Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: scrap   
Дата:   03-09-07 19:55

Мога ли в ръчния багаж да взема дслр, обективи, видео камера (хдд) и лаптоп? Ще има ли проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: SLR   
Дата:   03-09-07 20:15

Стига да го събереш в една чанта[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: scrap   
Дата:   03-09-07 20:19

ще го събера, благодаря [smilie24]

а има ли ограничение в килограмите? 20 ли колко бяха?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: ALBIREO   
Дата:   03-09-07 20:21

Консултирай се с авиокомпанията, чиито услуги ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: PBKPH   
Дата:   03-09-07 20:25

По принцип за изброения багаж няма да имаш проблем. Хубаво е да е в една чанта/раница.
Аз съм пътувал с подобен и не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: PolarBear   
Дата:   03-09-07 20:46

Килограмите са ти написани в билета. В Европа практически винаги са 20. По правило това включва всичко - и декларирания, и ръчния багаж.

Правилото често не се спазва стриктно. Ако ръчния ти багаж не прави особено впечатление, 95% вероятно, че и повече, е да не ти го претеглят. Но има малък риск някоя злобна служителка да го направи. Случвало ми се е един-два пъти а имам поне 300 полета...

Сега по-подробно за ръчния багаж: ограничен е по обем и тегло. Теглото обикновено е 8 кг, може рядко да е и по-малко, никога повече. Много рядко го мерят, както казах. Но има компании, които са много стриктни в това отношение.

Обемът също леко варира според компанията. При регистрацията на билета обикновено има някакво приспособление (калибър) за ръчния багаж - ако влезне - добре, ако не - имаш сериозен проблем. И това понякога се спазва стриктно, понякога се нарушава крещящо...но ти не знаеш предварително как ще е.

Така че плътно техниката в една чанта, и да не е много голяма. И да не бие много на очи, ако е над 8 кг или пък основния ти куфар наближава 20-те кг. За да не решат да я теглят, щото с толкова техника вътре може и да надвишиш теглото...



Публикацията е редактирана (03-09-07 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: SLR   
Дата:   03-09-07 20:47

Автор: ALBIREO
Дата: 03-09-07 20:21

Консултирай се с авиокомпанията, чиито услуги ще ползваш.

Питай наистина, че при някой Лоу-кост компании може да има разлика[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: canonio   
Дата:   04-09-07 01:00

Прав е мечока. Понякога искат да теглят. Аз съм летял много, и винаги с много багаж. Правя следния номер - отивам на чек-ин с куфара и ръчния багаж. Куфара влиза в самолета.Ръчния ми багаж е в стандартна кабинна чанта, която още като я видят, им става ясно, че е разрешена. Ако искат - теглят я. Номерът е, че ръчната чанта не съдържа в момента всичко, което ще нося с нея.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Отделна чанта с лаптоп и една торба с тежки неща въобще не ги показвам на чек-ин. След като мина от там си напълвам ръчния багаж с още 10 кила и влизам с 2 чанти в самолета. За около 140 полета, са ме хващали 5-6 пъти, и точно на вратата на самолета. Взимат ми чантата с лаптопа, маркират я и пъхат в багажното. Другата чанта, която е вече много тежка, си влиза в самолета, щото никой не я тегли. След чек-ин се гледа само бройката на чантите. Ако на гишето те питат какви са другите чанти, казваш че са на познат, който ще закъснее и не са твоите. Хич да не ти пука.

Един единствен път, в щатите, ме накараха да си сваля чантичката от кръста и да я натъпча в ръчния. Според една мазна негърка, това дето ти е на кръста също минава за багаж. Приемай спокойно такива неща.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: scrap   
Дата:   04-09-07 01:03

Ами аз ще напъхам всичко в раница LowePro, надявам се, че няма да ми направят проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: canonio   
Дата:   04-09-07 01:09

Където искаш го пъхай, само да е след кантара. Ако претеглят, ще те накарат да вадиш и да тъпчеш в големия куфар, което пък не е много умно, щото може да ти се позагуби багажа.
От мен един съвет - винаги имай малко бельо, тениска и чорапи в ръчния багаж. Аз съм страдал.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: holden   
Дата:   04-09-07 01:33

Също съвет: остави едни носени чорапи и едни носени гащи отгоре в куфара. По-малко ще ти го ровят и тези от охраната, и онези от багажното. В Израел даже отказваха да ми претърсват багажа благодарение на едни гащи които "случайно" седяха най-отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: Tigritzata   
Дата:   04-09-07 03:55

scrap , ALBIREO ти даде най-верев отговор, защото аз съм пътувала и с 2чанти до Франция с France Air и не ми казаха нищо. А миналата седмица една приятелка пътуваше с Malev до Будапеща и й направиха проблем, че е с по-голяма и съответно тежка чанта. Затова по-добре се обади, за да не вадиш неща, както се наложи при нея. [smilie23] И приятно пътуване. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-09-07 07:09

Обаждането не винаги е гаранция, че ще получиш точна информация, но все пак...

Съветите на PolarBear, canonio и holden [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: neddrag   
Дата:   04-09-07 07:52

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: desi_angelova   
Дата:   04-09-07 09:52

mi az si razmotavah laptopa kato rachen bagaj prez polovinata svqt...nikade nishto ne mi kazaha....i edinstveno na edno idiotsko letishte napuskaiki US me pomoliha da go izvadq...kakto i aparata si.....
nqmashe problemi...estestveno...prosto bqha po staratelni v proverkite....i me tretiraha kato potenzialen terorist:)))))))))hahahah
.....c est la vie:)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: desi_angelova   
Дата:   04-09-07 09:54

i da...ne slagai zenni veshti v golemiq kufar:))))))))))na men mi pozagubiha bagaja na dva pati:)))))))beshe kofti trapka:))))
...e doide de...ama sled 1 sedmiza:)))))[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за летене и за ръчния багаж
Автор: desi_angelova   
Дата:   04-09-07 09:55

...kolkoto do tegloto....nikade ne sa mipravili problem za nqkolko kg poveche...no koi znae:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.