Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Позиране
Автор: baba-peugeot   
Дата:   07-07-14 02:42

Аз днес позирах-нема такъв жмел.
Уж да съм полезна на добро другарче,хем убави снимки да намажа.....ми то тегава работа.
Първо се клепотих 2 часа.
После 10 пъти се изпотих кат грешница в църква с дрешляците.
Трето едни кокили 10 см.....то не може да се ходи,че и между дърветата трябваше да се завирам.
Не си е работа.
Е,ся си имам хубави снимки обаче.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: nomadsl   
Дата:   07-07-14 11:02

Хайде да се опитаме да отидем направо в дълбокото.

"Кесаревото - кесарю, Божието - Богу."
Невероятно прозрение, но бих добавил - и само заедно и никога поотделно.

Защото техниката си е техника, но смисълът си е смисъл.

Няма професионално написана пиеса, която да е добра, ако посланието е липсващо, кухо или лъжовно. Не можете да създадете артистичен /а и всеки друг/ продукт само с техника, ако няма идея и послание. Истинно послание.

Не можете да създадете вълнуващ портрет на скучен човек. Това ярко се вижда по време на избори. Майсторството си е майсторство, но истината си е истина.

Съществува мнение, че добрият професионалист трябва да може всичко. Да, ама не - както би казал Петко Бочаров. Най-доброто, което може да се постигне при задача: вълнуващ портрет на скучен човек е следното: Опитайте се да намерите тези страни на портретувания, които носят стойност и изградете посланието си, оповавйки се на тази стойност. Разбира се, трябва да вярвате в тази стойност - искреността е тъждество на истината. Много, ама много внимавайте да не я надхвърлите, защото директно отивате в сапунените сериали и в рекламата. А там кухотата лъсва безпощадно.

Защо казвам, че искреноста и истината са основен водораздел. Нямам впредвид някаква обективност - тук обективност няма. Стотици автори, във всички области на изкуството и живота магически са ни увличали в трепет и съпричастност с плодовете на своя труд, защото той е бил изповед на истината. Били са искрени. Може историята по-късно да е опровергала нечии позиции и твърдения, да е отхвърлила нечие послание, но то завеки си остава вълнуващо и магнетично, защото независимо от това, което с днешна дата можем да наречем заблуда, то е фоерверк на искреността. А няма по-силно привличане - искреността/истината е, като черна дупка.

Професионалните фабрики на измамата и предпоставеноста - игралните филми и киното, са вълнуващи единствено когато отвъд таланта на актьорите, костюмите и сценографията има драматургия и послание. Иначе е просто "екшън", кух като празна тенджера. Дори в математиката - света на върховната абстракция, няма красиво уравнение, което да е невярно.

Красотата е истина.

Затова не акцентирайте толкова на имитативно-техничарски образователни клипчета, а се разходете из музейте и галериите. Там е събрана красотата на цивилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: Лидия   
Дата:   07-07-14 18:09

kvakioh
Дата: 06-07-14 12:48

"Лелелле, как изригна лелята...хубаво поне че се поФали какво прави, малко даже на реклама ми изби.
Това беше едно от най-странните налазвания, които съм виждал тук.
Почти да си изтрия профила."

kvakioh ,
Нямам представа как сте разбрал, че съм леля.[smilie7]Имам прекрасна племеничка.Искрено се надявам в живота й да не попада "мъж" като вас.[smilie5] Освен това съм майка на страхотен петокласник, който е в пъти по-възпитан,умен и талантлив сравнен с вас.Уча го да приема критиката като награда.Когато е осъзнал, че е сгрешил да се извини и да не излага повече.[smilie7]

Не търпите градивна критика и се защитавата като нападате личността, а не предмета на спора.Характерно за неуверени и в знанията си, и в мисловната си сила човечета.Не мога да разбера откъде това огромно самочувствие?![smilie7]
Ако тук някой рекламира нещо то това сте вие и липсата ви на възпитание.[smile]

В този форум пиша почти от създаването му.Тоест над 10 год.[smilie7]Имам прекъсвания с години от активно участие, но....познавам и уважавам когото трябва.Има форумци като Мара,Mith,Asahi,geokr,Лалинда и още няколко които могат да си позволят да напишат пост точно като вашия (имам предвид този за 2-3-5 книги) и дори да се лигавят на макс.Заслужили са си да се държат както си искат.Поне според моите разбирания.Няма да изгубят уважението ми към тях.Но вие, който имате към 5-6 снимки на хора в профила си изисквате възпитано да ви попитаме кои са въпросните книги.Да ви засвидетелстваме някакво уважение и да ви ползваме за ментор[smilie8] [smilie8] [smilie7].В тема за Позиране![smilie8] Да ни научите как да снимаме ???[smilie8] Тоест се мислите за някакъв авторитет ?![smilie8] [smilie7]
Аз не признавам много авторитети по фотография.Особено тук в България.Особено носещи титли като професор или доцент.Казвам го на база лични впечатления.Не от опит да се правя на интересна и бих могла да си защитя изказването.Така, че , kvakioh,[smile] няма да се занимавам повече с вас.Мнението ви за мен не ме интересува.Отделих ви прекалено много време.

На Нончо- realnoncho [smile] [smilie25] ще разкажа история вместо отговор.Не го споменах по име,но щом се е разпознал и определил сред "момчетата"....[smile]

На един концерт,Боно излиза на сцената.Тишина.Той започва да пляска с ръце на определен интервал.Минава известно време по този начин с пляскане на ръце и Боно обяснява,че в Африка за времето през което пляска ,умира по едно дете от глад.От публиката се чува глас, който извиква: Спри да пляскаш тогава!!![smilie7]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: Лидия   
Дата:   07-07-14 18:12

Извинявам се на автора на темата за поста по-горе, който малко разводни темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: тьма   
Дата:   07-07-14 20:19

Да разведрим малко нажежената обстановка с пример за "позиране" [smilie3]



https://photo-forum.net/static/forum/2014-07/qpvr3194.JPG


http://club.foto.ru/gallery/images/photo/2014/07/03/2301843.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-14 23:47

Лидка, пожелавам ви да сте живи и здрави всичките около вас, и по-малко да проклетисвате така рЕзко непознати, които няма как изобщо да имате кoнтакт. Oще повече и деца да вкарвате в играта. Ще прегърна черна котка, да не ми се случи нещо лошо след толкова много насочена негативност.
Е**ти колко лели с 40Д и снимащи познавам из БГ, пък не се държат така.
(И ако може си оправете пунктуацията)
Разлях почти уискито заради вас, адски забавно е каквото пишете. И пак почти да си изтрия профила...
Ето още един линк, без да искам да уча никой...(18+ е, че е за голи тела, тук има секция за това)
текст
ползвайте линка longfiles.



Публикацията е редактирана (08-07-14 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-07-14 01:48

Лидия, доста нагло и безпардонно се държите с хора, които даже не познавате.
Без значение дали кучето е герой или не е факт недостатъка в портрета му. Описанието за охлаждането и изплезения език го е дал самият автор на кадъра. Като толкова е искал да да го покаже достойно, защо е скрил с този кадър, че е без един крак, то така прилича на всяко друго "обикновено" куче, но може да се приеме и като авторско виждане.
И в заключение ще Ви кажа, че имам сертификат(диплома) за инструктор на служебни военни кучета с практика в реални условия, като поведението, изражението и погледа на кучетата са ми добре познати.

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: CDman   
Дата:   08-07-14 08:27

Брей колко сложно станало д**ба, а едно време като идем да се снимаме ни викаха “ гледай тук ще хвръкне едно пиленце “ [smilie5]

Да се промени отношението към фотографията и фотографите.То да стане адекватно.Да се изчести имиджа на Сватбените фотографи (и не само на тях) и те да получават адекватно заплащане на труда си.Това за тези фотографи, който си изкарват хляба с фотография.За ТВОРЦИТЕ-Фотографи важи същото.

Как да се изчисти този имидж като самите фотографи се надпреварват да го цапат. [smilie8]

И какво означава “адекватно” - колкото поискат ли [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: nyamago   
Дата:   08-07-14 21:57

Нямаше да е Фото-Форум ако не се беше изродила темата в безсмислен и некрасив спор. За което всички участвали имат принос. (Имам основания да взема страна, но ги поставям еднакво 'заслужили' защото считам, че по-интелигентният пръв напуска негативното поле или сменя тона и посоката към положителни. Продължаващият яростно да се боричка е губещият, дори ако има 'последната дума'. Особено тогава.)

И да се върнем в темата за... (за какво беше? Ах, да -) за позирането: каквато ни култуата на дискусия, такова ни и позирането. Такова ни и изкуството...

Или - "... к'во толко, не е лошо пък..." ?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: Лидия   
Дата:   08-07-14 22:23

Квакиох, не съм те проклетисала.
Ти се държиш кретенски с непознат.
Представи си да си родител на дете, което получава подобно отношение като твоето във форум или някъде другаде в интернет.Новаците във фотографията и децата са изключително чувствителни и нямат достатъчно жизнен опит и знания да оценят шегата, и да разберат какво са трици и кое е брашно.Някои го приемат доста навътре и се отказват от това да се занимават с нещо което им харесва.И дори по-лошо! Усвояват лошите навици на "фотографи" с рейтинг Б. Емоциите, които изпита в нашия няколкопостов диалог могат да се сравнят с това, което изпитват и те.Само че при тях е БЕЗ ВИНА ВИНОВЕН,а при теб осъзнато и заслужено.Наистина няма да се занимавам да ти отговарям повече.
Бъди жив и здрав.[smile]

На Господина с диплом за инструктор на служебни военни кучета с практика в реални условия [smile] искам да кажа, че това не го прави и специалист по портретна фотография на трикраки кучета-герои."Чест" му прави, че е отделил време да се обучи за инструктор на животни, в пъти по-интелигентни от човек.Искрено се надявам и той да се е учил от кучето с което е работил.Но от разсъжденията и отношението разбирам, че определено не е.Аз лично щях да го пратя на поправителен изпит.Само него.Не и кучето с което е работил.

" Като толкова е искал да да го покаже достойно, защо е скрил с този кадър, че е без един крак, то така прилича на всяко друго "обикновено" куче, но може да се приеме и като авторско виждане."

[smilie10][smilie10][smilie10][smilie10][smilie10]

За да покаже,че кучето има ДУХ!

Че не са от значение четирите крака.
Пошло и Сигнално Жълто е да се избере за акцент липсващия крак.
Да се навира в очите телесния дефицит вместо постижението.

Фотъграфът се е отнесъл с кучето като с нормално.
Като равен на самия себе си.
Той не гледа отвисоко на него.
Не го третира като биологична машина в помощ и слугинаж на великия инсктруктор на кучета.

Господин,
трябва да се отървете от силиконовото си мислене и ценности.
Бъдете жив и здрав![smile]

Ще се присъединя към опита на Тъма да поразведря темата с нещо приятно за гледане и слушане.Няма да пиша повече в тази тема.
Приятна вечер![smile]
https://www.youtube.com/watch?v=AhJ8tO8bf3A

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-14 08:24

За пръв път някой толкова яростно яде друг наживо тук. То не бяха определения като кретен, идиот, по-лош си от дете, благопожелания като "да не си намериш жена" и т.н...Дали децата знаят???
Един детски форум трябва, щом толкова се иска да се учи, поучава и наставлява, за да станат нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: philip   
Дата:   09-07-14 08:40

Позирането понякога е много досадно за модела и може да доведе до непредвидими последствия:

https://photo-forum.net/static/forum/2014-07/ubka6448.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1404847727__MG_5868.JPG


Особено ако попаднеш на некадърен любител, както в моя случай[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-14 15:48

Eто нещо интересно пак:
текст
longfiles линка ползвайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Позиране
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-14 15:51

И един албум с примери (може да има 18+ тук, да си го кажа)
текст

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »