Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: next_time   
Дата:   17-06-09 09:13

Аз лично тва тяло си го представям със 35 1.2 или 50 1,1 :)

явно не си виждал на живо 35/1,2 и само в представите ти това е компактен обектив.Да не говорим че дори АПЦ-то убива смисъла от широки СВЕТЛОСИЛНИ обективи а кроп 2 ... още по зле.Ако ще е 35мм по-добре ноктон 35/1,4 или стария сумилукс 35/1,4 - поне са супер компактни.
Апаратчето е супер, но няма да зарадва тези които си мислят че М-системата ше се дигитализира евтино.Много ще ми е интересно да видя как някои фокусира със светлосилен обектив без визьор само по екранче, може и да се получава, но определено трябва да се развият нови навици за ергономия.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   17-06-09 09:25

Абе съвсем скоро ще го видим тялото на живо и ще разберем аджеба дали цялата тази критика е нужна. А CD-AF няма да е толкова бавен, моторите в обективчетата са пъргавички, а с финалния firmware ще се вдигне скоростта вярвайте ми.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-09 09:30

PD , 12-60 съвсем не е от компактните обективи![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 09:40

абе странна работа
всеки иска да закачи някакви обективи дето са далеч от философията за такъв тип камера

на ДСЛР никога не бих сложил палачинка.... но за тази камера просто за излети

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-09 10:01

Споко- ша излети....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: hotsnail   
Дата:   17-06-09 10:02

това с липсата на вградена светкавица е супер странно. Те ги слагат вече по телеофните - тука на бандурест фотоапарат не са намери място.....

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 10:07

мен пък ме кефи.... автоматично отпада от графа сапунера за спомен [smilie7] и минава в клас сериозна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   17-06-09 11:08

я кажете колко често снимате със светкавицата на апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Jankoff   
Дата:   17-06-09 11:16

Е, какво, поздравления за втория апарат от типа микро четири трети!
[shtrak]
И аз бих искал това-онова в този апарат, както и не бих искал такава цена, но какво да се прави? Така са решили търговците на Олимпус, а инженерите на Олимпус вероятно са се справили добре. Ще разберем точно колко много скоро, след около месец!
Това апаратче като идея за мен лично идва точно навреме - заради една тема, по която аз разсъждавам от много месеци, а именно, два DSLR (или равностойни) апарата със стабилизация и с два обектива, общо покриващи фокусно разстояние 28-600.
Ами трябва да кажа, че аз вече реализирах тази идея. Първо преди около месец със закупуване на още един Olympus E-520. И, второ, буквално днес се връщам от едноседмично пътуване, по време на което много подробно изпитах в практиката тази система.
Ще разкажа за това, като пусна тема със заглавие (условно засега) "2 x Oly E-520 = 28-600"!
Който се интересува, да заповяда.
Но моля за малко търпение - ще ми трябват ден-два за подготовка.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: rorus   
Дата:   17-06-09 11:20

Нали ви казвам, че има противоречие в тоз модел.

Не трябвало да се закачат големи обективи - ами защо са го направили със сменяема оптика - да го бяха заварили със 14-42 и толкоз (между другото - с голям обектив ще бъде много по-удобен за снимане, май това му беше основната функция на тоз продукт???). Сигма пробваха със заварена палачинка и к'во? Нищо - бутикова джаджа.

Та, пак противоречието - ако е удобен за носене, не е удобен за снимане и обратното.
Лошо е - ако е неудобен и за двете неща едновременно - тогава се случва провал.

Да видим...



