Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Еппълски неволи
Автор: asahi   
Дата:   08-08-08 16:39

Копирано оттук

Новият фърмуеър за iPhone излезе съвсем скоро и тъй като Apple не съобщиха официално какви са промените във функционалността на телефона с новия софтуер, тепърва предстои да разберем много неща около него. Едно от тях може би е възможността Apple да блокира от дистанция приложения, инсталирани на телефона. Според човека, който е открилтази функция компанията е подготвила списък със забранени приложения, който се съхранява на сървър на Apple и ще се обновява периодично. iPhone ще се свързва със сървъра и ще проверява дали има инсталирани приложения, включени в черния списъка. За сега в списъка няма нито едно приложение, но едва ли Стив Джобс и компания ще се поколебаят дълго, за да го напълнят. От друга страна, подобна практика съвсем не е чужда на Apple, така че не бива да се изненадваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: netizen   
Дата:   08-08-08 17:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: rolla   
Дата:   08-08-08 18:41

тъпня...'ма тъпнята колкото и да е огромна,все се намират хора (и то не малко) ,които ахкат и охкат по продуктите от горепосочената марка.За т'ва -ЕВАЛА НА СТИВ!ЩОМ КАТО МОЖЕ ДА БРЪСНЕ ТАКА,НЕКА ПРОДЪЛЖАВА ДА БРЪСНЕ ДО ДУПКА!!!![smilie24] [smilie24]
КОЛКОТО ПОВЕчЕ ТЕХНИКА СЕ КУПУВА(КАКВАТО И МАРКА ДА Е) ТОЛКОВА ПОВЕчЕ ПОЕВТИНЯВА!!!Пък смятай като поевтиняват епълите,другите марки направо сабарят цените на половина:)Кеф:)

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: explorer   
Дата:   08-08-08 19:31

Така е, който си е със досегашния iPhone (не новата 3G версия), ще си остане с версия 1.1.4 на операционната система. Но "излекуваната" 1.1.4 си е стабилна и не бих я заменил с никакъв Мобайл Виндовс - много хляб има да ядат в Майкрософт докато се научат как се прави юзър-френдли интерфейс.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: Георги   
Дата:   08-08-08 21:09

и аз съм доволен от симбиана на нокиа комуникатора, джелезен е [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: rolla   
Дата:   08-08-08 21:10

explorer,абсолютно[smilie24]Големи са и това трябва да им се признае.
Обаче такива измекярщини...

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: cade   
Дата:   08-08-08 21:16

ако някой разбира поне мъничко и може да си обясни защо, например, на iPhone може да работи само по едно 3rd-party приложение ще му стане ясно и за какво е това 'отдалечено блокиране'.

но е най-лесно и забавно е да се плюе яко, друг наш популярен национален спорт [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: rolla   
Дата:   08-08-08 21:56

Е хубаво ,де,обясни тогава.Признавам ,че не мога да си го обясня сам и съм бос в тази материя.Знам само ,че както Жоро каза по-горе Симбианите можеш да ги катериш с какво ли не,Уиндоус Мобайл са малко по-кофти от към софтуер ,но чак за блокиране на такова устройство не съм чувал,моя елементарен телефон Нокиа ,на база S40 съм го натикал с какви ли не java приложения...Обясни защо при другите може а при Apple-не може.
Както казах,кефят ме продуктите на епъл,хващат окото (макар в последно време дизайна да ми идва малко в повече кич),ясно че са производителни и т.н, но не са вечни.

Отговори на това съобщение
 Re: Еппълски неволи
Автор: cade   
Дата:   08-08-08 23:13

защото apple явно държат на качеството и поддръжката. въпреки че се преглеждат програмите, които излизат на пазара е възможно да пропуснат някаква грижа или функционалност, която не е приемлива. това е начин да спасят положението a и спестят грижи за потребителите.

адски е трудно да се пусне нова добра платформа и да се осигурни добра поддръжка. до този момент само apple успяха да го направят без забележки при това на напълно наситен пазар! е, разбира се недоволни винаги има но това е друга тема.

и въпреки това не вярвам да се стигне до блокиране на програми. това ще е много извънредна ситуация ако се случи.

колкото до 'БРЪСНЕНЕТО'--искам да знам, коя друга платформа има определено ниска цена на устройството, добро и пълно sdk! осигурено разпространение на software и то само срещу 30% от цената!

а за купчините mobile win software написан в час по трудово и точени от торенти и незнайни sites, memory leaks, taks managers... изобщо не смятам да коментирам. има си хора, харесва си им.



Публикацията е редактирана (08-08-08 23:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.