Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За "менте" батериите
Автор: slickie   
Дата:   12-05-09 11:06

Хора, споделете впечатления от батериите на други (неоригинални) производители за апаратите си. Може ли "менте" батерията по някъкъв начин да навреди на апара ми. Снимам с D300 и като гледам разликата между Никонската батерия и заместителите на пазара и се плаша...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: ErotilA   
Дата:   12-05-09 11:08

Това е като да си фрашкан с дебитни карти ида ходиш с окъсани дрехи.
D300 - що снимате с това а не с мобилен там батериите са по 15лв

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: pmartinov   
Дата:   12-05-09 11:13

Никога не съм купувал неоригинална батерия!


Никога не съм имал проблеми ...


Не съм толкова богат че да купувам евтино :)


Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: asahi   
Дата:   12-05-09 11:20

Въртя 3 батерии от 5 години - 1 истинска и 2 ментета. Използвам ги на 2 апарата в момента. Имам и неразпечатана оригинлъ. Не съм срещал проблеми. Снимам докато клекнат, после зареждам. И без ток не съм оставал.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: dd5   
Дата:   12-05-09 11:22

От неоригинални батерии съм най доволен от Делкин Дивайс-нямат грешка !
ЦТА и други подобни веднъж пробвах и клекна на 3-я заряд

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: mitku   
Дата:   12-05-09 12:01

С ментетата няма да имаш проблем с апарата и нищо няма да му стане... НО ще имаш проблем с батерията (съвсем скоро няма да имаш батерия [smilie5] ). Ако това, че батерията ти може да свърши курса по всяко време не е важно за теб - действай смело с ментетата. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: IDA   
Дата:   12-05-09 12:36

Откакто снимам цифрово, заедно с оригиналната батерия, ползвам и ментета и съм много доволен. Ама моите са много добри и най-удивителното е, че вече три пъти ми се случва, с ментето апаратът да прави повече кадри, отколкото с оригинала. По разни сайтове съм чел, че в редки случаи, батерия лошо менте може да те остави без ток в критична ситуация. Затова винаги си носи 1-2 допълнителни заредени батерии и ги сменяй винаги, когато ползваната за момента батерия се разреди до отказ на апарата. Чак тогава я зареждай! Дозареждането на частично разредена батерия скъсява както капацитета, така и живота и.

ТРЯБВА ДА ВНИМАВАШ САМО В СЛЕДНИЯ СЛУЧАЙ (важи както за ментета, така и за оригинални батерии):

Не оставяй разредена или полупразна батерия в апарата за дълго време (месец и повече). Винаги има някакъв малък ток на утечка, който може да разреди батерията до нула. Това силно ще скъси живота и ще намали капацитета и, а ако попаднеш на особено нискокачествено менте, може и да ти изтече в апарата и да го съсипе напълно! Това е принцип, който важи за всякакъв вид батерии и всякакъв вид устройства, работещи на батерии.

Ако месеци наред не снимаш, винаги изваждай батерията от апарата, зареждай я до около 30% от капацитета и я съхранявай извън него. Така максимално дълго ще ти служи.


Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: pc_genius   
Дата:   12-05-09 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: a_stoianow   
Дата:   12-05-09 13:07

В службата ни сложиха климатици - едни евтини китайски... една марка, една партида, а има огромна разлика от работата между тях - едните шумят много, другите са изключително безшумни...

та така по темата за батериите - както я случиш!

Ползвам неоригинална, доволен съм, но след като ми я смениха, защото първата нямаше никакво напрежение на контактите.

Все пак неоригиналната е в пъти по-евтина от оригиналната и вероятността да попаднеш на хубава е висока.
Ако трябва да купувам - бих дал парите за оригинална, за да взема 3-4 неоригинални и съм сигурен че поне две от тях ще работят перфектно и ще имам две, а не една батерия с тези пари.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: snooper   
Дата:   12-05-09 13:36

Освен оригиналната ползвам две на CTA - не виждам разлика, дори са 100 милиамперчаса по-големи като капацитет. Ползвам ги от 2 години и нямат грешка, чувал съм оплаквания, но лично аз такива нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: PolarBear   
Дата:   12-05-09 13:44

Имам добри впечатления от Делкин. Може и да е късмет, знае ли човек...

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: s_dyakov   
Дата:   12-05-09 14:02

фотикс[smilie24]
за под 40 лева май беше.. и се държи като истинска

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-05-09 14:03

Освен оригиналната NP-150 за Фуджито (S5) ползвам и три копия. Засега нямам никакви проблеми, като копията държат почти толкова, колкото и оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: nikel   
Дата:   12-05-09 14:30

И аз като колегите ползвам 1 оригинална (Канон) и 2 китайски. Минаха над 2 години и китайските се държат добре, но при тях всичко си е на късмет. Случвало ми се е и оригинална батерия да скапе за 1 месец... Батерийте могат да ти повредят апарата само ако протекат вътре, но това едва ли ще се случи с акумулаторна батерия. При тази разлика в цените си е напълно оправдано ползването на неоригинални батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: slickie   
Дата:   12-05-09 18:06

Мерси много за инфото, хора!

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: marrio31   
Дата:   12-05-09 21:22

аз съм с една истинска и две фотикс(D300),едната фотикс стига до 30% заряд и спира да се зарежда[smile] другата е добра

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: kaic   
Дата:   12-05-09 21:32

Подкрепям изказването на "IDA"
Ползвах с Никон Д60 не оригинална батерия. Вярно с 150 mAh е повече от оригинала, но при 920 кадъра за един ден бе мръднала само с една чертичка. Следващия път направих над 800 кадъра и не бе показала никакъв разряд.
Доволен съм, уж щах да я ползвам като резервна, но се оказа, че държи повече от оригинала и карах с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   12-05-09 21:39

Вече 5 години ползвам тел. Нокиа 6610 и батерията е оригиналната все още и върши работа, а е на над 350 часа разговори. Преди това бях с Нокиа 8210, но с 2 менте батерии, от които нито една не работеше задоволително. За оригиналните батерии съм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: ikom   
Дата:   12-05-09 22:11

Аз също ползвам менте батерии на два апарата и съм страшно доволен. Купувал съм ги от e-bay никонската ми излезна 15-20 лв и доставката беше безплатна. Другата е за панасоник ползвам я близо година и не е мръднала. Най -добре е да се гледа капацитета да е същия или близък до оригиналната. Според мен не е оправдано да се дават толкова много пари за оригинална батерия тъй като каквато и да е старее.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   12-05-09 22:30

И аз съм с 1 оригинална и 2 ментета, доволен съм от ментетата, верно е че не са като оригинала, но са малко по-зле, а цената им ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: IDA   
Дата:   13-05-09 11:07

Ikom:

" ... каквато и да е (батерията), старее".

Абсолютно точно казано!

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: gerimo2   
Дата:   13-05-09 18:21

Имам оригинален Шарп литиево-йонен акумулатор от 1997 година.Като нов държеше 6-7 часа запис/ плейбек.Сега държи 4-5 часа.Не е важно да е оригинален(най-препоръчителният вариант) а е важно батерията(акумулаторът) да са оригинални на известна марка!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   13-05-09 20:23

Никаква идея няма да държиш неразпечатана литиево йонна батерия.. след някоя и друга година ще става само за боклука. Ако не са нужни по-добре ги продавайте..

Не съм ползвал ментета от този тип. Не съм ползвал и ментета NiMH батерии, но с по-старите съм имал проблеми. С батерии за лаптоп съм патил повече -- понякога и оригиналните досат бързо сдават багажа -- особено при експлоатация на топло!

Отговори на това съобщение
 Re: За "менте" батериите
Автор: Pulsar   
Дата:   14-05-09 01:15

Пробвайте все пак тука... Ако имат вашите модели може да намажете доста в ценово отношение. Вече две години ручкам с един пакет ца Цанон-а и нямам никви грижи изобщо...

http://batteryshop-bg.com/home.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »