Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Нов дизайн - нова тема
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-09 21:55

Пускам нова тема, защото старата се препълни, много от изписаните неща не са актуални, понеже са оправени вече.

Иска ми се в тая тема да има повече позитивизъм и по-малко негативизъм. Ясно е, че какъвто и да е дизайна няма как да хареса на всичките хиляди хора едновременно. Обаче нека да го караме малко по-толерантно, този дизайн не сме го правили ние, админите, той е правен от професионални дизайнери, ваши колеги и съфорумци. Хората представиха предварителен проект, обсъждахме го, одобрихме го. Да, ясно е че има и кусури, но едно е да намериш кусура на свършена вече работа, друго е да се се захванеш да я свършиш открай докрай.

Лично аз смятам новия дизайн за крачка напред. Предимствата:
1. Резолюцията. Новите монитори са такива, че сайт на 1024 стои вече до средата на екрана.
2. Личния профил - човек вече може да си реди портфолио, да показва най-добрите си кадри най-отпред, да създава тематични албуми и да си разпределя по тях кадрите. (Който иска може да цъкне върху името ми и да види аз примерно как съм подредил своя профил)
3. Фона - на тъмния фон снимките определено стоят по-добре. На многото изложби, които сме правили паспартутата са именно сиви. Да, има хора които ползват сайта предимно за четене. За информационен сайт светлите тонове са по-подходящи, но ние искаме да сме преди всичко фотосайт, после форум, базар и всичко останало. Така че от цветовете ще са по-доволни тия които показват и гледат фотография и по-недоволни тия които четат и пишат.
4. Ще има и нови функционалности, които ще пуснем след като оправим бъговете.


--------

Повечето от недостатъците ги виждаме и сами и ще ги оправим. Аз днес съм направил списък с нещата за оправяне. Ето ги:



В СНИМКА:

---Не работи разпределението на гласовете (линка "гласове")
---Абонаментът не знам дали работи, но инфото към него не работи
---Линкът "Рейтиенг А за последните 3 часа" е без стил (с някакъв Таймс щрифт)


ВЪВ ФОРУМИТЕ:
---Предварителен преглед застъпва полетата - слага редовете едън върху друг
---емотиконите са много разредени по ширина
---Търсачката в момента е без стил и има тоя надпис който не е верен:
Търсенето в момента е разрешено единствено в основния форум
--- Гугъл рекламата нека да е на сив фон


USER UPLOAD FORM:
---Нека всичко в тоя темплейт да е с един щрифт.
---Нека да е justify

В ПРОФИЛА:
---не работи линка "предложи новина"
---всички недефинирани снимки да идат в общ албум
---Албумите в профила излизат извън рамката

ПРИ КАЧВАНЕ НА СНИМКА:
---ако качваш снимка без да си избрал албум не ти я качва, но и не ти дава съобщение за грешка

В ГАЛЕРИИТЕ
---най-долу, линковете към всичките галерии не са добре подредени
---линкът "Повече снимки" няма стил
---да се сгъват рейтингите по години

МОИТЕ ТЕМИ:
---надписът "Последните теми на автора в форумите" има правописна грешка, трябва да е "ВЪВ форумите"


МЕНЮ:
---линкът Блог не работи (не знам дали има смисъл от него)
---ГОЛО тяло не работи линка


КАТЕГОРИИ:
---когато си в дадена категория не се вижда къде си (преди излизаше "Снимките от категория ХХХ")

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
-- дясното подрявняване - двете сиви полета излизат по в дясно, тъмбовете по в ляво, долната таблица - пак в дясно. Добре е да се подреди и всички елементи да стигат до една и съща линия в дясно.

ТЪМБОВЕТЕ:
-- където има ник и рейтинг, ако никът е дълъг, примерно DeepPassion или georgi.anchev рейтинга минава на втори ред върху лейъра

ЛС:
---сгрешено ИД на входящите, отваря празна страница
---при изпращане да изчезва изпратеното от формата
---формата за писане да се подравни с основната рамка



Ако някой има нещо ново за казване нека да го каже в темата.

Моля без спам.
Става дума за бъгове и неработещи неща, а не за предложения за нови функционалности.

Туловете за кроп и т.н. под Мозила са дадени на външен програмист, който ги прави. Кога ще са готови зависи от него.

[beer] [shtrak]
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: nodoubt   
Дата:   28-05-09 22:03

натоварва очите и боли глава дори след умерено ползване [smilie23] да се направи опция за избор на интерфейс , включително стария [smilie24]
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 22:04

ВЪВ ФОРУМИТЕ:
---иконките са много претрупани.

В БАЗАР:
---"Фото базар - аналогова техника" - е няма такъв термин. Питай учените, ако не вярваш.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: morello   
Дата:   28-05-09 22:07

На мен не ми натоварва очите, напротив много по-добре е от преди и много добре се чете.
Може би натоварва ако си с много изтощен и тъмен монитор, но при нормален монитор е екстра.
Има бъг под ИЕ8 - във форума над темите стават малки размествния.



Публикацията е редактирана (28-05-09 22:08)
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-09 22:07

с личните съобщение е някаква жестока борба докато успея да прочета за какво става дума...
за да прочета трябва да натисна получени и тогава да чета... иначе се отваря празен прозорец

и след като напиша се изпраща но остава текста в прозорчето където съм писал... което е странно
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-09 22:07

аналогова техника - питам те, като един учен, дай предложение как да се казва раздела, така че на всички да им е ясно за какво става дума
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: J0R0   
Дата:   28-05-09 22:08

Прибавям ЛС-тата в списъка.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: boni   
Дата:   28-05-09 22:10

ЛС-тата ги дадох днес следобед на САС за оправяне, той засече от къде е проблема, ще ги оправи.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: sue   
Дата:   28-05-09 22:10

мисля, че с времето всички ще свикнем с промените, а и след като се оправят изброените неща в предишната тема всичко ще си дойде на мястото...вярно е, че трябва да ни е удобно тук, но все пак този сайт е такъв какъвто е заради нас, хората които го посещаваме, а не заради изгледа му :)))))

аз да попитам, защото явно съм го пропуснала - какво точно представлява "Избрано от автора" в профила на автора и как работи? :)

 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 22:10

Сивото отстрани - малко по-светло.
Сянката по фашата с ... Дъвовиден изглед... и подобната фаша по-долу са излишни.

Гугъл Хром е модел за изчистен дизайн.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 22:13

"J0R0 написа:

> аналогова техника - питам те, като един учен, дай предложение
> как да се казва раздела, така че на всички да им е ясно за
> какво става дума"

Не съм филолог, но като инженер ти препоръчвам да избираш между филмова, класическа и конвенционална. Може да има и по-добър вариант - нека специалистите да кажат.

Във всеки случай А. Адамс, Янка Кюркчиева и др. не биха били съгласни с "аналогова".
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: oreshkov   
Дата:   28-05-09 22:19

С Google chrome не работят бутоните под тъмбовете за редакция на снимка, качване за гласуване и другите.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: schenzou   
Дата:   28-05-09 22:23

ЛС: полето за текст на ново съобщение е абсурдно малкo (200x100 пиксела)! Ако искате да следвате някакъв стил, получени/изпратени лични съобщения, ново лично съобщение и може би нова "публикация" във форума трябва да имат еднаква ширина.



Публикацията е редактирана (28-05-09 22:27)
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-09 22:25

и сложете чекбокса "запомни ме" и в полето за логване във форума а не само на начална страница
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: boni   
Дата:   28-05-09 22:32

Току що дръпнах последната версия на Chrome,всички бутони под тъмба работят - за редакция, качване към избрано,кошче и т.н.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: per.lovem   
Дата:   28-05-09 22:35

Предложение:
Направете снимките в галериите да се появяват в
плъгина Cooliris . Ще е изключително удобно. За непосветените:
http://www.cooliris.com/


Доста сайтове го използват (Гугъл, Фликр, Девианарт, Фейсбука и др).
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: djogata   
Дата:   28-05-09 22:56

1) Раздалечете малко редовете във форумните мнения. Ако е блок текст, редовете са много близо. Ако в текста има емотикони, разстоянието между редовете е прилично. Не можете ли всички редове да ги направите с такова разстояние.

2) Все още си седи бъга с логин през форума при ползване на Мозила:

Ако не съм се логнал и чета форума, а искам да напиша мнение, цъкам на "влезте оттук" и се логвам. Сайта ме връща на същата тема, която съм гледал, само че полето за писане не се активира, ами надписа "не сте влезли с потребителско име" си седи. За да напиша мнение, трябва да се върна на "Начало" и пак да търся темата.

Този бъг си беше в стария форум, и още си седи.

И тъй като Жоро се оплаква от негативизъм, ще добавя, че мненията ми са с цел подобрение, не оплакване [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [beer]
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: asahi   
Дата:   28-05-09 23:00

Ако може жълтото гифче за ЛС пак да мига. Всъщност старото си беше ОК.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: oreshkov   
Дата:   28-05-09 23:03

С версита на Google Chrome 2.0.172.28. вече ми работят бутоните под тъмбовете за редакция, кошче и др.[beer]
Само под чуждите снимки не работят бутоните за редакция-кроп, флип и др.[smilie2]
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: mugliva   
Дата:   28-05-09 23:08

Със Мозилла не работят някои от опциите за кропа и т.н ,но като цяло ми харесва доста по-разли4ен е от стария дизаин и трябва да свикна със този :)сивата тоналност също много ми харесва и бара от лявата страна го намирам за по из4истен и по лесен :)харесва ми :)))) малко промени са хубави :)
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: Lalinda   
Дата:   28-05-09 23:25

Аз съм с IE 8 и не ми работи кропът.

Пък много обичам да кропя!
[smilie3]

 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: exo99   
Дата:   28-05-09 23:26

Явно въпреки притесненията ми от вчера, приемате критика и препоръки и се опитвате да оправите нещата / поне отчасти /.
Като оправите и раздела с личните съобщения [smile] не е лошо по случай новия дизайн на сайта да почерпите по бира [beer]

Успех [smilie24]
Още малко усилия и ще стане [smile]
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: kalabrieza   
Дата:   29-05-09 00:00

Привет на всички от италиянско. Сайта предимно го ползвам за информация и не само , забавлявам се с постовете на някои елементи тук но това е за друга тема.
Първо относно тоналноста : ЖОРО не си прав относно точка 3 , сивата тоналност си е перфектна за четене направо прогледнах с новия дизайн ,стария бял фон ми разказваше играта на очите за полови час ,като електрожен ми беше. Даже още да се затъмни и да се пише с бели букви за мен специялно ще е прфектно но така или иначе [smilie24] за новия дизаин. А сега и една препоръка макар проблема да е персонален: Работя и живея в един природен парк и по стечение на обстоятелствата нета ми е от мобилен оператор което ще рече ограничение от към трафик и скорост.Следя някои теми които са доста дълги и за да прочета последните постове трябва да заредя цялата тема което ми е доста некомфортно, та ако не представлява трудност и е възможно дългите теми да са разбити на страници от по 20/40 поста за мен ще е идеално. Ако не съм бил ясен оворете http://hardwarebg.com/index.php за да видите какво имам в предвид , това е единственото което ми липсва поздрави и успехи на всички [beer]



Публикацията е редактирана (29-05-09 00:06)
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-05-09 00:02

Абе направо един WAP дизайн да направят.
 Re: Нов дизайн - нова тема
Автор: admin   
Дата:   29-05-09 00:07

Да, страниране на форума се прави и ще има.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена