Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: darksorrow   
Дата:   18-06-09 11:34

85/1.8 за парите си е убиЙц!


https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/tlzz1821.JPG


http://fc09.deviantart.com/fs42/f/2009/166/e/e/Igi_by_drksrrw.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: Георги   
Дата:   18-06-09 11:37

135 дава и по-добра рязкост
и по-добър контраст
и е по-рязък

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   18-06-09 11:39

...на тройна цена и дължеещ за кропар.

иначе за мен 135 е Портретният обектифф, ако имах парите, само 85/1.2 би ме замислил пред него (((:

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   18-06-09 11:44

А някой пробвал ли е на 50Д Sigma 24-70 f/2.8 HSM. Ако не се лъжа последно преди около година сте писали във форума за този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: mixmike   
Дата:   18-06-09 11:48

аз лично бях с комбинацията кропка + 85/1.8, а сега ФФ + 135/2L.
135-цата си е за фулфрейм, на кропка ще загубиш винетирането, което поне за мен е ефект, а не дефект. От друга страна 135-цата е брутално остър на f2 и никога не съм снимал на по затворено с него, докато с 85-цата си трябва поне f2.8 за малко повече рязкост и избягване на ужасяющите аберации. Дори на толкова малък размер снимки (втората снимка на Valetvitor) пак си личат. Бокетата и на 2-та са добри, като поне за мен това на 135-цата е по-"маслено".
135-цата би ти вършила работа и при последващо минаване на фф, а и е обектива с един от най-бързите фокуси на канон. Освен това е единствения вариант за толкова дълъг и светлосилен обектив.
Наскоро снимах концерт с него. От доста далече, така че хващах цялата сцена.
Въпреки това, човека на преден план беше на фокус, а хората които бяха дори на по-малко от метър зад него, бяха вече в дефокуса.
Ненормален обектив[smilie24]

Притежаването на един от двата обаче, НЕ изключва притежаването 70-200 4L IS.[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   18-06-09 11:54

ми той и 85 дължее за кропар

цената е тройна да. и какво от това? има защо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   18-06-09 11:55

освен това 85/1.8 има по-голям толеранс на грешка при фокусиране на отворени диафрагми, докато 135 е безкомпромисен при фокусирането всеки път, дори с тела от най-ниския ценови клас

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   18-06-09 12:02

135/2 и 200/2.8 са много леки и супер удобни обективи. Отлични максимално отворени, бърз фокус! За "тайно" снимане на портрети са трепач и на кропка и на фул-фрейм. Аз като отида на сватба на приятели например, слагам един от тях и после никой не ще да гледа "про" снимките, а се кефят на моите непринудени портретчета[smilie18]

Ако търсим price/performancе, то едноличен лидер е 85/1.8. Никога няма да го продам. Препоръчвам го на всеки.

50/1.4 е егати смотания обектив, надявам се най-накрая Canon да го обновят.

Valetvitor показва 85/1.8 на кропка, на фул-фрейм, па и лента е още по-гот. Трябва обаче да спомена, че според моя опит 100/2 е по-добър по края и съответно по-добрият избор за фул-фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   18-06-09 12:26

135/2 има убийствено бърз автофокус. Подобно големите телеобетиви има и ограничител за дистанцията на фокусиране, което го прави още по-бърз. Аберира изключително малко, да не кажа никак. Обаче 100/2 му е много сериозен конкурент, особенио врътнат на кропка. Аберира дори по-малко от 135/2, според фотозонето е дори една идея по-остър. Е, скоростта на фокуса няма да е същата.

135/2 е обективът с най-качествена картинка от тези които притежавам. За жалост обаче не му намирам особено приложение. 85/1.2 ми е по-удобен като фокусно (на ФФ), пък и по-отворените бленди дават повече фън.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: CanoniO   
Дата:   18-06-09 12:34

sir_sky, кво те убеждават сватбените кадри горе?
valetvitor е майстор на кривите и каналите в шопа. Но дори и той не се е справил с кусурите на стъклото... Виж втората снимка.. Нищо ли нередно не виждаш?



Публикацията е редактирана (18-06-09 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: deniac   
Дата:   18-06-09 12:46

На втората снимка на роклята отдолу аберациите са толкова силни, че монитора ми започна да премигва там като highlight alert [smilie18]

Явно човекът е пропуснал да ги "почисти" в бързането, нищо страшно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   18-06-09 12:50

Ама тя цялата снимка стои, като снимана с детско телескопче.... Това няма оправяне...
Просто на това стъкло не може да се разчита много.

С 2 ръце съм за 135/2... И без това след година-две ще мине на фулфрейм....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-06-09 12:57

кой пък го измисли че 135/2 е най-желан?

взимай 85/1.8 за парите си е убиец просто, даже малко съжалявам че го продадох моя...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   18-06-09 12:57

Снимките само са конвертирани от RAW. Аберациите само в RAW-a са пипани. Така е, не отричам, че те са голям минус на тоя обектив, но пък 85 1.8 си има доста плюсчета, които вие всички ги знаете. Снимал съм с 135/2. Перфектен обектив. Ако имам парите ще го взема. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   18-06-09 13:09

Това "за парите си" е много относително...
И дачията е убиец за парите си, и китайските часовници са убиец за двата лева дето струват...
Друг е въпроса, колко отговорност се очаква и до къде стигат компромисите...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   18-06-09 13:26

85/1.8 е не просто добър, а направо чудесен "за парите си". Ако Canon решат да му сложат "по-модерна" диафрагма, ще стане цвете. Ако сте се загледали в бокето на 1.8 има бая fringing, но и с това се преживява.

Има вариации в бройките и при него за съжаление. Аз съм тествал 3 броя. В центъра изглеждат еднакви, но по края си личеше разликата.

Canonio, оценяването според качество "за парите си" е съвсем нормално. Като сравняваш способностите на различни обективи и като ги съпоставиш с цените им, ще се убедиш лесно колко е супер тоя точно обектив "за парите си".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   18-06-09 13:32

Така е. Затова направих компромис с автофокуса и си закачам цайс 85/1.4, за същите пари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   18-06-09 13:41

Аберациите не са проблем при снимането на портрети, защото там няма толкова голям контраст, че да се появят силни аберации.
85/1.8 е най-добрият обектив цена/качество. Има си своите недостатъци - аберации, не съвсем остър до 2.8 (но много по-добре от 50/1.4 например!), не фокусира точно надалеч (това е особено голям проблем, ако се снима спорт в зала).
135/2 и 200/2.8 са от един клас обективи - притежавам само втория, но със сигурност ще си взема и първия. Перфектен за спорт, концерти, портрети - уникално острър, никакви аберации. НЕ четете глупостите във фотозоне.де, там са доста далеч от истината разни ревюта. Ако някои има желание ще му пратя РОУ с 200/2.8 на 2.8, както и портретчета с 85 1.8.

Според мен, ако човек има парите за 135/2 да го взима веднага! Ако не - 85/1.8. За спорт - 200/2.8 + ТС 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: IDA   
Дата:   18-06-09 13:42

И на мен 85/1,8 ми е любим, заради изключително удобната дължина на кропка (аз съм с 40Д). А бързият и точен фокус и красивото боке са си направо незаменими екстри. Работи перфектно и с 5Д, но за моя начин на снимане, на ФФ ми идва малко къс. За 50Д-то не бих се колебал нито за миг.

Valetvitor, ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: sir_sky   
Дата:   18-06-09 15:48

Благодаря на всички за полезните коментари, наистина се изписахмного работи в тази тема, тъкмо се прибирам, и гледам един куп коментари! :))

Много мнения имаше главно за 85/1.8 и 135/2, наистина ценовата разлика е доста голяма, което ме насочва към 85-та, плюс това, както mixmike каза, че притежаването на един от двата не изключва и 70-200, може малко по-късно да добавя и него към екипировката!:) Ще поумувам, още малко имам няколко дена, и тогава ще взема крайното решение!:)

Също така благодаря и на darksorrow, valetvitor, rapt0r и drkskwlkr за снимковия материал! :))

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрет на Canon )
Автор: danilia   
Дата:   21-06-09 14:23

Здравейте,

Имам един въпрос. Насочил съм се към Canon 28-105mm f/3.5-4.5 USM Mk2. Подходящ ли е за EOS 450 D?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rossen76   
Дата:   12-09-15 09:20

85 мм не се държи добре на кропка фокуса си ходи кадето поиска

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »