Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: vaskoni   
Дата:   28-04-09 16:35

rori007 [smilie18] а какво да прави ако наистина е художник? Да мре гладен ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: slickie   
Дата:   28-04-09 17:26

MEGASTRAT, мерси за якия пич - много кефи - от мен ей тая мацка http://www.maggietaylor.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: valjo   
Дата:   28-04-09 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: jokevcv   
Дата:   28-04-09 18:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: Любител2   
Дата:   28-04-09 21:53

А има и ЛЮБИТЕЛ ФОТОГРАФ!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: jokevcv   
Дата:   29-04-09 00:04

Любител2: Има как да няма - Фотограф който "люби" модела след като го е фотографирал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: pepi34   
Дата:   29-04-09 01:30

Не разбрах това ли е най-странния саит та да обсъждате човека, ако е така и аз да предложа един за обзъждане
http://www.chaldakov.com/photo_workshop_bg.htm

Едит - нямам нищо против него, не го познавам, просто имах една още по-стара версия на саита му , която направо ме хвърли в паника, при вида на това което тои сам е написъл за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: pepi34   
Дата:   29-04-09 01:36

И сега май-разбрах за какво е спора в същност - тук в БГ хората са много горделиви и нетърпеливи - всеки бърза да се самопровъзгласи за откривател, на ПО ПО НАЙ, за най-добрия и т.н., нямаме търпение да почакаме хората да ни дадат нужното признание, но мисля , че това време отмина, аз поне директно прескачам сайтовете с гръмки титли, обещания и големи промоций.Търся нещо което да не ме убеждава агресивно в стил ВС телешоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: protey   
Дата:   29-04-09 02:03

¨"Много от гореизходилите се майстори на късия разказ не могат да се похвалят със същите успехи като посочените фотограф-художници. Още повече някои от тях имат званието АФИАП, което за някои означава много повече от космическите рейтинги 10000000+ А, Б, Ц и Д на много разбирачи тук във форума." - цитат!


"- означава, че фотографът се е намесвал по особен начин в процеса на изготване на снимката, реализирайки своите визия и идеи за крайния продукт-снимката на хартия, което тогава е било в способностите на 10-15 фотографа в България, истински майстори на фотоизкуството." - цитат!

"Та за недоволните и мърморещите срещу всичко:
- Аз съм фотограф-художник от 1991 година.
- Аз съм член на асоциацията на рекламните фотографи.
- Аз съм член на сдружението на занаятчийската камара.
- Aз съм Подводен фотограф 2 звезди по CMAS/France/

Хайде да се мерим кой и какво може във всяка от тези области. Не "фотограф-художник" срещу мен - арт фотография. Нечлен на асоциацята на РФ срещу мен - реклама.
Нечлен на занаятчийското сдружение срещу мен - занаятийска фотография.
Не подводен фотограф, срещу мен - подводна фотография.
Каквото и да е. Дигитална, филмова фотография, лаболаторна обработка, черно-бяло, цветно, студийно, външно. Мога да защитя всяко от тези звания и членства. Въпроса е дали негативистите могат практически да защитят тезите си. Щото на думи всички всичко могат и са велики."
А на практика ? - цитат на CANON с допълнения!


И накрая, нека си покажем финансовите резултати /по счетоводни документи/....например за месец март!
Ако някой от по-горе писалите изкарва чисто от фотография над 2400 лева на месец/моят финансов резултат за този месец/ - МЛЪКВАМ ЗАВИНАГИ..........не че до сега съм се включвал в тези спорове......
С уважение към колегите!

Юлиян Недев
фотограф-художник



Публикацията е редактирана (29-04-09 02:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: portradamus   
Дата:   29-04-09 05:03

protey [smilie24]

Или както казват негрите в щата Индиана, "Put up or shut up".

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-04-09 23:39

protey, покрай някои верни неща , казани или цитирани от теб има и много странни надувко-раздувки, които най малко не ти правят чест.
Само болен човек може да твърди, че е най-добрия от всички във всичко. Сега разбра ли защо има и такова отношение към "великите" ?

За огромната част от незнаещите млади , а и не само млади фотографи ще обясня, че званието ФИАП се получава въз основа на участия и награди от салони под егидата на ФИАП. Преди 1989г. единствено т.н. "Клуб на фотодейците" можеше да изпраща официално снимки за участие в подобни салони (те бяха почти само на запад). В този клуб шепа чиновници (не фотографи)решаваха кои, на кого и колко снимки да бъдат изпратени. Разбира се трябваше да се черпят да им се пишеш приятел , да се правят безплатни услуги, за да пратят точно твоите снимки. Отидох един път да занеса снимки. Не пратиха нищо. Отидох втори път - пак нищо. Обясненията бяха никакви или от сорта , че е попълнена колекцията. Повече не ходих. През периода 1982-88г. имах няколко престижни награди в български фотоконкурси и съвсем наивно смятах, че някои от наградените снимки може да бъдат пратени за участие в ФИАП конкурси.
За съжаление тогава беше почти невъзможно да се изпращат самостоятелно снимки, заради комунистическата цензура. Имаше обаче един зъболекар Иво Бобев от Пловдив, който по незнайни начини си пращаше сам снимките без да минава през клуба на фотодейците. Той получи много награди и участия в тези изложби и стана ФИАП без да се унижава пред партийните чиновници.

Та такива ми ти работи . Не разбрах само как "Не подводен фотограф, срещу мен - подводна фотография."....[smilie10]
Ако имам бокс и снимам за удоволствие какъв съм???

И последно :

Аз не съм комунист и никога няма да бъда.
Аз не съм нихилист и никога няма да бъда.
Аз не съм антихрист и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!



Публикацията е редактирана (29-04-09 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: marto   
Дата:   29-04-09 23:43

А този зъболекар фотограф-художник ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-04-09 00:01

marto, не знам. Може и да е. Говорих за друго, че това не е сумо с Йокодзуни, а фотография...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: protey   
Дата:   30-04-09 10:55

Kолега GOSPODIN,

"Хайде да се мерим кой и какво може във всяка от тези области. Не "фотограф-художник" срещу мен - арт фотография. Нечлен на асоциацята на РФ срещу мен - реклама.
Нечлен на занаятчийското сдружение срещу мен - занаятийска фотография.
Не подводен фотограф, срещу мен - подводна фотография.
Каквото и да е. Дигитална, филмова фотография, лаболаторна обработка, черно-бяло, цветно, студийно, външно."

..цитата който съм използвал е на CANON, и аз споделям същото мнение. През годините в които се занимавам с фотография, през ръцете ми са минали много неща, и мисля че мога да правя всичко това добре. Относно званието ФИАП, мисля че имаше достатъчно години след 1989 г. в които, ако човек имаше желание би могъл да стане Артист на ФИАП. Лично аз не съм такъв, но мога да дам информация, как се става такъв. При желание на който и да е Добър фотограф....за една година участия в салони на ФИАП , това може да се случи!
Поздрави Ю. Недев
фотограф-художник



Публикацията е редактирана (30-04-09 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: gecata   
Дата:   30-04-09 12:03

Господин - е, за пореден път виждам , че склонността Ви да вините комунистите за несполуките Ви във фотографията взима превес.
Зъболекарят Иво Бобев просто освен талантлив фотограф се оказа и добър мениджър на собствените си фотографии и има търпението и упоритостта да заобиколи фотономенклатурата, и да си покаже работите пред ФИАП.
Химикът Александър Иванов полетя и показа на всички България от птичи поглед, но освен че е отличен фотограф е и невероятно упорит и благороден човек, също добър мениджър на работите си.
А снимки на Златко Латев и Цончо Балкандиев още през 80-те години бяха в чуждестранните фотографски каталози.
Смятам , че всички , които периодично се нахвърлят върху фотограф-художниците и отправят злобни забележки по повод присъденото им звание, пък било то и по време на социализма го правят от едната завист и неспособност да бъдат като тях. Ясно е че не всички фотограф-художници могат да бъдат еднакво добри. Ясно е , че дори и те създават рутинни и дори посредствени фотографии, но какво от това?
Ако има наивници ,които смятат че само да си отличен фотограф, творец, художник и артист е достатъчно да бъдеш забелязан ще им кажа, че са в голяма грешка. Необходимо е умение да се покажеш, а ако не умееш да се научиш или да наемеш хора които да го направят. В този смисъл, званията, наградите, дори участията в конкурси са част от пи-ара на всеки един от нас - зъболекар, химик, художник и ще е пополезно да се подкрепяме за пред клиентите отколкото да се оплюваме!


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: IDA   
Дата:   30-04-09 12:28

Абсолютно съгласен с Gecata! Много точно казано!

Отвратителната нашенска черта, от чиста злоба и завист, да се оплюват всички, които със своя труд, талант, артистичност, индивидуалност и предприемчивост, са си изградили име през годините, доведе до това абсолютно нихилистично отношение на обществото към фотографията и труда на фотографа. И нещо много по-лошо: Именно то разруши и последните остатъци от визуална култура у хората. От тук нататък поколения от талантливи и достатъчно предприемчиви фотографи ще са нужни, за да се изгради отново изгубената визуална култура. Едва, когато това стане, фотографите отново ще се радват на уважение и признание за своя труд. А дотогава на всяка крачка шарени билбордове ще ни заливат с разголени цици и задници, пошла сладострастна помия и рекламни плакати с качество като от мобилен телефон! Приятно гледане, ГОСПОДА гении на завистта!


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: Canon   
Дата:   30-04-09 13:00

protey написа:

> При желание на който и да е
> Добър фотограф....за една година участия в салони на ФИАП ,
> това може да се случи!
> Поздрави Ю. Недев
> фотограф-художник

Юлиане, само да доуточня, за правото за кандидатстване за званието се искат и минимум 5 години за участия в салони под патронажа на ФИАП. Аз съм поставил началото си през още през 1980г. (29 години досега)

Отделно, че си стоя зад думите - мога да защитя престижността на тези звания тук и сега. Както могат и много други фотограф-художници и Артисти на ФИАП
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: protey   
Дата:   30-04-09 13:04

Благодаря за уточнението Canon!
С думите си по-горе говорих по принцип, че при желание и добри фотографии, всеки може да стане Артист на ФИАП.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: Canon   
Дата:   30-04-09 13:09

Да, може, например от последната промоция, на която бяха одобрени български фотографи, нови 7 (ако не се лъжа) автора са носители на това звание.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-04-09 13:28

като завършиш балакаварска степен в натфиз и получаваш специалност фотограф художник....

