Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безвентилаторна видео карта?
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-05-12 22:35

Здравейте,
Мисля да си обезшумя малко десктоп ПеЦе-то та се оглеждам за безвентилаторна видео карта. За сега съм се спрял на тази: GeForce GTS450 DIRECTCU Silent. Мисля че ще ме устройва като цена и производителност - вярно не е по-добра от текущата която имам но поне ще е тиха.

Понеже не съм много в крак с модата и моделите кажете дали е читава за парите си и има ли нещо дори и малко по-скъпо което да дава по-добра производителност.


Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: asahi   
Дата:   09-05-12 22:37

На дъното нямаш ли си карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: promis   
Дата:   09-05-12 22:40

И аз уж се оглеждам за нещо такова, че много шумят с тия малките вентилаторчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-05-12 23:02

Имам вградена на дъното (Gigabyte G41MT-S2P) ама е мега зле. Става само за 2Д. Иначе имам една Ати ХД 4850 която е пак около 1300 точки по videocardbenchmark.net и е доволно - старкрафти, нфс-та всичко върви на макс. Само последните игри от рода на Рейдж не движат.
Та затова казвам че тази ми е ок като производителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: asahi   
Дата:   09-05-12 23:10

Ама ти за игрички ли? Що не каза в началото?

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: diandimov   
Дата:   10-05-12 04:46

Аз съм с GT (нещо) 470, шума на вентилатора се получава от допира на корпуса на вентилатора с корпуса на видеокартата.

И понеже на моята видеокарта вентилатора се отделя за да може да се чисти, съм го монтирал един сант далеч от корпуса на картата. Виси на тиксо. И не шуми.

А иначе видеокартата под вентилатора има медно оребряване и медни тръби некви, не й пречи...
Пък и по разписание май до 90 и колко градуса издържаше...

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-05-12 10:34

Май намерих малко по-бърза за кажи речи същите пари: Gigabyte GV-R677SL-1GD Radeon HD 6770

На тази и дават 1749 G3D Rating което си е повечко от 1410 за GeForce GTS 450.

Между другото има и Асуска такава (Radeon HD 6770 Silent).
Коя е по читава Асуската или Гигабайтската?



Публикацията е редактирана (10-05-12 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: fizo   
Дата:   10-05-12 10:38

GeForce GTS 450

Тук ще я намериш и ще я сравниш с другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: vinse   
Дата:   10-05-12 10:39

При радеоните обикновено се бере ядове с драйвърите (ако играеш игри). Огледай дали няма да намериш някоя карта от 5-та серрия на Nvidia, която да е с прилична производителност, май имаше Nvidia 540 без вентилатор. Ама да знаеш, че за обезшумяване на РС не се почва от видеото ами от захранването и вентилатора на процесора [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: asahi   
Дата:   10-05-12 10:50

Локалният вентилатор на картата заменя по-обемистия и скъп охладител.
И да е безвентилаторна картата тя ще отделя топлина, която вентилаторите на кутията трябва да изведат навън. Това означава голям дебит и оптимизирани въздушни потоци, а и двете са шумни.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: promis   
Дата:   10-05-12 10:52

На моето ПС имам 4 големи вентилатора и 1 малък. Малкият шуми поне 3 пъти повече от останалите взети заедно и е точно на видеокартата.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-05-12 10:59

Тази Нвидиа 540 не е ли много слаба? Гледам много нисък резултат и дават - само 724?

А за Ати-тата и аз не ги долюбвам особенно. На мойто Ати 4850 уж слагах бета драйвери, уж специално за Рейдж и пак същата мацаница. Като се завъртиш и текстурите се пикселизират и трябва да мине половин секунда да се избистрят.

А за кутията знам. За сега съм си взел кутийка за диска по-нататък ще се вземе и безвентилкаторна кутия, с безвентилаторно захранване и пасивен охладител на процесора. Харесал съм ги вече просто са малко повече $$. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-12 11:42

За такава цел новата Sapphire HD 7750 Ultimate e подходяща, икономична и с пасивно охлаждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-05-12 14:11

realnoncho : тази звъчи интересно заради ниската консумация (55W TDP). Гъдела е дали ще е съвместима с моето дъно (Gigabyte G41MT-S2P) и процесор(SL9S5 INTEL CORE 2 EXTREME X6800 2.933Ghz/4M/1066 SOCKET 775) понеже пише че е PCIe Gen 3?

Отговори на това съобщение
 Re: Безвентилаторна видео карта?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-12 14:58

Няма проблеми че е PCI Express 3, това е означение за пропускливостта на PCI шината(слота си е същия). Консумацията не минава и пиково 50W, нормално натоварване при игра към 30-35W и затова няма да има никакви проблеми с прегряване - картата е перфектно безвентилаторно решение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.