Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: djogata   
Дата:   05-02-11 12:35

Копенхагенският Университет е подал в полицията официален сигнал за документни измами, извършени от датският учен със звучното датско име Милена Пенкова (сещате се откъде е мамчето й) [smilie5]

Линк към статията (на датски...)

Накратко съдържанието на статията: мацката прави мозъчни изследвания, и доскоро е била нещо като изгряваща звезда - за много кратко време придобива голяма известност в научните среди. На 35 години става хабилитиран преподавател. Оказва се обаче, че е послъгала за някои от изследванията си върху мозъчни ензими. Още преди години други учени са имали съмнения над изследванията й, и комисията, оценяваща докторската дисертация, не е приела резултатите. Наложило се е външен екип от независими експерти да оценява дисертацията. Не намерили доказателства за измами, и на Миленчето й присъждат докторска титла.
Обаче преди 2-3 месеца най-накрая в университета "разплитат" историята - откриват, че част от документите, с които Пенкова доказва за провеждането на експериментите си, са фалшиви. За голям срам на ректора, който през цялото време я подкрепял..

Тук има малко инфо и на български:

http://dnesplus.bg/News.aspx?n=516930

Андрей Фърст дали е чувал за нея? Може да почерпи челен опит как да си "ускори" и "подобри" изследванията с мишки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: djogata   
Дата:   05-02-11 12:54

Хехеееее, а сега се зачетох как точно е станала историята. Не ви ли прилича на дежа-ву?


"Милена Пенкова е произвела фалшиви документи, които наглед са издадени от американска фирма. Документите служели за доказателство, че Пенкова е провела изследванията с мишки.

Обаче директорът на американската фирма Джон Кристър споделя, че никога не е чувал за Милена Пенкова. Неговата фирма също така никога е нямала представителство в Испания, където според документите са се провели изследванията.

При друг случай същата Пенкова обяснява "На 14 Май тази година сестра ми и майка ми претърпяха тежка автокатастрофа в Белгия, в резултат на което загубих много време в болницата, и специално за погребението". Оказва се обаче, че и майката, и сестрата са живи и здрави, а майката даже е канена на коктейли в университета."


Тази история не я ли чухме само преди няколко месеца в почти същият вариант? - Подправяне на документи, съпътствани с фалшива лична драма? - Тази Милена все едно е сестра с "бременната Калинка" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: asahi   
Дата:   05-02-11 13:00

Милена да си признае, че е Калина и да се свършва.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: мара   
Дата:   05-02-11 13:01

предполагам, че тва са качества, които съвсем не са национални. също така съм сигурна, че има бол подобни навсякъде в научните среди. и не само там. вероятно има и по-далновидни измамници, дето успяват да си скрият следите, а не да действат така нагло-аджамийски.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: ibk   
Дата:   05-02-11 13:03

Не откриваме топлата вода, спокойно.
За повече информация ви препоръчвам
BBC Horizon - The Dark Secret of Hendrik Schon (Nanotechnology)

Интересна история... човека почти взима Нобелова награда.


Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: danvan16   
Дата:   05-02-11 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: djogata   
Дата:   05-02-11 13:09

Маро, не искам изобщо да твърдя, че е национална черта.

Първо споделих историята просто като пример как някои неща може да ни компрометират - датски учен с такова име веднага събужда любопитство какъв е произходът й, и някои хора може да приемат българският корен като фактор в случая.

Но от друга страна журналистите абсолютно никъде не споменават български произход - тя си е родена и израстнала в Дания, така че историята си е датска.


А вторият коментар го направих, защото просто при малко повече четене ме изуми подобието на историите.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: jivkojj   
Дата:   05-02-11 13:10

Това, че го е направила не е толкова чудно. Много го правят. Аз поне съм свидетел на подобни фотошоп и корелдроу "изобретения" и "иновации".


Проблема е, че са я оставили да я хванат. В тея среди има злоба и предполагам възраста й е била също така фактор да привлече внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: atin   
Дата:   05-02-11 17:57

Млада жена-бандит, звучи възбуждащо

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: AndreyIst   
Дата:   05-02-11 18:18

Аааа, Джога, аз такива неща не уча. Ааа..
Утре заминавам за Дубай, ще имам доклад, но да взема да си понаправя малко иновации, че да ми пляскат повече след лекцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: Vinsent   
Дата:   05-02-11 18:19

Преди много години един колега написа дисертация. Той беше умен човек но много небрежен. Имал обаче лошия късмет да я дадат за рецензия на най-старателния преподавател на катедрата. И той открил, че на много места се цитират формули, изводи, резултати от изследвания, които въобще не съществуват... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Понеже беше виден партиен лидер това се потули, стана си човека ст.н.с. и после директор. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: krist   
Дата:   05-02-11 18:47

някой учудва ли го новината?[smilie8][smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: Ivodam   
Дата:   05-02-11 19:31

Аз затова си имам винаги едно наум, като вземе да дава акъл некое я юпи, я лабораторна мишка и да се бие в гърдите с чутовни подвизи зад граница, малко по-сериозно ако се разрови и му ( й) излиза далаверата, ама на кой му се занимава...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: samara   
Дата:   05-02-11 19:36

... абе, я ме светнете като бащата е датчанин, що е българска фамилията на момата [smilie8] ... да не я осиновил нещо, демек майката си е дошла с нея и фамилията [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: Prakticar   
Дата:   05-02-11 19:55

За мен не е трагедия. Такива шашми стават навсякъде. Нито сме по-лоши, нито по-добри от другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: djogata   
Дата:   06-02-11 00:08

Самара, ми датската Уикипедия казва, че рожденото име на момата е Милена Педерсен (Педерсен на датски е горе-долу толкова често срещано колкото Иванов на български), и по-късно го е сменила на Пенкова - не знам, може би техните са се развели, и тя е избрала името на майката?

Андрей, еми ако ти трябват повече ръкопляскания на конференцията в Дубай, вземай пример от Миленчето и действай [smilie5] [smilie5]


[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: danvan16   
Дата:   06-02-11 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: diandimov   
Дата:   06-02-11 06:20

Нищо чудно - до времето на Нютон науката и научната медицина са смятани за грях и пълно шарлатанство официално!

След това, та до наши дни, науката и медицината също се приемат за шарлатансво (но не чак толкова масово, и не съвсем официално).



[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еха, пак "придобиваме известност" (индиректно)
Автор: djogata   
Дата:   08-02-11 19:30

Мммм, случаят с тази мацка става все по-готин.

1) Частна фондация е дала 5.6 милиона крони (милион долара) безвъзмездно за закупуване на апаратура. Оказва се обаче, че от тях 400 хиляди са използвани за транспортни разходи (много от които сметки за такси), и 100 хиляди "представителни разходи, ресторанти и почивка". Също така значителна част е изразходвана за "парични обезщетения" [smilie5] [smilie5]


2) Момата е личен приятел с бившият министър на науката.
Дааааа, и през 2009-та министърът връчва награда за научни постижения в размер на 1.1 милион крони.... На същата сладурана [smilie5]
Също така в течение на 10 години въпросната Милена няколко пъти е подавала молба за спонсорство до независимият държавен фонд за научни изследвания, които й отказвали всеки път. През 2009-та министърът официално препраща на фонда анонимно писмо с 30 въпроса (най-вече политически нападки). Има информация, че е писано от Пенкова. [smilie21] [smilie5]


И това всичко се е случило в страната, която според Амнести Интернешънъл е най-малко корумпираната в света (смятайте какво е общественото мнение в момента - този екс-министър оттук нататък е политически труп)

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.