Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-01-11 00:02

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-01-11 00:03

Zoner Photo Studio за Windows са причината да имам все още винбоза дял на мака ми, толкова съм пристрастен към тая програма че вече ми е трън в очите :)

Като се абстрахирам от офисните нужди, в личен план ми трябват няколко много важни неща:

- да мога да локвам определен размер на снимка в определена позиция и да прелиствам със скроиране на мишката следващите снимки и без да излизам от тази позиция да изтривам ненужните снимки. Това като функция ми е топ приоритет.

- друго много удобно нещо, което не е фатално ако го няма е правенето на къстъм филтри за бач редактиране на снимки.

- трябва да кешира добре 18 МП джипези за да мога да работя лесно с прегледа на много снимки една след друга без да има забавяне. макчето ми е бързо, така че няма ядове от към хардуер.

Бихте ли ми препоръчали добра програма за МАК, която да отговаря на изброените критерии за да взема да го махна този уиндоус дял.

А, и да не забравя - защо на един външен сторидж диск, който е форматиран под NTFS не може да се копират на него снимки когато съм под мак, и обратно, диск форматиран под мак да не може да се записват на него снимки когато съм под уиндоус?

Това означава че преди да махна Win дяла трябва да намеря начин да прехвърля 500 гб бекъпи от изминалите 5 години от диска, да го форматирам под мак и после наново да ги зпиша ...

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Han_solo   
Дата:   29-01-11 00:43

програма за преглед на снимки под мак не ми е трябвала, но пък имам на лаптопа инсталиран "макдрайв" и нямам проблем с достъпа на мак дискове под уиндоус - и четене и писане

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: navy   
Дата:   29-01-11 01:11

Една уайрлес тайм капсула - рутер не е ли добър вариант? 300 мегабита малко ли е?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Han_solo   
Дата:   29-01-11 01:27

зависи от обема информация.... на моя лаптоп има eSATA конектор - закачам мак дискове и си работя всичко директно на външния диск... удобно е затова предложих такъв вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: aeobs   
Дата:   29-01-11 02:09

aperture?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: TonevJr   
Дата:   29-01-11 02:17

За пргорамка за разглеждане на снимки не знам, но на мен всичките ми дискове в момента на моя мак (хакинтош де) са НТФС и няма грам грижа, не трябва да го форматираш изобщо има един трик, които оправя всикчко! google NTFS-3G [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: navy   
Дата:   29-01-11 02:42

А с маковски формат перформънса не е ли най-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-01-11 12:02

TonevJr написа:

> За пргорамка за разглеждане на снимки не знам, но на мен
> всичките ми дискове в момента на моя мак (хакинтош де) са НТФС
> и няма грам грижа, не трябва да го форматираш изобщо има един
> трик, които оправя всикчко! google NTFS-3G [smilie3]

Батка, да си жив и здрав!!! [beer] [smilie5]

Инсталирам това и съм готов нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-01-11 12:07

aeobs, apperture не е ли тежка и коплексна програма за тая цел? Имаш ли опит с нея? За мен най-важното е прегледа на снимките по начина по който го описах или близък на него. Това с аперчура може ли да се прави?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: hristo1954   
Дата:   29-01-11 14:17

За преглед и малко обработка на картинки - XnViewMP. За работа от мак с NTFS - Paragon NTFS. NTFS 3G понякога затрива файлове и е бавна. За работа с HFS+ /файловата система на мак/- MacDrive.
Лично аз си държа един дял с боза, защото имам софт лицензиран само за боза, а някои програми irfanview, faststone viewer са само за уиндолс.


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Rebellious   
Дата:   29-01-11 14:17

Може. Но може и много повече. В общи линии е съпоставима с Лайтруума, но с различен интерфейс. Бързо му се свиква обаче.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: aeobs   
Дата:   29-01-11 15:29

Да, но няма да влизам в подробности. Ако имаш време свали си trail-а и поразгледай.
Скоро след това смятам, че ще се чудиш как си работил с нещо друго досега.
Най-доброто от управление на файлове + тяхната редакция в едно. Откакто излезе версия 3 фотошоп вече почти не се отваря. Като конкретно за най-разпространените видове обработка aperture се справя дори по-добре. Това говори достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: navy   
Дата:   29-01-11 15:30

То хората заради аперчър си купуват мак... вие ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Tonevjr   
Дата:   29-01-11 15:34

Не знам, аз не съм имал проблем нито с изгубени файлове, нито със скоростта последният месец.Просто го инсталирах и забравих.[smilie5] Надявам се и занапред да няма грижи (чук на дръвце) и просто съм доволен, сигурно има и алтернативи, но не ми трябват към момента.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-02-11 00:19

aeobs, наистина програмата е невероятна.
много въпроси имам, но ще си намеря отговорите им с времето. за 30 мин цъкане и тестване придобих достатъчно впечатления. Особено яко е работата с мултитъча, което ме кара да си мисля, че дойде времето да разкарам мишката в полза на тракпада, който наскоро пуснаха като отделен продукт, т.к. на лаптопа тракпада ми е мн по удобен за работа от колкото мишка.

значи ето моя work-flaw:

свалям с кабел директно от апарата RAW кадрите за деня/снимането с любимата ми Digital Photo Professional, като спазва къстъм именуването на файловете. От там давам бач конверт на файловете в джипег.

След като са готови отварям аперчър и давам импорт на папка, като му давам опцията импортни в оригиналния фолдър и вземи неговото име.

Ще ползвам аперчър основно за преглед и сортиране. По дефолт вкарва джипег и роу файла и ги третира като едно, като джипега е мастъра, тоест това е нещото което ти показва. При сортиране мога както е локнат зума да изтрия нещо от серията което не е добро с фн+мак дел. при горните настройки заминава и ненужния РОУ, което е супер.

След като съм сортирал и изтрил ненужните снимки мога да копирам/бекъпна въпросната папка на външен хард диск. При това няма проблеми че папката се е ползвала от аперчър и мога да си я изтрия след това директно през файндъра, нали?

Ако има нещо ценно като настройки или функции би ли споделил, да не си блъскам излишно главата. мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   01-02-11 09:04

work-flaw [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Rebellious   
Дата:   01-02-11 09:44

Шотландец,
Не виздам смисъла от гимнастиката, която правиш в началото с ДПП-то. Не че не става, но защо да е така усложнено, при положение, че същото можеш да го направиш директно с Аперчъра. След включване на кабела, аперчъра се отваря по подразбиране и ти дава превю на картата памет от апарата с възможността да избираш кои кадри, в кой проект и под какво име да ги импортнеш. Именуваш, ок-еваш и после имаш готов проект, върху който да продължиш работа. Това с предварителното импортване в gpeg-и не ми се струва оптимално като алгоритъм.
Това, което можеш да настройваш го разледай в " Preferences" на Apertur'a. Не е кой знае какво, бързо ще се ориентираш.[beer]



Публикацията е редактирана (01-02-11 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-02-11 12:24

да, видях че аперчъра ги може тия работи, но импортвам през ДПП, защото така или иначе процесвам всеки роу в джипег, който си остава с бекъпа на роу файла в последствие.

а защо правя джипези - за да мога бързо да прелиствам снимки когато сортирам. дори мак бук прото не вярвам в реално време да ми листва 18 мп роу след роу при преглед? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Rebellious   
Дата:   01-02-11 12:45

Ще се изненадаш, но да! Опитай просто.:-) Аз съм с Маcbook Pro, предпоследна генерация и нямам никакви грижи с прелистването !


Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-02-11 13:13

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

моя не е с кор и5,и7, пролет 2010 е генерацията му, дано стане! ще тествам и ако стане - чао джипези, привет свободно пространство на харда и бекъп хардовете :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: navy   
Дата:   01-02-11 13:14

С какъв макбук про си?

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: didesignbg   
Дата:   01-02-11 13:36

всеки нормален софтуер, чете (или поне има опция да чете) вградения в роу файла джпег. Съвсем нормално е да можеш да ги "прелистваш".

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: Han_solo   
Дата:   01-02-11 13:50

ShotlandetsaWildlife написа:

> [smilie10] [smilie10] [smilie10]
>
> моя не е с кор и5,и7, пролет 2010 е генерацията му, дано стане!
> ще тествам и ако стане - чао джипези, привет свободно
> пространство на харда и бекъп хардовете :)))
---------------------

какво правите бе хора... при мен на РС с Ирфанвю отварям 8 гиги роу файлове като тъмбнейли за 10-30 секунди, сто на сто има такава програмка и за мак...
а моя лаптоп е с 2,3Ghz процесор и 3 гиги рам + Уин Глиста - на 2 години машина

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за мак за преглед на снимки
Автор: gorbi   
Дата:   01-02-11 14:27

аха... още един глас за Ирфанвю, отваря Роу файл доста по-бързо от к`ъвто и да е джипег.... И то на нетбук с 1,6 процесор и 1Г Рам.... За големите батковци компютри - си ги отваря всичките РОУ на тъмбнейл - както колегата горе писа, за под 10 секунди на папка.... С комбинация от клавиши шарп, рисайз - за отрицателно време.....

Имам един двуядрен ноутбук, трябва да му открия някакъв Хакинтош за да видя какво могат и тия ios приложения, че ми е любопитно.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.