Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 комп->телевизор, звук?
Автор: chicken   
Дата:   27-07-10 10:18

Някой има ли идея като вържа лаптопа с телевизора през HDMI как да пусна звука? Така де, от лаптопа се чува, но искам да е от телевизора. Наблягат само на връзката с viera link устройства в тъпото упътване.
Разполагам съответно със стандартните дупки. Не тези[smilie5]
Тези:
https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/wsck5047.JPG
http://bigchicken.us/5/tv1.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/oehb7687.JPG
http://bigchicken.us/5/tv2.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-07-10 10:21

през аудио ин ще стане като стои та гледай.
въпроса е защо да не го направиш през хдми, ако го имаш на лаптопа разбира се[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: adash   
Дата:   27-07-10 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: danvan16   
Дата:   27-07-10 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: chicken   
Дата:   27-07-10 10:33

Тоест да разбирам ли, че аудио входа работи при всички входни режими. Той е зает от приемника на булсата а и не знам защо си мисля, че върви комплект с компонентния а не с HDMIто

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: adash   
Дата:   27-07-10 10:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-07-10 10:36

Няма да има проблем за звука, за проба пусни и компа и булсата и ще разбереш [smile]
сигурен ли си че лаптопа ти вади през хдми звук? Да не би да връзваш с преходник дви-хдми?

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-07-10 10:40

Влез в Device Manager и разреши за вадене на звука да използва HDMI вместо каквато там вградена в дъното звукова карта използва в момента. Съответно забрани използването на нейния драйвер.

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: chicken   
Дата:   27-07-10 10:41

Лаптопа вади само видеото. Това е проблема.
Май открих. задните HDMI ползват аудиото към компонентния вход а страничното HDMI аудиото на AV3. Тоест като съм в режим HDMI3 и съм мушнал звука в AV3 би трябвало да се чуе. Довечера ще проверя.
Благодарско за отзовалите се и се извинявам за алармата. те хората дали диск с подробно упътване. а когато нищо друго не помага... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: chicken   
Дата:   27-07-10 10:43

El_Fuego [smilie24] ако така става ще е още по-добър вариант, че да не пускам още един кабел. За това не се стих, щото съм работил само с настолен а там HDMIто си е само за видеокартата. Щом на лаптпа става...

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-07-10 10:46

Аз на десктопа съм с обратния вариант - като разреша на драйвера на видеокартата да вади и звука през HDMI и същият през звуковата карта изчезва. Затова съм забранил драйвера за звук през HDMI и всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: комп->телевизор, звук?
Автор: chicken   
Дата:   27-07-10 10:51

Всъщност за целта видеокартата трябва да е свързана със звуковата с кабелче? Ако е външна. И на лаптопа това би трябвало да е фабрично направено?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.