Публикацията е редактирана (17-06-09 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 11:27

да си видял телеметрик с голям обектив?
вярно това не е телеметрик но е сходна концепция

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-09 11:48

джъмбо: Много от хората както казваш, са далече от философията на това апаратче, защото не се отнасят към него като към 2-ро или дори 3-то апаратче, а искат ако може да им покрие всички фотографски потребности. Което няма как да стане. За мен идеята на това апаратче е, както сега си използвам малката Сигма - да си го нося в чантата с която ходя на работа, или в жабката на колата и да го вадя набързо да си щракна някоя мила улична сценка, или някое готино пейзажче пътьом. За това не ми трябват нито големи обективи, нито светкавици. Но със сигурност държа на хубаво визьорче и фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: Caro-Anton   
Дата:   17-06-09 12:30

Четейки темата ми давате идея да отида и да си купя втори Минокс 35 мм, че приятелката ми сви фотоапаратчето като видя какви диапозитиви прави тази стара щайга... точно мери, да му се не види... острилка... и е 50 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 13:02

http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all_details.asp?id=3357&navigator=17


[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] но хм... доста обемисто става

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: rorus   
Дата:   17-06-09 13:10

Продължавайки да мисля и да оптимизирам - май че това, което са предложили Оли в момента си е най-оптималното:

телцето + 17мм + 14-42мм и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: borissov   
Дата:   17-06-09 13:59

Ух, ако пуснат една 7мм и/или една 14 мм палачинка, направо го отнасям одма. Стига да не му е чак толкова болезнено бавен АФ...Опаковаш го с черен скоч и си стелт отвсякъде :-) Ако пуснат и компактно портретно обективче - бонус :) Светкавичката си е перфектна, само едно офф-шу кабеляче и една кофичка от кисело мляко й трябва и сичко ток и жица :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: ivanov_id   
Дата:   17-06-09 14:02

Ако го пуснат под 1000 лв. за Нова година, ставам олимпиец. Иначе - д60.

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: exile   
Дата:   17-06-09 14:03

(ако беше набожен щеше да се прекръсти)

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-09 14:04

Ако,ако , ако......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-06-09 14:17

Next time и ти си прав :)

Но 35 1.8 на апц е добре :) На оли немам представа как е... [smilie24]

Мен личнио на апц ме дразни факта ,че дори с 50мм тря да се отдалечавам прекалено много.
Некак виждам нещата като 85мм за портрети и 30мм за всичко останало [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirilius   
Дата:   17-06-09 17:07

Ей тук чичко Акира Уатанабе обяснява, че по-нататък ще има и модели с електронен визьор:

http://www.dpreview.com/news/0906/09061600watanabeinterview.asp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirilius   
Дата:   17-06-09 17:19

ivodam, прав си. Аз съм от тези, дето искат това да им е основната камера. Не виждам смисъл за себе си да имам отделен фотоапарат за всяка различна ситуация. От първостепенна важност за мен е системата да е малка и лека за пътувания. Там си трябва EVF обаче. На открито при силно слънце може да е голям зор да гледаш в дисплея само. За туристически снимки светкавица особено не ми трябва, но от време на време се налага някоя запълваща светкавица да се пусне и тогава какво правим? За 5-6 снимки на 1000 да си нося отделна светкавица в торбата? Не, благодаря [smilie8]

Тъпото е, че електронният визьор и светкавицата не са нищо супер ново или луксозно. Кажи-речи всеки компактен апарат ги има... без E-P1 [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   17-06-09 17:58

значи ти трябва компактен турбосапунер а не това

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   17-06-09 18:02

джъмбо написа:

> значи ти трябва компактен турбосапунер а не това

Защо всеки трябва да мисли като тебе - не налагай мнението си все пак!!!1
На мен би ми потрябвала светкавица - на тебе като не ти трябва си го вземи! Губи се смисъла - а ако и АФ е бавен какво да му се кефа - по-добре да си земе човек читава сапунерка - явно още доста трески за дялане има тоя стандарт...дано Паналайката е със вградена светкавица и Аф е копие на Г1! Тогава вече наистина ще е добре измислена машинка!

Отговори на това съобщение
 Re: ДОЙДЕ Olympus E-P1 'digital Pen'
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-06-09 18:22

Джъмбо си върти езика тука хаха вие му се вързвате форумски философчета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »