Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Емулация на MAC
Автор: Vinsent   
Дата:   01-02-12 08:25

Някой правил ли е това на ПС-то си?
Ако е "да", споделете впечатления.

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: navy   
Дата:   01-02-12 11:32

Емулация или инсталация на МакОС - демек - хакинтош?

Много са слагали макОС, за настолна машина има много резон... но за нотбук не си струва толкова... мое мнение [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: chipsy   
Дата:   01-02-12 12:34

Под емулация виртуална ОС ли разбираш или инсталация? Аз съм инсталирал наскоро на две с1155 системи, всичко работи на 99%

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: evelinster   
Дата:   01-02-12 12:55

https://photo-forum.net/static/forum/2012-02/satq6040.JPG
http://farm4.staticflickr.com/3232/2971657795_d0bb27f7a5_z.jpg


става, ама нави не знам как се е сдържал да не каже, че без готиния хардуер няма смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: navy   
Дата:   01-02-12 13:06

Евелине, да не се окаже, че си още един от този форум получил комплекС от моята личност [smilie7]

Чети какво съм написал... - за настолен ПС има голям резон!

Иначе в Макбук Про-то са съчетани много неща, от които софтуера е само една част... хардуера НЯМА как да го инсталираш! И не говоря за ЦПУ и памет... [smilie7]



Публикацията е редактирана (01-02-12 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: mike74   
Дата:   01-02-12 13:17

Става, но не винаги на 100%.
Какво имам в предвид - аз бях инсталирал Snow Leopard на домашното ПЦ, вървеше ПОЧТИ всичко но разни дребни но дразнещи неща не работиха. Примерно не ми работеше микрофона, разпознава иначе звуковата карта, звук излиза без проблем но вход - нъц. Елементарното последствие е беше че не можех да ползвам Скайп, просто нямаш микрофон и не могат да те чуят [smilie5]
Другото дребно нещо беше че не можеше (или по-скоро аз не можах да го преборя) да буутва от харда. Трябваше да буутвам от ЦД с iBoot и от там да буутне вече инсталирания Мак от харда.
Разни такива нещица.
И говоря за горното в минало време защото просто не ме грабна Мак-а, не видях нищо чак толкова впечатляващо което да ме накара да продължа да го ползвам. А и след един ъпдейт просто отказа да буутне изобщо. Така че - да, интересно е човек да го види, да го поръчка но ако наистина му харесва е може би най-добре да си купи накрая истински Мак, да си му върви всичко и да не му умре при някой ъпдейт [smilie5] [smilie5]

На който му се занимава пише в Гугъл HACKINTOSH и намира стотици ръководства и описания как се прави.



Публикацията е редактирана (01-02-12 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: navy   
Дата:   01-02-12 13:28

На мен ми допадна идеята на ОС-а и начина, по който работя с видео и графични изображения... както файлова система и организация.

Толкова бързо и свикнах, че като седна на домашният ПС с Уин 7 ми е малко терсене...

Нито Уин 7 е по хубав, нито ОС Лайън е по хубав, просто са различни и пасват на различни хора [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-02-12 14:01

Прочетох "емулсия на мас" ... бах кво ли ше готви!?

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: El_Fuego   
Дата:   01-02-12 14:34

Пак си по-добре, щото аз първо прочетох "еякулация на МАС" и погледнах дали темата не е на нафтича.

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: navy   
Дата:   01-02-12 14:37

[smilie21] [smilie25] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: chipsy   
Дата:   01-02-12 14:47

Между другото на дъна на Гигабайт лъвчето много лесно се инсталира чрез http://www.kakewalk.se/



Публикацията е редактирана (01-02-12 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: ivodam   
Дата:   01-02-12 14:52

Навухо, да си кажем нещата по мъжки: бил си впечатлен от многомерните епълски пространства, предлагащи невероятни възможности за функционалност и продуктивност. [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: navy   
Дата:   01-02-12 14:55

цъ, има време. ще го разбереш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: ipolit   
Дата:   01-02-12 17:54

Имам едно малко лаптопче - Dell Mini 9 на 100% хардуерно съвместим с Leopard и Snow Leopard. Всичко му работи, само се променя bootloadera. Жената го ползва с Мак 2 години, ама сега е с Убунту и е по-доволна. Вече ми се вижда малко остарял тоз мазен интерфейс, Юнити и Уин7 са по-напред, поне според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-02-12 17:57

фамилията ти окотюрие ли е?



Публикацията е редактирана (01-02-12 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: sherbit   
Дата:   07-02-12 08:54

Пробвай с VirtualBox, читаво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Емулация на MAC
Автор: Vinsent   
Дата:   07-02-12 11:13

Благодаря за многото мнения и препоръки! [thankyou]
Да поясна - трябва ми МАС операционна система, тъй като програмата, която ще ползвам изисква това. А когато се уверя, че това ми върши работа, просто ще си купя някакъв МАС, вероятно Macbook Pro.

Все пак, имам Dell XPS с двуядрен процесор на 2,4 ГХц и ако мога примерно на драйв Д да инсталирам MAC OS, това би ме удовлетворило на този етап максимално. Вероятен проблем са драйверите, но ще се търсят.

А иначе ей така за кеф бих си взел един Macbook Air - много ме кефят! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.