Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: navy   
Дата:   02-05-09 19:39

Охо, скокнахте и на тема лични обиди [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: ivodam   
Дата:   02-05-09 19:47

То бива бива, ама на моменти наистина се чудя какви ги вършите, че толкова пък ви идва нанагорно с тоя пусти фокус на 5Д2. Почвам да си мисля да не би Канон да са ми пробутали нарочно някаква специална бройка, с подобрен АФ. [smile] Хубаво де, по-тромавичък е фокусът, ама разберете, че аз не правя нищо специално, вдигам апарата и снимам както винаги. И стават хубави снимки, точно в динамични ситуации. Една моя снимка днес дори е избор на редактора и е на челно място в куулпикса. Е тая снимка прилича ли ви на снимка от апарат, който толкова пък да е проблемен за фокусиране. Ми това не е случайна снимка все пак, тая птица съм я водил до тоя момент, и т.н. Ами на гмурците, дето си играеха с клечката за гнездото и се въртяха като пумпали във водата имам сигурно поне 15 кадъра как си играеха, преди да се разделят, не са се спрели през това време за миг на едно място, и всичките ми са на фокус. Бахмамаму, очаквам скоро да ме заподозрат некой хора, че снимам с Марк 3 или 50Д и сменям екзифите [smilie2]


http://4coolpics.com/pics/0296/027810296172.jpg




Публикацията е редактирана (02-05-09 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: jivkojj   
Дата:   02-05-09 19:54

ivodam, възможно е и от обектива да е проблема, който както разбрах бил куца работа, но ефекта се прояви когато се отдалечаваше от мен колелото, в останалите положения си беше ок. Това както споменах го бях чел вече и на друго място - един линк със снимки от рали, а тука участниците се майтапеха колко % от общото било на фокус, ако се сещаш.
Все пак може да пробваш и да споделиш дали и при теб е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: jivkojj   
Дата:   02-05-09 20:14

Автор: navy
Дата: 02-05-09 19:39

Охо, скокнахте и на тема лични обиди [smile]


Ми то така е - понякога И това са доводи
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Георги   
Дата:   02-05-09 20:14

jivkojj ами модела е доста търсен, разтиквай и си хем с по-добрия д40, хем с 5 бонки спестени. хем очевидно няма да се мъчиш с неща, които не са ти силна страна [smilie21] [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: ivodam   
Дата:   02-05-09 20:16

jivkojj: Проблемът вероятно не е в обектива, започвам да подозирам, че проблемът все пак си е в крайна сметка в човека зад апарата, в смисъл не колко е умен и велик, а с каква предварителна настройка подхожда към въпроса. От многото писаници по въпроса оставам с впечатление, че някои хора имат някакво пасивно-потребителско, да не кажа просто мързеливо отношение, че АФ-системата трябва сама да фокусира, те само да натискат наполовина копчето и пей сърце. Е така няма да станат нещата с този апарат, сори. Фокусирането си е активен процес, изискващ съответно внимание, концентрация на фокусиращия и да си познава добре апарата и начина как той фокусира, естествено.
Няма да седна да пробвам нищо, извинявай, но отдавна съм вдигнал ръце от АФ-истерията в този форум. Каквото ми е нужно за моите цели и обекти на снимане, си го постигам, така че другото просто не ме интересува. Единствено мога да ти препоръчам тоя междинен режим, AI Focus изобщо да го забравиш, това е една тъпотия откровена и с нея винаги ще имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   02-05-09 20:18

към Георги Абе човек, 2-3 пъти споменах, че тоя апарат не е мой следователно не съм платил и стотинка за него. Но сега като е в мен, нямам ли право да поснимам и да споделя впечатления?
Не разбирам проблема ти какъв е, че го приемаш толкова лично?! 2 пъти вече ми повтаряш да съм го хвърлял [smilie10]



Публикацията е редактирана (02-05-09 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Георги   
Дата:   02-05-09 20:18

после можеш да прочетеш и какво е AI focus и защо аджеба не работи постоянно с един от най-кухите обективи които изобщо можеш да сложиш на тоя апарат [smilie10] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: navy   
Дата:   02-05-09 20:20

Живко, той си е такъв, 'специален' [smilie5]

Сигурно някой и на него му е казал преди 5 години, че фотографията не му е била силната страна и го е възприел лично [smilie7]

Странен е БГ форума... хе хе, ти за техника говориш, те личен профил ти правят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: tantris   
Дата:   02-05-09 20:22

Сони Алфа 900?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Георги   
Дата:   02-05-09 20:22

шнорхи ти със същия АФ сензор нямаше ли невъзможни снимки направо? как дъщерята тича в галоп къп теб със 100 макрото

някви коли как карат с 200+ км на ралито

и всякви такива [smilie18] [smilie10] [smilie5]


сега изведнъж АФ не става?



