Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: lrn   
Дата:   25-11-12 19:07

Пиша ви по повод подновяване на застраховка пълно автокаско, което за мен е задължително предвид лизингов договор.
Накратко през годината имах две ожулвания на вратите и единия праг, които се отстраниха в оторизиран сервиз. Дотук добре. Обаче пращат ми оведомително писмо, че видите ли щом има две или повече нерегресни (?) щети то застрахователя ми вдига премията с 30%. И това го нямам в договора сключен при пнастоящата застраховка. Та засега смятам да пиша до надзора и ако мога да сменя застрахователя, но ако имате по-добри идеи ще съм балгодарен да споделите.
Какво излиза на практика със застраховката - аз плащам все едно предварително на сервиз за евентуални услуги в бъдещ период. Тези услуги са извършени и то на стойност по-малка от застраховката, т.е застрахователя все пак е реализирал печалба. И НАКРАЯ на СКАПАНИТЕ ДЖЕНЕРАЛИ трябва да си платя и ремонта със това завишение, защо - защото съм вързан с лизингов договор. Това сигурно го има само в нашата мила родина.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: shtukov   
Дата:   25-11-12 19:18

Проблема е в лизинговите договори. Затова ги избягвам, поради подобни причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: diandimov   
Дата:   25-11-12 19:37

Не знам за лизинга, но е нормално ако купиш кола на изплаща е да те задължат да имаш застраховка.

Нормално е също застрахователя да ти дигне премията ако имаш инциденти - защото те смятат за рисков шофер.

Нормално е също ВСИЧКИ застрахователи към които се обърнеш да знаят за тези инциденти и да ти искат повече пари.

Навсякъде по света е така.
Спи спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: Ondine1   
Дата:   25-11-12 19:49

Можеш да си смениш застрахователя независимо,че си на лизинг,питай си лизинговата компания с кои фирми още работят.
п.п.аз лично съм си сменяла моя ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: ejko   
Дата:   25-11-12 20:05

Аз не разбирам от тези лизинги, но мога да ти кажа, за регресния иск. Това е обратен иск. Регресен иск има застрахователя към лицето причинило щетата.
Нерегресна щета явно казват на щета, където няма виновник, от когото да си вземат парите, след като ти изплатят на теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: Vinsent   
Дата:   25-11-12 20:17

Навремето купувах две поредни коли на лизинг и ми излезе доста изгодно. [smile]
Лизингодателя, понеже застрахова много голям брой автомобили, ползва преференциални условия при застрахователя. Та двете ги взех по следната схема: купувам на лизинг, на първия-втория месец изплащам цялата сума без $100, т.е. оставам условно на лизинг до края на 3-годишния период, без лихвите за лизинга и с ниска застраховка. Така колите ми излизаха по-евтини отколкото ако ги купупувах без лизинг. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: Krassy   
Дата:   25-11-12 20:27

Имах оправяне на някои неща със застраховател и се получи така, че получих справка за последните 4 години...

Застрахователя губи средно от 200 до 400 лева на година от моята полица [smilie7]

Мистика...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: lrn   
Дата:   25-11-12 20:47

diandimov написа:

> Не знам за лизинга, но е нормално
> ако купиш кола на изплаща е да те
> задължат да имаш застраховка.
>
> Нормално е също застрахователя да
> ти дигне премията ако имаш
> инциденти - защото те смятат за
> рисков шофер.
>
> Нормално е също ВСИЧКИ
> застрахователи към които се
> обърнеш да знаят за тези инциденти
> и да ти искат повече пари.
>
> Навсякъде по света е така.
> Спи спокойно.

Нормално е да ме задължат колата да се застрахова - тук съм съгласен.
Не е нормално застрахователя да ми дигне премията толкова колкото са били и щетите и не само че не е ненормално ами си е чист рекет. Ми закаккво ми е това шибано каско тогава ?! Нестига, че плащам предварително ами и после излиза че си плащам и ремонта.

А и за капак още преди да е изтекла застраховката трябваше да преведа 60 лв. на същия застраховател, защото имало щети.

Не е нормално застрахователите да таксуват стари инциденти при положение, че им представям кола в отлично състояние.

И последно - изобщо по света не така. Пример - приятел застрахова 8-10 годишно пежо в Германия и на път за България го удрят в Румъния отзад. Щетите са счупени стопове и броня. Докато се е прибрал в България в сметката са му преведени 2000 евро. Не помня колко му беше премията но едва ли е над 500 евро.

А бе някой застрахова ли си колата изобщо по желание ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: Славов   
Дата:   25-11-12 20:54

За тез 2000 евро, са зи взели поне 2500 от виновния,едно е да те ударят отзад, застрахователя ще си вземе парите от виновния....
А за една година 3 щети, дано да е лощ късмет.
Семейната кола дето се кара и от двамата със съпругата ми всеки ден, за 4 години няма н ищо по нея /чука на дърво/...
Верно застрахователите са измекяри, ама и 3 инцидента за година...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: jivkojj   
Дата:   25-11-12 20:57

фактически доколкото знам в целия цивилизован сват е така - ако нямаш инциденти застраховката ти пада и обратно - при произшествия се вдига. Това важи и за каското и за гражданската. Много добра практика, защото кара хората да са много внимателни, ако не искат да плащат 150% от застрахователната сума. Обратното - ако нямаш произшествия по твоя вина - застрахователната сума може да ти спадне и до 30% от реалната, за която е оценена колата.

А и за капак още преди да е изтекла застраховката трябваше да преведа 60 лв. на същия застраховател, защото имало щети.

Това също е част от договора ти. При инцидент да платиш 60 кинта самоучастие. Ако при сключване на застраховката се упомене, че не плащаш нищо при инцидент, то тогава застрахователната сума е по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: analgina   
Дата:   25-11-12 21:04

И аз не знам от какво се оплакваш? Застрахователите нямат против, когато имаш щети, за които има виновен, който е различен от теб. Те си търсят парите от него. Когато сам си причиняваш щети е нормално да ти искат повече кинти. Защо си мислиш, че ще дадеш едни 1000 лева и после можеш да си очукаш колата сам, защото не внимаваш, или не умееш да шофираш?
На мен пък ми направиха отстъпка за една година без щети [cool]



Публикацията е редактирана (25-11-12 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: lrn   
Дата:   25-11-12 21:35

А бе нещо не мога да ви разбера като казвате че е нормално! Разбирам да ми вдигнат премията, ама с 30% [smilie10] ?! Ей затова му викам рекет. Значи при инцидент - бам 30 до 50%, а ако карам внимателно някакви мижави 5%!
А тези 60 лв. си ги платих без да мрънкам. Черно на бяло го има в договора.
И как ще му вземат на потърпевшия 2500 евра, като и той има застраховка, аааааа от другия застраховател. Интересно той откъде взима парите [smilie5] ?!



Публикацията е редактирана (25-11-12 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: TODD   
Дата:   25-11-12 21:46

А колко спокойно спи човек като няма нито лизинг нито каско ... [cool] [cool] [cool] [cool]

Нито разправии с чиновници ... безценно !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: analgina   
Дата:   25-11-12 21:49

Ами от такива като мен, които не са имали щети цяла година. Дано и занапред да нямам (чукам на дърво).

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: marrio31   
Дата:   25-11-12 21:56

мдаа,верно безценно
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: Славов   
Дата:   25-11-12 22:00

Аналгина

Тодор

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: diandimov   
Дата:   25-11-12 22:37

Ако има виновен освен теб, застрахователите взимат парите от него.

Аз преди годиниимах катастрофа, не бях виновен изобщо, моята кола отиде цялата за скрап, но... мексиканеца който беше виновен, се оказа без застраховка в момента, или нещо такова.

МОЯТА застрахователна компания плати колата на банката, плати и на нас няколко хиляди, защото имахме пълно покритие.

Обаче... след това, та може би и досега, месечната ми вноска е малко по- висока от нормалното, защото тъпите застрахователи все отнякъде трябва да си вземат парите...

[smilie21]

Не обичам застрахователите, защото диктуват всичко и във всяка сфера на живота, но пък и без тях не може. Те са просто частот света, това е.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: georgivelev   
Дата:   25-11-12 22:42

Кофти са Дженерали, с предната си кола бях при тях. Направили са си статистика, хората, удрят с тухла по главата провинилите се. За миналата година имах 3 щети - и трите на паркинг - и ми готвеха 50% бонус малус, само че аз ги финтирах и се възползвах от байбека на Пежо и смених колата, а с това и застрахователя.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: lrn   
Дата:   26-11-12 09:49

Значи пак да обобщим:
Човек си застрахова колата за вероятността той или някой друг да му я повреди. ПЛАЩА затова предварително. И накрая какво се оказва - че наглите педераси те наказват защото тази вероятност е станала действителност. И най много ме е яд защото сумата ремонтите по двете щети не надхвърля премията.
Много ми е интересно дали Дженерали щяха да са толкова нагли ако не бях задължен да правя автокаско ?!
Цялата работа така мирише също като с произволите на мобилните оператори. Ама много са мазни когато даваш парите. Ние това ние онова, а после като ти влезе дълбоко и няма мърдане...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: brutas   
Дата:   26-11-12 10:03

Смени застрахователя. Аз съм при Алианц от 4 години (нова лизингова кола). За този период съм оправял 3 -4 пъти различни драскотини + смяна на предно стъкло и лайстни. Всичко това НЕ бяха регресни искове. Цената на застраховката никога не ми е увеличавана, а напротив - намалява (заради остаряването на автомобила).
Никога не са ми правили проблеми. Винаги са любезни и експедитивни.
[smile]



Публикацията е редактирана (26-11-12 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: ivjordan   
Дата:   26-11-12 11:10

Това е тенденция, която трябва да стане задължителна, но още има организационни проблеми.
Навсякъде по света действа система "Бонус - Малус", само тук разни дребни кавги между застрахователите пречи да се въведе напълно. Реално действа само ако подновяваш при същия застраховател, но не и при миграция към друг. На запад няма такъв филм - имаш ли щети, застраховката ти поскъпва навсякъде. Обратно, ако нямаш - поевтинява навсякъде.
Дженерали са некадърна компания по принцип, но в случая е станало нещо съвсем в реда на нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: ejko   
Дата:   26-11-12 11:30

поскъпва при щети, но за следващия застрахователен период, с други дума за другата година... А защо са му искали 60 кинта, за да му изплатят щетата не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: ivjordan   
Дата:   26-11-12 11:52

Защото вероятно е имал калкулиран предварителен бонус, който става изискуем само при настъпване на щета. При Булстрад, мисля, е така.
На Дженерали не съм им чел общите условия напоследък, а и колата, като лизингова, вероятно е по специални условия, но предполагам, че случаят е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали -как да се справим?
Автор: asahi   
Дата:   26-11-12 12:30

Трябва да се четат договорите и Общите условия. Никой не крие информацията.

Има и застраховки със самоучастие - примерно щета до 200 лева плащаш сам, над 200 лева ти плащат горницата. Обикновено са по-евтини. В България не знам дали има.

Отговори на това съобщение
 Re: Рекетьорите Дженерали - как да се справим?
Автор: lrn   
Дата:   26-11-12 13:52

ivjordan написа:

> Това е тенденция, която трябва да
> стане задължителна, но още има
> организационни проблеми.
> Навсякъде по света действа
> система "Бонус - Малус", само тук
> разни дребни кавги между
> застрахователите пречи да се
> въведе напълно. Реално действа
> само ако подновяваш при същия
> застраховател, но не и при
> миграция към друг. На запад няма
> такъв филм - имаш ли щети,
> застраховката ти поскъпва
> навсякъде. Обратно, ако нямаш -
> поевтинява навсякъде.
> Дженерали са некадърна компания
> по принцип, но в случая е станало
> нещо съвсем в реда на нещата.


Би ли цитирал малко повече конкретни данни къде е това "навсякъде по света" и колко, защото така казано е много общо и манипулативно звучи. И кое е справедливото когато малуса ти е между 30 и 50%, а бонуса някакви мижави 5% ?

За системата бонус-малус никъде нищо не пише нито в лизинговия нито в застрахователния договор.

И изобщо как може да се твърди, че е нормално, че когато застрахователя няма от кой да си вземе парите ти вдига толкова премията, че излиза, че все едно реално съм си платил ремонтите, т.е никаква файда от каското (сори за "че"-тата).



Публикацията е редактирана (26-11-12 14:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.