Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 20:37

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 20:37

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/eljj2371.JPG
http://www.vista-vision.net/photos/perki.jpg


Снимано от връх Исполин посока Бедек.
Разстояние по права линия - около 15 км.
В ляво паметника на вр. Столетов - Шипка. Централно на вр. Бузлуджа - едноименният паметник. Зад него на разстояние около 4 км. са перките, разположени по върховете Бедек и Атоло падало.
Снимано е от толкова далеко за да може да се намалят възможно най-много перспективните изменения.
Е, разбира се от връх Ботев с 400мм обектив щеше да е най-добре, но и в нашият случай се добива представа за огромният размер на тези 20 бр. перки поставени там. Паметника на Бузлуджа се губи сред тях. Толкова са големи, че заставайки под тях трудно придобиваш представа за размера.
Вече не обичам да ходя на Бедек, а ми беше любимо място за разходка и хапване на боровинки... Бученето на тези перки е отвратително :(

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: icikonti   
Дата:   17-08-11 20:47

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/mejc1102.JPG
http://media.snimka.bg/9203/024661897-big.jpg?r=0



Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 20:55

Е аз съм снимал от 'далечко' за да се добие представа за размера им.
Ето как изглежда шипченска стара планина и перките 'върху' нея [smilie7]

http://www.vista-vision.net/photos/perki2.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: serjy   
Дата:   17-08-11 21:25

някъде бях намерил че в България вече имат разрешене за строеж на 4750 ветрпгенератора, което означава че ако всичко това се построи в Стара Планина трябва да има перка през 70м. за мен това не е екология [smilie23]

и това беше миналата година, сега не знам колко вече са удобрените проекти [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 21:27

"някъде бях намерил..."
Ако наистина ще се притесняваш гледай да е по повод по-достоверна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: serjy   
Дата:   17-08-11 21:33

по сайтовете на правителството беше, не ми се рови сега, но който го интересува лесно може да намери тази информация

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-11 21:50

Асахи, жалкото е че цифрите са горе долу толкова. Разликата е, че не са толко получилите разрешения за инсталиране, а внесените искания за строеж на перки.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: Knartist   
Дата:   17-08-11 21:54

Еми, кат' се дърпа светът от нАуката и атома... ще го караме като първобитници [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: asahi   
Дата:   17-08-11 22:10

Аха, феноменът компоти-компютри.
Междувременно ДКЕВР коригира цената за изкупуване на ел. енергията и размести икономическите планове на инвеститорите.

Инак качили се секо на перка и иска ток да прави.


Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-11 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   17-08-11 22:58

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/fblm9049.JPG
http://i52.tinypic.com/2gvrhph.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:04

Не знам какво животно би обитавало района на Бедек при този постоянен шум от витлата...
Нито мечка, нито лисица, нито заек... нищо... а животинският вид там е богат. Или беше...
За птиците да не говорим.

Енергия... да си я заврат там де крушка не огрява [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: Diandimov   
Дата:   17-08-11 23:09

Ако планините бяха обявени за национални паркове или резервати, нямаше да има перки отгоре.

Иначе тези перки... Много са малко и са доста нарядко разположени. Според това което съм виждал тези 20 перки биха се събрали на 1/3 от сегашното място.

Не съм забелязал и да са шумни.
В Калифорния спрях да снимам едно поле с няколко стотин такива перки, и не се чуваше шум. Поне не и над обичайния шум на близкия път...

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:11

Хаха, имало 4500 молби за слагане на перки... И кой ви каза, че всичките са по Балкана, че гледам си вадите някакви такива заключения? Ама филмът не бил шведски, и т.н... - нито някой е тръгнал да ги инсталира всичките тези генератори, нито пък всичките те са по Балкана. По-полека с истериите, гледайте на нещата рационално.

Иначе това се очакваше - истината е, че билото на Стара Планина е общо взето единственото място в България с достатъчно силен и постоянен вятър, за да може да се произвежда икономически изгодна вятърна енергия. Така че може да се очакват още опити за слагане на генератори по билото. Природозащитниците да се готвят отсега.

Иначе аз също съм против слагането на генератори на неподходящи от екологична и естетична гледна точка места. Но около връх Шипка май няма нито национални паркове, нито Натура2000, нито каквато и да била форма на защитени територии. Така че не знам дали евентуален протест за поставянето на генератори на такива места би имал какъвто и да било юридически смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:11

Освен че си глух, не си и запознат.
Това е национален парк Централни Балкани [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:17

Димов, в Калифорния е много специфичен вятърът, и затова може да се слагат много нагъсто перките. На други площадки обаче трябва повече място. Освен това, тези, дето си ги гледал, най-вероятно са били разни дребосъци. Разстоянието между генераторите е пропорционално на диаметъра на ротора, така че големите генератори се слагат доста по-нарядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:29

Морски, глупости говориш - паркът Централен Балкан свършва при Мазалат, виж картата:

http://www.bg-parks.net/html/bg/parks/cbalkan/map4.jpg

Така че в случая, както вече ти казах, няма юридическа причина да се откаже поставянето на генератори. Иначе досега природозащитниците (и с право) щяха да са вдигнали врява до Бога.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:30

Ти ся ко се бъркаш в нашите ралти... [smilie7]
Всичко си е парк [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:35

Умника ДЖОГА да се пообразова малко... нищо, че не е българин, опс... в България [smilie5]

http://www.bg-parks.net/main.php?act=parks&park=bulgarka

Територията на природния парк обхваща билната част на Шипченска и Тревненска планина. На запад от местностите ”Узана” и ”Осеникова поляна” на изток до защитената местност ”Студен кладенец”, прилежащите северни склонове и част от съответващия им Предбалкан. В морфологията на терена условно се различават пет части: Шипченско-Бузлуджанска част- това е частта с най-висока средна надморска височина (връх Караджова кула – 1511м), билната част на Тревненска планина с местността ”Извора” (с най-висока част връх Бедек -1488м)...

Виж ти... и Бедек бил там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:36

[smilie18]

Всичко било парк... Пък даже и името му на този парк не го пишеш правилно [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:37

Това е парк Българка, а не Централен Балкан, за който говориш по-горе

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: navy   
Дата:   17-08-11 23:39

Споко бе... знам кое е парк и кое не е...
Перките са законни, мамка им, но аз да налея масло в огъня [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: serjy   
Дата:   17-08-11 23:50

между молба и разрешение за строеж има лееека разлика, колкото е от земята до небето.

Отговори на това съобщение
 Re: Перки... разни...
Автор: djogata   
Дата:   17-08-11 23:51

Еми щом си съгласен, че са законни, какво ме умник-ваш по-горе? Или осъзна фактите едва в последствие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.