Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дънце за i5-2500K ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-10-11 10:58

Здравейте,
Чудя се какво дънце да си взема за i5-2500K?

Гледам продават се из амазонта някакви бъндъли със ASUS 1155 P8P67-M PRO REV 3.0 M-ATX дето пише че може да се клоква до 4.4 GHz.

Има ли смисъл от такова дънце за 106 паунда или може да се намери нещо по евтино което да държи същите честоти?


Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-11 11:18

в UK ли си?
За какво ще ползваш компира, кажи малко и за останалите части?
Дъното не е точно идеалното, но те тея процесори ходят на 4,4 с почти всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-10-11 11:30

В България съм си - но не виждам защо да не си взема от УК ако има смисъл. Имам едно ПЦ (съвсем домашно непретенциозно Asus P5PЕ-VM и Celeron D на 3.2Г) дето е вече на 5 години и плаче за ъпгрейд.

Мисля че кутийката, захранването(450 ватово.. май Фортрон) и разните дреболийки ще живеят. Та за начало мисля да си взема дънце с процесор и памет. Малко по натам и диск (евентуално и втори ССД за системен) и някакво по сностно видео.

В момента имам други приоритети за харчене на пари но постепенно мисля да си обновя ПЦ-то че много ме дразни скоростта за обработка на Роу файлове.


Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: e-mil   
Дата:   31-10-11 11:43

1.
P8P67-M PRO е формат micro ATX. Може да ти дойде тясна за достъп, ако и накачиш повече неща + голям охладител за овърклока.

2.
Има само 2 порта USB 3.0, а устройствата по този стандарт вече поевтиняха. Само след година вече няма да ти стигат.

3.
Зависи също, кога планираш следващ ъпгрейд. Вече има дънни платки с PCI Express 3.0... или поне така твърдят производителите. Asrock, MSI и Gygabite имат по няколко такива платки (различават се по това, че имат "Gen3" или "Generation 3" в името). Асус тепърва ще извади няколко модела. Така че може би трябва да обмислиш плановете си за следващите няколко години, когато вече ще има достатъчно видеокарти за този слот.

4.
Догодина ще излязат процесорите IvyBridge, за които се твърди, че ще може да се пуснат на чипсети P67, H67 и вероятно Z68, само с ъпдейт на BIOS-a (тоест вече UEFI, който ще замести сегашните BIOS-и). Което означава, че в даден момент ще ъпгрейдваш с някой от тях. Затова е добре да провериш дали ще имаш проблеми с флашването при конкретния модел дъно, което избереш.


Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-11 11:49

Щом не си в Англия няма смисъл от този пакет. Той е същите пари и в България поотделно.
Фортроните напоследък не са от добрите захранвания, та не е лошо да помислиш и за него, още повече че ако имаш и видео, или мислиш да слагаш нещата клонят към задължително.
Ако ще гониш клок, дъното да е с по-стабилна захранваща схема. P8P67 PRO примерно, ако ще ходиш на p67 чипсет и държиш на Асус. Асрок изглежда извадиха читава серия и май са най-продаваните поне у нас, на парите на това което искаш от ук е z68 extreme3 gen3. То тука нещата малко опират и до видеото което ще слагаш/ще има ли такова?



Публикацията е редактирана (31-10-11 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-10-11 12:52

Тея неща от бъндъла ги има и индивидуално сборно за 318 Паунда (към 715 лв) + някакъв шипинг там.

Захранването се оказа Chieftec 450 вата (GPS 450AA-101A) - ще да трябва да може да ги кара според мен.

Видеото ще е нещо на Нвидия за под $100 колкото да има - като начало вграденото.

А колкото до кога - мисля да изтика още 5 години с този хардуер. Не съм вманиачен в честите ъпгрейди чак толкова. Просто искам дса взема нещо дето ще си струва за момента и ще е читаво за 2-3 години.

Това дънце има някакви много PCI-E слотове които ми се виждат леко безмислени, та може и да се смъкне и от него предполагам.


Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-11 13:41

Аз тия дни ще си сглобя една машина с този процесор и Asrock Z68 Pro3, прегледах и реших че повече от дъното не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-11 13:47

Вграденото видео не можеш да го ползваш с p67, ще ти трябва z68 чипсет. Колкото до многото слотове обикновено вървят с по-добрите захранващи схеми и ентусиастките дъна, а ти се каниш да клокваш все пак.
realnoncho и аз го бях загледал това дъно, но за разлика от p67 pro3 това е с доста по-слаба захранваща схема. Не знам защо така са решили да направят от асрок.

Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-11 13:58

Еми за да могат да го продават на ниска цена и ако искаш нещо по-добро да си вземеш от extreme серията. Мен ме устройва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-10-11 19:23

Хм явно ще да е Z68 чипсета тогава.
А каква е разликата между P8Z68-M PRO и P8Z68-V PRO

Тази втората май има някакво подобрено захранване.


Отговори на това съобщение
 Re: Дънце за i5-2500K ?
Автор: didesignbg   
Дата:   01-11-11 10:05

Определено втората, но има и версия P8Z68-V, която е същата като про версията, само и липсва файъруайъра и някоя друга лиготия, а е по-евтина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.