голяма патаклама се вдига ей....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: kalingo27   
Дата:   30-04-09 13:29

Canon gecata protey иии ще пропусна още един-двама... [beer] от мен Ще добавя само ,, Труден е пътят към истината,..........''[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-04-09 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: aliengg   
Дата:   30-04-09 13:32

Каменоделец-скулптор.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: jivkojj   
Дата:   30-04-09 13:38

А интересно как се дава титлата ебектор-осеменител [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-04-09 23:05

Я, каква канонада се е заформила...
Даже и лакираните мозъци на БАН...[smilie5]
Какво се правите 50 и кусур годишни, макар и добри фотографи, че сте забравили как се кланяхте на чиновниците Андрей, Игор и всички останали ...[smilie23]

Това не е завист, а история, която на мнозина им се иска да е забравена.

Геца, не са ми виновни комунистите - имам повече награди и участия отколкото са годините ти, но използвах текста на "Щурците" в смисъл, който не си разбрал.
Аз не съм член на нищо, нямам титли и се гордея с това.
Аз съм просто човек!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава да си фотограф-художник?
Автор: borissov   
Дата:   01-05-09 00:58

Я, отново забавната тема...

Съдържанието на линковете от първите няколко поста е, меко казано, потресаващо. Със задоволство забелязвам и моя кумир Д.Предов сред тях (и ПРЕПОДАВА, представяте ли си?!!??! ПРЕПОДАВА!!!!), да не говорим за онзи другия, вечното присъствие. Очевидно притежанието на титлата от комунистическо време по никакъв начин не е обвързано с наличието на елементарни фотографски заложби - трябва човек да е сляп, за да го отрече. Разбира се, това по никакъв начин не означава, че сред титулованите фотограф-художници няма и кадърни такива.

Според мен обяснението на цялата работа е много просто - малка, затворена държавица, 10 фотографа на кръст (кой талантлив, кой хич), недостиг на актуална информация и материал за сравнение от външния свят. Ми много ясно, че ще си ги титуловат. Със съжаление съм принуден да констатирам, че както и в почти всяка друга област на живота, произведеното на нашите географски ширини е на несравнимо по-ниско ниво, спрямо буржоазния капиталистически свят от същия период - има ли сред всичките тия горди носители на титлата поне един на нивото на Бресон? Капа? Салгадо? Нахтуей? Който и да е от Магнум? Един ми покажете, който да е дори на 10% от таланта на тези хора. За рекламната и комерсиална фотография изобщо пък да не отварям дума, че там разликата в качеството е трагикомична направо.

Няма нищо странно в това - малка държава (разбирай малко човешки ресурс като количество - колко Бресона се пръкват на 1 милион население?), тотална липса на култура на естетичното в следствие на редица исторически, политически и прочее фактори, липса на адекватна социо-културна среда... В комерсиално отношение - и липса на адекватен и развит пазар, който да обуславя съзнателното търсене на подобрение на качеството.

От друга страна, с навлизането на новите технологии и смаляването на света, всички могат да имат обективен поглед върху случващото се навсякъде, по всяко време - фотография, култура, естетика. Съчетанието на този простичък факт с масовата дигитална революция, изкарваща наяве таланти, които иначе никога не биха се докоснали до традиционната фотография предвид стръмната й крива на усвояване от техническа гледна точка, представя в изключително неблагоприятна светлина въпросните титуловани колеги, някои от които заемат обречени отбранителни позиции, вместо да са доволни от развитието на любимата на всички ни фотография. Страшното е, че в такъв контекст (глобален поглед + много и добри нови фотографи) липсата на елементарен фотографски усет у много (подчертавам, далеч не всички!) от представителите на титулованата по-стара генерация става очевидна като въшка на чело. Сори, еволюцията не прощава.

Господин Недев, беше ли необходимо да си обявявате доходите публично? За 10-те дни, откакто съм в София, изкарах приблизително 3 пъти повече, на местна почва, пък никакъв фотограф-художник не съм, горкият аз. Означава ли това, че съм "по-добър фотограф"? Не, разбира се. Както и въпросната абсолютно неактуална и комично неадекватна спрямо съвременната конюктура титла. Осъзнавам, че за много от вас тя означава много и е резултат на години труд и търсене, но нещата вече не са същите, колкото и да е болезнено за приемане. Затова вместо да заемате опълченски пози, няма ли да е по-добре да се впуснете в нови творчески търсения и да преоткриете удоволствието от фотографията, заедно с новата вълна млади фотографи? Сигурен съм, че и двете поколения могат много да научат едни от други.

Не бих искал изказването ми да бъде изтълкувано като липса на уважение към белите коси на старата генерация, далеч съм от това. Просто хайде да бъдем обективни за разнообразие, а?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »