Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тонер за лазерен принтер...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-05-10 17:58

Преди малко една кака ми обяснява, че start касетата е със същия капацитет като обикновената, но просто пълнели на половина.

Вярно ли е това?

Ако напълня една start касета ще принтира ли 1500 листа, както нормалната касета?

(почесващ се емотикон)

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: Славов   
Дата:   12-05-10 18:15

За много модели е така....

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-05-10 18:15

е как, щом я пълнят наполовина?

а какво е старт касета?

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: asahi   
Дата:   12-05-10 20:27

Отдавна лазерният принтер е консуматив, който струва колкото консуматива си. Преди месец гледах един масов евтин за около 140 лева крайна цена. Касетата му струваше 120 лева.

Теоретично ако напълниш една старт касета тя ще изкара към 1500 копия, обаче почват многото обачета:
1. Колко ще изкара зависи от това какво печаташ, от това на какви порции печаташ, от околната температура и влажност.
2. Твърде е възможно "животът" на касетата да е ограничен по друг начин - чип, софтуерно.
3. В касетата не само тонера се хаби. Ако някой от другите компоненти се влоши ще трябва да го сменяш или него, или цялата касета.

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: analgina   
Дата:   12-05-10 20:57

Аз си купих един HP LasеrJet 1020 преди 4-5 годинки. Стартовата касета не беше никаква стартова, а беше за 3000 копия (ако помня добре). Едва миналата година започна нещо да маже и я занесох на един приятел. За 40-на лв ми смени барабан и ми я напълни. Следващите 2 -3 години не очаквам изненади. Както се разбира от сроковете не го товаря до лимита на капацитета му.

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: asahi   
Дата:   12-05-10 21:04

Има вероятност да остарее морално преди да спре физически. И баща ми има един HP4L, който е физически здрав, но никой не иска да печата на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: kkkolelo   
Дата:   12-05-10 21:19

И винаги касетата е съхранявайте в черния плик щото барабана се осветява (разбира се ако ще е презареждате или за нещо си сте я изкарали от принтера).
Има неоригинални заводски заредени тонер касети на цена 60 % от оригинала и хубав барабан, който ще позволи поне 1-2 зареждания още.
Някои "печки" на лазерни принтери в комбинация с евтина (по-тънка) хартия = Paper Jam (Rex Rotary с "Yes" [smilie10] )

При някои марки принтери (HP са най - големите помияри) колкото по евтин принтер, толкова по скъп тонер на 1-ца (стр-ца). Самсунг са най коректни в това отношение - около 105 лв оригинал и 65 лв неориг. за 3000 копия.
Новите касети с чип най много да излиза съобщение на принтера, че касетата не е оригинална, ако сте взели неоригинална.
Цената на аналгина е най - тънка [smilie10] - за 3000 копия тонера е около 50 лв + барабан около 25 лв ...

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   12-05-10 22:46

Ясно. Значи аз съм бил в заблуда. Мислех си, че start касетите са с по-малък капацитет. Имам две оригинални, но и двете са свършили и мисля сега да заредя start касетата, докато омаломощя другата до край.

Бях пропуснал да кажа модела: Canon CRG-712. Ще го заредят за 25лв, което, мисля, че е добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: analgina   
Дата:   12-05-10 22:46

По-тънка е. Това е цената за тонер И барабан. Оригинална касета беше към 120 лв. Не е по-скъпо от самсунг, а принтера е от най-ежтината серия, но е вярно куче (потупва принтера).

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-05-10 23:13

че как остарява морално един лазерен принтер? няма цвят и печата на 600 вместо 1200 дпи? голяма работа, аз документи печатам. докато има драйвери и касети, какво ми пречи? да не говорим че печатам 2 страници седмично, тонера ще ми стигне за вечни времена за домашно ползване

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: asahi   
Дата:   12-05-10 23:34

Имаше време, когато и аз мислех като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: menthol   
Дата:   13-05-10 09:44

и какъв е проблема да си купувате бутилки с тонер и да си пълните касетите?

моята е за 15 000 копия

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: lillia   
Дата:   13-05-10 09:48

ще принтира с колкото я напълниш[smilie7]
От 5-10 пъти може да се презарежда.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-05-10 09:51

neuromancer написа:

> че как остарява морално един лазерен принтер? няма цвят и
> печата на 600 вместо 1200 дпи? голяма работа, аз документи
> печатам. докато има драйвери и касети, какво ми пречи? да не
> говорим че печатам 2 страници седмично, тонера ще ми стигне за
> вечни времена за домашно ползване

Барабана старее. Отзад на печката, по-рано имаше силиконова ролка Сега не знам. Мо ако има, тя изсъхва. И в един момент уж имаш принтер, не си печатал, пък той не бачка...

Отговори на това съобщение
 Re: Тонер за лазерен принтер...
Автор: asahi   
Дата:   13-05-10 09:51

5-10 пъти ако сипваш по лъжичка. Идея си нямаш как страничните ръбове на хартията изтъркват фоторецепторния слой на барабана.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.