Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 12:12

Кое е по-доброто[smilie11]
В коя ситуация[smilie11]

Стабилизраното тяло ти прави всички обективи такива. Но аз виждам това като единствен плюс.

Стабилизацията в обекитва не помага ли за по-добър АФ, мерене и кадриране? Тъй като целия образ се стабилизра преди достигане на огледалото[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: cicomanco   
Дата:   25-04-09 12:24

От момента в който си взех стабилизирано тяло , престанах да мисля за друго!Стабилизацията в тялото , дава по-добри резултати!

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: didesignbg   
Дата:   25-04-09 13:03

Стабилизиран 1,4 1,8 скоро няма да има. Най-светлото стабилизирано за което се сещам е 200/2 ама то цената е отврат.
Та ако са ти там интересите избора е логичен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Baltic   
Дата:   25-04-09 13:04

@ riddick "Тъй като целия образ се стабилизра преди достигане на огледалото [smilie11]"
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: 1vo   
Дата:   25-04-09 13:40

Да го кажем така - притежателите на Сони, Пентакс и Оли, които искат стабилизирани обективи са доста по-малко от Канонци и Никонци желаещи стабилизирана матрица. Сигурно има причини да е така. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-04-09 14:04

Аз мисля, че не е някакво невероятно предимство стабилизацията в тялото. Така или иначе се усещам, че при малък процент от кадрите я ползвам... Само 50-ката ми е без стабилизация, но едва ли има и голям смисъл от нея там... С добро тяло и качествени обективи това минава на заден план...



Публикацията е редактирана (25-04-09 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Тед   
Дата:   25-04-09 14:09

"Стабилизацията - в тялото или в обектива?"
.... НА СТАТИВА [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: zaiko   
Дата:   25-04-09 14:11

Alex-dan, това си зависи в огромна част от стила на снимане на всеки. За мен стабилизацията при <100мм е задължителна, защото много често ми се налага да снимам при кофти условия, при които дори на 3200 исо и 1.4 бленда няма достатчъно скорост. А стабилизирани 50-ки, 85-ци, 35-ци... няма [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: ahaya   
Дата:   25-04-09 14:24

И според мен стабилизацията е задължителна. В лоши светлини условия повишава значително качеството на кадъра. Аз съм със стабилизирано тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 14:40

Няма да измествате темата[ezik]

Да разбирам ли, че стабилизраният обектив не помага за по-добър АФ и мерене [smilie11] Защото елементарната логика на мен точно това ми казва[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-09 15:11

"стабилизраният обектив не помага за по-добър АФ" - невярно твърдение.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: didesignbg   
Дата:   25-04-09 15:13

помага riddick, и още как. Въпросът е че стабилизирани светлосилни няма. Благодаря за стабилизиран 16-85 на 5,6.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-09 15:15

Тялото е май-по стабилно вече. Доскоро имаше спорове за ефективността ама с новите тела нещо гледам изчезнаха тия спорове.

Обаче за някой цели стабилизираното тяло просто не върши работа - ако снимаш с 200, 300мм+ обектив от ръка малко трудно се фокусира и следи без стабилизиран обектив. Така де за спорт и птици обектива си е по добър за сега.

виж като почнат подобията на Панасоник Г1 да се налагат, мисля, че стабилизацията ще е само на едно място в тялото.

За сега избора зависи от целите. Къси стъкла под 200мм по добре е в тялото, дългите заради кадрирането и фокуса по-добре обектива. (Зебележка: на дълги стъкла стабилизацията в тялото дава много добри резултати като снимка ако си уцвелил фокуса и обекта.)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: didesignbg   
Дата:   25-04-09 15:20

hotsnail замисли се обаче, че със стъклата от 400 нагоре се снима предимно от статив, монопод.
Да не забравяме че сигма вкараха стабилизация която работи с вградената в телата, точно за успокояване на изображението във визьора.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: asahi   
Дата:   25-04-09 15:23

Стабилизацията не е панацея.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Orlin   
Дата:   25-04-09 17:11

Напоследък забелязвам, че стабилизацията по-често ми разваля кадъра, отколкото да го прави по-добър. По-лесно се отпускаш да снимаш на ниски скорости, а често не трябва.

Стабилизация в тялото е по-евтиното решение, не случайно Канон и Никон не щат и да чуят за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-09 17:27

Стабилизацията в тялото автоматично прави всички обективи стабилизирани.
Ако само това е въпроса съм за стабилизация в тялото.
Друго е какви са предимставата на системите на канон и никон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: magnifico   
Дата:   25-04-09 17:37

В тялото!!! С дълъг обектив от статив/монопод, тогава не те бърка трептене във визьора, нито пък ти е нужна стабилизация.
Стабилизирани стандартни и широки обективи... тва е истината [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Славов   
Дата:   25-04-09 17:45

>не случайно Канон и Никон не щат и да чуят за нея

Да де, за да дерат кожи.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-09 17:51

Не слагай Никон и Канон в кюпа :) моля. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: cicomanco   
Дата:   25-04-09 18:00

Ми то отдавна Никон и Канон са си в отделен кюп...

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 19:17

Аз питам дали стабилизацията помага за АФ, мерене и т.н., а Вие ме заклеймявате, че твърдя обратното??? Чак толкова неразбираемо ли съм го написал...

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: borisyankov   
Дата:   25-04-09 20:16

Предлагам да говорим с факти. По-добре е [cool]

Предимства на стабилизация в тялото:
1. Имат го всички обективи.
2. Не плащаш за по-скъпи стабилизирани обективи.

Предимства на стабилизация в обектива:
1. Значително по-добър AF.
2. Възможност за повече стопове стабилизация. (средно около един стоп е подобрението спрямо ИС в тялото)


Надявам се Канон и Никон да вкарат стабилизация и в тялото, която да се изключва при наличие на такава в обектива. Така ще се вземат положителните страни и на двата подхода.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: Canon   
Дата:   25-04-09 21:25

Допълнение:
Предимства на стабилизация в обектива:
3. На по-дълги от 100мм обективи осезаемо стабилизира образа в окуляра и подобрява кадрирането.

Измерването не се променя (с много малко частни случаи при много ярки обекти, които са близо, но извън ръба на кадъра, и навлизащи в снимамаемото поле при нестабилен образ).

4. Опцията панинг за еднопосочно стабилизиране

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизацията - в тялото или в обектива?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-09 21:31

мммм ами точка 2 и точка 4 са малко измислени.

Точка 2 беше актуална по времето на коника минолта 7д и 5Д ама от тогава изтекоха няколко генерации стабилизирани тела - сега телата имат поне един ако не и два стопа предимство. Последните обновявания при обективите бяха преди около 3 години майи при никон и при канон.

Точка 4 - самото копче ако ти се иска за паннинг май олимпус го слагат. На сони и пентакс не мисля че стабилизатора има проблем с панинга - предполагам обаче, че канонския/никонския има такъв заради принципа и механиката на стабилизацията в обвектива.

инак точка 1 и3 със сигурност. Дори може би точка 5 меренето може да греши също от подкачащ образ.



Публикацията е редактирана (25-04-09 21:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »