Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 OM --> 4/3 Адаптор
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 12:07

Здравейте,

дали ще се намери някой съфорумец, който да е ползвал такова жУвотнУ? Бих бил благодарен на лични впечатления, ако има такива, защото не мога да преценя плюсовете ли са повече..или минусите [beer] [shtrak]

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: d256h   
Дата:   21-05-09 12:11

Няма проблем да се използват всички ОМ обективи с него към Е-систем камерите. Ти кажи с кой модел камера ще ползваш, щото те усещам, че следващия въпрос ще бъде за стабилизацията или потвърждаване на фокуса ???

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 12:30

[smilie21]

Виж, за стабилизацията ми е по-интересно [smilie7]

За фокуса до колкото подразбрах, има адаптор с чип, при който фокуса е ръчен ( при натиснат на половина shutter ) но поне сигнализира, когато обекта стане на фокус. Поправи ме, ако греша.

П.П. - За Е-520 е

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   21-05-09 12:32

Оригиналния преходник е най-добре за целта и винаги можеш да му лепнеш глухарче ;)

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: niki777   
Дата:   21-05-09 12:37

Аз ползвам М42 преходник на Оли Е410 с Хелиос 58мм ф/2 и съм впечатлен от резултатите.



Публикацията е редактирана (21-05-09 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-09 17:52

Ако не се лъжа, аз открих такава (или подобна) тема


Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 17:58

Jankoff: много ти благодаря, ще прегледам.

Може би е редно да спомена, току виж някой даде акъл, че се озъртам за някакво прилично портретно обективче. Съответно на по-прилична цена, за това се замислих за момент дали да не си взема нещо на OM или М42 с адаптор. Някакви идейки? [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-05-09 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: Jankoff   
Дата:   21-05-09 19:53

Ами аз там го написах. Helios 44M-4 58mm F/2 става за портретен обектив. Нямам никакъв опит с палачинката или другите, по-специализирани обективи за портрети на Олимпус, така че не мога да кажа как се съотнася с тях. Обаче знаем цените какви са на тези обективи на Олимпус, нали ....
А този Helios 44M-4 58mm F/2 го има в много къщи в България и със сигурност би могъл да се намери на съвсем прилична цена.

Тук има отзиви за него по света - много ласкави при това, а също и цени се цитират, много смешни.


Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 21:08

Дам, аз вече съм се замислил за него.


http://forum.mflenses.com/helios-77-50-1-8-super-russian-50mm-lens-review-and-img-t5337.html



Тук попрегледах малко тестче на Helios-77 (50mm F1.8) закачен на Оли... иии, мисля че за парите си е ЧУК .... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: zert   
Дата:   21-05-09 22:07

Здравейте
Някой може ли да ми каже откъде в Б-г може да се вземе адаптор с глухарче ?



Публикацията е редактирана (21-05-09 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: OM --> 4/3 Адаптор
Автор: Jankoff   
Дата:   22-05-09 07:06

matani написа: "Дам, аз вече съм се замислил за него."

Ами то няма какво да се мисли! Какво му плащаш?
А тая жълта котка в началото е направо убиец! Сладур! По-сладурска е от мацките по-долу! Съветски обектив, ама ...!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »