Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 08:22

Сготвена с прясна риба, с подходящите подправки, в голям казан, с огън на открито. Страшна работа - върви с ракия, вино и бира. Нещо ми се е прияла пак, ама не мога да готвя добре, пък и жената не знае рецептата. Имахме една позната майсторка дето я приготвяше, ама замина за Англия. Кой знае кога ще се върне?
Няма ли някои майстори или майсторки дето си падат по рибената чорба, да измислим нещо а..?
Дървата, огъня , казана, прясната риба и подправките от мен. Дето се вика и пиене ще се намери, само работата да стане..
Аман от пържоли, кюфтета и кебапчета..
Ай помагайте, че трудно се издържа на глад..


Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: diandimov   
Дата:   09-03-12 08:32

Убавите манджи в голям казан не стават...

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-12 08:35

Точно обратното е, Димов [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: asahi   
Дата:   09-03-12 08:36

Чорбите са два вида:
- много видове риба, умерено подправки - морски вариант;
- един-два вида риба, мног подправки - речен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 08:37

Димов ти в казарма не си ли бил бре! Или поне на голямо събитие с голям казан..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 08:38

Визираме сладководния вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: universum   
Дата:   09-03-12 08:40

Чорбата с дунавска риба е с риба каквато се е хванала, може и само шаран или само бяла риба и подправка девесил, и сол. На брега на пясъка с върбови дърва щото такива има.
Не знам какви са тези много подправки ама при нас рибарите така я правеха едно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: diandimov   
Дата:   09-03-12 08:42

Да кажа по друг начин: хубавите парфюми само в малки опаковки идват.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-12 08:49

Имам няколко познати рибари, вълшебници по отношение на рибената чорба, обаче те сладководна риба не кусват. Пък и техния вариант е различен, както казва Асахи.

Димов, между храната и парфюмите има малко разлика, не мислиш ли? Пък и на мен ми се струва, че и парфюмите май не ги забъркват в шишенцата. Сготвеното в казана после се разсипва в малки купички

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: asahi   
Дата:   09-03-12 08:49

Специално за готвенето в големи количества става по-добре. Има гозбим които в домашни условия просто не стават или не е оправдано да се почват. Пример е сосът деми глас.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 08:55

То ако за собствена или семейна употреба, аз ще намеря начин да си я направя чорбата. Тук номера е да забъркаме един голям казан, пък да видим дали ще ни се опре.. И апаратите в раниците поне докато сърбаме, че много капе чорбата..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: dinkoff   
Дата:   09-03-12 09:02

Свищовски вариант: 7 (седем) вида дунавски риби, вода от реката, лук, морков, сол, черен пипер, целина. Чорбата се прави основно от главите и опашките на рибите. Вари се на бавен огън.

едит: НЕ се застройва.



Публикацията е редактирана (09-03-12 09:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-03-12 09:07

Естествено че не се застройва! Застройката при рибената чорба е някаква модерна измишльотина, нямаща нищо общо с автентичните рецепти.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 09:10

Само с рецепти и продукти няма да стане работата. Тая работа си иска майсторлък.


Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: dinkoff   
Дата:   09-03-12 09:14

harvester_vn не знам колко е модерна, ма `90 година в Созопол един готвач искаше да ме бие, защото върнах чорбата като я видях застроена [smilie18]

shtukov вярно е. Можеш да разчиташ и на късмета на начинаещия [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: MiTaka   
Дата:   09-03-12 09:18

Когато рибената чорба СЕ застрои с яице и мляка става мнага вкусна![smilie24] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: MiTaka   
Дата:   09-03-12 09:25

Прееди години ходихме с приятели на Дунава за риба с преспиване.Ловихме риба и пихма бира до здрачаване.Естествено решихме да си направим рибена чорба, бяхме екипирани с голяма тенжера и подправки.Направихме я хапнахме и ...пихме още бира!
На сутринта готвача разбра че вместо ориз е сложил в чорбата белите си червеи![cool] [cool] [cool]
Но пък чорбата беше страашно вкусна![beer]
Така че, експириментирай, няма страшно!

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: dinkoff   
Дата:   09-03-12 09:30

MiTaka На вкус и на цвет товарищей нет [cool]


А за ориза [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: alsash   
Дата:   09-03-12 09:35

....гадно е да има скумрия в чорбата [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 09:41

Нямам никакво намерение да ям чорбата сам, или заедно с майстора. Ще ми се всеки дошъл мераклия да може да я опита /уточнявам-безплатно/. Тя е само повод да оставим клавиатурите на мира поне за малко, да се съберем, че тая зима дойде до гуша на всички. С две думи - да врътнем един форумски мохабет на открито, да изпратим студа и зимата и да посрещнем пролетта и лятото..
Вкуса на чорбата е важен, но на мохабета по-важен..[cool]



Публикацията е редактирана (09-03-12 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: plamendoc   
Дата:   09-03-12 09:47

И със скумрия става има си чалъм, печена на скара да замирише на въглища и после в чорбата.На Ахтопол имаше едно геви-метал капанче ,съдържателя беше някъде от Дунава.Правеше майка му два вида чорба:1.Със печена на скара скумрия,моркови,целина,лук и 2.Със Сом като накрая добавяше смлени домати с мноого лют пипер

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: мара   
Дата:   09-03-12 09:51

ааа, тва капанче с металиката, над плажа?
щуков, кво го дават времето тия дни?

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: langel   
Дата:   09-03-12 09:51

Вариантите за рибена чорба са неизброими. Зависи с какво разполагаш. Рибена чорба не се застройва, това е категорично!

Много вкусна става с черноморска риба плюс глави от големи речни риби, както и обратното.

За скумрията - по принцип да, обаче я пробвай със скумрия на скара, останала от снощния запой, с добавка от прясна цаца за плътност[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: bleki1   
Дата:   09-03-12 09:54

Защо ли се сещам за бай Пешо на нос Шабла...еххх

Отговори на това съобщение
 Re: Рибена чорба
Автор: shtukov   
Дата:   09-03-12 09:58

Айде, отивам да видя расте ли рибата. Издирват се майстори, но поканата да опитат чорбата е към всички съфорумци. Който не знае за къде става въпрос, може да провери
тук

Датата, размера на казана и подробностите се надявам да бъдат уточнени в процеса на развитие на темата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.