Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лей Джун и Xiaomi
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-12 22:08

Лей Джун е китаец, предприемач и иноватор, признава че е вдъхновен от покойният Стив Джобс. Едни от последните му проекти са MIUI и Xiaomi. Второто е марка за телефони, но не типичната китайска реплика, а най-новото като хардуер опаковано качествено и на много конкурентна цена. MIUI е доработка на Андроид с значителни подобрения, разработена е съвместно с пекинският институт по наука и технологии. Всеки петък версията на софтуера се обновява. Едно видео представяне - http://www.youtube.com/watch?v=NDu7RxWTfd4
Сега малко за телефоните Xiaomi. Първият е M1, известен като Mi One Двуядрен Куалком Скорпион на 1,5 ГХц, голяма батерия и отлична сглобка за ~320 долара. Декември 2011 първата партида от 300 000 бройки е продадена на предварителни заявки за 34 часа. Последващите 2 партиди от по 100 000 телефона са сполетени от същата съдба. До август 2011 са продадени над 3 500 000 телефона, до края на годината ще са 5 милиона.
Август месец M1 е обновен до S и е представена и версия с по-слаб процесор. Безспорната звезда обаче става Xiaomi M2 - четирядрен А15 Куалком Крейт, 2 ГБ Рам, Адрено 320,720р екран с най-високата резолюция и още и още, при това на добре познатата от М1 цена от 2000 юана, или под 320 долара.

Чисто техничарски телефоните са ми интересни, но много по-интересна е историята на Лей Джун и неговата компания. Добре обмислен продукт с подкрепата на държавата и високо качество. Много сериозна заявка за успех и може би пътеводна звезда за бъдещите китайски инициативи, по стъпките на корейските лъвове Самсунг и Голд Стар/ЛЖ.
Сигурно много от вас са чували за Xiaomi, аз не бях и ми стана много интересно. Ето още малко:
Какво знаем за MIUI и фирмата зад този проект XIAOMI
Why China’s Xiaomi is inspiring loyalty that rivals Apple ‘fanboys’ and Google ‘fandroids’
50 МБ пдф с презентацията на М2
Поточната линия на която се сглобява М1

 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-12-12 22:16

Кво ги правите тия телефони не моа ви разбера? То дроиди, шитфони, сега, Миеунки. На манджа ли ги правите? Свирки ли правят, мусака ли? [smilie8]
Чета се и не мога сам да повярвам, до каква степен съм се отвратил от техниката благодарение на индустрията.[smilie2]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-12 00:09

Като Уве ама х2.
[smilie21]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 00:11

x3
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 00:13

Пичове, съкратихте си живота от злоба [smilie5] Що се мъчите още с тоя свят, който толкова много ви нерви. Ударете земята от някакво високо място, примерно от десетия етаж - па дано я заболи поне малко [smilie18]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 00:16

А земята пък какво е виновна, да не би да са почнали да растат по полето компютри и телефони?
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 00:18

Не знам на полето да има десети етаж [smilie8] Обикновено под десетия етаж има плочки, цимент, бетон, асфалт и други нерасли на полето матр'яли.
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   09-12-12 00:20

Сайбере, бе то при вас иновация до откритие егасимус. Плачете си за отделен раздел. То не беше айфон, галакси, сега ми6. Некви четци, макове, щуротии. Направо сте влезнали в Матрицата, това 24/7/365 да се занимаваш с тия щуротии, не знам.. просто не знам. то аз че съм за диагноза и освидетелстване, съм, ама и вашата не е лесна ей[smilie18]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 00:29

Що си тровиш живота излишно... Имам един друг такъв познат като теб и дъмбълдора и Зафиров, дето просто обича да му е гадно и затова се нерви на всичко и всички [smilie5] Ако е така, ще го разбера и ще се опитам да не развалям това ти "удоволствие". Ама иначе що просто не подминавате темите? [smilie8]

Имам чувството, че на теб ако не ти е гадно, ще се почувстваш много гадно [smilie18]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 00:37

То и ника подходящ - генетично модифицирам мозък [smile]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-12 00:48

Хахахахах! Аз съм обичал да ми е гадно. Ти нещо си се бъгнал от тия джаджи сайбъре.

Точно па ще седна да се нервя за глупостите на другите. Е нема начин! Просто ми е смешно.

Достатъчно ми е динамичен живота, че да ми остава време да се нервя на хората около мене и то баш за това с какви глупости се занимават.

хайтек било... хайтек кура ми янко.. нищо ново под небето от доста време насам. Нов му бил ръиш ли софтуера и вече обменял данни не с еди какви си пакети ами с еди какви си.. [smilie23]

[smilie5]

Тоя стив джобс не го знам какво друго е направил ама за едно съм сигурен - допринесе здраво за зомбирането на маса народ.

И естествено, че не пропускам тема! Аз съм по всичките ако искаш да знаеш [beer] [smilie5]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 00:55

Зафиров, при теб е най-малко изразено по принцип, ама те включих и теб, щото по темите за смартфони не пропускаш да изхейтиш останалите. Увето е доста по-краен. Бих се учудил, ако има нещо, което не го изнервя на тоя свят [smilie5] Дъмбълдора е нещо средно между двама ви - едновременно обича да ѝ е гадно (като Уве), но пък и да чувства превъзходство (като Зафиров), обаче е и жена в същото време, което я прави невъздържана емоционално и почва да хапе всеки, който не ѝ харесва [smilie18]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-12-12 00:58

Sajbyra у увето са като братя [smilie8]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 00:58

Ходихме на концерт миналия месец. Народа сума ти пари платил за билети, обаче не слуша въобще какво става на сцената. Три пращат месиджи къде са. Четирима постват статуси на фейсбука че са отишли на концерт. Една особено напредничава си снима ай пада с ай фона. Три баби четат жълти романи, виртуални. Чува се едно цъкане на бутони, едно електронно сияние също така разпръсква тъмнината на залата. Приказна ситуация с две думи. [smilie18]

 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 01:01

Тва на концерт на Преслава в Уисконсин ли се случва?
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 01:03

Едва ли [smile]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 01:05

Опитай се да си спомниш на какъв концерт си ходила все пак де, ясно е, че си била заета в презрение на хората около себе си, но можеш да се позамислиш малко [smilie5]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: ntonev   
Дата:   09-12-12 01:06

Дъмбълдоре - и за това са виновни технологиите, а не невъзпитаните им потребители? Хайде да хвърлим модерните у -ва за сме възпитани? ... понякога светогледа ви прави лоши шеги... [smilie7]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-12 01:28

[smilie18]

Превъзходство


И да ми говориш на вие ей!!!


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 01:30

Не знам какво възпитание търсиш в наркомани. То дрогата тегли силно, не само възпитание, ами и всякакъв здрав разум изчезва, когато си хукнат на нещо.

Повече ме интересуват дилърите всъщност, тези, които изкуствено създават търсене на всякакъв вид противоестествени и нездравословни наркотици. Ето, имаме цяло поколение, че даже и няколко, от електроннo и виртуално зависими.



Публикацията е редактирана (09-12-12 07:41)
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 01:40

Ти си много сложен образ, нещо средно между професор Вучков и Димов от Лас Вегас [smilie18] Но в женски вариант.
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: ntonev   
Дата:   09-12-12 01:42

Аз утре ще взема да ида на лекар... изведнъж спрях да разбирам какво ми говориш...
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 01:48

Автор: CyberGene
Дата: 09-12-12 01:05

Опитай се да си спомниш на какъв концерт си ходила все пак де, ясно е, че си била заета в презрение на хората около себе си, но можеш да се позамислиш малко [smilie5]



Концерта беше джаз импровизации върху персийска музика и поезия, за университетска публика. И да, трудно можеше да се чуе какво се свири на сцената, сред цялото това кликане на бутони и светкане на екрани.

Презрение не е точно емоцията, която обхваща човек в такава ситуация. По-скоро е нещо между страх и загриженост. За менталното състояние на човечеството.

 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: CyberGene   
Дата:   09-12-12 01:51

Вечер сигурно плачеш за съдбата на човечеството [smilie2]



Публикацията е редактирана (09-12-12 01:51)
 Re: Лей Джун и Xiaomi
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-12-12 01:58

Автор: CyberGene
Дата: 09-12-12 01:40

Ти си много сложен образ, нещо средно между професор Вучков и Димов от Лас Вегас [smilie18] Но в женски вариант



Тук един много бърз анализ на цялостното ти форумно творчество: димов фигурира в почти всичките ти постове. Той е естествения ти враг, на едно ниво сте.

Да се опитва човек да си обясни по-сложни явления с по-прости е нормална структура на човешките познавателни процеси. Така че не се обезсърчавай, продължавай в тая насока. [smile] [smile] [smile]

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.