учудя, ако видим нов комплект D4/D400.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »