Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой разбираше от принтери ?
Автор: чепат   
Дата:   04-06-10 13:25

Да ми препоръчате цветен принтер А3+.
Ще се ползва за линеарни графики и чертежи, предимно на обикновена хартия! Нормално натоварване в малък офис.

Не мога да преценя лазерен или мастиленоструен, спрямо цена, цена на консумативи, обслужване и т.н. Също нямам идея за марка. Принципно съм си харесал мастиленоструен Епсън . Чудя се заслужава ли си фото-принтер като няма да се ползва за фото разпечатки. Сумата е приемлива.
Моля, посъветвайте ме!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: snoopoff   
Дата:   04-06-10 13:27

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/fkdi1775.JPG
http://skepacabra.files.wordpress.com/2009/08/facepalm.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-06-10 13:52

Фото принтер за чертежи е малко като да трепеш бълха с топ. Нямам време да рова в сайтовете вместо теб, но да ти дам ориентир как да се ориентираш. За тези неща, лазерен е добре. Цветните са обикновено с 4 тонера - черен, син, маджента и жълт. Тези 4 тонера са за определен брой кошия, обикновено еднакъв. Разделяш цената на консуматива на броя на копията за който дават, че е и получаваш стойността на тонера от съответния цвят за копие. сумиташ всичките и получаваш една цена обща цена за тонер. Прибавяш цената на лист и горе-долу получаваш цена на цветен отпечатък. Без принтера де. Реално обаче ще получиш друго, защото броя копия, които може да се отпечата с една касета е при определено покритие от листа. Но за ориентир върши работа. По същия начин се процедира и за мастилените. Обиновено лазерния печат излиза по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: deltalink   
Дата:   04-06-10 13:57

http://www.youtube.com/watch?v=zX09WnGU6ZY

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: sirkhann   
Дата:   04-06-10 14:03

Ама лазерен А3+ = майка си и баща си.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: 798099   
Дата:   04-06-10 14:07

Питай asahi.

Иначе, това, което ти е написал НеДДраг е 100% вярно и би трябвало да те ориентира. Само ще допълня, че лазерния печат е не просто по-евтин, а много по-евтин.

Аз смених черната касета на XEROX Workcentre 7232 на 16 000 копия, а касетата е около 150 лв. с ДДС. Смятай! Шарените още не са сменяни. Остават им около 15% тонер.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: LTG   
Дата:   04-06-10 14:09

Имаш ЛС с мои координати [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-06-10 14:10

По стари спомени, след товар около 7-8000 копия вече цената е в полза на лазерния.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: 798099   
Дата:   04-06-10 14:19

Недко, стари са ти спомените. Можеш спокойно да разделиш цифрите на 2. Разбира се, при уговорката, че се ползват оригинални касети и мастилници, а не пълнени такива.

Хайде да наспамя малко: може ли спецовете да ме ориентират към онтносително евтин фотопринтер. "Относително" в моите представи означава разумно съответствие между цена на устройството и консумативите. Правилото "скъп уред - евтини консумативи" го знам от опит.
Необходим ми е за домашно ползване - от време на време да вадя по някоя снимка размер 9Х13, защото жена ми упорито отказва да гледа снимки на компютъра.

Дърта традиционалистка такава!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: чепат   
Дата:   04-06-10 14:31

Мисля, отделих време и почетох в нета. Благодаря на всички. Знам колко общо съм задал въпроса. Там е работата, че имам чернобели лазерни а3 и а4 и си вършат работата чудесно. Цветни копия повече от 2000 на година не се налагат, към момента. Предпочитанието към лазерен оправдава ли сериозната цена. Препоръчайте надеждна машина а3, с мрежова карта.

п.с. като ще се дават пари за принтер, що пък да не отпечатам някой кадър :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: kiromn   
Дата:   04-06-10 14:44

за 2000 копия на година по-добре си вземи струен, и за печат на снимки ще става.
Иначе за лазерен А3 от 3000лева нагоре е цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: LTG   
Дата:   04-06-10 14:48

имаш пак ЛС [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: snoopoff   
Дата:   04-06-10 14:59

2000 kopiq na godina - mastileno struen si zemi.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: 798099   
Дата:   04-06-10 15:37

Лазерният не става за снимки. Изключително рядко се намира хартия за снимки за лазерен принтер, а като намериш, може да "добиеш инфаркт" от цената... И пак, качеството не е като на мастилено-струйния.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-06-10 15:55

чепат написа:

> Предпочитанието към лазерен оправдава ли сериозната цена.

Ами нямам идея как е водоустоичивостта на мастиления. По рано мастиленострийния печат беше влагонеустойчив неустойчив. А все пак чертежите са вид документация.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: asahi   
Дата:   04-06-10 19:06

HP DESKJET 100

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: biso   
Дата:   04-06-10 20:14

продавам този принтер

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/urbw0183.JPG
http://www.pc-reparatie.info/pr_img/392.jpg


brother HL 3450CN
цветен лазерен А3

цената .... не съм мислил ... ще се съглася на колкото предложи някой, щото ми заема от оскъдното място в офиса



Публикацията е редактирана (04-06-10 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: imitev   
Дата:   04-06-10 20:30


Огледай и какво се продава на старо. За чертежи кой знае какво качество не трябва...

2000 копия А3 не са малко - на струйката, ако е евтин модел, ще ти излизат по минимум 1-2 лв/бр. ако няма сериозно запълване.

И има значение дали е А3 или А3+, дали искаш да печаташ на картон и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: asahi   
Дата:   04-06-10 21:15

Дай файловете да ти ги врътна по левче за два листа без фактура и да си ходим.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: чепат   
Дата:   06-06-10 14:01

asahi, благодаря, търся къде го продават

Бисо, едър изглежда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: biso   
Дата:   06-06-10 14:26

не повече от всеки друг лазерен А3

навремето се ръснах доста пари за него, после се оказа, че не е това, което ми трябва



Публикацията е редактирана (06-06-10 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: mitku   
Дата:   07-06-10 08:48

То колегите са го казали вече:
-> За снимки - мастиленоструен... скъпи консумативи на копие (мастило И ФОТОхартия), но качеството си заслужава. [smilie24]
-> За всичко останало - лазерен... много ПЪТИ по-евтини консумативи на копие - тонер и обикновени листове (но по-скъп принтер). Не е добре за снимки, но за всичко друго е доста по-добре. [smilie24]

Нещо като заключение - няма да намериш по-добро предложение от туй на biso - няма "малък" А3 лазерен принтер... разберете се за цената и действайте. [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-06-10 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: asahi   
Дата:   07-06-10 08:59

Чепат, НР се продава от дилърите на НР. Има ги навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: LTG   
Дата:   07-06-10 10:30

Цени на оригиналните консумативи за HL 3450CN
Черно - 14000 А4 стр. - 447 лв. с ДДС
Цветове - всеки за 8500 А4 стр. - всеки по 535 лв. с ДДС
т.е. цена на копие - 18 ст. без ДДС или 22 ст. с ДДС А4 при 5% покритие.
Цената според мен е добра (под 20 ст. без ДДС) - като при принтер А4 среден клас с оригинални консумативи.
Неоригинални касети не се намират и презераждане не се прави, тъй като не е масов модел в БГ и едва ли някой ще внася тонер за зареждане на този модел.
[smilie21]
Но има уловки...
на всеки 12000 копия се сменя Belt Cartridge for HL-3400CN/3450CN, която е към 1000 лв. без ДДС [smilie8]
т.е. ако след 12000 копия я закупиш следващите копия А4 ще ти струват с поне 8 ст. повече
А на всеки 20000 копия се сменя Cleaning Roller for HL-3400CN/3450CN, който е към 140 лв. без ДДС, та той ще вдигне цената с още половин ст., но това не е много.



Публикацията е редактирана (07-06-10 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой разбираше от принтери ?
Автор: asahi   
Дата:   07-06-10 11:56

... и това са само най-оптимистичните прогнози. На практика тонер се харчи повече и части се сменят по-често.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.