ми не е от апарата. [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   02-05-09 20:26

...тича в галоп къп теб със 100 ...


Това е ключа от палатката, щото КЪМ теб работи, а ОТ теб не толкова добре.

Но пак не разбрах личното отношение, че чак да съм се занимавал с други неща.



Публикацията е редактирана (02-05-09 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: asahi   
Дата:   02-05-09 20:49

Живко, обективът проектира доста мазен образ в/у АФ сензора и той трудно взема решение кога и къде контраста е ОК. Влез му в положение, сложи равностоен по рязкост обектив и ще постигнеш целта си.

В статични режими постигаш някакви резултати заради ДОФ-а, но там блендата вече е затворена. При фокусирането не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: navy   
Дата:   02-05-09 21:13

Ами Георги, точно в обратна посока се дъни АФ, като сним снимал птици и т.н.
Това, че съм имал успешни кадри не означава, че няма брак.
Това, че АФ не ставал го казваш ти [smilie7]

Става си... и на 300Д, и на 20Д, и на 5Д... ми става, що да не става!

Просто с никона ПОЧТИ НЯМАМ БРАК, ти това не го ли разбра толкова време [smilie5]

Абе... що не се хванеш с неща, които разбираш [smilie18]
/и аз да вмъкна в твой стил/

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: PolarBear   
Дата:   02-05-09 21:35

Бих искал да разбера къде продават въпросния обектив за 300 лв. и да си взема няколко. Съдейки по това, че при съпоставка на цените се използва цена на НОВ 5ДМ2, оставам с впечатление, че и цента за обектива е за нов. Защото ако не е така, мога да си помисля разни неща, а не бих искал...

[smilie18]

Честно казано и аз мисля, че обективът не е най-подходящ за това тяло, макар че с него съм имал чудесни резултати на 20Д и 5Д. Само че на 20д (отчитам казаното от Дау за големината на пиксела) използваш "суит спот-а" а на ФФ - не точно така. А ФФ-матрицата на старото 5Д е друга работа.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: dau   
Дата:   02-05-09 23:08

Мечо ето къде е 300лв

http://www.bhphotovideo.com/c/product/206434-GREY/Canon_6469A005_Zoom_Wide_Angle_Telephoto_EF.html[/...

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: jivkojj   
Дата:   02-05-09 23:12

Бих искал да разбера къде продават въпросния обектив за 300 лв. и да си взема няколко.

Не знам от къде се купува нов. Тоя го свалих от някакво старо лентово тяло, 30 нещо_си за пробата.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: PolarBear   
Дата:   02-05-09 23:42

Просто исках да покажа, че има лека тенденциозност в сравнението. Дау, и в БХ пак е над 300...

Отново казвам, че според мен обективът не съответства на тялото, но да се осмива и квалифицира като трагичен е меко казано невярно и подвеждащо.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Canon   
Дата:   03-05-09 00:05

PolarBear
В СЛРгеар потребителската му оценка е 7 /10
(приличните са около 9/10)

Във фотозоне.де оценката му е 2/5
(приличните са около 4/5)

Обща тенденция е да го недолюбват
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Георги   
Дата:   03-05-09 00:23

нави, ми това правя, ма пусто като от всичко разбирам [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: Георги   
Дата:   03-05-09 00:26

Canon написа:

> PolarBear
> В СЛРгеар потребителската му оценка е 7 /10
> (приличните са около 9/10)
>
> Във фотозоне.де оценката му е 2/5
> (приличните са около 4/5)
>
> Обща тенденция е да го недолюбват
> [beer]


това на кроп тяло ли е мерено? или на мегапискелите на 5д мк2?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: dau   
Дата:   03-05-09 00:39

Генчо я виж тука


http://img510.imageshack.us/img510/2962/p1005724.jpg



сигурно и те не разбират че му дават такава оценка за класа му...


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: navy   
Дата:   03-05-09 00:47

Те тея, дето много от всичко разбират... никой не ги харесва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса относно 5d mark II
Автор: jivkojj   
Дата:   03-05-09 00:55

А в същност например 50Д не се ли нуждае от по-остра оптика отколкото 5дмк2-то? Ако го кропна до канонския кропфактор, излиза към 8-8.5 Мпикс., което нищо не е:

Canon EOS 50D pixel size: 4.7µm
Canon EOS 5D Mark II pixel size: 6.4µm



Публикацията е редактирана (03-05-09 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   03-05-09 01:19

Живко ти отговори ли си задаваш? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »