Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Digital Photo Professional 3.10.1 Available for Download
Автор: Tenev   
Дата:   21-04-09 16:34

1. Adds supported models
Now supports the EOS Kiss X3 / EOS REBEL T1i / EOS 500D and PowerShot SX1 IS.

2. Adds an adjustment function to RAW adjustment for shaded and highlighted parts.

3. Adds the lenses that support the aberration correction function.
Now supports the EF 50mm f/2.5 Compact Macro, EF 50mm f/2.5 Compact Macro + Life-Size Converter, and MP-E 65mm f/2.8.

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryi...


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: Tenev   
Дата:   21-04-09 16:35

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadIndexAct




Публикацията е редактирана (21-04-09 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 16:42

ооо ще се тегли довечера, мерси [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 16:51

Adds an adjustment function to RAW adjustment for shaded and highlighted parts.

[smilie24]

Това вече е крачка напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: chukov   
Дата:   21-04-09 17:23

Дай те линк бе как се оправяте в горния сайт

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-04-09 17:37

Ами няма как май.

Сглоби този линк:

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?

act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=176

62#DownloadDetailAct



Публикацията е редактирана (21-04-09 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: Gosha   
Дата:   21-04-09 18:12

нистаа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: asahi   
Дата:   21-04-09 18:34

И аз тъй, ама не съм се старал.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 18:37

чуков, нали има линк по-горе ве? какво си се размрънкал?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: Tenev   
Дата:   21-04-09 18:39

От линка във втория пост избирайте апаратче и теглете... Всъщност не знам дали са го качили при всички модели апарати, но при 40Д със сигурност го има [smilie7] Това с adjustment на shadow&highlight хич не е лошо [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: IDA   
Дата:   21-04-09 18:48

Това с настройката на светлите и тъмни участъци поотделно е много полезна и удобна функция. Много ми липсваше в предишните версии.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: asahi   
Дата:   21-04-09 18:51

Почнах го. Този Гугъл Хром много придричив към екзетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: gecata   
Дата:   21-04-09 19:14

Новото ДПП е прекрасно!
Дърпайте от транзита за тези дето сте с пс-та и ХР
http://tranz.it/load.php?id=HRY6hGAUczSb9jTe279207



Публикацията е редактирана (21-04-09 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 19:16

Наистина, коренна разлика. Явно е пренаписано основно. Че и по-бързо работи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 19:27

Mac потребителите тук се спират

http://tranz.it/load.php?id=qBQU7iRYatIa10MM279218



Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   21-04-09 21:19

По-добре ли е от ACR на Photoshop или пак е няква скопена програма, като предните версии?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 21:33

и аз като първи впечатления мога да кажа че е супер![smilie24] Браво на Канон!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: IChertov   
Дата:   21-04-09 22:03

Ех тва ДПП.. доста по-добри резултати получавам с C1
а пък и да не говорим че ДПП има 1/3 от възможностите на C1 [smilie7] [smilie8] [smilie21]
Ще се тегли иначе няма на къде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   21-04-09 22:18

DPP ползвам напоследък само когато ми трябва идеална геометрия - за снимки на интериори, на мебели и т.н., щото много добре коригира кривенето на канонските обективи. [smilie24]
За всички останали случаи - CaptureOne [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: marto   
Дата:   21-04-09 22:42

И кое бе Васо е супер [smilie11]
Кое точно ти харесва? Точно новите функции са груби и недодялани все още...
Канон са мнооого назад откъм софтуер...
Дано скоро и това се оправи [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 22:46

супер е картинката, кой ти гледа бутоните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   21-04-09 22:47

а и "Светлата стая" не е по долу! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: marto   
Дата:   21-04-09 23:04

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: mushmula   
Дата:   21-04-09 23:48

Някой беше казал, че най добрия конвертор е този, който ти е най-удобен. В тоя ред на мисли досега по-добре и бързо с шума и аберациите не се справя никой друг конвертор освен ДПП, лично за мен. Като цяло един правилно заснет кадър не е никаъв проблем за ДПП. Да не говорим че с други конверорти трябва да ръчкам 100 часа за да докарам цвят и картинката подобни на ДПП. За всичко което ДПП не може си има сопа. Новите функции верно малко недодялани, ама все е нещо.

Абе -най-добрият конвертор е този, който ти е най-удобен. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 00:01

mushmula, в КепчърУан просто натискаш Ctrl+F и (почти) всичко ти е ОК, цветовете са МНОГО по-верни от ДПП и в кадъра имаш ОБЕМ, не пластмасовото плоско изображение от ДПП. Показвал съм примери, ама сега не ми се занимава да ги търся.
Дръпни си С1 - работи 30 дни безспирно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: mushmula   
Дата:   22-04-09 00:25

@ecobo

ами да с C1 нямам опит, само за АЦР и LR мога да говоря. А за C1 имаше пак някакви готови цветни профили или ти сам си си ги направил според апарата? Защото, това последното малко непосилно е за моите умения, но пък не съм и пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 00:43

С1 си има отделен профил за всяка камера, която поддържа. Аз си купих подобрени профили, с които цвета е уникално верен [smilie24]
АКР и Лайтрум не ги харесвам, макар че са удобни. Забърсват финия детайл и правят нещо, моето аз наричам микро-постеризация. Ако се наложи файла да се интерполира, става кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: mushmula   
Дата:   22-04-09 00:48

Ще пробвам, ще се убедя и може, и да се съглася. Иначе от АЦР, LR и ДПП опрделено най-удобен ми е ДПП. Кой каквото ще да разправя. По принцип се доверявам ноа чуждия опит, но в случая вярвам на очите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   22-04-09 08:23

mushmula [smilie24]
Ники, С1 е добър да, но нали знаеш ония канадците от Айсток какво казаха (не че са ми еталон) но...имало шум!? Никакъв шум няма, шумят им главите на тях! Таксуват повечето снимки за такива, щото има една микрозърнеста структура след като излезе от този софт обработеното изображение. А че е така за файла, ако ще се интерполира се прав,детайла е по изразен! Но ония не смятат така.
И на мен ДПП много ми харесва от към цвят и бързина на обработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ivodam   
Дата:   22-04-09 20:38

ecobo: в кадъра имаш ОБЕМ, не пластмасовото плоско изображение от ДПП - интересно, наистина ли обемността зависи от софта за обработка, а не от апарата и обектива? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   22-04-09 20:43

Абе глупости пълни са това.Преди време в една тема след стотици изказвания и придмери се стигна до извода че всеки софт е силен в нещо.Някой предлагаше единия като парфектен за портрети,другия за пейзаж и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   22-04-09 21:00

абсолютно съм съгласен с zario. Искам да цитирам и един уважаван от мен форумец по този повод, за софтуера с който следва да се обработват изображения.
..."Файловете се конвертират винаги и само във фирменият си софтуер...ако е Leaf - Lc, ако е Р1 - Capture ONE и т.н. Логично е, че в последствие, от тези файлове може да се "изтиска" доста повечe..."
това е само извадка от текста, но аз съм напълно съгласен. Разбира се ако е заснета правилно снимката и резултата ще бъде по добър, както и какъв обектив е сложен на камерата.
Определено смятам че Canon по добре знаят от С1, как трябва да обработва софта им канонски изображения. Иначе да, всеки е свободен да си преценя сам и всеки има различно виждане за крайния резултат.



Публикацията е редактирана (22-04-09 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 21:01

ivodam написа:

> ecobo: в кадъра имаш ОБЕМ, не пластмасовото плоско
> изображение от ДПП
- интересно, наистина ли обемността
> зависи от софта за обработка, а не от апарата и обектива?
> [smilie10]



Да, точно от разпределението и тежестта на тоновете зависи. Разбира се, говорим за случая, че един и същ файл се отваря в различни конвертори.
Прословутият обем на Никонските файлове се получава само в КепчърНХ, същия файл, отворен в АКР е доста по-полосък (за разлика от Канон, Нико са доста напред със софтуера).
Всичко това, за ралика от някои потребители тук, не съм го чел в теми със стотици изказвания, а съм го установил от личен опит. Купих си С1 не защото имам бол пари за харчене, а защото наистина смятам, че е много добър [smilie24]
Ако ми остане време, ще процесна един файл на двете места и всеки ще види разликата.
Да не говорим за точността на цветовете: бях пускал тук проби с един скрипт за калибрация на АКР, който освен да калибрира, може и да оценява резултатите от калибрацията. Снимах една цветна карта и процеснах файла, като баланса на бялото вземах от квадратчето с 18% сиво. Най-точен беше С1 (въпреки, че тогава все още нямах профилите от www.etcetera.cc, които предават цветовете още-по-вярно от вградените в С1. На второ място по точност, с малки, но видими разлики от С1 беше АКР (калибриран предварително). ДПП даде тотално различни стойности от таргета, нямащи нищо общо с реалните, ама НИЩО! Аз след този експеримент си купих С1.



Публикацията е редактирана (22-04-09 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 21:20

Васо, не знам дали от Канон знаят как трябва да им изглеждат файловете, ама цветовете нямат нищо общо с реалността.
Как ще кометираш това?

http://img512.imageshack.us/img512/2674/qpc201acrdpp.jpg



В малките квадратчета са таргет-стойностите, а под тях е реална снимка на картата, процесната в съответния софт. Кактоп виждате, при АКР повечето квадратчета съвпадат, докато при ДПП почти няма съвпадения.
Съжалявам, че не мога да открия файла, на който беше и файла от С1. И там имаше несъвпадащи квадратчета, ама ДПП бие всички рекорди.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   22-04-09 21:27

Аз пак ще повторя всеки е свободен да си преценя сам и всеки има различно виждане за крайния резултат! На теб ти харесват цветовете на С1 на мен не, само ядове имах с програмата. Не казвам че е лоша, но е факт че 90% от обработените с нея файлове ми бяха върнати, а същите обработени от ДПП ги взеха.
Иначе наиснина "копчетата" там са повече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 21:28

Васо, а това за сток-агенциите и шума е пълен булшит! Шума обикновено е причина да отхвърлят кадри, които не им харесват. На мен ми вземат кадри със зверски шум и ми отхвърлят такива почти без шум... Предполагам си чел с какво конвертира Аркурс - С1, и то още от времето, когато е снимал с 10Д [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   22-04-09 21:33

[smilie18] може! не споря...ама после що ги взеха пак бе Ники?...същите!!! А?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 21:37

Нямам намерение да споря. Картинката малко по-горе струва повече от всички думи по темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   22-04-09 21:37

[beer] за С1 - най добрата!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 21:51

Само говорите, снимки не показвате [smilie3]
Ето ви кадър, конвертиран с ДПП и С1, настройките по дефолт, и на двата кадъра съм направил белия баланс по една и съща точка. Обърнете внимание на небето - аз такова лиляково небе не съм виждал [smilie18]


http://img27.imageshack.us/img27/9493/c1dpp1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 22:04

Профили за С1 има тук:
http://www.etcetera.cc

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ivodam   
Дата:   22-04-09 22:57

ecobo: Какво всъщност се има предвид с калибриране на АЦР, би ли пояснил, че не съм толкова навътре в тези неща, а може би там е единият от ключовите моменти защо така се получава с цветовете.


А на този адрес нещо поне за Канон много малко профили виждам, и то на стари модели, или не ги намирам новите?? [smilie11]



Публикацията е редактирана (22-04-09 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 23:12

При калибрацията се снима стандартна цветна карта и с помощта на един Java базиран скрипт (със звучното име ColorCalibrationV64) се прави така, че АКР да изкара цветове максимално близки до таргета. Скрипта автоматично отваря и затваря роу-файла, като междувременно прави промени в Calibrate таба на конвертора. Отварянето и затварянето на файла се прави толково пъти, колкото е необходимо, докато се постигне минимално отклонение.
Аз го правих по-скоро от любопитство, но бях много впечатлен от резултата. Преди калибрацията АКР-а даваше много гадни "кални" цветове. След калибрацията е 6 [smilie24]
След като се калибрира АКР, калибрацията може да се "прехвърли" в Лайтрум.
Има бол информация в Нета по въпроса. Аз съм затрил вече всички линкове. Мисля, че имам някъде скрипта, но нямам указанията към него. А без тях не става, иска се четене.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: Тед   
Дата:   22-04-09 23:18

Хубав е C1 Pro.
Има възможности.
Бъзикнах се с един роу:

http://img230.imageshack.us/img230/6825/spring200913s.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: marto   
Дата:   22-04-09 23:20

Тед дай голямо изображение... от тази марка нищо не личи... [smilie23]


п.п.
Хубав аватар [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: Тед   
Дата:   22-04-09 23:30

marto, къде да го кача - по транзитите?
Аз гледах детайла и цвета. Добре шарпи софта.
Бялото не ми е добре, ама пак да го вкарвам в конвертора [smilie25] мързи ме.
пс. добре справи с лалетата - бяха зле.

ПС - при мен няма зърнисти ефекти от тоз конвертор.



Публикацията е редактирана (22-04-09 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ivodam   
Дата:   22-04-09 23:45

ecobo: Ами то тогава така би трябвало да може с такива програмки да се калибрира всеки софт, не само АЦР, естествено, че иначе ще има разлики, защото както е необходимо да се калибрира всеки монитор, така и софтът явно трябва да се калибрира към всеки конкретен апарат чрез произведена от него снимка на цветна таблица, за да са нещата като хората [smilie2]...



Публикацията е редактирана (23-04-09 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   22-04-09 23:47

Да, така е, но скрипта го има само за АКР. При другите софтове се разчита производителя да е свършил тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: galileo   
Дата:   23-04-09 01:01

ecobo можеш ли да конвертнеш скалата с Picture Style - Faithful / Neutral
и да покажеш разликата (дано да са по-вярни цветовете, че ...) Благодаря!

Хелпа на ДПП дава следните обяснения:
[Standard] The image looks vivid. Ordinarily, this setting is suitable for most images.
[Portrait] For nice skin tones. Effective for close-ups of women and children. By changing the [Color tone], you can adjust the skin tone.
[Landscape] For vivid blues and greens. Effective for making images of landscapes impressive.
[Neutral] For natural colors and subdued images. Effective for base images which are to undergo adjustment.
[Faithful] When the subject is photographed under a color temperature of 5200K, the color is adjusted colorimetrically to match the subject's color. Effective for base images which are to undergo adjustment.
[Monochrome] For black and white images. You can also adjust with [Filter effect] or [Toning effect].
(Picture Style file registered in the camera) Displayed when selecting an image shot with the Picture Style file registered in the camera. In the list, the name of the Picture Style file is displayed in ( ).
[Picture Style file applied in DPP] The name of the Picture Style file applied in DPP is displayed in [ ].

Пробвал ли си създадеш адекватен Custom Picture Style с Picture Style Editor-a?
Аз го ръчках ден два и се отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-09 01:26

Най-близо до верните цветове (и пак много далеч от истината) е Neutral стила.
Не мога нищо да конвертирам вече, щото съм изтрил РОУ файловете, а и не знам къде ми е скрипта. Не съм го инсталирал откак имам ЦС4.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-09 13:28

ecobo: Дръпнах си вчера един трайъл на С1 да го пробвам, както викаш, и впечатлението ми е, че изострянето е по-кофти отколкото при ДПП, става въпрос за РАВ-файлове от 5Д2. Може би е мое субективно възприятие, но с многопикселните матрици стана важно изострянето в ДПП-то, забелязах го още с 50Д-то, иначе по-рано можеше и изобщо да не правя предварителен шарп в РАВ-конвертора. Ама сега ако не го пипнеш е направо трагедия, ако не ти е зададено в апарата ниво минимум 5. Що така, не знам, подозирам, че Генчо Канона може да каже [smilie3].

Ти всъщност с 5Д2 пробвал ли си го как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   23-04-09 13:43

[smile] ivodam, слушай мен, карай си с това което ти харесва, и не слушай този или онзи. Всеки да си гледа от собствената камбанария!
И аз като теб бях с тази дилема, но сега съм щастлив и нямам грижи. Ако ще и със златни букви да е софта С1, мерси! Ял съм му попарата вече. И светлата стая и ДПП по нищо не му отстъпват.!!! Бал съм ти и таблиците и таргетите... за мен е важен крайния резултат да ми хареса, на мен! а не на някой си...
Нищо лично против някой нямам, но когато сам съм се убедил в нещо не искам други "учители"
Наздраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-09 14:25

Иво, никога не шарпя в конвертора. Това е грешен подход. Шарпи се във ФШ и то само на местата, където има нужда, не в целия кадър. Иначе шарпиш и шума на места, където изобщо нямаш нужда от шарпене. С1 има едно много хубаво чекбоксче - Disable Sharpening, което премахва шарпа от файла на изхода. Така си гледаш с шарп на превюто, а при експорта получаваш файл без шарп, който после си обработаваш както ти душа сака.
И аз забелязах, че С1 не се оправя много добре с файловете на 5Дмк2, но това е по-скоро проблем на матрицата, отколкото на софта. При тази резолюция шума неизбежно е доста, още на малките ИСО-та и се налага да се крие по софтуерен път, което прави ДПП, то затова във файловете от ДПП най-финия детайл изчезва. С1 вади всичко от файла, при съответните настройки. Шума може да се намали и да стане като в ДПП, има си и за това настройки, но изчезва и част от детайла. Между другото, в предната версия беше много зле в тъмните области (за 5Д2 файлове), в сегашната има голямо подобрение. Предполагам, че ще го натаманят още повече до следващия ъпдейт.


Васооо, Васоо... Попарите ти си ги дробиш, после софта ти виновен. Ми ти прочете ли му хелпа първо на тоя софт или ей така си щракаш по копчетата? [smilie5] Ми няма да ти се получи естествено. Програмата е сложна, има адски много възможности, но за да ги ползва човек, трябва да ги познава. Това е high-end софтуер, не е направен за любители, за разлика от ДПП, който е баш, ама БАШ за любителско щракане - да си щракнеш кадър, да изкараш едни шукарни наситени цветове и да си принтнеш снимката на PIXMA-та [smilie3]
Понеже и ти понякога се занимаваш с дизайн, та да те попитам нещо. Идва при тебе клиент с един наръч платове и ти казва: "Искам каталог в тираж 10 000 броя, имам тука едни 50 бона за тая цел, ама цветовете да са реални, като на платовете... Иначе не плащам!" Ще му го направиш както на тебе ти харесва ли? Или ще направиш цветовете да са възможно най-близки до истинските? С ДПП гаранция, че няма да стане [smilie3]
Изобщо, шом ти харесва ДПП, карай си с него. Твоя работа. Ама недей да ме навиваш, че е по-добро от С1, щото няма как да ти повярвам. [beer]

Като говоря за ВЕРНИ цветове, изобщо не става дума за харесване/нехаресване. Един конвертор трябва да вади на първо място ВЕРНИ цветове. Оттам нататък файла може да се обработва по хиляди начини.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   23-04-09 14:35

[smilie18] [beer] много си нервен Екобо! никой не те навива, работи си...а клиента като дойде ще му мисля, споко. До сега не съм върнал никого. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-09 14:55

Не си върнал я! Ама ако продължаваш да упорстваш като магаре на лед, някой път ще ти се наложи да връщаш МНОГО пари, щото грешките в тоя бизнес са МНОООГО скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: mushmula   
Дата:   23-04-09 14:57

Забелязал съм, че при ясен слънчев ден, когато цветната температура би трябвало да близка до 5200 К и какъвто е кадърът с къщата на ecobo, като се конвертира в режим fathfull на DPP и небето е едно хубаво синьо, а не люляково, каквото се получава в неутралния режим на ДПП.

Това ми наблюдение ме навежда на мисълта, че ако си снимаш балите с платовете на студийно осветлние, което е между 5200 - 5700 К, то с faithfull на ДПП би трябвало да изкараш коректен цвят. Това го казвам леко на шега, но си мисля, че не съвсем далеч от истината.

Относно личните ми предпочитания за конверор, за мен е важно и шумоподтискането, защото често снимам на високо ИСО. За С1 не казвам нищо. Но АКР и ЛР не ме кефят в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: JeT   
Дата:   23-04-09 15:10

ecobo, губя си времето да пиша този пост единствено, защото ето тези твърдения са точно противоположни на действителността:
> " ... крие по софтуерен път, което прави ДПП, то затова във файловете от ДПП най-финия детайл изчезва ... " - това всъщност го прави АЦР, въпреки че PS се води "Industry Standard" при обработката на фото-изображения.

> " ... от ДПП, който е баш, ама БАШ за любителско щракане ... " - точно обратното. Макар и "беден откъм екстри", ДПП е конвертор, предназначен за професионална работа. По принцип любителите (макар и снимащи с D-SLR)снимат само на ".jpg"-настройки. Миналата година попаднах на проучване направено от Canon, според което едва около 26% от consumer-те притежаващи D-SLR ползват RAW-настройката ... та едва ли при тях става дума за конвертиране на RAW-файлове[shtrak]

> " ... С1 не се оправя много добре с файловете на 5Дмк2, но това е по-скоро проблем на матрицата ..." - Доста лесно си намерил "проблема", само дето това твърдение не може да се докаже. Точно поради неудовлетворителните резултати от C1, при работа с 5Дмк2 и 50Д, един от моите познати вече конверира само с ДПП (след като пробва С1, АЦР и Lightroom). До момента резултатите от сертифицирания принтер на БУЛГЕД и от напечатаните на офсет каталози са доста добри, и няма индикации за "несъответствие на цветовете". Трябва просто при работа с ДПП да си настроиш "proof setup"-a по подходящ начин, за да "виждаш какво се случва" при обработката.

Разбира се въобще не твърдя, че С1 е лош конвертор - това всъщност един от най-добрите RAW-конвертори.
От друга страна обаче, софтуера сам по себе си не е единствено отговорен за крайния резултат. Не бива да се пренебрегва "човешкия фактор" при обработката, при печат, при правенето на "тестове".


П.П. Лично мнение: Поради повечето "екстри" които имат ACR & Lightroom са по-добри за "лекуване" на зле заснети кадри



Публикацията е редактирана (23-04-09 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-09 15:18

Jet - аз вярвам САМО на цветната карта, а тя показва, че ДПП НЕ СЕ СПРАВЯ с цветовете добре, какъвто и Proof setup да настройваш.

В Лайтрум и АКР проблема с финия детайл се решава отчасти като се дръпне плъзгача Detail в крайно дясно положение. Но пак не е това, което вадят ДПП и С1.

За човешкия фактор съм абсолютно съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   23-04-09 15:23

Екобо, я кажи на всички тук в аудиторията кой защитаваше точно като "магаре на лед" ДПП миналата година в Дъблин като бяхме? Или ще отречеш? Ама май много ти порасна работата и взе бързо да забравяш какви си ги говорил на маса...много бързо си смени мнението нещо?
Хайде моля те, ако си решил да се правиш на интересен го прави другаде, пред други хора! Знаем че си техничар ама ти мина всякакви граници. Не можеш да ме убедиш в нещо в което аз със собствените си очи съм се убедил.
И никога не съм твърдял че С1 е лош, напротив виж какво съм написал по горе. На теб ти трябва за конкретни неща, на мен ми трябва конвертор за снимки в стоковите агенции, казах ти какви са ми доводите за да не го ползвам, няма да се повтарям.
А за клиентите да те успокоя, никога няма да ми се наложи да връщам пари, защото аз пари взимам когато свърша работата и клиента е доволен!
Ако ти е бил лош деня не е в мен причината [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: marto   
Дата:   23-04-09 15:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   23-04-09 15:30

така е Марто, някои тука се "навикваме" други гледат от ложата сеир [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-09 15:30

mushmula: Ами ДПП си има доста добро шумопотискане, ми се струва, друг е въпросът, че от думите по-горе на Кобича оставам с впечатление, че ДПП прави и някакво вложено по дефолт шумопотискане, без да те пита, това е гадно, ако наистина е така... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: mushmula   
Дата:   23-04-09 15:40

Ами навярно прави нещо такова. В крайна сметка софта си писан, за да поправя определено хардуерни Канонски бъгове. Ама в крайна сметка, ако ти върши работа, на теб ти харесва и клиента е доволен, да си прави каквото иска. Мен това шумоподтискане ме устройва. Устроива ме и бързината и прецизността с която се коригират изкривяванията с ДПП. Засега софта ме устройва повече от АКР и ЛР. Като ми остане повече време ще се задълбоча в С1, но така или иначе не мога да си го позволя засега. Другото голямо предимство на ДПП е че работиш с него легално и безплатно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: vaskoni   
Дата:   23-04-09 15:47

mushmula [smilie24] Това също е голямо предимство! И пак казвам Канон си е Канон, имат си специалисти , хора сигурно с по две висши работят при тях и едва ли оставят всичко на случайността, особено за фирмен софт. А знам че те държат на клиентите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: ecobo   
Дата:   23-04-09 17:04

Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже! [smilie18]




Иво, това ми е основната забележка към ДПП - че има някакво люминансно шумоподтискане, което не може да се изключи, същото такова има и в никонския Кепчър, даже там е доста по-агресивно според мен. Но това са разлики, които се виждат само при много големи увеличения, за ежедневните нужди са пренебрежимо малки.
Ето два "теста", които правих, когато последно дискутирахме темата за конверторите:

test 1


test 2


Изводите си ги правете сами. Аз за себе си съм ги направил [smilie3]

Иначе, ДПП много добре се справя с чистенето на аберации и коригирането на кривенето от обективите. Когато ми трябва правилна геометрия, ползвам ДПП.
С1Про пък чисти добре аберации от всякакви обективи, не само от определени по списък, както е при ДПП. Но за съжаление тази, както и някои други полезни функции ги има само в ПРО версията.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.6.1
Автор: marto   
Дата:   24-04-09 00:19

Хубава тема [smilie24]

Мисля, че трябва да продължи да се развива [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: Tenev   
Дата:   27-10-10 13:57

DPP 3.9.2 Windows

Changes with Digital Photo Professional 3.9.2

* Added camera Support - EOS 60D,PowerShot G12,PowerShot S95,PowerShot G9 support now added.
* Unsharp Mask function added.
* Improved Image classification functions (check-mark function expanded and new rating function added.)
* Changes made to the screen layout accompanied by an improvement in the image classification function.
* EF70-300mm f/4-5.6L IS USM supported added in lens aberration correction.
* Lens aberration correction function adds support for Extender EF1.4 x III and Extender EF2 x III when mounted on a supported lens.



Публикацията е редактирана (27-10-10 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: marto   
Дата:   27-10-10 14:09

Еййй, колко време я търсих тази тема [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: ka7   
Дата:   27-10-10 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: ka7   
Дата:   27-10-10 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: ecobo   
Дата:   27-10-10 14:51

На Мак мноо бавно това ДПП [smilie2]
Това май е единствената програма, която върви по-чевръсто на Уин [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.9.2 Available for Download
Автор: ka7   
Дата:   27-10-10 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital Photo Professional 3.10.1 Available for Download
Автор: Tenev   
Дата:   20-04-11 14:35

Айде на новото DPP [shtrak]

Changes for Digital Photo Professional 3.10.1 Updater for Windows;

1. Support added for images taken with the EOS Kiss X50 / EOS REBEL T3 / EOS 1100D, EOS Kiss X5 / EOS REBEL T3i / EOS 600D.
If using an earlier version, images take with the EOS Kiss X50 / EOS REBEL T3 / EOS 1100D, EOS Kiss X5 / EOS REBEL T3i / EOS 600D will not be supported. Please update to version 3.10 or later.

2. Additional lenses now covered by correction of lens aberration. Including overseas models, images taken with the following six lenses are now covered by lens aberration correction.
EF 8-15mm F4L USM Fisheye, EF 15mm F2.8 Fisheye, EF 300mm F2.8 II IS USM, EF 400mm F2.8 II IS USM,
EF-S 18-55mm F3.5-5.6 III (an overseas model), EF-S 18-55mm F3.5-5.6 IS II
Distortion aberration correction for images taken with fisheye lenses (EF 8-15mm F4L USM Fisheye, EF 15mm F2.8 Fisheye) enables the user to select four types of effects that are not covered by ordinary distortion correction.
Note that depending on the camera used, there are cases where images taken with applicable lenses may not be covered by aberration correction.

3. Added a function for circular masking. The new Circle option can be selected from the Ratio pull-down menu for the Trimming/angle adjustment tool. The behavior differs from when rectangles like 1:1 are selected in that selecting Circle will masking everything outside of the selected area.

4. When performing Noise Reduction processing, there were cases where the screen would momentarily turn magenta.

5. Fixed a malfunction involving PCs on which multiple versions of Photoshop are installed; there were cases where the Transfer to Photoshop command would be dimmed.

6. Fixed a malfunction in which attempting to display NR Preview while the highlight warning was displayed would cause the Preview screen to turn deep blue.

7. Fixed a malfunction that occurred if an image was overwritten by a newer version after a rating had been set; there were cases where the editing results were destroyed and the image reverted back to the settings when it was first taken.

8. Fixed a malfunction wherein white lines would appear in the displayed results if an image was displayed at 100% in the Edit Window or the Edit Image Window and the window was then scrolled.

9. Windows XP SP2 is no longer supported
If using this software in a Windows XP environment, please update Windows to Service Pack 3 before installing the software.



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »