Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 премахване на foreground-а от снимка
Автор: ittv   
Дата:   05-05-09 16:55

Здравейте,

интересува ме дали е възможно премахването на foreground-a на тази снимка?


http://photo-zona.net/images/user62165/album18622/preview/1241531406_sfub0164_paun.jpg



Благодаря на отзовалите се предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: cicomanco   
Дата:   05-05-09 17:11

Така си е супер!Нека седи зад оградата тая гад...чух че била отровна.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: magnifico   
Дата:   05-05-09 17:14

да, може

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 17:16

[smilie18]


Принципно може, аз се сещам за 1 вариант: АКО са спазени някои условия - снимано в RAW и се ползва CaptureNX да я изтриеш с гумата.
Ето на тая снимка през средата минаваше дебела ограда от обелени дървени стволове. За 1 мин. я разкарах така. Ако ми се занимаваше повече, сигурно и по-добре щеше да стане. [smilie5]


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1239816899_girrafe.jpg



Друг може да сподели други варианти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   05-05-09 17:31

може доста играчка с фотошоп... аз не бих се занимавал. иначе с клон стамп, патч туул и може би няколко аджъстмън леъра... не може да се очаква от автоматизиран алгоритъм да премахне такава нееднородна текстура, според мен => трябва доста игра на ръка
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: danny_falin   
Дата:   05-05-09 17:36

много опитен шопър трябва и много играчка,
ще има и много направи си сам по снимката, щото площа на тая ограда е 1/3та от площа на снимката

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: asahi   
Дата:   05-05-09 17:48

Мога да ти дам снимка без ограда.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: jokevcv   
Дата:   05-05-09 17:49

Asahi [smilie18] [smilie24]
По добре отиди в Зоологическата градина и си направи нова без ограда :)

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: didesignbg   
Дата:   05-05-09 18:07


Принципно може, аз се сещам за 1 вариант: АКО са спазени някои условия - снимано в RAW и се ползва CaptureNX да я изтриеш с гумата.



Лауреат[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ErotilA   
Дата:   05-05-09 18:11

Обектива на 50-70см от оградата и снимаш на най отворена бленда на обектива... другия път.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 18:18

didesignbg, като гледам освен да се правиш на остроумен, друго не ти остава. Ето горе-долу къде е оградата:


http://photo-zona.net/images/user61532/album14661/large/1241536645_fzow2890_g.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: didesignbg   
Дата:   05-05-09 18:37

Смея ти се на глупостта, не на старанието.
Чудя се дали като не е роу, не може да се отвори в CaptureNX, или пък CaptureNX има най-удобните инструменти за клониране[smilie18]
Ти как мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 18:41

Голям смях, внимавай да не се исипеш от зор, че ще ми тежиш на съвестта [smilie18]

Апропо, с jpg не се получи толкова добре, а и не мисля, че гумата просто клонира, а и интерполира.

Ако имаш по-добра идея - предложи я. На клоун весеки може да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: didesignbg   
Дата:   05-05-09 18:45

На някои просто им се отдава[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ittv   
Дата:   05-05-09 20:25

Общо взето така съм я снимал, със сигурност бях на най-отворена бленда, предполагам че и разтоянието от мрежата е било приблизително такова :(

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ittv   
Дата:   05-05-09 20:26

Благодаря на всички за мненията, това с CaptureNX мисля да го пробвам :) ще видя какво ще стане

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: slavun   
Дата:   05-05-09 20:49

Пробвах с фотошоп да направя нещо.Накрая се отказах ,защото мисля,че това за по малко от четири часа работа не би могло да се изпипа.
В моя случай от всякаде си личи фотошопа.
Ако не толкова ценна за теб по добре да си седи зад мрежата.

http://i74.photobucket.com/albums/i248/slavun/RE.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: flipbeat   
Дата:   05-05-09 21:29

jivkojj наистина си забавен.
и твоя пример не е въобще "спазил условията". ти си махал нещо, дето е ЗАД обекта, а не пред него...сещаш ли се?


и каква гума, какво чудо?
и само за протокола- за твоя пример снимката може да е снимана ВЪВ ВСЕКИ ФОРМАТ.
и по темата-не вярвам, че може да се направи нещо по-различно от отиване до мястото и заснемането на животното.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ittv   
Дата:   05-05-09 22:07

Благодаря на всички отзовали се :) явно другата седмица ще се ходи до зоопарка отново, и по-добре, че сега като бях отидох към 16:30, лелката на входа каза че само терариума няма да работи, тъй като затваря в 17ч, а то се оказа че 70% от животните са прибрани за да се "хранят", въпреки че работното време на зоопарка е до 19ч ... явно се опитват да скатават, ама и аз да съм и аз ще скатавам, с тези мизерни 2лв за вход, добре, че са осиновителите на животните... цената трябва да е поне 5-10 лв за възрастни, което би увеличило приходите от 2 до 5 пъти и може да имаме един добре поддържан зоопарк :) А като спестя парички освен да отида на сафари :)

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   06-05-09 01:35

Никой не се скатава, това им е работното време и си го спазват. Житовните стоят навънка до 5, след това ги прибират, но пак можеш да ги гледаш - всяка група от клетки си има и вътрешен коридор от който да се запя :) А там оградите са по благоприятни за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-09 09:12

A всъщност какво му е толкова ценното на този паун?

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: attempt   
Дата:   06-05-09 09:17

Ето ти една без мрежа [smilie25]


http://photo-zona.net/images/user24640/album15131/large/1241590559_oflh0514_bird.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: ittv   
Дата:   06-05-09 10:19

harvester_vn : не ми е ценен просто исках да питам ако има лесен начин да се направи, явно няма да се занимавам :)

ILiyanKirkov : ами тогава и във вътрешните коридори не пускаха, каквото успяхме да видим през прозорците, това беше, след като попитахме дали можем да се влиза вътре ни отговориха, че не може защото животните се хранят, съответно пича, с който си говорихме, заключи вратата отвън, метна се на едно колело и отпраши.... това става към 17ч при положение, че работното време на зоопарка е до 19ч.... явно трябва да се ходи ранния следобед към 14-15ч, ако отида сутрин знам ли може да ми кажат, че животните не са закусили още ...

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: Reshovski   
Дата:   06-05-09 15:54

Пробвай при снимане да сложиш обектива плътно до мрежата на някоя от дупките по мрежата, така най-много по ъглите ще се види леко, но след кроп няма да я има.

Отговори на това съобщение
 Re: премахване на foreground-а от снимка
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-05-09 16:09

дива котка



http://lh4.ggpht.com/_6NvwPxG2nQA/Se7kugJn4TI/AAAAAAAAF5U/EqyDu-Ab_z0/s720/sk68.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »