Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: gogo   
Дата:   12-12-12 20:51

На фона на дебатът на титаните, обхванал цялата прогресивна общественост, дали да се пуши или не в кръчмите, някак си дребни изглеждат проблемчета като увеличаване на МОП с 3-4 %, поредното прецакване на майките (с 240лв детски), МРЗ 310лв... За справка - за 10г. МРЗ е мръднала с 200лв. С този темп на растеж след 35 ТРИДЕСЕТ И ПЕТ години ще настигнем по този показател ФАЛИРАЛА Гърция, при условие, че гърците изпаднат в дълбока хибернация!!! [smilie9] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: dobriman   
Дата:   12-12-12 20:58

ония обявяват, че вместо да дадат по 5 лв отгоре, които няма да решат кой знае колко проблема, по-добре да съберат тези петолевки и с тях да построят детски градини.
Ако не лъжат съм съгласен и подкрепям.


...уви, Лъжат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: 1vo   
Дата:   12-12-12 21:08

Като дават репортажи за децки и майчинство, все снимат хубави, чистички дечица, по едно на родител, на слънчева разходка в парка. Що не дадът някоя многодетна ром-ка, с 5-6 чаавета от махалата? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: J0R0   
Дата:   12-12-12 21:10

240 е втората година.
Първата е 90% от заплатата за последната година и половина.
Голяма част от майките плащат по време на бременноста вноски върху максималната заплата и съответно цяла година получават по два бона майчински.
Законът не пречи ако заплатата и е ниска, да си я допълни до максималната със самооситуряване.

За сравнение в САЩ платеното майчинство е два три месеца (поправете ме ако бъркам).



Увеличението на детските (за хора които не работят и не са плащали осигуровки през бременността) би наляло държавни (нашите) пари основно в циганската общност.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: gogo   
Дата:   12-12-12 21:13

Жорка, ако си студентка и забременееш на 25 [smile] (и нямаш НИТО един ден трудов стаж) - к'во пра'им ?! [smile]

Корекция: не детски, а майчинство!

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: Yan   
Дата:   12-12-12 21:14

Жоро, това е стар трик и вече не работи...

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: boni   
Дата:   12-12-12 21:17

Правилният начин за стимулиране на раждаемостта сред интелигентното и работещо население е намаляване на данъците за родителите и евентуално освобождаване от данъци при 3 и повече деца, както и други социални придобивки, а не даване на пари в кеш.
За детските градини не знам колко се строят, но тази година откриха нова голяма и модерна детска градина при нас във Волуяк. Доколкото знам записват и деца от Обеля и Надежда.



Публикацията е редактирана (12-12-12 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: gogo   
Дата:   12-12-12 21:18

За всички, които ще се хванат за % и за цифрите....

Темата ми не е за размера на на едно или друго. Един дребен проблем (пушенето) се преекспонира, за да се отвлече вниманието на обществото от много по-важни неща!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: мара   
Дата:   12-12-12 21:18

ми аз 3 деца съм изгледала с минимално майчинство и поне за 2 от тях не съм имала никви други доходи. 5 лева детски няма ме оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: J0R0   
Дата:   12-12-12 21:19

Ами представи си къде ще налива държавата пари, ако се поощряват майки без нито един ден трудов стаж. Такива са предимно от малцинствата. Това ли искаме?

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: asahi   
Дата:   12-12-12 21:19

То забременяването да не е както грипа - да го хванеш в трамвая? Нали студентката си има баща на детето - да бачка, да плаща. Твоите родители да не са взимали повече майчинство и детски? Не, разбира се.

Нямам нищо против майчинството да стане 1000 лева, но тези пари трябва да ни ги съберат от данъци. Плащат ли ви се 30% ДОД, примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: boni   
Дата:   12-12-12 21:20

А, за пушенето:) На майките пушачки да не им се дават детски, защото ги изпушват. Горе-долу толкова опафкват на месец.



Публикацията е редактирана (12-12-12 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: kefalcho   
Дата:   12-12-12 21:43

А бащите алкохолици да ги онождат манафите , защото вместо да плащат издръжка си изпиват парите[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: tofo   
Дата:   12-12-12 22:17

Бащата - алкохолик:
- Деца, кофти новина. Намалиха ми заплатата.
- И сега ще пиеш по-малко ли?
- Не. Вие ще ядете по-малко.
Така и с пушенето...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-12 22:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Мен ако питате майки пушачки - директен разстрел!
Нали имаше някакви изследвания, че те плодовете на майките пушачки все психари и некви такива били, или болнави или... абе уроди[smilie23]

Видиш цигара - трепеш[smilie5]

А така като се почва дебатирането - сестрата като беше на дереджето, има едни детски които теоретично се полагат на детето. За които детски, родителите трябва освен от 9 кладенеца вода да носят, но и зорлем да се изкарат социално слаби, за да отпусне държавата някви пикливи, даже и 20 лева няма. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Смех в свинарника.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: Borisoff   
Дата:   12-12-12 23:56

Относно пушенето в закрити помещения, ще цитирам една пиеса: "Слънчевото затъмнение са го измислили американците, да плашат с него руснаците!" Тука правителството си прави май едни интриги, с каква цел - можем само да гадаем [smilie18]

За майчинските - нагло ми се струва да искаш държавата да ти дава пари да си гледаш детето 2-3 години... Не че няма да ми се усладят повече от 240 лева месечно за 2-рата година, ама ми се струва прекалено. В предните постове има споменати съществени идеи за стимулиране на раждаемостта [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   12-12-12 23:59

Майка пушачка, реве за детски....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: chicken   
Дата:   13-12-12 03:29

Всъщност това, че ще отидат повече пари при мангалите (кви са тия роми, при нас няма такива?) си е поредна спекулация без грам истина. Но ще оставя който се интересува да си се разрови. Между другото моята жена пушеше и пропуши пак след като спря да кърми и на всичкото отгоре получава заплата от Булгартабак. Някой по горе искаше да разтрелва някой, да дам ли адрес?
Та мисълта ми беше, че Вашите любими гербаджии още в началото подходиха с тезата, че майките източвали НОИ... ми какво да коментирам....

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-12-12 04:17

Адрес не ми трябва, пусни го на талибаните-непушачи, щото с тях се гъргаря[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: gogo   
Дата:   13-12-12 07:05

За всички, които ще се хванат за % и за цифрите....

Темата ми не е за размера на на едно или друго. Един дребен проблем (пушенето) се преекспонира, за да се отвлече вниманието на обществото от много по-важни неща!!! [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-12 08:41

gogo, никога няма да се вдигнат сериозно парите за детски, защото тогава ще се превърнем окончателно в инкубатор на цигани. Сега положението пак е плачевно, но ако се дадат по 70-100лв. на дете , една женска мангуста ще получава месечно по 600-700лв. и ще я зареждат всеки 9 месеца с нов патрон насочен срещу българската нация.
Това е гадната истина, която всички правителства, журналисти и политици премълчават и не смеят да кажат на глас.

За да няма явна дискриминация, трябва да се въведат някакви ограничения на базата на образователен ценз. Например млади специалисти (колеж, бакалавър) да бъдат улеснявани в покупка на жилище, намиране на работа, безлихвени заеми за обзавеждане при положение, че останат в следващите 10-15 години в България. Да се направят програми за бързо и безплатно даване на българско гражданство на българи, живеещи в Румъния, Молдова, Украйна и Русия. Това е единствения начин да се забави обезбългаряването на Родината.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: asahi   
Дата:   13-12-12 08:55

На всеки 11 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: lillia   
Дата:   13-12-12 09:22

Е все говорите да не ни ощетяват циганките, па ние българките кучета ни яли.
Да светна Жоро и някой от герб дето ги слушах наскоро за тея 2-3-6 месеца майчинство по право. Ами да кажем в гърция например, те като тръгнат след 6 месеца на работа и викат българки за детегледачки и няма проблем, ама ние българките с бебе на 2-3-6 месеца и заплата от 500 лева, гъркиня ли да викнем за детегледачка[smilie11]
Какъв е извода-майкате са по принуда в майчинство, тъй като яслите знаете от каква възраст взимат децата. Друг е въпросът ,че никой работодател не търпи през 2 дни да те няма на работа щото детето ти е болно.
Ся кво излиза, що раждаме деца, еми то и без тва приръста е нисък, та нека циганите ви ядат главите после, щото видиш ли майките искат по-високо майчинство.
Освен това след като 5-те лева не са разлика, нека намалят майчинството с още пет и така ще имат 10 от всяка майка, да си бършат гъза с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: kefalcho   
Дата:   13-12-12 10:52

lillia [smilie24]
Очаквам сега за пример да се дадат африканските майки , как се справят с проблема[smilie8]
Баси , все едно не гледат вашите деца тия майки ами на филанкишията[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушенето в кръчми vs детските на майките
Автор: tofo   
Дата:   13-12-12 11:10

Не са грижа майчинските, а изобщо доходите. Ако татето може да изкарва за прилично битие - какви майчински...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.