Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Скот Келби
Автор: pe6o_kz   
Дата:   05-07-09 01:17

Искам да попитам някой има ли сканирана някоя от книгите на Скот Келби,защото съм начинаещ а и нямам достатачно средства за да си позволя да си купя книгите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: next_time   
Дата:   05-07-09 01:51

явно учителят ти е знаел много за фотографията и доста по-малко за любовниците


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 02:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: next_time   
Дата:   05-07-09 04:04

Нямам нищо за показване.Аз съм консуматор на фотография а не снимащ.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 04:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Abrakadabra   
Дата:   05-07-09 06:51

Имам на руски. Ако те устройва ...


Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: gbrain   
Дата:   05-07-09 08:41

Аз си я купих, наистина е за силно начинаещи. Доста баластра има, ама пак може да те насочи.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: sir_sky   
Дата:   05-07-09 09:20


Ако за тази става дума дай ми скайп или и-мейл, и ще ти я пратя на английски! ;)


http://ecx.images-amazon.com/images/I/41iJlOYMpVL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRig

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pe6o_kz   
Дата:   05-07-09 10:43

Да за същата книга става дума и ще ми свърши чудесна работа.
email е dj_jd@abv.bg и мерси предварително.
Пък до казаното от адаша pefoto01 не мисля че като нямащ средства трябда са се откажеш от всичко. Със иле без тази книга аз пак ще продължа да снимам,защото това ми харесва просто искам да науча нещо повече[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: папач   
Дата:   05-07-09 17:49

Провери си посочената поща.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: IChertov   
Дата:   05-07-09 19:32

pefoto0100

може би трябва да станем на по 30 със стабилна банкова сметка за да започнем да се занимаваме с фотография и да си купим всички книги на почти всички американски олигофрени за да се повишим в следващото ниво от фотограф любител на фотограф аматьор
а за по-високо ниво вече си мерим техниките

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ittv   
Дата:   05-07-09 21:06

pefoto01 е много прав, и аз не мога да разбера, кво означава "нямам средства", това не е до средствата ами до дребната ни българска душичка, защо да купуваме нещо като можем да си го свалим по нелегалния начин .... стиснати, стиснати, 20 лв не могат да извадят..... да ти подарим филтърче, стативче нещо, че момчето иска да снима ама няма "средства", а интернет и компютър за да влизаш във форума от къде, или викаш си в комшията ..... затова сме на това положение, всеки търси далаверка и безплатно .....

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: strif   
Дата:   05-07-09 21:30

На съгражданина ми, не му се дават 18лв. за книга, при положение че един обектив е 1000лв.
Аз ти препоръчвам да си вземеш книгата в ръцете, ако имаш интерес към фотографията. Аз също съм нов, и бях си взел книгата преди няколко месеца, но я подарих. Сега съм си платил абонамент за келби трейнинг, който е 30лв. за месец, но си заслужава всяка стотинка, особено за новите. Платих си, защото там информацията ми е подбрана и няма да се лутам из вселената от хилади различни техники в нета. Купи си книгата според мен и от нея ще решиш дали искаш да прекараш следващите години в спестяване за техника, както преви всеки начинаещ. А ако си ентусиаст, може да направим една фоторазходка. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: addi999   
Дата:   05-07-09 21:31

Нормално е да не купиш нещо, което може да прочетеш и другаде,а с парите да си вземеш някое филтърче, да речем или да почерпиш приятели и да ги снимаш докато се веселят,аааа наздраве за компанията с весело настроение..и [smilie25] за мърморковците също[smilie25]



Публикацията е редактирана (05-07-09 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   06-07-09 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pe6o_kz   
Дата:   06-07-09 00:39

Ми на които не му харесва да си ги копува всеки сам си решава и както каза addi999 по добре е за тези пари човек да си купи някое филтърче или нешо друго

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: thomas   
Дата:   06-07-09 03:37

А после, когато вземеш, че се научиш да снимаш и някой реши да ти употреби кадъра, без да ти плати, както ти сега правиш със Скот Келби, ще се сърдиш, че те крадат, нали? :-)

Но всъщност какво ли мога да очаквам от човек, който пише коИто, кОпувам, по добре и неШо.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: proudmerry   
Дата:   06-07-09 10:10

http://.data.bg/p/files/download/3957480/Scot%20Kelby%201.pdf


http://.data.bg/p/files/download/3957481/Scot%20Kelby%202.pdf




Публикацията е редактирана (06-07-09 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: thomas   
Дата:   06-07-09 11:11

Аз да питам, в този форум нормално толерира ли се пиратството? И как това се връзва с хленчовете на фотографите, на които някой вестник им публикувал жалката (в смисъл нехудожествена) снимчица на страниците си безплатно?

За изказване като това на юзъра Mec мисля, че трябва да се полага поне временен бан, а за публикуване на открити линкове към пиратско съдържание като това на proudmerry - може би не също (освен че подобно действие подлежи и на преследване от закона).



Публикацията е редактирана (06-07-09 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   06-07-09 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: thomas   
Дата:   06-07-09 14:01

Mec
"Автора й и издателя му заслужават найстина да я сканирам и да я пусна в мрежата, та да им преседне от лакомията им. Навъдили се разни драскачи и много пари искат да гушнат."

Освен ако твоето далечееее не е някъде в Китай или Африка, просто не можеш да си представиш колко добре можеш да бъдеш осъден дори и само за това разсъждение :-)

Не казвам, че с Google става трудно, а че това спред действащите закони във всички развити страни се нарича кражба. Точно колкото и това да ти употребят снимката за публикуване в печатно издание, без да ти платят :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ilcoin   
Дата:   06-07-09 14:46

Въпроса не е дали може да се вземе или не може. И не всичко което може да се направи и остава ненаказано поради някаква причина значи че е правилно и не е незаконно. Въпроса е ПРИНЦИПЕН, не дали може или не може.

Жалко за вас приятели. Преди време имаше такава тема - за рИването като крадне някой на някой друг снимчицата, за пиратския шоп и уиндос, за краденето на книги от мрежата и т.н. Мисля че публикуването на линкове към пиратско съдържание трябва да се бани директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: stam   
Дата:   06-07-09 15:11

някой има ли представа кога ще излезе на Бг 2рата книга от поредицата Digital Fotography на Келби. първата е полезна, надявам се и втората да е така и скоро да излезе да я четем! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: jokevcv   
Дата:   06-07-09 15:21

По принцип е забранено публикуването на такива линкове, но не е първия път в който наказание от Администратора няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: jivkojj   
Дата:   06-07-09 15:24

Не е много по темата, но ето на този сайт Scott Kelby и Matt Kloskowski изнасят ежеседмични уроци по 10-тина мин, които можете да гледате онлайн или да си ги изтеглите. Докарали са го до 19 епизод. За начинаещи е супер!

http://www.dtowntv.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   06-07-09 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: strif   
Дата:   06-07-09 16:37

Аз лично смятам, че човек трябва да си плаща това което иам възможност. Аз не мога да платя 2000лв. Фотошоп и прилежащите, преди да съм се понаучил, преди да знам, защо ще ги дам тези пари. Ако бях професионалист, който си изкарва хляба с това, или поне си докарва добри доходи, щях да си го платя. Ама засега е излишно да дам толква пари, за нещо, което не знам до колко ще използвам и дали ще си избия парите. Относно книжките, винаги бих предпочел да си я купя, най-малкото защото мразя да чета от компютъра. Бих си свалил книга от нета, която я няма в България, не съм хипер заинтересован от нея и не си струва да дам парите за доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: thomas   
Дата:   06-07-09 16:52

@Mec
Значи като нямаш за PhotoShop и за книги - крадеш. ОК. Ама тогава сигурно нямаш и за апарат!? Тогава какво правиш? И него ли го крадеш? Не?

Е, тогава прилагаш двойни стандарти. Точно като онези, дето си купуват всичко на Версаче, но все нямат 7 лева за месечната такса за поддръжка на входа, в който живеят, а и никога не са плащали данъци.

И на мен не ми харесва колко струва PhotoShop, но имам купени доста бройки до момента, защото в някакъв смисъл просто нямам избор. Но и смятам, че точно така е честно. НО понеже не ми харесва, търся и алтернативи - и как да си го купя по-евтино, и как да използвам нещо друго вместо него, което да е или безплатно, или поне много по-евтино. И знаеш ли, ако имаш желание, има и решения. Ама ти... с камъка през витрината, така да се каже :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: IChertov   
Дата:   06-07-09 17:01

бъхти колко тъпанари са плъзнали по форумите...

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pefoto01   
Дата:   07-07-09 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: IChertov   
Дата:   07-07-09 02:20

То от цялото това четене по форуми и интернет лайна се извъдиха всичките разбирачи...

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pe6o_kz   
Дата:   07-07-09 10:55

Ми незнам ще чакам ти да ми обясниш виждам че доста разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: drkskwlkr   
Дата:   07-07-09 11:08

Тъй като темата е озаглавена "Скот Келби", нека отбележа, че човекът има рожден ден днес - да му благодарим за усилията да популяризира фотографията и Photoshop (казвам го без грам ирония: този човек е машина, непрекъснато издава книги, podcast-ва... respect!)

Колкото до мненията на Thomas - хабиш се, човече...! Тук не е благоприятна почва за мнения като твоето. Да сме живи и здрави да работим и печелим, за да имаме пари и за техника, и за книги, и за софтуер, пък всекиму според заслуженото.

IChertov написа:
> може би трябва да станем на по 30 със стабилна банкова сметка
> за да започнем да се занимаваме с фотография и да си купим
> всички книги на почти всички американски олигофрени за да се
> повишим в следващото ниво от фотограф любител на фотограф
> аматьор
Като прочетох това, ми стана малко смешно, понеже аз започнах да се занимавам с цифрова фотография именно миналата година, скоро след като навърших 30, и можех да си позволя свързаните с преследване на интересите ми разходи (камера, обективи, стативи, осветление, литература, софтуер...) Имам много книги за фотография, абониран съм и за няколко списания. Никой не ме е задължил да си купя всички книги на почти всички американски олигофрени, купих си само тези, които са хубаво написани и си ги прочетох с кеф, а и си повиших нивото. Не си длъжен да купуваш всяка книга за фотография, така че не разбирам негодуванието ти.

Edit: @n1x0n below: [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-07-09 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: n1x0n   
Дата:   07-07-09 12:20

Ако трябваше да се плаща за всичко което е за без пари в Интернет, къде ще му излезе края.
[smilie18]

Мога само да съжалявам нацията, която те е подслонила...

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: rostoshev   
Дата:   07-07-09 12:21

Ако книгата е "Цифровата фотография - техника за правене на професионални снимки", то преди седмица си я купих за 20 лева от кварталния супер. Изданието е на български. Не ми хареса стилът на писане, но се научават някои неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: pe6o_kz   
Дата:   07-07-09 17:10

Прав си drkskwlkr но в момента в тази криза няма средства за нищо, аз искам да понауча нещо за да може като стана на 30 да зная повече неща и да ми остава само да си купя хубава техника

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ilcoin   
Дата:   07-07-09 17:37

В интернет, а и в този форум, има изобилие от информация. Просто питай конкретно или се запиши на курс когато му дойде времето. Тук, наред с форумските кибици, има доста хора които наистина си разбират от работата и биха могли да са ти от полза. Уважавай чуждия труд и знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: asahi   
Дата:   07-07-09 18:07

Разлиствал съм книгата на Келби. Не е върха.
Купувам книги ако са ми интересни и полезни.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: niksi80   
Дата:   07-07-09 18:30

Здравей и аз съм заитересован от книгата.Моят скайп е:viktorin4o
Моля да ми я хвърлиш по Skype,ужасно ще съм ти благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   07-07-09 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Breach   
Дата:   08-07-09 00:48

pe6o, като бях малък и нямах с'тинки за дъвки Идеал и скалички в сладкарницата... не си купувах, а събирах. Малко по-късно като нямах 5 лв. да си купя книжката MS-DOS 6.20 положението не беше по-различно. Като свикнеш на крадено ставаш крадец. Та надали ще те трогне това, щото, к'во му е, един PDF нито Келби ще забогатее, нито ти ще обеднееш, ама е хубаво поне да се замислиш по въпроса. Книжката по лесния начин сигурно ще я намериш, ама фотограф няма да станеш.

Надявам се темата да изчезне скоропостижно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: asahi   
Дата:   08-07-09 08:56

Що не седнеш да напишеш една книга?
Отстрани лесно се дават оценки за чужд труд.
Ако нещо не го разбираш не е грях. Стой си настрана и не давай акъл. Това е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: дедко   
Дата:   08-07-09 09:12

Съвсем различно е да си хванеш книгата в ръце, а и не се лишаваш от удоволствието да я четеш на плажа примерно и си независим от компютъра ;-) Горещо ти препоръчвам да си купиш книгите. Колкото и скъпи да се виждат, повярвай ми усещането е много много по-различно да я четеш като книга а не като файл. А и в интерес на истината не са никак скъпи ..... При положение /както казаха и колегите по-горе/, че един обектив е 1000 лв. не знам как не можеш да отделиш 20-30 лв. за наистина свестни книги

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: asahi   
Дата:   08-07-09 09:13

Е да, ама с книгата не можеш да впечатлиш никого. Виж, ако извадиш дългия...

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: drkskwlkr   
Дата:   08-07-09 09:27

Предлагам да номинираме Mec за "Нахалник на месец юли" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ittv   
Дата:   08-07-09 17:18

Предлагам да номинираме Mec за "Нахалник на месец юли"

По-скоро за най-тъпото и завистливо копеле на форума....

"Оня олигофрен го мързи да ходи на работа сутрин рано и решил да пише книги.
Да не би случайно Скот Келби да стои прав на крак цял ден да си ги продава сам книгите?Прави се на тарикат и успява да печели много пари благодарение на Интернет."

Ми що не правиш и ти като него бре? Човека се е доказал и е работил когато трябва и сега работи, но просто жъне успехите си на тежък труд през годините, а ти освен да кибичиш във форума като цървул и да си изказваш малоумните мнения друго правиш ли? Не мисля, от ей такива комунистически и крадливи копеленца с манталитет на настъпана кайсия сме на това положение, цялата ни държава, и заради такива ни сочат с пръст в чужбина и ни отбягват. Щото простака свикнал да краде, всичко да му е безплатно и само да негодува.....

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ilcoin   
Дата:   08-07-09 17:32

Не мога да разбера само, що се връзвате на поредния кибик дето го е налегнала скуката, регистрирал си е някакъв профил и е тръгнал да пише глупости из форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ittv   
Дата:   08-07-09 19:11

Чудесно, че си се чупил, един мушморок по-малко и приятно миене на чинии или висене по стоежите в "твоята" държава :)

Предполагам говориш за книжката На фокус, мога да ти кажа, че огромна част от форума си купи тази книжка, дори и хора, който са много навътре във фотографията, просто ей така да си я имат. Ако има хора, които да издават подобни книжки в БГ не виждам причина защо хората да не си ги купуват, просто 90%, а може би и повече от книгите са чужди и се превеждат. Отделен въпрос е, че книга, която в БГ струва 110лв от амазон излиза 70лв с доставката, в такъв случай много ясно купих си я от там, вместо да търся pdf-a както дребната ти душица би направила .....

И между другото кво правиш във "наш" форум, кибичи си във форумите на държавицата, където си имигрирал.......

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: ittv   
Дата:   08-07-09 19:13

Между другото, ако искаш книжката На фокус мога да ти я подаря, че на pdf няма да си я намериш, дай само адрес къде да ти я пратя. Аз мога да дам още 15лв за нея, не ми пречи

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: zhbuts   
Дата:   08-07-09 20:26

Мдааа.. и освен всичко казано дотук, дръпнатият от мрежата pdf никога няма мириса на новата книга.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Скот Келби
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »