Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: surfsyco   
Дата:   08-05-09 21:53

Здравейте,
Помагайте с мнения за ценообразуване на панорамно заснемане на голям мебелен магазин.
Магазинат е на площ около 600 квадратни метра и заданието е "да изглежда колкото може по-голям" :-)
Мисля да направя около 6 не повече от 8 панорамки.
Колко парички според вас да искам за услугата.
снимките са във Варна.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: Canon   
Дата:   08-05-09 21:54

по евро на квадратен метър

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: ka7   
Дата:   08-05-09 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: C41   
Дата:   08-05-09 22:08





Публикацията е редактирана (09-05-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: Insight   
Дата:   08-05-09 22:14

Най-добрия начин е да си направиш сметка, като прецениш колко време ще ти отнеме цялата работа - заснемане, обработка + всички врътни и после - калкулация:

разходи + (20часа (примерно) х 20 евро (примерно)) = Сметката на клиента (без ДДС)

Като не е лошо да добавиш и малко резерв, особено ако е за капризен клиент...

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: chukov   
Дата:   08-05-09 22:17

под 100 лева на панорама не взимай и не подбивай труда на колегите си

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: surfsyco   
Дата:   08-05-09 22:51

Хименно за това ви питам, нямам никаква идея каква е цената на колегите и за това питам благодаря на интелигентните отговори, другите оставям некоментирани, че и нецензурирани.
И аз мислех 100 минимум на кадър.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: shama   
Дата:   08-05-09 22:57

Къде ще се ползват снимките?
Колко време?

мислиш ли че снимка за 10 биоборда за 10 год струват колкото снимка за А4 на витрината на магазина



Публикацията е редактирана (08-05-09 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: surfsyco   
Дата:   08-05-09 23:02

Мда недоуточнение от моя страна снимкитев се за уебсаит и рекламна брошура.
А по принцип мисля че не е лоша идея да се направи нещо като ценови лист като при архитектите например с минимални цени за заснемане, та да не стават гаове принципни:-)

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: jokevcv   
Дата:   08-05-09 23:06

Surfsyco: За идеята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: Canon   
Дата:   08-05-09 23:07

Я ги питай клиентите колко голям да им изглежда магазина - като за 600 квадрата (лева) или като за 100 квадрата (лева)
Ако дават 100 лева, направи го като 100 квадрата (да изглежда малък) и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: ilia_dm   
Дата:   08-05-09 23:13

Да не забравиш капарото...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: kaic   
Дата:   08-05-09 23:15

shama, не ми е работа да се меся, но според теб би трябвало когато си купувам кола от магазина, продавача да ме пита до къде ще пътувам, колко хора ще возя и тогава да ми предложи цена според това за какво ще ползвам покупката си. Ако ще пътувам София - Варна цената една, ако бръмча само градско-жената по ниска. Неуместно и смешно ми е някак си.
Клиента иска заснимане на помещение, пита колко ще струва, фотографа смята колко време отделя за заснимане и обработка, предлага цена съгласяват се с цената и става разплащане. Щом клиента си плати би трябвало да може да си ползва снимките където и за каквото си поиска. Ако иска ще си направи билборд и не е длъжен да доплаща на фотографа, щото предстви се, че е казал че ги иска за витрина и плати солено, но нещо не му провървява и вместо на витрината ги сложи в семейния си албум-какво правим тогава, ще трябва ли фотографа да връща пари, щото видите ли няма да има приложение фотографията а?
Навярно ще ме изядат с парцалите гурутата тук, но не бива да гледаме само от нашата камбанария, клиента си е клиент навсякъде и не бива да бъде изнудван. Всяка стока си има цена и тя е такава когато се срещнат и съпаднат интересите на продавач и купувач. Няма ли го това, няма и сделка.
Да ме извинява автора.


Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-09 23:17

Няма по-тъпо ценообразуване от това по времето, което ще ти отнеме дадена работа. Такова ценообразуване се прави за други дейности, неизискващи мисловна дейност, за фотография е абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: surfsyco   
Дата:   08-05-09 23:18

хе хе Канон това беше добро брат.
П.С. С молба да не се сърдиш за обращението за мен всички са такива :-)
РИСПЕКТ[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: navy   
Дата:   08-05-09 23:19

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: Canon   
Дата:   08-05-09 23:21

kaic
Ценообразуването на картофите и творческия труд е по различни схеми

Иначе платното и боите и няколкото часа "бояджийство" на художника не са равни на автобояджийството (не че и при него няма чалъми)

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: surfsyco   
Дата:   08-05-09 23:32

Тука стана интереснооо :-)
А отговорите ви ще бъдат наистина полезни тъй като за първи път ще договарям цена за извършване на фотографски ускуги не с приятел :-)
Принципно трябва ли да има разлика в цената в зависимост от медията в която ще се използват снимките веб, брошура, печатно издание, билборд или цената се определя в зависимост от правата които им давам, респективно за еднократно използване или пълни права.
С извинение за може би некоректно обяснение ала съм лаик в ценообразуването при фотографията, а и явно незапознат с финансовата и правната страна на задачи от този род.
:-)
[beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: kaiser.soze   
Дата:   08-05-09 23:43

е къде сложихте пък художници до автобояджии. да не би да приравнявате фотографията с изобразителното изкуство.

фотографията е занаят, както всички други, плочкаджии, монтьори....

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: kaic   
Дата:   08-05-09 23:50

Пак не ми стана ясно, ще дам пример:
На сватбата ми снима фотограф, професионален или поне ми взе пари като за такъв. Взех си снимките, платих определената ми от него сума-и аз доволен и той доволен. Мина година...реших да си направя магазин за булченски асесоари. Няколко от моите снимки от сватбата прекрасно паснаха и си направих билборд, реклама, украсих витрината с една от тях. Сега се опитвам да намеря фотографа и да си доплатя за това, че съм окачил снимките му из половината град. Малко лудо ми се струва като идея и не вярвам някой да го направи като мен.
Мисълта ми пак е, че не бива да има значение за какво клиента ще си ползва снимките колкото и на мнозина тук да им се иска да е така. Извършваш труд, заснимаш искаш, пазарите се, получаваш парите, човека резултата и си до там драги. Ще ме извиняваш, че някой ще ти плати повече за това, че ще използва снимките/неговите си, щото си ги е платил/ за други цели.
Това е мое мнение и не ангажирам с него.

Само да спомена- не съм женен.

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: garry   
Дата:   09-05-09 00:07

в чехия работата се смята на час и в началото ми беше много странно , ама се оказа, че това е взаимен процес между този дето върши работата и този дето дава парите.
Имам колега графичен дизайнер който си работи и проекти на частно в къщи и си смята абсолютно педантично колко часа му отнема всяко нещо и по някаква средна цена си смята парите. Тея дето му поръчват пък не съм чул да изказват недоверие че си е надписал часове или пари - плащат му и после пак си поръчват. Абе доверие и толерантност треа да има че иначе почват едни съмнения ....


Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: borisyankov   
Дата:   09-05-09 00:14

Първо: да, наистина има значение къде ще се ползват снимките.

За панорами, май е ясно че ще са като виртуална панорама на сайт, а не на триизмерен билборд [cool]

Преди да му кажеш цена на кадър, виж колко кадъра ще иска. Защото работата ти по 10 кадъра бъобще не е 10 пъти повече от тази по един кадър.

Ако му кажещ 100лв на кадър, онзи може да каже 'абе снимай ми един кадър'. Ако каже трябват ми 10 кадъра, може да му кажещ 500лв. И т.н.

Цената е, колкото можеш повече да му вземеш, но не по-малко от колкото те устройва. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: neveroqtniq   
Дата:   09-05-09 09:27

borisyankov що да има значение къде ще се ползват снимките?
Апарата или фотографа какво правят в повече ако снимката се поръча да се направи за реклама в списание и после реши човека да си я ползва в интернет страницата, а най накрая реши да си направи и рекламна брошура. Да доплаща ли?
На всеки му се ще да изцеди клиента до максимума, но няма елементарна логика в това. Може да обясни клиента за какво ще ползва снимките за да се спазят изискванията и да отговаря поръчката на резултата, но да се иска по висока цена, че видите ли ще ползвате продукта ми в повече ситуации някак си ми стои въздушно.
Когато продаваш снимка в списание или вестник с кое се съобразяваш, в какъв тираж ще отпечатват списанието ли или каквато им е тарифата?
Ще им се на някой да печелят яко и максимално от всичко, ама е доста трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: alsash   
Дата:   09-05-09 09:58

обоснови цената която искаш....поне пред себе си

Отговори на това съобщение
 Re: цена за панорамно заснимане на мебелен магазин
Автор: shama   
Дата:   09-05-09 10:17

kaic ами кат ти е смешно смей се бе

интересно ти кат идеш да си вземеш ДВД от видиотеката после що не спретнеш едно кино а?

neveroqtniq
заповядай малко линкове:
http://www.asmp.org/
http://www.ppa.com/
http://www.nppa.org/
малко книжки по темата:
Business and Legal Forms for Photographers
ASMP Professional Business Practices in Photography
Best Business Practices for Photographers
Pricing Photography: The Complete Guide to Assignment & Stock Prices

виж ако ти остане време и която си поискаш от сток агенциите и вземи да се образоваш малко за лицензирането на снимки пък тогава пиши по теми който си нямаш и грам идея за кво става дума


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »